• https://youtu.be/E5Pv1pYzJuI
    barış manço - kol düğmeleri çalıyor.

Çok sevdiğim ve Her dinlediğimde beni duygulandıran bir şarkı:(

aynı zamanda tarihte kurulan ilk türk devletleri de dahil olmak üzere, türk müzik tarihinin en duygusal parçası bana göre. hikayesi de şöyledir;

barış manço 1962'de semra isminde kızıltopraklı çok cici bir genç kıza aşık oluyor ve nişanlanıyorlar. sonra 1963'te barış manço okumak için belçika'ya gidince nişan bozuluyor ve hüznünü bu şarkıya döküyor. kol düğmeleri de semra'nın armağanıymış.

farkındaysanız aşkı "öpüşmek", "sevişmek" gibi kelimelerle değil de, kol düğmeleriyle anlatıyor. işte bu yüzden biz ona gerçek sanatçı diyoruz.
    5 0 ...
  • Çok iyi bir veterinere götürüyorum kedimi. Gerçekten işinin ehli, bir o kadar da parayı seven biri kendisi.

Parayı sevmesini geçtim üzerine bir de küstah olması canımı sıksa da, katlanıyorum el mecbur.

Selam versek kan ve idrar tahlili+ultrason istiyor iq.
    7 0 ...
  • meral akşener in erdoğan kışı sevmez demesi

iYi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Gördüğüm kadarıyla 2021 Haziran gibi seçim olabilir. Erdoğan kışı sevmez. Haziran’da seçim bekliyorum, olması da gerekiyor. Çünkü, çok feci bir fakirlik var” dedi. Akşener ayrıca, partisine yönelik FETÖ iddialarıyla ilgili olarak, “Türkiye’de devleti çok fazla kutsayan arkadaşlarımızın devletin d’sinden haberi yok. iki kişi devletin bana doğru bilgi vermeyeceğini iddia etti biri Sayın Özdağ biri Doğu Perinçek, bu çok ilginç. Devlet yalancı mı?” ifadelerini kullandı.

https://www.birgun.net/ha...rdogan-kisi-sevmez-325541
    3 1 ...
  • Huni taktığınız günlerde özlenir genelde.
    Bir de güzel havalarda.
    Bir de romantik bir film izledikten sonra.
    Bir de aşklı meşkli romantik şarkılarda.
    Şarap içince de özlenir.

Halbuki bak ne güzel, huzurun yerinde, Yediğin önünde, yemediğin arkanda, kavga yok, trip yok, vıdı vıdı yok, niye geç yazdın, niye aramadın, neden söylemedin sitemleri yok, bak işte keyfine!
    Yok ama illa tabiat ana gıdıklıyor, hadi yallah zamanın geldi diyor.
    Uçakta atlamaya korkan paraşütçüyü tekmeleyip aşağı atan acımasız hoca gibi.
    Ne ittiriyorsun beeee!
    7 1 ...
  • Her sene mhk ve hakemlerce kollanan galatasaray isimli fransız takımının kollayıcısı tf federasyon'unun yeni ismi.
    4 1 ...
  • padiaşahlar isterse evliya olsun
    öyle bir sistem olmaz!
    şimdiki osmanlı torunu geçinenler saraya uzaktan bile bakamazdı anadolunun ücra bir köyünde
    maraba olarak ölüp giderdi aç susuz...
    bu insanları genelde savaşı o zaman kaybedenler kışkırtıyor...
    kulluğa alışmış insanlar yüzünden bu çağı bile kaçırıyoruz...
    Atatürk ten sonra insanların mesleği oldu .işi gücü malı mülkü
    sermayesi oldu.
    4 1 ...
  • büyük tarihçi akademisyenimiz. Kendisi milliyetçidir. akademik kariyerinde bir sürü eseri, makalesi vardır. Ödülleri de vardır. ülkemizdeki saygın bilim insanlarındandır. Kırım tatarıdır. Almanca, Rusça, Fransızca bilmektedir. Daha cümle bile kuramayan kekolara iyi ayar verir. Konferans için gittiği üniversitelerde büyük ilgi görür. Hocası Halil inalcık'tır. Galatasaray üniversitesinde çalışır. Zorlayan bir hoca olduğu söylenir. Celal şengör'le yaptığı sohbetleri dinlenesidir. Cahil lafını kullanmayı çok sever. ülkede bu kadar cahil olunca mecburdur. sevilesi bir hocamızdır.
    4 1 ...
  • Okuduğunu anlamayan ya da mabadından anlayan, anlasa da hoşuna gitmeyen, hoşuna gitse de destek vermeyen kimi yazarcıkların hoşlanmadığı yazardır.
    Eyvallahtır.

it ürür, kervan yürür mantığıyla yazmasından sebeptir ki, hiçbir yazarla polemiğe girmeden sallar kalemini.
    Doğrularımı yazar, çeker giderim, Okuyan okur, anlayan anlar, beğenen beğenir ya da beğenmez, bundan daha doğal ne olabilir ki eyy Romalılar!
    Had sınırları aşılmadan yapılan eleştiriye, zırvalamadan söylenen her söze can kurban!

Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum, mavi jojoba taneleri...
    13 6 ...
  • En büyük sorundur.
    Aynı şeye gülemezsiniz, aynı pencereden bakamazsınız, sizin hassasiyetleriniz ona anlamsız, onunkiler size gereksiz gelir.
    Kitaba, sanata, seyahate, insan ilişkilerine, bakış açılarınız, beklentileriniz, birbirinizden hep farklı seyreder.
    Velhasıl zordur, yıpratıcıdır, keyifsizdir.

Kültür, salt kitap kültürünü kapsamaz, paraboloid aynalardan, calculustan, coğrafyadan, mitokondriden filan sözetmiyoruz, mevzu daha derin...
    Eğitimi, yaşamına monteleyen insanlar için imkansız ilişkidir.
    6 0 ...
  • cahillikte seviye nirvana...

yatalak bir hastaya salgından korunmak için dua etsin diye köye üfürükçü kadın çağırılıyor, gelen üfürükçü kadın 136 kişiye covid19 bulaştırıyor.

olay trabzon'da geçiyor...

aslında müdahale etmeyeceksin böyle şeylere.
    doğal seleksiyona fırsat tanıyacaksın ki bu tip insanlar elensin hayattan.

yıl olmuş 2020. memlekette hala virüsten korunmak için çareyi duada arayanlar, üfürükçülerden medet umanlar var ve ne yazık ki kahraman sağlık çalışanlarımız da bu gerizekalı, andaval güruh yüzünden tehlike altında...
    11 0 ...