• Evet arkadaşlar erdoğan başkan oldu süper gücüz artık meclis de kurtçuklar sayesinde tamam. Kek mek istemiyoruz hemen sadede geçelim.

  Girelim pydi bırak fıratın doğusu batısı, almanyadan bile temizleyelim.
  6 0 ...
 • Hitler halka hitap ederken konuşmalarını sabah saatlerinde değil de; insanların yorgun ve düşünemez oldukları akşam saatlerinde yapmaya özen gösterirmiş. Çünkü araştırmaları göstermiş ki; sabah saatleri ve aydınlıkta insanlar sorgulamaya ve düşünmeye daha meyilli oluyorlarmış.

  Karanlık ve mümkünse kapalı alanlarda, sadece kendine doğrultulmuş bir projektörle; düşmanlarına bağırarak ve tehditler savurarak yaptığı saatler süren konuşmalarından sonra bile, kendisine sorulan insanlar için dağılmak evlerine dönmek, adeta bu kutsanmış mekanı terketmek ve bu "yarı tanrı" insandan kopmak imkansız hale geliyormuş.

  Korku yayıldıysa bir topluma; totolitarizmin "bumerang" etkisi demokrasinin belirsizliğine ağır basar. Ayrıştıkça, ötekileştikçe daha çok korkar, daha muhafazakar hale geliriz. Totaliter devletleri kendi oylarımızla kendimiz besler hale geliriz. insanlar cahil olmasalar bile korkuyla, etik ve doğru olmadığını bildiği davranışları kitleler halinde yaptılar nitekim tarihte. ideoloji ve din iktidarın elinde çok güçlü silahlar haline gelebiliyor bu topraklarda hala hepsi bu.

  Velhasılıkelam Dün, insanımız da demokrasi yerine gücü tercih etmiş oldu fikrimce. Ve bu bağlamda her geçen gün Korktukça güce daha çok sarılıyoruz.
  19 8 ...
 • 21 yaşımdayım. siyasi görüşüm sizler gibi değil. bunu marjinallikten falan söylemiyorum. cidden öyle. yani ideolojik olarak dünkü partilerin aslında hiç biri benim düşünceme uyan partiler değil. desteklediğim görüş sanırım ülkede yüzde 0.2 falandır. ben bile bilmiyorum o kadar azız.

  zaten seçim kağıdında adı bile yoktu.

  her şeye rağmen atatürk sevgisi ve saygısı sonsuz olan biriyim.

  haziran ayının ilk günlerine gelindiğinde seçimler hakkında hiç bir araştırmam yoktu. millet ittifakı nedir? cumhur ittifakı nedir? dendiğinde lavandulacım (kendisi reelden arkadaşım olan bir yazar) ile yüz yüze gelip ''o ne yaaaa'' kafasındaydık.

  dün gece hayatımda ilk defa televizyon başına geçip bir seçim sonucunu ''başından sonuna kadar '' izledim. önceden umudum hiç olmazdı çünkü. sonuç belliydi gözümde.

  3 hafta kadar önce araştırmaya başladım. kim kimdir? iyi partiden saadet partiye, muharrem inceden doğu perinçeğe kadar herkesi araştırdım.

  miting izlemeyi sevmezdim. hayatımda ilk defa saat 7 olsa da haberler başlasa, bende muharrem inceyi izlesem diye her gün bekledim. inanılmaz zeki biri. kazanamadı o ayrı. bu zekilik siyasi anlamda değil sadece. çok güzel konuşuyor. kültürlü biri olduğunu kim olduğunu bilmeden dahi 10 dakika konuşarak anlayabilirsiniz.

  bizim evde de öğretmen var. annem ya da babam işte. dolayısıyla heyecanımı daha da arttırdı.

  kazanamasan da bana umut kaynağı olduğun için teşekkür ederim canım öğretmenim.

  bu ülkede değil muharrem ince, albert einstein olarak seçimlere girsen yine kazanamazsın.

  çünkü bizim ülke bilim ile değil din ile yönetilen bir ülke. maalesef.
  30 7 ...
 • sözde demokrasi ve bütün türkiye'nin cumhurbaşkanı olacağı vaatleri veren cb adayı muharrem ince'nin yürek burkan ifadesi.

  güzel abim madem oy çalındığından eminsin, o zaman bu sana inanan, (ben dahil) sana oy veren insanlara büyük bir küfür değil midir? hani tek bir oy bile çalınmayacak, ysk'nın önüne 50 bin avukatla yürünecekti? bekara karı boşamak kolay tabi.

  çalınan oyun sayısı 1 bile olsa sen o oyun peşine düşeceksin. çünkü bu insanlar en çok buna güvenerek sana oy verdi, ülkenin başında seni görmek istedi.

  ama sen kıytırık bi tweetle yarın açıklama yapıcam deyip gece kıytırık bir konuşma hazırlayıp öğlen de hiçbir şey olmamış gibi televizyonun karşısına çıkıp "adil bir seçim olmadı ve evet çalınan oylar vardı" dersen kusura bakma değil 15 milyon oy 500 bin oyu bile zor toplarsın artık.

  "50 günde 15 milyon oy topladık 500 günde ne yapacağımızı siz düşünün" gibi hiçbir dayanağı olmayan, düz mantıkla dile getirilmiş bir ifadeyle de vizyonunun seviyesini tekrar gösterme fırsatı buldu maalesef.

  ben sana güvenerek oy verdiysem, 15 milyon sana güvenerek oy verdiyse en azından ysk'nın önüne yürümeliydi bu insanlar haklarını aramak için, "adam kazandı" gibi küfür niteliğinde olan bir tweetle yine hayal kırıklığına uğradığına, yine bir siyasetçi tarafından kandırıldığına şahit olmamalıydı.

  neyse; zaten kışa doğru iyice yarrağı yemiş bir vaziyette olacak olan ekonomi ülkenin gündemi olacağından, insanlar işten çıkarıldıkları için hırsızlık rakamları tavan yapacağından, yiyecek yemek bulamayıp komşusuna yakınına saldıracak insanlar meydana çıkacağından, sen de sessizce silineceksin siyaset meydanlarından.
  12 1 ...
 • ismail küçükkaya'yı vurdu öldürdü resmen.

  "adam kazandı mesajımı haber yapacağını düşünmemiştim. demek ki dostça mesaj attığın kişileri iyi seçmek lazımmış."
  13 0 ...
 • selamın aleyküm.
  malesef an itibariyle bu başıma geldi arkadaşlar.
  haşofmanla sokaktayım şu an, arabanın anahtarı da evde kaldı.

  aslında bu sabah her şey güzel başlamıştı.
  tüm olumsuzlukları, seçimi kaybetmeyi bir kenara bırakıp sisteme ayak uydurma kararı, onlardan biri gibi davranma kararı almıştım.

  yengeniz de çok üzüldü tabi dün gece. şimdi sabah kalkınca ben de dün geceki sloganı tekrarladım ve "adam kazandı" dedim, aşırı tepki verdi, aslında buna çok kızmadı da, "istikrar sürsün, türkiye büyüsün" deyince baya bir sinirlendi.
  son olarak öğleden sonra parka gidip kek yemeyi teklif edince de evden kovdu.

  paralar, dolarlar, altınlar, arabanın anahtarı falan evde.

  ne yapayım? bir akıl verin. bu chp'liler de bir türlü yenilgiyi hazmedemiyorlar.

  ben cumaya gidiyorum. hadi allah'a emanet.
  16 8 ...
 • bir beyan. kendi kendime verdiğim söz. 28 yaşındayım oy kullanmaya başladığımdan beri hep akp karşıtıydım, her seçimde büyük umutlarla oy kullandım kendi çapımda yapabileceğim ne varsa yaptım.

  ama artık yeter ! yeter lan. geçen seçimlerden de çok umutluydum koalisyon çıktığı seçimde "tamam bu iş artık bitti" dedim olmadı, hiç olmadı ve olmayacak. benim artık umudum kalmadı.

  en büyük umudum inceydi, adamın hitabeti güçlü, umut vaaediyordu, ekonomi kötüydü, terör zirveydi, 16 yıllık hükümetin açıkları çoktu. ince çok güzel anlattı her şeyi çok güzel ifade etti.

  ama olmadı. kılıçdar denen vasıfsız yıllardır koltuğu eskiteceğine "yapamadım arkadaş" dese bırakıp gitse belke daha farklı olurdu ki büyük ihtimal yine kendimi kandırıyorum.

  ben yoruldum artık ben bittim. akşam ki yaşadığım moral bozukluğunu tarif edemem. ulan kan damarlarımdan çekildi.

  bülent tezcan'ı dinliyorum 2. tur diyor hani bülent nerede 2. tur ? dışarda korna çalan adamlara kızıyordum "durun daha bitmedi sandıklar açılmadı " diyordum sandıklar açıldı değişen yok.

  sözde aa manipülasyon yapıyordu. hani ? nerede ? heriflerin verdiği sonuçlar çıktı.

  dip dalgası dedik, millet sıkıldı, yoruldu dedik. adam gene ezdi geçti. olmuyor arkadaş bu adam yenilmiyor. bu adam bu işi biliyor. yaşam şartları kötü demek ki muhalefet olarak hiç güven veremiyoruz. millet kötüye razı.

  ince bu işin zirvesiydi, bu adamın yaptığı muhalefeti yapacak 50 günde 100 üstü miting yapacak adam bir daha gelmez hoş chp nin başına da geçemez hani geçse yine bir umut ama yok.

  tek güzel yanı iyi parti barajı geçti tek tesellim bu ama yartın akp ye geçmeyecekleri yani vekillerin akp ye geçmeyeceği ne malum. 2 sağ parti çok kolay anlaşır.

  ben yoruldum, öyle umutlana umutlana gittim ki oy kullanmaya ince bu işin zirvesiydi ben bittim artık.

  bu adam yenilmiyor, en umutlu olduğum seçimde ezdi geçti. bu adam ölene kadar tek başına iktidar bu topraklarda bu kesin. halk bu adama güveniyor.

  ben kendime söz verdim bir daha bu adama muhalefet etmeyeceğim yok arkadaş anca giden benden gidiyor. sip dalgası, değişecek, sandıklar açılmadı, 2. tur akşam yaşadığım stresi ömrümde hiç yaşamadım.

  genç yaşta ihtiyar oldum yaşlandım lan. bir daha rte ye muhalefet filan yok. ancaa stres oluyorum.
  14 3 ...
 • Onlar o kadar alıştılar ki hissetmiyorlar biz hissediyoruz fark burada. Bi de vatan aşkı diyorlar. Vatan aşkı duyan adam, ülkeyi piyasa güçlerine teslim eden birine nasıl emanet etmek ister? hepsi birbirinden bilinçsiz, birbirinden sığ. Adam on altı yıldır aç (bir arkadaşım), belirli dönemlerde sürekli işsiz kaldı, kredi kartı borcu, mahalleye borcu, iş arkadaşlarına borcu var; zar zor bir araba aldı, daha tekerleklerini yaz tekerleği yapamadı parasızlıktan motoru yakacak hala akp kazandı mutluluktan uçuyorum diyor.

  Bunu söyleyebilene aptal denmez de ne denir?
  12 1 ...
 • Akp'nin kazanmasının iki sebebi var.

  1-Manipülasyon. Başta aa olmak üzere yandaş medyanın el birliğiyle oyları manipüle etmesi ve halkı sokağa dökmesi.

  2- Kendi seçmeninin izole bir hayat yaşaması ki akp seçmenini iyi tanıdığımı düşünürdüm, dün tanımadığımı öğrendim.

  Halamda kaldım dün, ailecek akpliler.

  Tayyip'e neden oy veriyorsun diyorum, seviyorum diyor, neden seviyorsun diyorum, seviyorum o kadar diyor. Ben onu seviyorum, diğerleri başörtüyü naptı? Bırakmadılar başörtüyle dolaşalım.

  Bu adam ne yaptı diyorum, yol diyor. Sana ne yoldan diyorum, köprü diyor. Kaç kere geçtin diyorum. Havalimanı diyor. Uçağa bindin mi diyorum. uçağa binmem mi gerek diyor.

  Dolar yükseldi çünkü avrupa kıskanıyor diyor.

  Bakın beyler, Muharrem ince'nin cb adayı olduğundan haberleri yok desem yeri. Kemal Kılıçdaroğlu'nun neyini savunuyorsun, başörtü yasağı diyorlar. Kemal Kılıçdaroğlu iktidar olmadı ki, ayrıca şu an Tayyip karşısında ince var diyorum. Kemal'in iktidar olup olmadığını sorguluyor. Chp en son ne zaman iktidar oldu diye soruyorum, olsun başörtüyü yasakladı kimse artık onlar. Sol sevmiyorum diyor.

  Hdp ile Chp bir hareket ediyor, terörist bunlar diyor. Hdp'yi meclise kim soktu diyorum. Cevap veremiyor, akp diyorum. Kabul etmiyor. Açıklıyorum, olsun şimdi kiminle birlikteler? Akp onlara insan gibi davranmaya çalıştı, anlamadılar diyor.

  Selahattin neden içeride diyorum, terörist diyor. Pervin Buldan neden dışarıda diyorum, o kim diyor.

  Madem bu kadar vatansever bu adam, barzaniyle niye kürdistan bayrağı altında fotoğraf çektirdi diyorum. Öyle bir şey yok diyor.

  Gösteriyorum, montaj diyor.

  Hepsini geçtim, 23 Nisan'da babası şehit oldu diye ağlayan çocuğun başını kalkıp okşamadı bile diyorum. Tayyip çocukları çok sever diyor. Videoyu izletiyorum, ne var bunda, adını sormuş diyor.

  CEHALETi KÖRÜKLEYENi SEViYORLAR. CEHALETi BiTiRMEDiĞiNiZ TAKDiRDE HiÇBiR ŞEYi DEĞiŞTiREMEZSiNiZ!
  20 7 ...
 • neden sevdin beni beni
  niçin sevdin beni beni
  ayrılacaktık madem
  terkedecektin madem.

  muharrem muharrem

  mu mu mu mu yanakların sanki badem
  sevmesen bile beni hiç sevmesen bile beni
  seviyorum seviyorum seviyorum seni halen
  ah muharrem yaktı beni muharrem.
  13 6 ...