• bugüne kadar defalarca hoş olmayan şeyler de yazdım ama başa gelen çekiliyormuş.
    sevince insan türbana bakmıyor.

önemli olan mutlulukmuş.

herkese nasip olsun inşallah.
    haftasonu kısmetse.
    9 3 ...
  • konserden ziyade her an üstlerindeki ufacık kumaş parçalarını da parçalayıp erotik film çekeceklermiş gibi gelmiştir. ya bu tipler bu ülkede meşhur oluyorlar ya insan kafayı yakar. onlar nasıl kıyafetler hem sizi kim şarkıcı yaptı amk.

suriyelilere girmiyorum bile. savaştan kaçmış mağdur kardeşlerimiz. yersen. ahmedin mehmedin götünde ayı bağırıyor sıcak altında çalışmaktan millet nerelerde.
    10 1 ...
  • kafayı sıyırmış la bunlar.
    bu ülkede elini sallasan camiye değer.

benim evimin 30 metre ilerisinde cami var. onu geçince 120-140 mt. ilerisinde bir cami daha var.
    ve evimin ters yönünde 150 metre ilerde 3. bir cami daha var.

not: ula olm.
    " ossursan cemaat duyar,
    ossurmasan neyin var diye millet sorar " derler ya o hesap...
    bi siktir git ya, bi siktir git. yobazlığını az ötede yap. kiriştek misin nesin?
    8 0 ...
  • rte'nin hocasıydı ama rte'nin fikir üstadı olamadı. zira rte akp'yi kurduğunda şu cümleleri sarfetmişti.

--spoiler--

milli görüş gömleğini çıkardık. ak parti demokrat partinin devamıdır.
    --spoiler--

necmettin erbakan da "milli görüş gömleğini çıkarıp rotary ve bilderberg gömleği giydiniz" dedi
    6 0 ...
  • Prensip olarak dün taşağını yaladığı efendilerine bugün sallayan geviş getiren neandartellere içerikle ilgili cevap vermiyorum. Ama bunun için bir istisna yapalım.

ismail küçükkaya ya imamoğlu ile arkamızdan iş çevirdi diye iftira atıldı;

“O ağır iftirayı uyduranlar, sizin içinizden bir güruhtur. Bu iftirayı kendiniz için kötü bir şey sanmayın. Aksine o sizin için bir hayırdır. Onlardan her biri için, işledikleri günahın cezası vardır. içlerinden (elebaşılık ederek) o günahın büyüğünü üstlenen için ise ağır bir azap vardır.” (Nûr : 11)“

Kitaba bakmaksa mesele, evvela herkes önünden yiyecek bir zahmet.

Tanım: ismail küçükkaya nın kendisine yapılanlara karşı haklı isyanıdır.
    8 2 ...
  • Uzun yıllardır politik iklim olarak mutlu bir sabaha uyandım. Uyanır uyanmaz da hemen dış basın haberlerine baktım, The guardian, BBC gibi servislerin söylemlerine. Türkler tek adam rejimine güçlü bir ders verdi, etkili bir lider çıkardı diye yazmışlar. Peki bu iki haber ajansının yazdıkları ülkemiz için neden önemli? Çünkü biri Amerika 'nın diğeri Britanya' nın sesi onlardaki algılar tüm dünyayı etkiliyor, demokrasinin bittiği artık olmadığı bir ülke olarak hayal edildiğimiz an bittiğimiz an, ne tek bir yatırırım gelir ülkeye ne de tek bir destek. O yüzden 20-30 bin değil 800 bin fark atılması hala demokratik bilincin ölmediğini gösteriyor halkımızda. bir avuç şanslı azınlığın, türkiye düşmanlarının, teröristlerin değil, hukukun, adaletin ve halkların kazandığı bir seçim oldu.
    8 1 ...
  • Bence 45 yaşına kaymış bir sendrom...
    40 erkekte 30 gibi artık...
    40 yaşında ancak kıvama geliyorlar, öncesi bildiğin çocuklar...
    Kadın da çocukluk yapınca, oynamıyorum küstüm modları havada uçuyor....
    Yaşlı olduğunu söylerse 40 yaş erkeği, gerçekten yaşlı görülüyor...
    Bir şeyi 40 kere söylersen olur...
    Saçları Beyaz olmadığı sürece, göbek olmadığı sürece, spora devam edip kollarında kasları olduğu sürece ve yediğine içtiğine yaşantısına gittiği geldiği yerlere çevresine ve arkadaşlarına dikkat ettiği sürece bence erkekteki en seksi yaş....
    Yerine göre sizden daha olgun ve ayakları yere basan kararlar alıyorlar.. Bir nevi rehber gibiler...danışın, sorun... Yön gösteriyorlar... Nihayetinde 40 senelik yaşanmışlık.. Deneyim var...
    Yerine göre bildiğin bebekler... Sevip, okşayıp, öpünce... Yüzlerindeki o çocuk şımarıklığı benim çok hoşuma gidiyor...
    Yatsın öyle, siz de kedi gibi sevin... Sesleri çıkmıyor....
    Sevin ve kıymetini bilin 40 yaş erkeğinin... Hepsi birer koca bebek... Kadın yaşla birlikte daha sert duruyor hayata karşı ama erkek tam tersi kırılgan va alıngan oluyor ...kırmayın, kırınca gönlünü alın...bekledikleri de o zaten... Tatlı söz..tatlı şeyler...
    Hepsi Abim hatta babam bile bildiğin koca bebekler...
    Yemek verin,sevdiği şeyleri pişirin, eline kumanda verin, öpün odaya girip çıktıkça, babamdan mutlusu yok bir 68 yaş erkeği olarak...
    5 1 ...
  • uyanın artık aktroller...yazık, iyice acımaya başlıycam size...sizin reyiz bile yenilgiyi kabul etti...

hak hukuk adalet, galip geldi...800 bin fark yediniz...bayaa iyi yediniz hakkaten...

kabul etceksiniz.
    4 1 ...
  • Bir sürü neden sayılabilir.
    En önemlileri olduklarını düşündüklerim,
    1- karalama kampanyaları.
    Recep Tayyip Erdoğan'ın da zamanında başına gelmişti, CHP büyük bir karalama kampanyası yürüttü ve ellerinde patladı, aynı şeyi bu sefer akp CHP'li imamoğlu için yaptı.
    2- zamanında ve halen Atatürk, Atatürk ilkeleri, Atatürkçülük üzerinden propaganda yapan bir CHP vardı, dindar olan vatan haini ve düşmandı,
    Şimdi din, iman, haram ve helal üzerinden propaganda yapan bir akp var, başka partiye(CHP) oy vermenin caiz olmadığını iddia edebilen din tüccarları var, bunlar akp ile kol kolalar,
    Bu aynı zamanda akp seçmeninde fetöden hala mı ders çıkarılmadı düşüncesi uyandırdı.
    3- yapılan icraatlardan en fazla sözü edilen duble yol, köprü, hava alanı gibi icraatlar, milliyetçi söylemlerin "ki özellikle fetöcü, terörist vb ithamlardan bahsediyorum" artması, bunun nazi Almanyasını hatırlatması.
    4-5-6- israfın artması, yetersiz kişilerin önemli yerlerde istihdam edilmesi, söylemlerde Trump ile arada fark görülmemesi (smack down ringine atlayan, birileriyle bilek güreşi yapan, bildiğin amigo karakterli trumpa benzemek).
    Daha sayılası çok neden var.
    Son olarak bir önceki seçimde mühürsüz pusulaları geçerli sayıp bu 31 Mart seçimlerinde yapılan saçma hareketler de bazı seçmenlerin fikirlerini değiştirdi.
    Şimdi yüzbinlerin aklında aynı soru var, istanbul büyükşehir belediyesinde bu arada hangi ihaleler kimlere verildi?
    6 0 ...
  • çok büyük hatalar yaptılar, hepsi yaptılar...aslında binali´yi götaltına iten direkt tayyip erdoğan´dır. ramazanaın birinci günü adamın elinden mazbatasını almak, sonra adama "sisi" demek falan, bunlar yakışıksız konulardır...bunların hepsini yapan direkt tayyip´tir...ysk denilen garabet tuttu, "aa benim müşterim diil" dedi- bu tabii, milleti soru işaretlerine boğdu- herkes nasıl yani, diye sordu...şimdiye kadar ki seçim sonuçlarını bu ikisi açıklıyordu, aa akp´nin garabetiyse demek ki bizim oylarımızı akape mi çalıyo, sorusunu herkese sordurttu...

burada kaybeden- bunu ısrarla tekrar etmem lazım- binali diil akape ve yandaşlardır...ekrem´le uğraşan herkes, burada kaybetmiştir. ilk kaybeden de tayyip erdoğan´dır...

sadece kabak binali´nin başına- aday o olduğu için patlayacak. ancak gördünüz işte, tayyip de ağladı, nagehan stüdyoyu terketti, tv kanallarında çalışanların suratları düştü, o şahısların hepsi ağladılar. ağlayacaklar.

güce tapanlar her zaman ağlarlar, tarih tekerrür eder, hitler zamanında da oldu bu, stalin zamanında da oldu...salazar da zalimdi, franco da zalimdi, onları böyle küçük küçük - ki bu küçük falan diil- zaferlerle alaşağı ettiler...franco´nun adamlarını öldürüp öldürüp sokaklarda teşhir ettiler...ağlayan çoktu.

güce taapnlar ağlar. güce tapanlar gücü güç yapanın kendileri olduklarını unuttular, ve hepsi birden "ofsayta" düştüler...

17 yıl sonra ilk tv düellosunu ekrem´le binali yaptı...o kültür bu güç hayranları yüzünden unutuldu. halbuzki türkiye çok daha modern ve demokratik bir ülkeydi. bu kültürün unutulmasına vesile olanların hepsi ağlayacak.

ilk binali ağlayacak. ama arkasından çok ağlayan olacak...dikkat et- sözlükçülerin içinde bile ağlayan çok...

bu, güce tapanların kaderidir. tarih onları hep ağlatmıştır.
    5 1 ...