• https://youtu.be/p1LHVPOqo_E

“Zoruma gidiyor ne yalan söyleyeyim
    Çok acı,
    Fena halde koyuyor istenmemek insana.

Büyük konuştum yerlerde sürünüyorum,
    Evvelimden gitsen de ahirim sensin...”

Sezen abla duygularıma tercüman olmuş be.
    5 1 ...
  • arabaya bakcak kıza kadar düştüyseniz bi üst modeline satar sizi, yapmayın.
    8 0 ...
  • Uğur Şakar adında 43 yaşında ve terör örgütü destekçisi sığırdır.

Teröristbaşı'na sözde uygulanan tecriti protesto için almanya' nın krefeld kentinde mahkeme binasının önünde kendini ateşe vermiş. Vücudunun yüzde 65'i yanmış. Akciğerleri de ciddi zarar görmüş ama ölmemiş. Ölmemesine sevindim zira bildiğim kadarıyla yanarak ölmek çok acı veren bir Durum Değil. Umarım aylarca acı çektikten sonra geberir.

Ayrıca bu itin asılmaması ilk defa hayırlı bir olaya vesile oluyor. inşallah bunun gibi yüzlerce terör sevici kansız da kendini yakar.

https://m.yeniakit.com.tr...kendini-yakti-622775.html

almanya da öcalan için kendini yakan sığır
    15 2 ...
  • Bu angut görüntü için bir de egzersiz mi yapacaksın?
    Jonathan, iyi değilsin, tatile çık bence!

Gereksiz ve uyulmaması gereken taktiklerdir.
    6 1 ...
  • Bu kadar aptal adamı ilk defa bir arada gördüm yahu siz nasıl bir gerizekalısınız biri demiş pasif gay biri demiş şu ulan çocukluğumdan itibaren bütün oyunlarda , sosyal mecralarda kişisel hesabım hariç hep böyle trol nickler kullanmışımdır. Ne gayliğimiz kaldı ne pasifliğimiz bir çok abaza erkek görünümlü delikanlı yazarlar attıgım çeşitli yorumlara hemen peşi peşine özel mesajlar hatta bir kaç yazarla bol bol geyik yapıyoruz sizin kaliteniz belli sözlükten kız düşürüp sadece konuşmayla 31 çeken aşşağılık heriflersiniz hayır üstad biz başkalarına söylüyoruz adamlardan ses çıkıyor demek ki vurduğumuz top sadece kaleye değil sizlerede giriyor.
    6 4 ...
  • chp mersin milletvekili ali mahir başarır tarafından tbmm'ye verilen önerge.
    akdeniz de petrol araması durdurulsun önergesi

--- spoiler ---
    akdeniz’de, toplamda 6 yerde petrol ve doğalgaz arama çalışmaları yapılacağının kamuoyunda konuşulduğunu belirten başarır; “erdemli ve alanya kuyularından anlaşılacağı üzere diğer kuyulardan da bir sonuç alınamaması durumda toplamda tüm maliyetler hesaplandığında, yaklaşık 2 milyar doların akdeniz’in derin sularına gömülecektir.” dedi.
    https://www.ensonhaber.co...ti.html?utm_source=wShare
    --- spoiler ---

şimdi, ben de akp'ye muhalifim, akp'yi en çok eleştirenlerden, yolsuzluklarını en çok yazanlardan biriyim.
    ama türkiye'nin akdeniz'de petrol arama çalışmalarını durdurması demek, o bölgeyi israil, kıbrıs rum kesim,, mısır ve yunanistan'a bırakmak demektir.

aramadan petrol bulamazsın.
    bunun için 2 gemi satın aldık ve bu iki gemimiz bu yukarıda saydığım ülkelerin petrol arama gemilerinden daha üstün ve donanımlı.

akdeniz dediğiniz yer vakti zamanında bir türk gölü haline gelmiş yer.
    ve bizim bu petrol arama işlerini durdurmamız demek türk gölü akdeniz'i ite köpeğe bırakmak, hatta kktc'yi onların kucağına vermek demektir.

böyle adamlar nasıl vekil oluyor anlayamıyorum.
    ha kılıçdaroğlu'nun genel başkan olduğu bir partide böyle bir vekilin de olması normal.
    18 4 ...
  • Asteğmendim. Yaşadığım şehirde askerlik yapıyordum. servisle gidiyordum görev yaptığımız Tugaya. Her sabah servisi beraber bekleyip gidip geldiğim yeni mezun genç bir astsubay çocuk vardı. Temiz yüzlü, sakin ve saygılı biriydi. Gözlerinin altı mor ve oldukça zayıftı. Fazla konuşmazdı. Bir süredir sıkıntılı olduğu belliydi yüzünden. Nedenini sorduğumda kendi taburunda amiri olan bir binbaşının uzun bir süredir ona kötü davrandığını, psikolojik şiddet uyguladığını, bazı zamanlar fiziki özellikleriyle ve hatta ismiyle bile dalga geçtiğini söylemişti. Şikayet edebileceği bir yer varsa çok geçmeden başvurmasını söylemiştim. Yakışık olmayacağını söyleyip yapmamıştı. Belki de korkuyordu başına bir şey gelebileceğinden. Bir daha da bu mevzuyla alakalı bir şey soramamıştım...

Mesai bitimine yakın bir vakitti. Hava kararmaya başlamıştı. Revirden tabura doğru yürüyordum. Henüz servisler gelmemişti. 100 metre kadar ötemde, içtima alanında bir bağırış duydum. Bir adam diğerini kovalıyordu. Kim olduklarını seçemiyordum. kovalayan kişi silahını çekti ve tüm şarjörü ötekinin üzerine boşaltıverdi. Gözlerimin önünde bir cinayet işlenmişti. Yaşadığım Şaşkınlık, korku ve telaşa rağmen deli bir cesaretle yavaşça yanlarına gittim. Maalesef genç astsubay arkadaşım cinnet geçirmiş ve binbaşıyı öldürmüştü. Ölünün Yanında yere çömelmiş, başını ellerinin arasına almış ağlıyordu. Ne diyeceğimi, ne yapacağımı bilemedim. Sadece ne yaptın sen diyebilmiştim. Aldığım tek cevap “ben bittim...” olmuştu.

Uzun bir süre boyunca o acı görüntü zihnimden silinmemiş, kabuslarıma girmişti...
    10 0 ...
  • bol bol cehape zihniyetine sövmektedirler. çünkü onları o kuyrukta kılışdaroğlu bekletiyor.

bunu esprisine yazmıyorum lan vallahi durum bu. işim gereği gün içerisinde pek çok insanla konuşup sohbet edebiliyorum. daha 2 gün evvel konuştum bir tanesi ile. "reyizden allah razı olsun ucuza sebze yiyebiliyoruz et yiyebiliyoruz ( sırp etlerinden bahsediyor helal mi değil mi mevzusuna girmiyorum bile bak bu adam hacı ) ülkemiz üzerine oynanan oyunları bir kez daha bozdu" diyordu. dedim kaç saatte aldın bu sebzeyi 2 saatten biraz daha fazla beklemiş alabilmek adına ama reyizden allah razı olsunmuş. hemen konuyu tabi "cehape" dönemine getirdi saniyesinde. sene 50 lerin ortası mı sonu muymuş neymiş ekmeği karne ile alıyorlarmış. reyiz zamanında hiç böyle şeyler olmuyormuş. cevap veremeyip konuyu geçiştireceğini bildiğim halde "tamam ama amca o zaman 2.dünya savaşından yeni çıkılmıştı tüm dünya kıtlık çekiyordu hem ne teknoloji ne sanayi bugünkü gibi değildi ki" dediğimde tamda beklediğim gibi "sen cehapelisin demi" diye sordu. hayır cevabını da kabul etmiyor tabi hali ile reyizini eleştirdik ya mutlaka cehapeli dinsiz olmamız gerekiyor *

neyse efendim herkes hak ettiğini yaşar fazlasını değil. bunlar üstlerine pislense bile sırf "inat"larına mutlu rolü yapan insanlar. neyin inadı ise bu anlamak da mümkün değil ya neyse..
    10 2 ...
  • Allah korusun düşünemiyorum istanbul'un halini, insanları, evleri, hayvanları inşaAllah söylenenler gerçek çıkmaz. O anki kaos'u düşünemiyorum. Bir deprem kaldıramaz bu şehir. insan yolda yürürken deprem olsa binalar'ın arasında kalacak Allah korusun.
    4 1 ...
  • Hani 29 ekim 2018'de açılışı yapılan dünyanın en büyük 2. Hava meydanı olacağı söylenen yatırımdan sözediyorum. Sahi ne oldu bu havaalanına?
    Şu yerel seçimler öncesi bi daha açsalarda, pistte erik dalı oynayıp, apronda deve kessek diyorum.

Not: ulan ben de az manyak değilim yani. Sabah sabah nerden aklıma gelir böyle şeyler.
    4 3 ...