• geçenlerde yazlık mekanda geceleyin misafirleri gezdirmek için çarşıya inmiştim. her gece 9'dan sonra gezme yolu trafiğe kapatılmış yürüme yoluna çevriliyordu. başında da fosfor yelekli polis duruyordu. bizde aile dostları ile yürüyüp dondurmacı da biraz dinlenecekken arkadan bir ses geldi. bebek arabasında bir kız çocuğu dişlerini de sıkaraktan güleç ve şen bir sesle - poliiisss diye bağırdı. orta yaşın biraz üzerindeki polis'te kollarını gülerek açtı ne diyorsun bakıyım dercesine, " efendiiim" diye seslendi. sonra çocuğun anne babası ve polis kafalarını eğerek selamlaştılar ve devam ettiler. ama şimdi anlattığımdan ziyade yaşandığını görmek nedense çok pozitif geldi bir an. hoşuma gitti.
    5 0 ...
  • ülkedeki adalet sistemi öylesine bozuldu ki insanların bir çoğu sırf bu yüzden bu tarz olaylarda müdahale etmemeye başladılar. amma uçtun he gibson demeden önce seçenekleri dikkatlice bir okuyun.

1-) saldırganı fazla zarar vermeden durdurmak. elindeki bıçağı aldın birkaç darbe ile etkisiz hale getirdin. en temiz sonuç bu ama olasılığı en düşük olanı da bu.

2-) saldırganı zarar vererek durdurmak. belli ki gözü dönmüş olan bu tipi durdurmaya çalıştın. çok büyük ihtimalle bıçağın ucu sana döndü. mecbur kaldın kafasına gözüne bir şeyler ile vurdun. olacak ya adam ağır yaralandı veya öldü. bu ülkedeki adalet sisteminde bu olaydan zararsız kurtulman mümkün değil. bu sistemde mutlaka seni suçlarlar bu ölümden dolayı.

3-) saldırganı durduramamak. bu durumda senide vurur büyük ihtimalle. sağ kalırsan bir ömür o acıya göğüs gerersin gururla. neticede bir can kurtarmak için yaralandın. ancak ölürsen o kansız bir şekilde 3-5 sene ya yatar ya yatmaz çıkar. tecavüz ettiği sabit delilli olan yavşaklar, insanın canına kast edip darp ederek soyan piçler bile ellerini kollarını sallaya sallaya "adli kontrol şartı" diye bir garabet ile çıkıyorlar anında. işte insanları en çok korkutan seçenek bu. sen ölüyorsun, karşındaki ipne yüzde yüz suçlu ama muhtemelen o hayatına devam ediyor sen gidiyorsun ve hiçbir karşılığı yok.

işin özü : ülkedeki adalet sistemini siyasetin oyuncağı yapmaz ve hani şu "bürokrasiyi ortadan kaldıracaz" diye getirdiğiniz "başkanlık" sistemini en azından ceza kanunlarımızı işlevsel hale getirmek için kullansanız bu şekilde cinayet teşebbüsleri, cinayetler, tecavüzler ve hırsızlıklar yarı yarıya azalır. suçun karşısında bir caydırıcılık olmak zorunda. caydırıcılık yoksa insanlarda böyle götüm götüm kaçarlar, karışmak istemezler olaylara. he kaçanlar haklı demiyorum insanlığın gereği müdahale edilmesi lazım bu bir gerçek. ancak bunlarda diğer gerçekler.
    10 2 ...
  • https://www.ahaber.com.tr...nda-kalip-can-verdi-video
    Afyonkarahisar'da, dün saat 15.30 sıralarında Harbiş Mahallesi'nde boşanma aşamasındaki eşi Tuncay D., sokak ortasında tartışan Nazife D., olayın büyümemesi için otomobiline bindi. Açık camdan eşinin saçını tutmak isteyen Tuncay D., bu sırada Nazife D.'nin otomobili hareket ettirmesiyle sürüklenmeye başlayan Tuncay D., arkadan gelen araç ile eşinin otomobili arasında sıkışınca, hayatını kaybetti.
    Tuncay D., boşanma aşamasında olduğu eşi Nazife D. ile karşılaşınca, aralarında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Nazife D., park halindeki otomobiline doğru yürümeye başladı. Bu sırada Tuncay D. de eşinin arkasından gitti. Nazife D. otomobile bindiğinde iddiaya göre, Tuncay D., aracın açık camından elini sokup eşini saçından yakaladı.

OTOMOBiLiN ARASINDA SIKIŞTI

Tuncay D., Nazife D.'yi saçından çekerek otomobilden çıkarmaya çalıştı. Bu sırada Nazife D., eşinin elinden kurtulmaya çalışırken otomobili hareket ettirdi. Tuncay D. de otomobille birlikte sürüklenmeye başladı. Tuncay D., arkadan gelen başka araç ile eşi Nazife D.'nin otomobili arasında sıkıştı.

bazen ilahi adalette işliyor.
    3 0 ...
  • 1- malubi barın verdiği the driver görevi. Hilary ile yarışıyorsunuz bu görevde ve lavuk öyle bir hızlı kullanıyor ki arabayı küfrediyorsunuz kıskançlıktan. Bir de polislerin ona hiç bulaşmayıp sadece sizin peşinize takılması da cabası. Bu görevi hep comeflywithme hilesini yazarak geçerdim. Hilary geri zekalısı uçup bir yere toslar ve o sayede geri kalırdı. Sonradan sıfır hileyle oyunu bitirdiğim bir zaman bu görevi de zorlanarak da olsa geçmiştim.
    2- haitili şişko teyzenin verdiği rc uçakla kübalıları bombalama görevi. Bu görevde zor olan şey hem uçağı kontrol edip hem de bombayı düzgün bir şekilde isabet ettirebilmektir. Bu görevi ilk kez bir arkadaşımla beraber yani ortaklaşa oynarak geçmiştik. Ama daha sonraları tek başıma yaptığım da olmuştu. Bana kalırsa oyunun en zevkli ve en heyecanlı görevidir.
    3- kübalıların verdiği ilk görev yani rico salağı ile birlikte tekneye bindiğiniz görev. Verilen sürede hedefe ulaşabilmek oldukça zor.
    4- film stüdyosunun deniz uçağı ile afiş dağıtma görevi. Uçağı bir yere çarpıp düşürmeden uçurabilmek ve üstelik birçok kez dar yerlerden geçebilmek oldukça zor.
    5- lance vance ile birlikte yaptığınız tekne yarışı görevi.
    6- boatyard'ın görevi. Yine verilen sürede turu tamamlamak oldukça zor.
    7- taksicinin verdiği son görev. Bombayı patlatıp sonra da o kadar taksinin içinden patlamadan ve ezilmeden çıkmak biraz zor olabiliyor.
    8- lance vance ile birlikte polis kılığına girip mekan bombaladığınız görev. Polislerden kaçmak biraz zor olabiliyor.
    9- basımevinin verdiği bir görevdi. Limanın oradaki yeri yani tommy'nin pusuya düşürüldüğü ve lance'in abisinin öldürüldüğü yeri basıyorsunuz. Kadınların ellerinde çok ağır silahlar olduğundan biraz zorlanabiliyorsunuz.
    10- motorcunun son görevi. Motoru çalmaya gittiğiniz mekanda çok fazla ağır silahlı adam vardır ve öldür öldür bitmez. Yani bitiyor aslında da baya sabretmek gerekiyor. Oradakileri öldürseniz de yolda yine size saldıranlar oluyor. Motorcuya kadar sağ salim tek parça halinde ulaşmak biraz zor yine.

Not: inşaat patlatma görevine zor diyen siktirsin gitsin pc falan oynamasın.
    5 3 ...
  • 1979 - 1981 yılları arasında 29 siyahi çocuğun boğularak öldürülmesi ve fbi' ın aldığı kararla son kurbanlarını nehre atan katilin köprüler her iki yandan tutulurken yakalanması ile sonuçlanmış tüyler ürpertici cinayetlerdir. başlangıçta sanders kardeşler adlı ku klux klan' a yakınlıklarıyla bilinen kişilerin şüpheli olarak incelendiği cinayetler sonucunda wayne williams köprü kontrolleri sırasında yakayı ele vermiştir.

--spoiler--
    atlanta çocuk cinayetleri ve wayne williams' ın yakalanma süreci kaliteli suç dizisi mindhunter' ın ikinci sezonunda da ele alınmıştır.
    --spoiler--
    1 1 ...
  • akraba evliliği yapanların genleri birbirine daha çok benzediği için bu hastalık da en çok ensest ilişkinin nesillere dağılımına göre artış gösteriyor. ör, pakistan'ın izole köylerinde mikrosefali toplulukları mevcut.

artık insanlık dediğimiz mefhumdan ayrı bir ırk olmuşlar, yazık.
    1 1 ...
  • Orospu çocuğu savunucusularının laflarından, bu da yeni çıktı her cinayette her olayda bir kaç namus çığırtkanı orospu çocuğu savunucusu orospu çocuğu çıkıyor mutlaka.
    Zihniyetine tükürdüğümün insanları.
    2 0 ...
  • Evet dostlar tecrübelerimden yola çıkarak 1 60 boylu olduğunu söyleyen kızların aslında 1 60 olmadığı, kimisinin 1 58 olup, kimisinin 153 olup yuvarladığı bilinen gerçektir.

içerisinde bulunduğumuz anı kendimizce ifade etmek için kullandığımız bazı hesap ifadeleri vardır.

saniye dakika saat.

Baz alınan en küçük zam-an hesaplaması saniye 59 da son bulur ve tekrar 1 den saymaya başlar, her ne kadar 60 olarak yuvarlansa bile 60 sayısını hiçbir saatte göremezsiniz.
    Bu bize gösterir ki içinde bulunduğumuz an da 1 60 kızlara yer yoktur, bu evren bile onlara tokat atmıştır. 1 in yanına 60 gelmesi onların olmayışını simgeler. Tesadüf değildir.

Selam ve duva ile.
    3 2 ...
  • siyah beyaz tuşlarında piyanomun
    seni çalıyorum şimdi
    çaldıkça çoğalıyorsun odada
    sen arttıkça ben kayboluyorum

seni doğuruyorum geceye
    adını koyuyorum aya bakarak
    her şey sen oluyor her yer sen
    ben ölüyorum

sesini duyuyorum rüyalarımda
    gözlerimi kamaştırıyor ışığın
    rüzgar sen gibi dokunuyor bana
    ben doğuyorum

duymak istediklerimi söylemiyorsun hiç
    dokunmuyorsun bana
    sen gibi bir şimşek çakıyor
    tam kalbime düşüyor yıldırımı
    ben gidiyorum...
    4 0 ...
  • troll bir yana da evlenip çocuk yapmış, boşanmış bir kadına delik deşik olmuş demek nedir ya? bu lafı kabul eden yazar karısının delik deşik olacağını kabullenen bir godoş mudur? soruyorum sadece sözlük.
    8 0 ...