• Yüzbaşı Kâzım Efendi

  Sevgili kardeşim,

     Ben vatan ve millet uğrunda bana düşen vazifeyi ifa ettim. Artık gerisini size terk ediyorum. Cümlenize hakkımı helal ettim, tabiidir ki siz de helal edersiniz. Hemşiremin, Ziya'nın Kemal'i hasretle gözlerinden öperim. Muhterem amcamın ellerinden öperek dualarını her zaman beklerim. Çoluk çocuğumu evvel Cenab-ı Hak'ka sonra vatan ve millete ve sizlere emanet ederim. Sevgili valideme, aileme, çocuklara güzel bakınız. Tahsillerine himmet ediniz. Maaşlarının tahsisi, icap eden muamelenin ifası için arkadaşlardan alayımızın tabur kâtibi ve aynı zamanda alay naibi bulunan Hasan Efendi’ye yazdım. Bulunduğum fırkanın kumandanı Miralay Remzi Bey, alay kumandanı Binbaşı Halil Bey’dir. Bu isimler size lazım olursa kendileriyle muhabere edersiniz. Binbaşımız Şevki Bey de benim gibi tehlikede bulunduğu için sağ kalırsa ona da müracaat edersiniz. Kolordu kumandanımız malum olduğu üzere Esat Paşa Hazretleri’dir. Hayvanım hakkında lazım gelen muamele için de kâtip efendiye yazdım. Oradaki hakkımı da çocuklarım için ararsınız. Sana çok rica ederim, efrad-ı ailemi, validemi hiçbir vakit üzme. Daima rıfk ile muamele et. Bana acımasınlar. Ben mukaddes vatan vazifem uğrunda terk-i can ettim, bahtiyarım. Cenab-ı Hak sizleri de bahtiyar buyursun. Baki cümlenizi Cenabı Hak'ka emanet ederim sevgili kardeşim. Ruhumu şâd edin yeter.
  2 0 ...
 • beni de yaz (bkz: gethere)

  %10 kadar az bulunan iyi kürt olan kürt kardeşlerimiz alınmasın onlarla derdim yok. benim derdim kürdistan hayalleri ile yaşayan, ekmeği yiyip çanağına sıçan, devlete yararı olmayan bölücü orospu çocukları.
  4 1 ...
 • sabah ezanı

  1727.
 • An itibarı ile işitilen arapça bağırtıdır,

  Eski bir put olan allah putunu yüceltiyor (allaha akbar),ve
  ondan başka tanrı olmadığına, muhammedin onun elçisi olduğuna şahitlik ettiğini söylüyor (eşhedu anna la ilaha illallah / eşhedu anna muhammadan rasulullah),
  ardından namaz uykudan daha hayırlıdır (assalatu hayrun minannavm) diyerek tehdit ediyor.

  Ve bu aralarında 200-500 metre mesafe olan ibadethanelerden aynı anda yükselen bir ses. Kuzeydan güneyden doğudan batıdan, her yerden megafonlar ile haykırıyorlar,
  neden ?
  4 5 ...
 • Şimdi hangi birini sayayım. 3 yıl önce yurtdışı tatile çıktım. 2 yıl önce beyaz eşyaları ve elektronik ürünleri yeniledim. En son arabayı değiştirdim. Şaka değil.
  10.000 lira ile Eylül ayından bu zamana ayrıca yaptığım bir kasa vardı. sadece hafta sonları basarak şubatta 67.000i gördüm. Parça parça çektim.
  2013 insignia vardı onu sattım üstüne ekledim şubat sonunda insignia grandsport aldım.

  (bkz: haydan gelen huya gider) (bkz: haram para bir yerden çıkar) gibi loser tesellisi sözlere inanmıyorum. Baya baya çatır çutur harcanıyor.
  10 2 ...
 • iyi güzel dedik de yağ yakmak için en iyi yöntemler, sivilcelere ne iyi gelir gibi içerikleri neden bana gösteriyorsunuz diye düşündüren platformdur; gece gece spora başlatma potansiyeline sahip.
  1 0 ...
 • Peynirli poğaçanın içinde peynir mi varmış? Ben kokusundan dolayı peynirli diyorlar sanıyordum
  3 0 ...
 • Çok büyük oyuncu bence. Bunu skora katkılarından dolayı söylemiyorum. Herif tam bir centilmen. Maç içinde de dışında da gayet sempatik, sevecen saygılı, çalışkan, başarılı da. Bence genç futbolcuların örnek alması gereken bir adam kesinlikle.
  6 1 ...
 • bitik bir topçudur. fb ye geldiğinde ''fb ye gelince şampiyon yapcam fb yi eheh'' diyordu aha geldin işte sakat herif ne yapabildin ? ki misal eğer fb şampiyon olsa bile senin hiçbir katkın olmayacağı aşikar kardeşim.
  boş paket ezik bir araba gibisin. iyi ki beşiktaş a gelmemişsin.
  4 1 ...
 • şanlı zaferimizin 103. yılı kutlu, şehitlerimizin ruhları şad olsun...

  Dur yolcu! Bilmeden gelip bastığın Bu toprak, bir devrin battığı yerdir.
  çanakkale savaşı

  Eğil de kulak ver, bu sessiz yığın Bir vatan kalbinin attığı yerdir.
  18 mart çanakkale zaferi

  Bu ıssız, gölgesiz yolun sonunda Gördüğün bu tümsek Anadolu'nda,
  18 mart çanakkale zaferi

  istiklal uğrunda, namus yolunda Can veren Mehmed’in yattığı yerdir.
  çanakkale savaşı

  Bu tümsek, koparken büyük zelzele, Son vatan parçası geçerken ele,
  çanakkale savaşı

  Mehmed’in düşmanı boğdugu sele Mübarek kanını kattığı yerdir.
  18 mart çanakkale zaferi

  Düşün ki, haşrolan kan, kemik, etin Yaptığı bu tümsek, amansız, çetin
  18 mart çanakkale zaferi

  Bir harbin sonunda bütün milletin Hürriyet zevkini tattığı yerdir.
  18 mart çanakkale zaferi
  20 2 ...
 • Ahlak dediğin şey kişinin kendini yetiştirme tarzına bağlıdır, dine değil, din sana şunu yapma dese bile yaparsın ama içinden gelirse neyin doğru olup olmadığını belirlersin zaten.
  7 1 ...