• Saçmalıktır.

Uçağın burnunu herkes gördü değil mi? işte pilot oradan çıktı.

Kötü bir sonuç evet, fakat yaptırımı bu olmamalı. Alırsın lisansını biter.
    Kendisi de uçakta olan bir kaptanı suçlamak ancak 19.yy kanunlarında bulunur.
    6 0 ...
  • izlemedim; ancak tahmin edebiliyorum. Hangi takım taraftarı olduğu önemli değil, Bu ülkede toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkının tam olarak tanındığı tek toplumsal kesim erkek futbol taraftarlarıdır. Üstelik diledikleri şekilde taşkınlık yaparak ve diledikleri edepsizlikte, cinsiyetçi tezahüratlar eşliğinde bu haklarını kullanabilirler.
    2 0 ...
  • Esas sebebi nedir bilmem ama artmasındaki sebep hakkında bir fikrim var. Psikiyatrik hastalığı olan insanların toplumdan arındırılmaması. Hasta insanlar, gayet sağlıklı bir ruh haline sahip insanları da zamanla kendileri gibi bir hastaya çevirebiliyor. Artık psikolojik sorunların da bir virüs gibi bulaşıcı olduğunu düşünüyorum.
    1 0 ...
  • solcu kesimin "atatürkçü"lüğü tamamen yalan dolandır.. yanlış olmasın, solcuların içindeki bir kesim samimi bir şekilde kendisinin "en iyi atatürkçü" olduğuna, atatürk'ün de solcu olduğuna inanır.. bu insanlar için en fazla "iyi niyetli ama ebleh" diyebiliriz...

sol kesim 1960'lar boyunca bolşevik devriminin aynısını türkiye'de yapma hayalleri kurdu.. solun içinde iki grup vardı:

1) sosyslist devrim (sd)ciler: bunlar klasik sol metodlarla işçi sınıfına dayanarak devrim yapma taraflısıydilar..

2) milli demokratik devrim (mdd)ciler: bunlar türkiye'de işçilere dayalı sosyalist devrim yapmanın imkansız olduğunu düşünüyorlardı.. türkiye'de devrimi bir tek ordu yapabilirdi.. dolayısıyla işçi sınıfına dayanmak yerine orduyu kafalamak lazımdı.. ama bu çok zordu, çünkü ordu atatürkçüydü.. solculuğu ezeli düşman olarak gördüğü rusya'yla özdeşleştirmişti ve çok mesafeliydi..

mdd'ciler yılmadılar.. önce kendilerini "gerçek atatürkçüler" olarak tanıttılar. daha sonra da cumhuriyet gazetesinde sosyalist bir atatürk uydurdular.. onlara göre atatürk aslında solcuydu.. kapitalizme karşı mücadele vermiş, ant-emperyalist savaştan zaferle çıkmıştı. en yakın müttefiki sovyetlerdi.. toprak reformu yapmak istemiş ama ömrü yetmemişti.. vs.. vs..

pekii, atatürk neden sosyalist devlet kurmadı? sorusunu da
    --etrafını tefeciler, kapitalistler ve toprak ağaları sardı.. içki masasına alıştırıp rakı şişesinde boğdular..
    diye cevaplıyorlardı..

ilginçtir, kafadan atatürk uyduranların en büyük düşmanı hep ismet paşadır.. çünkü atatürk'te kendi uyduruklarıyla çelişeni her şeyi ismet paşa'ya yükleyip rahat rahat ona küfrederler.. mdd'nin en çok nefret ettiği adamlardan biri de (aynı dinciler gibi) ismet paşadır...

askerler zokayı yutmadı. mdd 12 mart 1971'de darbe yapmaya çalışırken karşı darbe yedi ve çöktü.. ancak mdd'nin cumhuriyet gazetesini kullanarak yarattığı solcu atatürk hala aramızda dolanıyor, eblehlerin aklını alıyor..
    2 3 ...
  • parasite

44.
  • Kurgusu çok iyi gerçekten. Zenginle fakir arasındaki farkı bin türlü anlatırsın ama bu baya vurucu olmuş, anlatmış. Küçük küçük göndermelerin olduğu filmleri izlemek, ardından üzerine düşünmek çok keyifli. Bunu başarabilmiş film.

Bir röportajında filmin yönetmeni, “izleyiciler acı çeksinler istiyorum. Gülmenin yanlış olduğunu bilerek gülsünler istiyorum.” Demiş. Bunu başarabildiyse ki bence başardı iyi filmdir.

Neyse ya izleyin izlettirin işte. Konuşturmayın beni.
    2 0 ...
  • atatürk ün ismi kemal mi kamal mı
    https://www.nisanyansozluk.com/?k=kemal
    bir metni fonetik içeriğiyle telaffuz etmeyi öğrenerek, onun edebiyatını ve ruhunu öğrendiğini zanneden arkadaşların içine düştüğü hata şu ki, %99'u arapça kitap okumayı bilmeyen türkler dışında hiçbir arap kamal sıfatından tiksinmiyor. bu ismi gururla taşıyanlar selefi taklidi yapmayı dahi beceremeyen cahil cühela takımı değil, özbeöz arap kökenli müslümanlardır.
    https://www.youtube.com/c.../UCR4Jbeh9-9SSAr_FHtoGNSA
    atatürk ün ismi kemal mi kamal mı

kamal, arapça kökenli türkçe bir kelimedir. selam, merhaba, mustafa, muhammed, mehmet, ahmet, ayşe, ali, beyza, eda gibi.

okuma yazma bilen, zırcahil bir göçebe olmayan hiçbir arabın dinle yoğrulmuş kültürel değerlere rağmen sözlükteki vasatlığı yakalayabileceğine inanmıyorum.
    1 0 ...
  • yeni nesil, siyasal islamcı sözde ümmetçi tipler de - (bkz: fatih tezcan) gibi vb. çıkıp cahil cahil çük beyniyle kamal diyip hakaret eder.
    yazık bunun önemini ve anlamını kavrasaydı zaten siyasal islamcı olmazdı.
    5 1 ...
  • aslında siz kendiniz ne yaptığınızı burada başkaları yapıyor gibi anlatıyor olmanızı keyifle izliyoruz. bir kız olarak gözümde gözlük, kendime mezuniyet kıyafeti bakarken arada burada da geziniyorum. cinsel sağlığım yerinde. sizin yerinizde olsam fikir alışverişi yapacağım ve bir şeyler öğreneceğim yerde cinsel ihtiyacımı karşılayayım diye geziyorsam neden bu haldeyim diye sorardım. gerçekçi bakış açıları için saygı duruşu.
    6 1 ...
  • kukla

4564.
  • Fenerbahçe Galatasaray maçı sonrası birkaç fenerli yazardan küfür içerikli mesajlar alan yazar.

”Ulan bu sene götüne bir şey sokmadin diye yenildik. Mutlu musun göt?”

"Kuki, niye sözlüğe gelip Cimbom fenere yenilirse götüme matkap sokarım falan demedin la. Büyü bozuldu senin yüzüne kaybettik amk"

"Kuki, pilav üstü kuru, götüne girsin onyekuru"

"Götünde sokacak yer kalmadı sanırım. Derbi öncesi Yoktun lan hayırdır"

"Nerelerdesin piç?"

Vs vs. Hayır yani yorulmuyor da ibneler. Çeken çekene. Ama kimse beni kızdıramaz. Çünkü acı koyduk. Fenerlilerin yürüyüşü değişti. Hepsi Tuvaletten çıkmış basurlu gibi yürüyor. Öyle bir koyduk ki sevgili Ali Koç'u bile oturduğu yerden hohohoplattik. Ahah.
    9 4 ...
  • Kız gibi kızdir. illa gelenekler yerine gelecek diye tanımadığım teyzeler göbek atacak, salak salak tipler eşimin boynuna emzik takacak, ya da bir o yana bir bu yana cekistirelerek milletle onlarca foti cekilecegim diye ne kendimi ne de cebimi yorarim. O kadar gereksiz şeye on bin liralar döküp bir ülke gezecegime düğün yapma sade bir nikahla üç ülke gezerim. ilerde olacak ya da olmayacak kaynana millet oğluna düğün yapmadı derse de varsın desin ben ne dersem o. Icimi döktüm rahatladım valla.
    6 1 ...