• telefondan konuşmayı beceremeyenlerin, sevmeyenlerin yaşadığı sorun veya durum.

  telefondan konuşmayı bırak, dayım araba almış kendine arayıp hayırlı olsun demedim. doğama aykırı benim bu. telefondan söyleyemiyorum bir türlü. gidemedim de aradan 2 ay geçti. adam arabayı eskitti biz hayırlı olsuna gideceğiz.
  6 0 ...
 • Bu devirde Insanların çoğunluğu söylerek,dilden dökülen kelimelerle sevgilerini gosterirler fakat azınlıkta olan bir kısım-ki bu azınlığa ben de dahilim-hissettirerek sevgisini gösterir.

  Kendimden yola çıkarsam bir şeyleri kolay kolay söyleyebilen bir insan değilim. Bu gönül ilişkisi olur,arkadaşlık olur,aile olur.

  En iyi arkadaşıma 'seni seviyorum,en iyi arkadaşımsın' demem de hasta olduğunda gözüm gibi bakarım,üzgün zamanlarinda bir anne şefkatiyle yaklaşırım,sabahlara kadar koynumda aglar iyi olana kadar onunla yatar kalkar her şeyiyle ilgilenir iyi kötü her zaman yanında olurum.
  Sevgilime 'seni seviyorum,hayatımın anlamısın vs gibi şeyler demem de en sevdiğim şairin şiir kitabını hediye ederim,hayallerimi ve kimseye anlatamadıklarımı ona anlatırım,derdime sevincime ortak eder onun derdi ve sevincine ortak olurum ,en sevdigi yemegi yapar her sabah onunla birlikte uyanır onu işe yolcu ederim.
  Kardeşime 'seni seviyorum,ozledim seni ' demem de kıyamayıp giyemediğim elbisemi ona veriririm,geldiği günü öğrenir en sevdiği yemekleri yaparım,ne kadar rahatsız olsamda üstümde tepinmesine musade ederim..

  Çünkü sevgi söylemekten çok hissettirmektir ve hissetmektir.
  Hiç mi söylenmez hiç mi dile dökülmez. Tabi ki sevgiyi hissettirdigin kadar söylemekte önemli ama söylerken altı dolu,sağlam olmalı..
  10 2 ...
 • Bu platforma değer veriyorsan tepkini yazmayarak değil yazarak ortaya koyarsın. Ayrıca her köyün bir delisi bir velisi bir sisisi vardır. Deli köyde çırılçıplak geziyor diye köy yerinden taşınmaz. Veliyi de dinledikten sonra kankalarla dere kenarına piize giderim. Sisiye ne yapılacağını söylemeye gerek yok. Bence doğru olan deliye deli, veliye veli, sisiye sisi muamelesi yapmaktır. Onlardan korkup kaçmak değil.
  5 0 ...
 • -oo hoşgeldiniz hayrola?
  -sözlük düzeldi biz de geldik.
  -nasıl düzeldi?
  -....
  -gitsin dedikleriniz aynen duruyor?
  -olsun korkmuşlar, o kadar yazamıyorlar.
  -al bak şu entrylere aynı.
  -azalmış yine de, korktular, şimdi biz gelince iyice tırsarlar.

  haa, ok.

  tıpış tıpış yazarları.
  muhtemelen şöyle diyaloglar olacaktır.
  14 3 ...
 • adamlar leon goretzka'yı aldılar.

  hemde sezon bitmeden, gelecek sezon için.
  almanya'nın rakipsiz takımı, dünyanın en zengin ve yanlış bilmiyorsam kar eden tek takımı sezon bitmeden 22 yaşındaki bir adamı, schalke gibi gazprom'un arkasında olduğu bir başka alman devinden alıyor...

  ocak 2018'de haziran 2018'in transferini yapıyor ki muhtemelen özil'in de geri döneceği konuşuluyor almanya'ya...

  peki ya biz???
  işte kulüp böyle yönetilir.
  kimler tarafından yönetiliyor?
  eski futbolcular tarafından.. bizde ise hala sınıf başkanı gibi başkan seçiliyor.
  valla bravo.
  6 0 ...
 • Bazı sözlük yazarlarımızın yaptığıdır.

  Çok merak ediyorum kendileri ortada “sen kimsin be sen kimsin” nidalarıyla kavgalar ederken, küfür eden arkadaşlarını bu bilmem kaçıncı nesil haddinizi bileceksiniz diye savunup popüler olmayan yazarların yazma amacını sorgularken iyiydi de şimdi ne değişti. Ayrıca bu kadarı da fazla diyen trolün neler yazdığını hepimiz biliyoruz. Kendisi yaparken yeterli de başkasında mı fazla gördü merak ediyorum.

  Ayrıca kimse siz istediniz diye birilerini silmez, rahatsız olunan başlıklara yazmamak, itibar göstermemek daha etkili olacaktır.

  Son olarak sözlükte bi şey değişmiyor ne diye döneceksiniz çok merak ediyorum. Ortoloğo onloro borokmok ostomodok iyi fikir olabilir. Ahah.
  30 16 ...
 • cumhurbaskaniniz hangi savasa, hatta savasi da geciyorum, mucadeleye katilmis da baskomutan olmus? insanlar kendi kendine rutbe verebiliyorsa ben de baskaptanim lan o zaman.

  tayyip benim baskomutanim falan degildir.
  6 0 ...
 • elimdegoruntulerinvar, aydınoğlu, return of ibrahim, ercument cozzer ve bilimum trolleri kudurtan karar.
  Bakın yıllardır troll diye söylendiğimiz oytunkaran reis bile bu kararı aldı. Çünkü trollüğün bile sınırı var, haddinizi aşmayın silkerim belanızı ahlaksız itler.

  Yavaş yürü tengir, ayak seslerin trolleri korkutuyor!
  14 26 ...
 • Kendisini pek sevmesem ve görüş ayrılığı olsa da attığı tweet in haklılığı beni benden aldı, o kadar doğru bir noktaya parmak basmış ki bu konuda sonuna kadar kendisine hak veriyorum.

  Attığı tweet:
  "Özellikle “one minute” olayından sonra, annelerinin dantelli masa örtüleriyle ölmeye ölmeye geldik diye bağıran şu kefenli tosunların da isim isim tespit edilip, mutlaka askere alınmasını ve Afrin operasyonunda başrolde yer almalarını tavsiye ediyorum."

  "Bütün siyasi partilerde; Ak Parti’de, MHP’de, CHP’de ve iYi Parti’de hangi siyasi çocuğuna paralı askerlik yaptırmışsa, 40 yaşını geçmemiş çocuklarının tamamının askere alınmasını ve Afrin harekatında başrolde olmasını talep ediyorum."
  24 3 ...
 • teistus

  35.
 • https://m.uludagsozluk.com/e/38684805/

  Aklı sıra atatürk e laf çakıyor izansız hain. Hayatı at üstünde geçenlerle zırhlı araçlarda geçenler bir olmaz aslanım.

  https://m.uludagsozluk.com/e/38684807/

  Şu entryde de sözün ona dinibütün ve millete terbiye dersi veren bu arkadaşın karşı cinse karşı yaşadığı açlık ve kendi içerisindeki ahlaki çöküntüsünü bulabilirsiniz.
  4 1 ...