• ANLATAMıYORUM

Ağlasam sesimi duyar mısınız, Mısralarımda; Dokunabilir misiniz, Gözyaşlarıma, ellerinizle? Bilmezdim şarkıların bu kadar güzel, Kelimelerinse kifayetsiz olduğunu bu derde düşmeden önce. Bir yer var, biliyorum; Her şeyi söylemek mümkün; Epeyce yaklaşmışım, duyuyorum; Anlatamıyorum.

orhan veli.
    9 0 ...
  • eskiden takımlarımız vardı oyuncuları aliydi, mehmetti, recepti, öğündü.... bugün oyuncularımız var telaffuz bile edemiyoruz... Senden bilirim yok bana bir faide ey gül, gül yağını eller sürünür çatlasa bülbül... misali bizleri yabancı takımları seyreden seyirciler durumuna düşürdüler. geçen sene bir basket maçı vardı. Fenerbahçe Galatasaray bayan takımı. bir oyuncu vardı türk: o da zenci... engelli spor takımlarımızın oyuncuları bile yabancı... basketbolcularımız Amerikan, futbolcularımız, brezilya, afrika…
    5 0 ...
  • TED Ankara Koleji'nden 1985 yılında birincilikle mezun olan,

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde 1989 yılında, 1700 öğrenci içerisinden 4.00 üzerinden 4.00 ortalama ile üniversite birincisi olarak ODTÜ'den mezun olan,

1990 yılında Fulbright bursunu kazanarak, Amerika Birleşik Devletleri'ne giden, 1990-1992 yılları arasında illinois'deki ABD Northwestern Üniversitesi Kellogg School of Management'da işletme dalında yüksek lisans (MBA) yapan,

yüksek lisans çalışmalarında Pazarlama, Organizasyon ve Uluslararası iş idaresi dallarında uzmanlaşan,

1992-1994 yılları arasında Chicago, illinois'de finans sektörünün üst düzey yöneticilerine danışmanlık yapan QRM, Inc. adlı özel bir şirkette, danışman olarak çalışan,

Devletin çeşitli kademelerinde bakanlık yapan adama gelip "çöp eheheh" yazabilecek tiynetsizlikte olan yazarları göstermiş başlıktır.
    5 0 ...
  • çokomelli damat berat'ın davos'ta milleti güldüren esprisidir. az evvel fos tv'de gösterdi.
    merkez bankası fed kadar bağımsızdır

damat dünya para babalarının gözü önünde espri yapmış.
    bizim tc merkez bankası, abd merkez bankası fed kadar bağımsızmış.

fakat çokomelli damadın kayınbabası daha geçen yaz faizleri düşür diye diye merkez bankası başkanını görevden aldı yerine söz dinleyen "uysal" bir başkan atadı.

peki abd merkez bankası'na abd başkanlarının müdahale etme hakkı, görevden alma hakkı var mı? bir örneği var mı?
    yok...götünü keserler fed'e karışan adamın amerika'da...

https://www.dunya.com/eko...ar-bagimsiz-haberi-461076

not: ŞURADA da çokomelli berat'ın kayınbabası birinci ağızdan çokomelliyi yalanlıyor;
    https://streamable.com/jmisw

aktroller hadi savunsanıza damadınızı ya, nolur bak, nolur savunun...
    11 2 ...
  • ibb'ya ait olmayan bir vapurun isim değişikliğidir, ibb ile bir alakası yoktur.

başlık: (bkz: ibb şehit adem yavuz vapuru isim değişikliği)

bu başlığı okuyan ne anlar? hatta yazılan entryi?
    işin gerçeği ben, ekrem imamoğlu'nun ibb'ye ait şehit adem yavuz vapurunun ismini değiştirdiğini ve fransızca bir isim verdiğini anladım.
    herkes de öyle anladı.

tabi aktroller çamur attılar ve çamur amacına ulaştı...

sözkonusu vapur ibb tarafından 2012'de satışa çıkarılmış ve ihale ile satılmış.

üstelik ibb'nin sattığı ve isminde "şehit" ibaresi olan tek vapur bu değil.
    aynı kaderi, şehit necati gürkaya vapuru ve şehit karaoğlanoğlu vapurları da paylaşmış.

kaynaklar;
    https://odatv.com/gaziler...lik-sehit-1909131200.html
    https://eksisozluk.com/ibbnin-vapur-kiyimi--3549539

şehit adem yavuz vapurunu hüseyin tanrıverdi satın almış ve bu vapuru yüzer bir alışveriş merkezi yapmış.
    http://www.hurriyet.com.t...cilarda-izin-yok-40423763

şimdi 2012'de, 2013'te akp döneminde satılan ibb'ye ait bu vapurların ismini imamoğlu mu değiştirmiş oluyor?

başlığı açan şahıs daha geçen gün alacak verecek davasında öldürülen nakşibendi şeyhi için "şehit" yazıp şehitlerimizin kemiklerini sızlatıp, sonra da uyarıyı alınca bunu silip özür dilemedi mi?

neden böyle şeyler yapıyorsun aslanım?
    şehitlerimiz üzerinden böyle yalancılık yapıp provokasyonlar yapmak için ne alıyorsun?
    11 2 ...
  • ben kendisinin bir erkek olduğunu düşünmüştüm hep, o sebeple erkek yüzüdür diye düşünüyordum, sanırım yanılmışım.

o da canı sıkılıp ilgi orospuluğuna soyunan, ancak bunu kendisine söylesen sözlükte dalga geçtiğini falan zırvalayacak birisi gibime geliyor.

sözlüğün ilgi orospusu olduğunu şu başlığı sürekli uplamış olmasından anlayabiliriz.

yeterince ilgi çekmemiş yazıları ve dolayısıyla kendisi ilgi çekme amacıyla kendi başlığını canlandıran bir kişi olarak tanımım;

yüzsüz.
    9 2 ...
  • kızım sen ne boş bir tipsin amK?

haftada 1-2 kere sözlüğe girer göğüslerini vücudunu atar gelen artı oylarla kendini 'pıremses' sanar. SANKi GÖĞÜS BiR TEK KENDiSiNDE VAR KUTSAL BiR YARATIKMIŞ GiBi HAVALARA GiRER. SÜREKLi SÖZLÜĞE NUDE TARZI FOTOĞRAF ATIP DAHA SONRA SÖZLÜKTEKi 20 YAŞ ALTI ABAZALARIN KENDiSiNE ATTIĞI MESAJLARLA BAŞLIK AÇIP BUNUNLA ÖVÜNEN IQ SEViYESi DÜŞÜK 2 KELiMEYi YAN YANA GETiREMEYECEK KADAR SiLiK BiR TiP.

HiÇ DÜŞÜNDÜN MÜ SÖZLÜKTEKi ERKEKLER SANA NiYE MESAJ ATIYOR? BiDE BUNUNLA HEMCiNSLERiNE HAVA ATIP ORTALIK DOLANIYOR.

HEY ALLAM YA.
    13 4 ...
  • trakai...

litvanya'nın güneyinde 5000 nüfuslu turistik bir kasaba.
    atatürk ve litvanya daki trakai kasabası

aynı adlı milli parkın tam içinde yer alan bu kasaba, alanya'nın da kardeş şehridir.

eee? atatürk ile ne alaka? alanya'dan dolayı mı?
    tabi ki hayır.
    atatürk'ün bu kasabaya olan ilgisi burada yaşayan karay türkleri'nden (bkz: karaim) dolayıdır.

kasabaya karaylar 600 yıl önce, litvanya grandükü vytaustas'ın kendilerine toprak vermesiyle kırım'dan ayrılarak gelmişler.

ve o günden bu güne kültürünü, dilini ve kendine has yaşantısını sürdürmüşlerdir.

bu kasabaya atatürk'ün ilgisini ise rahmetli oktay sinanoğlu ortaya çıkarmış.
    şöyle ki;
    prof. oktay sinanoğlu 1970'lerde atom fiziğiyle alakalı bir toplantı için litvanya'ya gidiyor. profesör olan arkadaşı, kendisini ilgisini çeker diye trakai'ye götürüyor ve karay türkleri ile tanıştırıyor.

sinanoğlu köyün ihtiyar meclisinin başı olan aksakallı bir adamla uzun uzun konuşuyor, üstelik türkçe...

ve karay türkü aksakallı oktay sinanoğlu'na şöyle diyor;
    "sizin atatürk'ünüz zamanında türkiye'den o'nun gönderdiği elçiler gelir, bize türkçe dergiler, kitaplar getirirdi. atatürk vefat etti, türkiye'den ses seda kesildi. size ne oldu?"

kaynak: oktay sinanoğlu, izleyelim;
    https://www.youtube.com/watch?v=EaU1Ybv0-iY+

hakikaten bize ne oldu?
    ne oldu da kanımız bir, soyumuz bir olan kendi milletimizin insanları yerine, bize her seferinde ihanet etmiş arapları ve sair milletleri daha çok önemser hale geldik?

önemli olan soydur...
    hristiyan da olsa, yahudi de olsa, müslüman da olsa, dinsiz de olsa türk türktür. dünyadaki her türk birbiri ile kardeştir...

atatürk'ün vizyonunun yüzde 1'ine sahip insalar tarafından yönetilsek dünyanın en büyük süper gücü olurduk. ama kaçtı o tren artık...

#tarih
    #türkdünyasi
    15 1 ...
  • sanayi ve teknoloji bakanı mustafa varank tarafından tanıtılan faytondur.
    https://streamable.com/a74d3

helal olsun, kimin amcasının oğlu be...

adamlar yapıyor abi ya, hem yapıyor hem namaz kılıyorlar.

evet 18 yıllık akp iktidarı sonunda başardı. sonuçta fayton biliyorsunuz hepimize en çok lazım olan şey...
    ben şahsen faytona binmediğim bir günü yaşanmış olarak kabul etmiyorum.

neyse.

yerli ve milli otomobil, yerli ve milli tank, yerli ve milli savaş uçağı, yerli ve milli yolcu uçağı, yerli ve milli elektrikli traktör derken mevzu faytona kadar geldi.

bu gurur hepimizin...

not: fayton deyip küçümsemeyelim arkadaşlar, volkswagen bile fayton üretiyor.
    yerli ve milli elektrikli fayton
    13 3 ...
  • orada bir yakının ölmüş, perişansın. üstüne bir de baş sağlığı dilemeye gelenlere lahmacun, pide verme derdiyle uğraşıyorsun. hele bir de senin için kan ağlarken löp löp yemek yiyenler, çay içenler falan? allahım sabır ver. öyle bir zamanda nasıl yemek düşünüyor bu insanlar aklım almıyor. çok acıktıysan yiyip gel anasını satayım. sanki lokantaya geliyor.
    9 0 ...