• gecenin tarihi fotoğrafı

Subayın şıklığına ailenin modernliğine bakar mısınız? Ayrıca o dönem yurdum kıroları bile james dean gibi geziyormuş sokakta...
    3 1 ...
  • %10'luk bir kesimin halihazırda çalıştıkları işi buradan bulduğunu söylediği, %90'ının hiçbir dönüş alamadığını iddia ettiği site.

tecrübe kazanmak isteyen acemiler için kariyer net, çeşitli alanlarda uzmanlaşmış insanlar için linkedin. Sanırım.

Akdeniz'de bir büyük şehirden bir geri dönüş aldığım ancak gidiş gelişimi dahi karşılamayacak imkanlar sunması yüzünden vazgeçtiğim sitedir.
    0 0 ...
  • Sanat ve kandırmanın sahip oldukları bir sır varsa o da
    budur. Sanat, aynı anda iki ayrı anlama sahip olabilme - hem çağdaş sanat hem de klasik sanat
    bu özelliğe sahiptir- dolayısıyla iki ayrı strateji güdebilme gibi bir özelliğe sahiptir. Bu
    özelliklerden biri dünyaya ve gerçekliğe ait tüm izleri yok etme içtepisi, diğeriyse sanatın
    dünyaya ve gerçekliğe ait izleri yok etmesini engelleme içtepisidir. Michaux’nun sözleriyle
    ifade edecek olursak sanatçı: “ Tüm gücüyle dünyada iz bırakmama gibi temel bir içtepiye
    karşı direnen kişidir”.
    Sanat artık imge düşmanı (ikonoklast) bir şeye dönüşmüştür. Modern imge düşmanlığı
    kendini imgeleri yok etme şeklinde değil, sınırsız sayıda bomboş, üstünde görülebilecek
    hiçbir şey olmayan imgeler üretmek şeklinde göstermektedir.
    Bunlar sözcüğün gerçek anlamında geride iz bırakmayan imgelerdir. Estetik açıdan
    üstünde bile durmaya değmeyecek şeyler olmakla birlikte kaybolup giden bir şeyleri
    anımsattıkları söylenebilir. Bir sırları varsa o da budur. Simülasyon işte böyle bir sırra
    sahiptir. Gerçek dünya simülasyonun başladığı yerde bitmekle kalmayıp bu aşamadan sonra
    gerçek dünya
    hakkında soru sormanın da bir anlamı kalmamaktadır.
    Biraz kafa yorulduğunda Bizanslı ikonoklastların da (ikonlardan nefret edenler ) aynı
    sorundan muzdarip oldukları görülmektedir. ikonolatrlar (ikonlara tapanlar) zeki insanlar olup
    Tanrı’yı şanına yakışır bir şekilde temsil eden resimler yaptıkları iddiasındaydılar. Oysa
    yaptıkları Tanrı’yı simüle eden resimler, gerçekte onun varlığı konusunda yapılan
    tartışmaların göz ardı edilmesine hizmet ediyorlardı. Üretilen her Tanrı imgesi onun varlığının
    sorgulanmasını engellemek amacıyla uydurulmuş bir bahaneye benziyordu. Aslında her imge
    Tanrı diye bir varlığın olmadığını göstermeye yarıyordu. Tanrının ölmüş olduğunu değil,
    ortadan kaybolmuş olduğunu yani ortada yanıtlanması gereken bir soru olmadığını
    göstermeye yarıyordu. Tanrının varlığı yada yokluğu gibi bir sorun simülasyon yöntemiyle bir
    çözüme kavuşturulmuştu.
    Ama burada Tanrının imgelerin arkasına gizlenerek ortadan kaybolma gibi bir strateji
    güttüğü de söylenebilir. imgelerin varlığından yararlanan Tanrı, geride iz bırakmama
    içtepisine boyun eğerek ortadan kaybolmuş olabilir. Böylelikle de kehanetin gerçekleştiği
    yani bir simülasyon dünyasında daha doğrusu göstergenin en önemli işlevinin bir yandan
    gerçekliğin ortadan kaybolmasını sağlamak, diğer yandan da ortadan kaybolduğunu gizlemek
    olduğu bir dünyada yaşadığımız söylenebilir. Sanatın da bundan başka bir şey yapmadığı
    söylenebilir

çok başarılı gibi duran ikna edici bir yazı. ama biraz deşildiğinde eleştirdiği her şeyi içinde barındıran da bir yazı. bence baudrillard da döneminde eleşirdiği her şey gibi bir düzenbazdı. zira karşıt söylemin beden bulduğu ilah başka türlü varolamazdı. eleştirisinin ortadan kaybolamayacak olması bunun kanıtı.
    0 0 ...
  • aziz nesin

904.
  • Bir milleti akılsız olmakla suçlayan faşist ırkçı.

Aynı lafı x milletinin %60'ı aptaldır dese yer gök faşist ırkçılıkla inler ama kendisi aydın sayılıyor...

Ayrıca gereksiz din muhalefeti yapıp aynı dinin bir mezhebini savunması ne kadar tutarsız bir şovenist olduğunu gösterir...
    2 1 ...
  • Bilmeyenler için anlatayım. Bilmeyen çok mal var çünkü.

1- son 5 yılın puanı hesaplanır.
    2- kazanılan puanlar Avrupa kupalarına katılan tüm takımların sayısına bölünür. Türkiye 5 takım gönderdiğinden kazanılan puanlar 5'e bölünecek.
    3- yeni Malatyaspor Avrupadan elendi. Ama onlar yüzünden diğer 4 takımın kazandığı tüm puanlar 5'e bölünecek.
    4- Galatasaray 0 puan çekse bile şampiyonlar ligi gruplarına kaldığı için 4 puan alacak. Yani 2 galibiyet almış kadar puan getirecek ülkeye.
    5- bu senenin her halükarda kaybedeni Ukrayna olacak. Hem 5 yıl önceki puanı silindiğinden (Türkiye'nin de siliniyor ama onların silinecek puanı daha fazla) Türkiye ile kafa kafaya gelecek. Hem de 5 takımla başladıkları Avrupa macerasında daha şimdiden 3 takımla kaldılar.
    6- Ukrayna'dan kazandığımız avantajı Hollanda'dan kaybedebiliriz. Fakat onlar da 4 takımla devam ediyorlar.
    7- grup aşamasında 0 çekenler değil, grup aşamalarına gelemeyenler (hem şampiyonlar ligi hem UEFA Avrupa ligi) ülke puanını sikertiyor.
    8- Fenevliler takmasın kafalarını bilmedikleri şeylere.
    9- hadi eyvallah.
    2 4 ...
  • Aşık olduğum kişiyle bu gece itibari ile resmi olarak sevgili olduğum için mutluluktan uyuyamadım. Üzerime sinen o muhteşem kokusunu biraz daha içime çekmek istediğim için uyumadım. Zamanında aşık olduğum başka insanlar için mutsuzluktan uyuyamadığım da olmuştu fakat bu kez mutluluktan uyuyamadım. Bu da geçmişte beni mutsuzluktan uyutmayan tiplere kapak olsun diyor tüm sevdiklerime selamlarımı iletiyorum. Mutluyum lan!
    8 1 ...
  • Ana kural, Ön sevişmeyi uzun tutmaktır.

Baba kural, ağzınızı sadece konuşmak için kullanmayın.
    3 0 ...
  • gecenin tablosu

yeşil camii'nde kuran okuyan adam-osman hamdi bey-1890.

80 x 60 tuval üzerine yağlıboya tablo.

osman hamdi bey bu tablosunda kendisini resmetmiştir, ayakta kuran okuyan adam osman hamdi bey'in ta kendisidir.

osman hamdi bey'in yeşil camii'ni mekan olarak kullandığı pek çok tablosu vardır. örneğin en bilinen eseri olan kaplumbağa terbiyecisi'nde mekan olarak detayda yeşil camii kullanılmıştır.

yine osman hamdi bey'in yaptığı "yeşil camii önü" adlı tablo, türkiye'de satılmış en değerli sanat eseri ünvanına sahiptir.(13 milyon 509 bin tl)

osman hamdi bey'in eserlerinde yeşil camii'nden detaylar kullandığı diğer tabloları ise; "iki Müzisyen Kız”, “Müzisyen Kızlar” ve “Saçlarını Tarayan kız" adlı tablolardır.

yeşil camii'nde kuran okuyan adam adlı tablo bugün malesef suudilere ait najd collection adlı kuruluşun bünyesindedir, lakin 22 ekim 2019 tarihinde new york'taki sotheby's müzayede evinde açık arttırmaya sunulacaktır.

açık arttırmanın başlangıç fiyatı 3 milyon sterlindir ve en az 5 milyon sterline satılacağı düşünülmektedir ki bu rakam hem en yüksek fiyatla satılan osman hamdi bey tablosu hem de bir türk tablosunun satılacağı en yüksek rakam olacaktır.

#resim
    #sanat
    7 1 ...
  • Acı veren hadise. Kardeşimin gittiği üniversiteye giden sezen zambak isimli genç kız fakülte içinde traktörün altında kalarak yaşamını yitirdi. Şimdi ben bu rektörlüğe soruyorum. Okulun içinde bu tür araçların ne işi var. Üstelik son sürat gidiyorlar. Yakında beton mikseri de sokarlar herhalde fakültenin içine. Üzüldüğüm bir diğer durumda bu kız okul birincisiymiş. Allah rahmet eylesin.

https://onedio.com/haber/...un-yas-ilan-edildi-885197
    8 0 ...
  • piyano

233.
  • Teknoloji tasarım dersinde karton ve elişi kâğıtları ile kocaman bir piyano yapmıştım. Hayrandım piyanolara hep uzun parmaklarım olsun ve ben de mükemmel bir şekilde çalabileyim. Çok uşraştım lâkin fiziksel olarak uygun olmadığımı söylediler. Ben hâlâ seviyorum sesi ve tutkusu beni rahatlatıyor.
    Yaptığım piyano sergiden sonra hocanın evine gitti bir daha onu da görmedim.pis.
    6 0 ...