• malumunuz belediyedeyim ve temizlik işlerindeki arkadaşların maaş hesaplama işini ben yapıyorum. ben hesaplarken utanıyorum kendim nasıl gidip de kendi maaşımı çekicem diye. adamlar benden daha fazla ve zor şartlar altında çalışmasına rağmen aldıkları maaş kuş gibi. sabahın köründe kalkıyorlar. başlığı açan da inşallah bir gün bana çöp işi verin diye gezecek seviyeye gelir hayatının bir anında.
  3 0 ...
 • Fragmandan çok üst düzey bir dizi olmayacağı görünüyor fakat turkiye standartlarının da üstünde gibi görünüyor. Senaryo çok basit duruyor, bilim kurgu, fantastik kurgu, cizgi roman, anime vs takip eden sıradan biri benzer senaryolar ortaya koyabilir.

  Dizinin kötü adamı fragmanda adı geçen ölümsüz isimli birey olacak sanırım. iddaalı bir isim, iyi işlenmediği takdirde elde patlar.

  Herşeye rağmen türkiye'de dizilere yeni bir soluk getirebilir, benzer dizilerin çekilmesine ön ayak olup genç seyirciyi televizyon karşısına tekrar geçirebilir. Zamanla görücez, fragman üzerinden yargılamadan birkaç bölüm izlemek gerek.
  2 0 ...
 • yobazlar bazen öyle şeyler yapıyorlar ki.. insanın nefesi kesiliyor.. ne söyleyeceğini bilemiyor..

  hani üniversite sınavlarında seri tamamlama soruları vardı: mesela

  --ilk dört elemanı 3, 6, 9, 12 olas serinin beşinci elemanı nedir?
  --cevap: 15

  --serinin ilk iki resmi fetö ve apoysa üçüncü resim ne olmalıdır?
  --cevap: tabii ki recö..

  recö, fetö, ve apo'nun düşünce sistemleri aynıdır.. üçü de köylerden gelme kırsal ve yobaz tiplerdir.. atatürk'ün bunların arasında işi ne?
  7 1 ...
 • Evet var ama yoldan geçen herhangi birine karşı değil. Tamamen politik sebeplerle. Gebertmek istediğim kişileri, insan kitlelerini yok etseydim mükemmel bir ülkemiz olurdu. Bir Japonya, bir işveç olurduk. Mutlu mesut yaşardık.

  Ayrıca insanların çoğunun aklına kötü şeyler gelir fakat bunları gerçekleştiren binde bir çıkıyor. Muhtemelen kimseyi öldürmeden ölüp gideceksin.
  2 2 ...
 • Hayatımda belirsiz olan tek şey kendi hayatımdır; gelecek yaşantım, iş, evlilik, nerede olacağım vs... Bunun dışında benim irademle kaim hiçbir detayı ne kadar ağır duygusal meşakkati olursa olsun belirsiz bırakmam. Bunlar içerisinde insanlar onları sildiğim zaman sadece dışarıda gördüğüm herhangi birine dönüşürler. Ama kıstası yoktur, öylesine bir sebep bile bunu yaptırabilir. Kızanlar olacaktır tabii fakat birisinin hayatına girmek bir tür kumardır, bahis ne ise kaybetmek en başında göze alınmalıdır.
  3 0 ...
 • bir garip orhan veli öldü geçenlerde, beni de bu güzel havalar mahvetti demek isterdim ama şu an ufuk çizgisinde kızıl bir gök yerde beyaz düzlükler var.

  aslında benim mahvıma yelken açan havalar bunlardır... aşikar olan zikir dinledikten sonra bir dostun rakı masasında anason kokan ki anason çok güzel kokar zannımca, başka bir dostun elini yumruktan hallice bir şekle sokup da masaya vurarak,

  -beyler hepimiz karrrrrı köpeğiyiz, demesidir.

  r leri vurgulu okumanın ve anasonu koklamadan duymanın elzem olduğu bir an olduğu bariz.

  işin garibi promillerle ölçülmeyen havaların mahveylemesi durumuna geçmeden evvel bu sözün gerçekten beni derinden etkilemesini alkole vurmuştum.

  ve fakat bu böyle değil sevgili dostlarım ve yan yatağımda yatan orospu çocuğu... -gerçekten annesini tanımıyorum ama tanısaydım o kadına iki çift lafım olurdu mesela şöyle ...şu koca london bridge...*- meğer beni derinden etkileyen bu anasonlu ve yumruğumsu söz varlığı belgelerle ve belki bir kutu puroyla ispatlanmış üzerine mühürler basılmış maskülen imzalar çakılmış bir sözmüş, bunu anlamak için bir garibi öldürmek ve boktan bir bozkırda güzel bir havada mahva erişmek lazım gelirmiş.

  daha sonra bir zikir daha açtım şu youtube denen gavur icadından ve aklıma bu sefer anason kokmayan -aslında bu sözü o kadar çok duydum ki anason kokan yerlerde de söylenmiş olabilir fakat bu sözün derin manası özünde anasondan veya yumruktan gelmediği için bunlar london bridge kadar küçük detaylardır (yan yataktakinin annesine göre küçük(!))- bir dost tarafından ve uzun soluklu bir dost tarafından hep olması arzulanın tam olarak vuku bulduğu durumlarda sarfedilen şu söz aklıma geldi,

  -bir bakirenin vajinası kıvamında...

  bazıları için vajina kelimesi aşırı ıslak ve mide bulandırıcı gelir ve emin olun bu gözler bu penis -burda türkiye ortalamasından hallice bir şey hayal ediniz- bu parmaklar gerçekten ıslak telaffuzundan mide bulandıran bu kelimenin mide bulandırma yeteneklerini defaatle test etmiştir.

  ve fakat bütün kazlar siyahtır demek olmaz mı bu bilmiyor musunuz bu boktan şeyi?.. bilmeyin önemli olan bir bakireninki olduğu sürece bu söz de asıl anlamını asla yitirmeyecek!

  bozkırın ortasında yan yatağımda bir orospunun çocuğuyla uyuyorum ve bunları günah çıkarmak için yazıyorum elbette,

  ve gerçekten de çıkarın bu günahı boynumdan sevgili efendiler ben bu iki söze tapanlardanım bunu yaparken bazen teoman bazen de zikir dinlerim.

  yahudi atasözlerine sığınıp -israil meşru bir ülkedir- kaçacak delik, atacak füze aratmayın bana.

  *ah muhsin ünlü ah o gemide ben de olsaydım.
  1 1 ...
 • Cidden özlüyorum. Hiçbir ailevi bağ, hiçbir canlı canlı konuşmadığım bir adamı özlüyorum. Keşke tüm bilim adamları oktay sinanoğlu gibi vatansever olsa...
  3 0 ...
 • istanbul

  5379.
 • dünyanın en büyük köyü.
  ve bu köyü kasaba kültürü ile yönetiyorlar. insanlara kent kültürü ortak yaşam alanı ve bir arada yaşama sorumluluğu veremiyorlar.
  yaşam ve güzellik adına bir tane örnek gösterilecek proje var mı?

  taksim meydanı adeta inşaat şantiyesi. istiklal caddesi arka sokaklar gibi, insanın içini karartıyor. yanardağın külleri altında kalmış gibi her şey gri renksiz kokusuz yeşilsiz.

  ben olsam taksim meydanı veya galatasaray lisesi önüne bir piano koyarım. orada bekleyen çevik kuvvet polisi içine devlet konservatuvarı öğrencisi veya orkestralarda görevli pianistlerden bir kaçını polis üniforması techizatı giydirip polislerin arasına koyarım.

  tabi ki meraklı insanlar gençler gelip piano ile oynayacaklar onu kurcalayacaklar çalmasını bilmediklerinden rahatsız edeci ses çıkaracaklar.
  polis olan pianistler gençleri orada ki insanlara müdahale ederek öyle değil böyle çalacaksınız diye popüler hareketli 1-2 paça çalmaları ne güzel olur?
  https://www.youtube.com/watch?v=SH6-PVn8HVE+

  hatta yine devlet güzel sanatlar akademisinde okuyan ve dans bale vb sahne sanatları okuyan öğrencileri de bu kurguya dahil ederekk oradan geçen sıradan insanlar gibi müzik eşliğinde dans etmelerini düşünün.

  bu tür kurguları çoğaltarak belediye istanbulun metro avm içinde cadde ve meydanlarda koyacağı bu müzik aletlerini çalmaya gelen insanların bazen bir çöpçü kılığında, bazen bir zabıta kılığında, bazen bir 112 acil sağlık ekibi kılığında, bazen itfaiyeci veya kağıt toplayan çocuk simitçi kılığında sıradan vatandaş olarak keman saz gitar piano gibi müzik aletlerini çaldığını hayal edin.
  yoldan geçen insanlardan bazılarının müziğe katılıp dans ettiğini oynadığını halay çektiğini hayal edin.
  https://www.youtube.com/watch?v=ZSnpwXU2_3c+
  bu tür etkinlikler ile hiç olmazsa belediye sanatçılara öğrencilere destek vermiş onlara kaynak sağlamış olur.
  çıkın bakın istikklal caddesine, sokaklarda virüs gibi dolaşan yaratıklar. inanın bu virüsleri temizlemenin en güzel yolu onlara yaşam alanı bırakmamak. bu dediklerim yapılırsa onlara yaşam alanı kalmaz.

  ama yapamazlar.
  ne demek istediğimi anlayacak bir dünyaları yok.
  3 0 ...
 • * Seni saklayacağım inan
  Yazdıklarımda, çizdiklerimde,
  Şarkılarımda, sözlerimde.

  Sen kalacaksın kimse bilmeyecek
  Ve kimseler görmeyecek seni,
  Yaşayacaksın gözlerimde.

  Sen göreceksin, duyacaksın
  Parıldayan bir sevi sıcaklığı,
  Uyuyacak, uyanacaksın.

  Bakacaksın, benzemiyor
  Gelen günler geçenlere,
  Dalacaksın.

  Bir seviyi anlamak
  Bir yaşam harcamaktır,
  Harcayacaksın.

  Seni yaşayacağım, anlatılmaz,
  Yaşayacağım gözlerimde;
  Gözlerimde saklayacağım.

  Bir gün tam anlatmaya...
  Bakacaksın,
  Gözlerimi kapayacağım...
  Anlayacaksın. *

  Özdemir Asaf
  7 0 ...
 • canım bi' hacklemezseniz, iki dakka bir şey konuşuyoruz şurda aq !
  9 2 ...