• sanırım ergen, son zamanlarda yırtık dondan çıkar gibi her yerden karşıma çıktığını görüyorum.

  kendisine nasihat etme gereği hissettim bir büyüğü ve yılların sözlükçüsü olarak.

  1. çok dikkat çekiyorsun, çekme.
  2. kendini bir şey zannediyorosun, zannetme.
  3. ırkçılık yapıyorsun, yapma.
  4. hakaret ediyorsun, etme.

  bunları yapmaya devam edersen, yarın birisi çıkar ergen mergen demez, savcılığa bir dilekçe verir, sonra kendin ağlarsın.

  unutma ki kendi ekonomik özgürlüğün yok, hala babasından para alan küçük bir çocuksun.

  yiyemeyeceğin bişeyin altına girme diyecektim de çok küçüksün, ben en azından yine kendin ol ancak suç teşkil edecek şeyler yapma diyeyim sen anla ne demek istediğimi.

  yarın başına bir iş gelince ağlama diye söylüyorum bunları, sonuçta ağaç yaşken eğilir.

  sen şuan zihin olarak tam bir kütüksün.

  şu anda yalnızca varlığın rahatsız ediyor yazdıklarından ötürü beni. şu an hamsın, büyüyünce istersen tartışalım.

  ok kib by.
  8 0 ...
 • Birçok ülkenin sorunu bu
  Ülkenin bütün nimetlerinden erkeklerden çok faydalanan Üniversite lolitaları, avm sosyeteleri, zengin sevgililerinin koynunda huzurlu bir şekilde yaşarken, gencecik ve ömrünün baharında erkeklerin ellerine silah alıp şehadet şerbetini içmeleri yüreğimi sızlatır.
  Madem ortada bir şerbet var
  'bunun hepsini neden erkekler içiyor' diye tepki göstermeyen feministler olması hayret verici.
  Sizde istemez misiniz cennette bu makama ulaşmayı.
  Neden kadın erkek eşitliği yok ta bu makam yalnızca erkeklere veriliyor?
  Bir an önce kadınlara zorunlu askerlik getirilip ön cephe hattında görevler verilmeli.
  4 0 ...
 • yaptığı net bir şekilde iğrenç, klasik ben oldum delisi bir kadın gibi duruyor.

  konunun başı nedir bilmiyorum ancak konuğuna öyle davranmaması gerekirken bir de üzerine hala artislik yapıyor. gelmiş bir de senin haddin değil diyor.

  ulan senin haddin ne? kim bilir kiminle ne yaşadın da oradasın, emek mi verdin de geldin oralara?

  beykent gibi en boktan vakıf üniversitesinin sinema televizyon bölümünde okumuşsun alt tarafı, ailenin sağladığı para sayesinde bir eğitim alıp, muhtemelen ancak zerre çakmadığın spor ile ilgili iş bulduğun için bu sektördesin.

  yani yüzün fiziğin güzel diye oradasın, bir sikim bildiğinden ötürü değil.

  10 senedir sunuculuk yapıyormuş, ona kimse bişey öğretemezmiş. ulan ben 11 senelik şirket sahibiyim, her gün yeni bişeyler öğreniyorum, her gün daha da nasıl büyüyebilirim diye düşünüyorum, şu karıdaki ben oldum havalarına bak hele?

  bir cacık değildir, meslektaşına olan davranışına bakılırsa malın tekidir.
  4 0 ...
 • günaydın

  1938.
 • günaydın. Karanlıkta okula giden bebeler, hayatının baharında sıcacık yatağından kalkıp işe gitmek zorunda olan kapitalizm uşakları, sevip kavuşamayanlar. Otobüs durağında elinde son model iphone11xyz ve full makyajı ile otobüs bekleyen kız sana da günaydın be. Günaydın yakışıklılar, çirkinlere ölüm. ışıklarda beklerken teyze(?!!?) camını sileyim mi? sorusunu yönelten hıyar sana günaydın münaydın yok. Teyze anandır.
  8 0 ...
 • Bir an behçeli ve erdoğan'ı putin'le dövüşürlerken hayal ettim. Bir tarafta Eski kgb ajanı ve kara kuşak judocu putin diğer tarafta bizim uzun yani avarel ve gerzek kankası püskevit sever gargamel reis...
  2 1 ...
 • Tanrının insanı yaratma amacı evet mantıklı bir soru ancak bazı soruların cevabını insanoğlu milyon yıl gecsede bulamadı.
  Eğer tanrının var olduğu inancına sahipseniz bu gibi konuları sorgulamamaliyiz o bir sırdır.kainati bu kadar eşsiz yaratan Allahu Teala canlı cansız amaçsız hiç bir nesneyi varlığı yaratmamıştır bizi neden yarattığını amacını ancak Allah bilir.nitekim insanoğluna aklı iradeyi düşünme yetisini veren yine Allahtır.
  1 2 ...
 • Elmır işlettiği fetö yurdundan dolayı şu an içeride. Kakule Amerika'ya kaçtı uçarak. Tarçın narçın Gülçin nurçin ve yalçın da çocuk oldukları için ceza almadı ama devlet kurumunda iş bulmalarına ihtimal verilmiyor.
  2 0 ...
 • internette sık karşılaştırılan iki popüler japonca öğrenme kitabı serisidir.

  nihongo sou matome, eğlenceli çizimler içerir ve hoş bir şekilde kelime ve kanjileri alakalı oldukları konulara toplayarak öğreten bir düzene sahiptir. bence en büyük eksisi ise gramer kitabıdır, çok az açıklama veriyor ve pek de yeterli olmayabiliyor.
  ciddi bir tarzı olan kanzen master'la sık kıyaslanır fakat ikisi de gayet kaliteli serilerdir. bir diğer farkları sou matome'nin ingilizce çeviri içermesi fakat kanzen master'ın tamamen japonca olmasıdır. kanzen master'ın en büyük artısı gramerleri ayrıntılı açıklamalarla vermesi olduğundan gramer kitabını almanız en iyisi olabilir. şahsen son seviyede gramer kitabını almışımdır ve gerçekten kaliteliydi. okumaya alışmanız biraz sürebilir ama zaten son seviyede iseniz daha önce pratiğiniz olmasa bile fazla zorlanmazsınız. çizimlerinden ve konu konu toplanma sisteminden dolayı benim fikrim sou matome'den yana ama sonuçta kendi tercihiniz, ikisi de kaliteli kitaplardır.
  1 0 ...
 • "Rusya, Türkler'in kontrolündeki bir bölgeden kendi üslerine fırlatılan füzeleri durdurdu." haber bu.

  Soru ise şu: ABD parasıyla ABD köpekliği yapan cihatçı militanlar neden Türkler'e ait bir bölgeden Ruslar'a füze salladı?

  işte asıl bunun cevabını verin yiğitler. çünkü yarın, hadi bilemedin öbür gün Ruslar'ın desteğindeki Suriye ordusu o bölgeye girdiği zaman o cevabı verecekler senin eline...
  3 0 ...
 • Boş beleş zamazingosu.

  yok öyle bişey, ne kadar sert düşersen o kadar çok yara alırsın, dağılırsın, kan kaybedersin.
  Ve ayağa kalkmak için uzuuunca bir süreye ihtiyacın olur.

  O kanama duracak, ağrı geçecek, yara oluşacak, o yara kabuk bağlayacak, o kabuk düşecek ohoooooo...

  insanlara pembe gözlükler takmayın, bir nanik de siz yapmayın, günahtır!
  6 0 ...