• normal bir kadındır. erkeklerle el sıkışan türbanlı kadın da normaldir. açık kadınlar da normaldir.
  bakın hepinizin muhtemelen okuduğu (bazılarınız hala o sınıflarda sanırım ama olsun) bir orta okul bilgisi vereyim mi?

  insanlar özgürdür. taa ki başka bir insanın özgürlüğünü/haklarını kısıtlayana kadar.
  bir insan türban takabilir, el sıkışabilir, sıkışmayabilir, el sıkışmayıp gidip zina yapabilir... kimseyi rahatsız etmiyorsa, suç işlemiyorsa bunlar tamamen kendisini ilgilendirir ve kimseye laf etmek düşmez.

  bir daha görüşmezsiniz, görüşmek de isteyebilirsiniz bunlar da sizin tercihiniz. abartılacak bir şey yok yani bu durumda.

  insanları, dış görünüşleri, hayat standartları, dini inançları vb vb sınıflandırmayın, yargılamayın.
  ahlaklarını, dürüstlüklerini yargılayın. hak yiyor mu? vergi kaçırıyor mu? insanlara iyi davranıyor mu? bunlara bakın, türbanına eline soyuna sopuna bakmadan önce. bunu topluca yapabilsek inanın ülke daha yaşanılır bir hale gelecek.
  4 0 ...
 • Bir olay yada haksızlık karşısında üstesinden gelemeyip , ya da çaresiz kalıp allaha havale edenlerin beklediği adalettir. Bir çok kereler başıma gelip yüreğime su serpilmistir. Bunun için biraz sabır ve zaman gerekir.
  6 0 ...
 • Ortaçağdaki ve hele ki islam ve yunan toplumlarındaki abartma geleneğini bilmeyen, o dönemdeki lojistik imkanlar konusunda da hepten cahil olanların, yok 600 bin haçlı geldi, yok 1 milyon haçlı geldi diye abarttığı seferdir ki yenilginin utancı az olsun..

  O dönemlerde 600 bin kişilik bir ordu kurmak, mümkün olmaması bir yana, ordunun daha kendi topraklarında bir kaç yüz kilometre ilerleyemeden ve hiç savaşmadan perişan olması için tek başına yeterli sebepti.

  Hiç öyle 11. Yy'a kadar geri gitmeye gerek yok, ruslar 16.yy'da kim buldularsa toplayıp, 300.000 kişilik bir ordu kurarak Kırım'a saldırmaya kalkmış, bu büyük seferden kırım hanının haberi bile olmamıştı! Çünkü ordu daha Rus topraklarında iken açlıktan köyleri yağmalamaya, birbirini öldürmeye başlamış, fazla ilerleyemeden dağılmıştı.

  Gerçek şu ki seferin "baronların seferi" denilen ikinci kısmına katılan savaşçıların sayısı 50.000 bile değildi. Fakat önlerine gelen her kuvveti yenmeyi başardılar.
  2 0 ...
 • Neyseki madalya takılıp, plaket verilmemiştir.
  628 tl' lik bir ceza, at bi beşlik şu mevzuyu kapatalım minvalinde korkutucu ve şaşırtıcı bir cezadır.

  Bunu avrupa' da yapan bir hırbonun hayatı kayar, donuna kadar her türlü varlığını hayvan hakları derneklerine verme zorunluluğunun yanısıra, ömrü billah tımarhaneden çıkamaz.

  Bizim gibi ülkelerde, kadın, hayvan ve ağaç olmayacaksın...
  14 0 ...
 • siha motoru yaptık diyorlar ama ne kadar doğrudur bilinmez...

  https://www.trthaber.com/...mi-tamamlandi-454420.html

  konunun uzmanı değilim, ama bildiğim kadarıyla türkiye komplike metal alaşımları dökemiyor. acaba "biz ürettik" dedikleri siha motorunun alaşımlarını nereden aldılar? kaldı ki, o alaşımları üretsek bile bunların çoğu patentlerle korunuyor.. yani üretsek dahi kullanmamız izne tabi.

  tank motoruna gelince, konu youtube'de işlenmiş..

  https://www.youtube.com/watch?v=V9woOJcj9pg+
  https://www.youtube.com/watch?v=kAhpdxndPEk+
  https://www.youtube.com/watch?v=NEDXanQ9_zY+ (aynı video)

  zaten tankların modası çoktan geçti. armut gibi avlanıyorlar. milyarlarca doları tank motoruna gömmek akıllıca mı?

  tank motoru, helikopter motoru vs. üretmek şöyle olur: ülkenin zaten çok gelişkin bir sanayi altyapısı vardır.. tersaneler, rafineriler, barajlar, yüksek fırınlar, dökümhaneler vs.. hepsi yapılmıştır, yerli yerindedir ve birbirleriyle ilişkilendirilmiştir.. üniversite-sanayi işbirliği sağlanmıştır ve üretim sırasında hemen hemen her gün çıkan problemler hızla çözülüyordur.. ülke araba, tencere, gemi, çatal, tekstil makinası, mr cihazı, kablo, plastik, bilgisayar vs vs üretiyordur.. ha, tank motoru ondan sonra olur... zaten varolan ve oturmuş sanayi altyapısını kullanarak olur.

  ama türkiye özal'dan beri sınai altyapısını hemen hemen hiç geliştirmedi. oyyyyyy rize rize döneminde üretimi tamamen terketti, her şeyi ithalata döndürdü. şimdi birden bire çomarların osmanlı rüyalarını harlamak için "yerli ve milli" silah sanayii mitleri ortaya sürülmeye başlandı.. mantıklı mı? değil...

  yapılması gereken ilk önce türkiye'nin (zaten belli bir güce sahip olan) sınai-teknolojik altyapısını güçlendirip daha da ileri götürmektir. bence tank motoru üretmeye daha çok var... hele hele helikopter motoru...

  türkiye teknolojik olarak asla sıfır noktasında değil. atatürk-inönü dönemi ve demirel gibi gerçek manada mühendis başbakanlar sağolsun, aslında bayağı iyi bir konumdayız. ama doğru hamleler yapmamız lazım.. hata kaldırabilecek bir konumda da değiliz...

  önce ihracat yapıp para kazanan ve tek başına ayakta durabilen sınai-teknolojik altyapı.. sonra tank motoru gibi egzotik işler...

  sonradan eklenen not: önce cari açığımızı sıfırlamamız lazım.. cari açık veren bir ülkenin tank motoru üretmeye kalkışması 1.60 boyunda bir adamın NBA'da basketbol oynamaya kalkışmasıyla eşdeğerdir.
  0 0 ...
 • Mutfakta börek yapmaktayım. Oğlum da buzdolabına sayılardan ve şekillerden oluşan magnetleri yapıştırıyor. Böreği fırına verince oğlumu yatmaya götüreceğim. işim bitmek üzere.

  - hadi yatma vakti geldi.

  + ben bundan yiyemeyecek miyim?

  - tabiki yiyeceksin ama yarın.

  - yasıl yani? Ama yazık bana?

  Börekte sevip yese içim gam yemeyecek.
  5 1 ...
 • ak parti döneminde olmuştur.

  tarih atılsın bunlar gün ve gün.

  konu meclis gündemine getirilmiştir.

  genelgeye göre örneğin almanya'da yaşayan bir türk'ün türk bankalarında ki hesap bilgileri almanya ile paylaşılacak.

  mesela almanya'da yaşayıp kendini sosyal yardıma muhtaç gösteren ve alman devletinden sosyal yardım alan birisinin türk bankalarında 200.000 euro parası var ise almanya bu kişiye vergi cezası veya cezai yaptırımlar uygulayabilecek, sosyal yardımı kesilecek.

  gel gelelim işin konusuna, neden bunu yapmış olabilir sayın cumhurbaşkanı?

  veya şu soruyu soralım, sizce bu doğru bir hamle mi? sizce bu vatandaşını gammazlamak mı?

  bakın arkadaşlar. hakkın dostu, düşmanı, vatandaş ayrımı yoktur. siz bunu bilip buna göz yumuyorsanız sizde bu suçu işlemiş gibi olacaksınız.

  sn. tayyip erdoğan tarihi bir karar ile bu genelgeyi onaylamış ve türkiye'nin ya da şöyle diyelim, sorumluluğunda olan türkiye bu hakkın yenmesinden, çıkarları doğrultusunda olsa dahi bu harama bulaşılmasından ve aracılık edilmesinden münezzeh tutulmuştur.

  bugün tüm gurbetçiler tayyip erdoğan'a çıkışıyor. ak partili olanlar chpli oluyor, tayyip erdoğan ı savunanlar bir daha oy vermem diyor.

  siz neden tayyip erdoğan'a oy verdiniz?
  hak savunulsun diye değil mi?
  doğru olan yapılsın diye değil mi?
  islam ve türk tekrar yükselsin diye değil mi?
  sen bugün bu ülkeyi aracı olarak kullanıp kafirin hakkına giriyorsan nasıl bekleyebiliyorsun ülkenin islam sancağını taşımasını?

  ilgili video: (şu videonun en üzücü kısmı neresi biliyor musunuz? bu paraların türk ekonomisine aktarılmasının devletin bekası için olduğunu düşünmesi(bakınız bu para almanyadan sosyal yardım almak için aktarılıyor, aktarıp da haksız yardım alanlara zaten cezai işlem uygulanmıyor) bu uygulamadan kaçmak için ikhametlerini değiştirenleri, bankalardan paralarını çekenleri savunarak açıklama yapması. )
  ey türk milleti, sen değil misin suriyeli nin helal yoldan aldığı 3 kuruşa gözünü diken? ya bu ne?

  zor durumdayız belki, ama haramdan kaçıyoruz. allah büyüktür, onun yoluna uydukça göreceksiniz bu devletin önü nasıl açılacak. göreceksiniz inşallah.
  https://www.youtube.com/watch?v=YaRMz64oTfU+
  4 1 ...
 • Kimsenin kimseyi andığı yok. Kutlamalar da gırla gidiyor o ayrı.

  Lâkin bir susmak, bir sakin olmak gerek. Anmak da bir çeşit kutlamak! "O" olmasaydı biz olmazdık, demek!

  Kurtuluşu kendinize, Ata'yı anmayı bize bırakın. Dost kalalım. He mi?
  1 0 ...
 • senin fikirlerinin ne önemi var vasat herif? ılımlı islammış. haha bayağı güldürdü bu. yemez ulan yemez. biz o ülkeler gibi olmayacağız. türkler bu ülkede yaşadıkça Atatürkçülük de yaşayacak. Atatürk'ün adını silmeniz için bizi yok etmeniz lazım. böyle saçmalıkları ancak deve hastası araplar yutar. godoş amerikan çomarı seni.
  4 1 ...
 • Bralet çok güzelmiş. Erik gibi kütür kütür falan... gece vakti insanı şirazeden çıkarmayın amk. Her gün telefon yalamak zorunda mıyım ben lan!
  3 1 ...