• sanal alemin her tarafını işgal eden tiptir. Reelde sünnilere yalakalık yapmak için müslüman gibi görünen bu tipler sanalda sünnilerin arkasından söverler.

Ateizmi de salt sünni karşıtlığı gibi gösterirler. Halbuki akıllı ve Gerçek bir ateist aleviliği kayırmaz, onu da dini bir dogma olarak görür.
    6 0 ...
  • “insan çektiği ızdırap nispetinde zevk duyar: ne kadar acıkırsa yemekten, ne kadar yorulursa dinlenmekten, ne kadar ararsa bulmaktan o derece zevk duyar.”

Bir şeyin kıymeti o şeyin yokluğunun çokluğu ile artar. Ne azsa o kıymetlidir, ne uzaksa onu arar insan.

t:türk yazar.
    2 0 ...
  • Soru - Atom bombası bir tehdit unsuru mudur?

Cevap - değildir. Çünkü günümüzde sağ ve sol blokları temsil eden ya da bunlara yakın olan bazı devletlerde bu nükleer silah mevcut. ancak bu ülkeler birbirlerine bu silahı kullanamamak için birde savunma sistemleri geliştirmişlerdir. Bir sol blok ülkesi ile ters düşerseniz veya savaş durumunda size karşı atom bombası kullanmaya niyetlendiyse sağ bloktan savunma sistemi alırsınız ve bu saldırıyı engellersiniz. Bu durum tersi için de mümkün. Dolayısıyla iki taraf aslında birbirlerini ve kendilerine yakın olan devletleri bu şekilde sınırlar. Bundan diğer devletlerde faydalanır. Diyeceksiniz ki, hadi bizim paramız var. Verdik parayı savunma sistemi aldık. Fakir ülkeler için tehdit unsuru olmaz mı bu silah? Yine olmaz. Birinci durumda dünya yaşlı ve ölüyor, bunu en bilimden yoksun insan bile bilir. Atom bombası kullanmak bu ölümü erken tarihlere alıyor. Kimyasal etkisi muazzam derecede büyük bu bombanın çünkü. ikinci olarak bir ülkeyi kendi atom bombanızla tehdit ederseniz diğer blok onu ya gösterişte sahiplenir yani onun kucağına itmiş olursunuz ya da paraları yoktur ülkenin yer altı kaynaklarını savunma sistemleri karşılığında düşmanlarınızdan satın alır o ülkeyi karşı tarafa bağımlı hale getirirsiniz ki bu da o ülkeden elde edeceğiniz faydayı alamamanızı sağlar veyahut düşmanınız olan ve el süremediğiniz, sizi daima sabote edecek bir ülke daha kazanmış olursunuz. Dolayısıyla atom bombası bu ana unsurlar sebebiyle sadece bir gösteriş sistemi olarak kalmış, kullanımı olmamaktadır.
    2 1 ...
  • (bkz: diktatör kemal)

kemal kılıçdaroğlu
    kemal kılıçdaroğlu
    kemal kılıçdaroğlu
    kemal kılıçdaroğlu
    kemal kılıçdaroğlu
    kemal kılıçdaroğlu
    kemal kılıçdaroğlu
    kemal kılıçdaroğlu

Kemal'ım Kemal'ım diktatör Kemal'ım...

100 yıllık Türkiye tarihinin en büyük siyasi diktatörü tartışmasız bu Dersimlidir.

Abiniz bunu bilir bunu söyler. Hadi bakayım.

kendisini eleştirmeye kalkan hangi köşe yazarlarını işinden etmedi ki bu mezhepçi yobaz diktatör gençler?

yozdil'i mi susturmadı nihat genç'i mi susturmadı?

bir daha da yozdil kendisini eleştiremez oldu ha hiç unutmaz bu abiniz o günleri..

şimdi tasmayı taktı yozdil'in boynuna, önüne koydu yemini, bizim çok atatürkçü yozdil sustu ama korkmuştur o da yani hak veriyorum.

bizim bu diktatörün arkasında ypg mi yok, dhkpc mi yok, aradığın her türlü pislik örgütün desteği var adamda yani nasıl korkmaz insan?

bakın, bu abinizi bilen bilir, boyu 195, beni bile korkutuyor bu 170'lik bücür kel cüce.

ulan ya...

kendisinin mezhepçiliğini, türkçülere atatürkçülere yaptığı insan ayrımını anlatmaya kalkan hangi atatürkçü'yü de atmadı ki chp'den?

atmasa bile usandırdı adamları hepsi bıraktı partiyi gitti inanır mısınız?

bakın aklıma gelenleri sayayım;

chp ankara milletvekili emine ülker tarhan, uşak milletvekili dilek akagün yılmaz, izmir milletvekili birgül ayman güler, istanbul milletvekili nur serter, mersin milletvekili isa gök, eskişehir milletvekili süheyl batum...

ha bak son olarakta ümit kocasakal'ı, irem çiçek eklendi bu listeye.

partiye küstürülen muharrem ince'yi saymıyorum bile.

hey yavrum hey...

millete diktatör derken diktatörlüğünü kurmuş tüm yavşakların anasıyla tek kale maç oynama hayallerimiz var anladınız mı?

biz tüm diktatörlere karşıyız da en çok başkasına diktatör derken kendisi diktatör olmuşlara karşıyız koçlar.

atatürk düşmanlarını koyarsak atatürk'ün emanetinin başına olacağı buydu.

alevilerin ne kadar atatürkçü olduğunu da gösterdi bize yani kendisi.

hem ona verdikleri destekle hem kendi yaptıklarıyla çok güzel gösterdi.

Yazık olsun ne denir böylesine puh olmayan kalıbına senin puh!
    5 3 ...
  • NY Times tarafından yaşayan en önemli üçüncü bilim adamı seçilen Dr. Robert Lanza, rejeneratif “ kök hücre, yenileyici tıp” uzmandır ve ileri Hücre Teknolojisi Şirketinin bilimsel yöneticisidir. Kendisi nesli tükenmiş birçok hayvan türünü kopyalama başarısı ile ünlüdür.
    Lanza, zaman içinde fizik, kuantum mekanikleri, felsefe ve astrofiziğe bulaştı. Harika deneyimler, bilgi birikimi, konuya hâkimiyet ve konu ile bağlantılı karışım, profesörün biocentrism teorisini doğurdu.
    "Biocentrism: Yaşam ve Bilinç Evrenin Doğasını Anlamanın Anahtarlarıdır" adlı kitabını yayınladı.
    Bilincimizin, vücudunuzu terk ettiği zaman ölmediğini vurguluyor. Ölü olan sadece bedenimiz. insanları bazıları öldükten sonra bedenleriyle ile bilinçlerini özdeştirmeleri nedeniyle yok olacaklarını düşünüyorlar.
    Tabii ki, eğer bilinci var eden şey bedenlerimiz ise evet, söylediklerinde tamamen haklılar. Fakat eğer bedenlerimiz tıpkı çanak antenlerin uydu sinyallerini aldığı gibi, bilinci belirli bir kaynaktan alıyorsa bedenlerimiz ölse bile bilincimiz yaşamaya devam edecektir.
    ABD’li Profesör Robert Lanza, evrende bir boyuttan, diğerine geçiş olduğunu anlatıyor. Doğada enerjinin asla yok edilemediği gerçeğinden yola çıkıyor ve bu enerjinin bizi biz yapan en önemli öğe olduğunu ve bedenin ölümünden sonra varlığını sürdürdüğünü anlatıyor.

Dünya hayatında bazen rahat ve mutlu olurken bazen sıkıntılar içinde kalıp ıstırap çekebiliyoruz. Bazılarımız mesut bir şekilde yaşarken, bazılarımız sıkıntı, üzüntü, acı çekerek zamanlarını geçiriyorlar. Bazı kişiler dünyada cennet hayatı yaşarken, bazıları cehennem hayatı yaşıyor. Öyle değil mi?
    Lanza, bedenini terk ederek, yolculuk yapan ölü bir insanın cennet veya cehennemde ortaya çıkmadığını, bir zamanlar yaşadığı dünyada cennet veya cehennemin ortaya çıktığını vurguluyor.
    Aslına bakarsanız bilincimiz uzay ve zamandan tamamen muaftır. Aynı anda her yerdedir, bedenlerimizin hem içinde hem de dışındadır. Uyku halinde, tıpkı kuantum objeleri gibi belirli bir yeri yoktur.
    "Ölüm benzeri" olarak belirtilen uyku süresi boyunca insan, bilincini ve dışarıyı algılama yeteneklerini kısmen yitirir. Rüya görülen zaman süresi çok kısa sürmesine rağmen görülen şeyleri, uyanınca uzun uzun anlatabilirsiniz. Rüyada zaman sıfırdır ve zaman mefhumu süre tanımaz. Rüyada insan başlı başına başka bir boyuta geçer. Burada zaman ve mekân sınırı yoktur. Kişi bir saniye ara ile Ankara'da ve Londra'da olabilir.
    Sınırsız sayıda evren olduğu, insan beyninde bulunan enerji kaynağının maddi ölümden sonra da yoluna devam ettiği doğrudur.
    Ruh adını verdiğimiz bedensiz varlık ile Lanza’nın tanımladığı enerji aynı şeydir. Önceden de var olan bu enerji bir kez bedenlenip dünyaya geliyorsa ondan sonra da tekrar bedenlenmemesi için hiç bir neden olamaz.
    Reenkarnasyon, ruh göçü olarak da biliniyor.
    Ruhun, ölümden sonra farklı bedenlerde tekrar dünyaya dönmesi anlamına geliyor. Bu olasılığa inanan çok fazla insanlar var. Reenkarnasyonu kanıtlayacak birçok örnekle de karşı karşıyayız.
    Einstein haklı nedenleri vardı. Ölüm bir yanılsama.
    Ölüm bize öğretildiği için inanıyoruz. Vücutlarımız öldüğü için ölümü kanıksıyoruz.
    Aslında; Ölüm, insanların zihninde oluşan bir yanılsama sadece.
    Lanza’nın teorisi, pek çok destekçiye sahip. Bunların içinde birçok tanınmış bilim adamları da var. Bu bilim adamları paralel evrenlerin varlığını kabul eden fizikçiler ve astrofizikçilerle ve çoklu evren olasılığına inananlardan oluşuyor.
    Paralel yapının varlığını engelleyen hiçbir fizik kanunu yok. Ölümden sonra ruhumuzun geçebileceği çok sayıda evren var.
    Arizona Üniversitesinden Stuart Hameroff, yakın bir zamanda şuurun ölümden sonra kaybolmadığının kanıtlarını bulduğunu açıkladı.
    Hameroff’a göre, insan beyni mükemmel bir kuantum bilgisayarıdır.
    Ruh ya da şuur da kuantum seviyesinde saklanan bir bilgilerdir.

Bedenin ölümünden sonra ruh, başka bir yere geçebiliyor, orada yaşamını sürdürüyor. Bilincin temsil ettiği kuantum bilgi evrenimizle birlikte birleşerek orada varlığını sürdürebiliyor.
    1 0 ...
  • Allah boyu gibi uzun ömürler versin inşallah ki o insan Reis-i Cumhurumuz Erdoğan'ımızdır.

Bu hain teröristlerin düşmanı Recep Tayyip Erdoğan'dır.

Bir kızmayın bu abinize oturun dinleyin hele.

Başka kimin düşmanı olacaklardı gençler?

Birlikte iş tuttukları Alevi mezhepçisi Kemal'ın mı yoksa onun sağ kolu dhkpc'li güzeli Kanas Canan'ın mı düşmanı olacaklardı?

Biz iyiyiz derken içi kötülükle dolmuşların Fetöcu yuvası olmuş lafta iyi partisinin mi düşmanı olacaklardı?

Yılan yılanı ısırır mı lan?

CeHaPe'nin genel başkan yardımcısı Yüksel Taşkın bile eski Fetö gazetesinde yazmış Fetö'cü diye işinden alınmış adam.

Gidin araştırın da bu abinizi sinir etmeyin!

Benim ne yararım olur bunlardan gençler?

Ben sizi kandırmasın aklınızla oynamasın teröristler istiyorum.

Hey yavrum hey...

Ne diyordu reisimiz;

"Bir taraftan PKK, bir taraftan Fetö, bir taraftan Daeş, bir taraftan Pyd, bir taraftan Ypg, topunuz gelin!"

https://video.uludagsozluk.com/v/reisin-dünya-ya-meydan-okuduğu-o-video-178871/

6 1 ...
  • şu an recep tayyip erdoğan.

"akp li değilim ama"

biliyorum bu kalıbı tam akp li kalıbı olarak görüyorsunuz gerçekten değilim.

neyse korkuyorum açık açık. ya ce ha pe iktidar olursa diye.

kadrolaşmalar olacak az buçuk olan serbest piyasa harap olacak ve açıkça türkiye nin toprak bütünlüğünden de endişeliyim. milrofon açık unutulmuşken kürdistan a oyumu vereceğim diyen adama ha bize vereceksin diyen ce ha pe li değil bana bunu düşündürten. keşke o olsa. fetösü pkk sı hepsi tehlikeli. ve dhkp c si.

öZetle terörle bağlantısı olmadığına emin olduğum az buçuk öZgürlükçü devletçi kafaya sahip olmayan deva kıvamında muhalefet partileri güçlenene kadar akp ye oy vereceğim.

akp ye hiç oy vermedim

akp li değilim

desteklemiyorum da çoğu politikasını

fakat oyumu akp ye vereceğim.

bir kere daha söyleyeyim ekran görüntüsü alın nickaltıma atarsınız.

akp ye oy vereceğim!

çünkü ce ha pe nin iktidar olmasını o kadar istemiyorum ki fetö talimatıyla yapanları amlıyorum fetöcü onlar da şimdi ciddi ciddi fetö kafasıyla akp ye en yakın muhalefet partisi cehape ye oy verenleri de anlamıyorum. hdp lilerin ce ha pe yi destekleyip sonra onu köşeye sıkıştırmasını sindiren ce ha pe şiyi de anlamıyorum.

velhasıl iyi parti ce ha pe ve he de pe nin bir ittifakla iktidar olmasıdan korku endişe ve kaygı duyuyorum. kendi adıma da değil benim kimseyle işim yok ben alıp satan adamım kimden aldığımı da sattığımı da bilmem benim işim legaldir de siyasetten de etkilenmez. benim sikim taşağıma denk doğduğum ülke için endişeliyim.
    9 5 ...
  • dün iki sünger ve bir lateks eldiveniyle mastürbasyon aleti yapmıştım. işim hallolduktan sonra, “ne yapıyorum ben ya?” deyip çöpe attım.
    4 0 ...
  • Adam gibi adamdır.

Olm bu hayatta her şey Audi mercedes Falan değil. Önemli olan niyettir. Arabası yoksa da bu şekilde naziklik yapıp evine bırakmıştır.

Çok doğal bi hareket. Küçümsenecek de bir olay değil.
    12 2 ...
  • Son derece yapılması riskli bir eylemdir.

Sağda solda fotoğraflarınızın ifşa olmasını istemiyorsanız Akıllı olun, köpek gibi aşık olsanızda kimseye nude atmayın.
    Kimsenin oyuncağı olmayın, 31’ine malzeme olmayın! Ortalıkta çok orospu çocuğu var!
    14 7 ...