• "ohal'i kaldırdık" deyip uluslararası piyasayı kandırmaya çalışan çok zeki hükümetimiz yüzünden meydana gelen şey.

ohal kalkmasına rağmen doların artması

beyler!
    siz kandıran değil, herkes tarafından kandırılan insanlarsınız.
    bunu ne çabuk unuttunuz?

mustafa ceceli bile kandırdı sizi, cumhurbaşkanlığı sarayında ezan okuttunuz adama.

şimdi kalkmış "ohal'i kaldırdık" diye piyasaları kandırmaya uğraşıyorsunuz.

ohal kalktı, kısmi ohal geldi.
    beyler! kusura bakmayın ama sizin karşınızda da çocuk yok yani.

yabancı yatırımcı parasını güvenli bir piyasaya yatırmak ister.
    peki bizim piyasamız ne kadar güven veriyor?

hiç...
    sen kalk damadını ekonominin tek patronu yap, sonra bekle ki yabancı yatırımcı gelsin.

geliyor mu böyle?

dua edin ki deniz, kum, güneş var da turist geliyor. o da sizin değil, allah'ın bir hikmeti işte.
    neyse zaten birkaç seneye kadar beton dökmedik sahil bırakmazsınız onlar da gelmez artık.

çok merak ediyorum, bu kafayla yıl sonuna kadar 180 milyar doları nasıl bulacaksınız?

edit: (bkz: #39879183) işte beklediğim cevap geldi. sebebi "dış güşler"miş. teşekkürler masklavi.
    14 5 ...
  • Marifetlidir. Arkaşlar her yetkili çaylak olabilir ama her çaylak yetkili oluyo mu? Olmuyo işte.

Başarılarının devamını dilerim.
    15 9 ...
  • Küfür ağır hakaretten yine silinen entiri;

----
    küfür ve hakaretten silinen entari;

ayarı yiyince entiriyi sildirten tip. kaç kere bastın acil gammaz butonuna fındık ezmesi.

https://galeri.uludagsozluk.com/r/1709123/+

fındık ezmesine mi alındın la su tosbası. biz zall'a yıllardır söverken adamın çıtı çıkmadı. üç günde başımıza ali kıran baş kesen mi kesildin minnoş.

----

Modlar da herşeyi onaylamasın. Bi bakın, hakaret var mı diye. Bunlar küfürse, kendisi insanların yedi ceddine söven bi tip. Küfrün ustasıdır o at kafası.
    11 6 ...
  • Başlatmak istediğim kampanya. Karması düşük olan yazarlar başlık açamasın.

Bu ne kardeşim önüne gelen açıyor, sol frame saçma sapan şeylerle doluyor.

Benimde karmam düşük, zaten ben de açamayayım hiç önemi yok. Yeter ki şu cinsellik, şerefsizlik, gavatlık, orospu çocukluğu belirteci başlıklardan kurtulalım.
    20 2 ...
  • cidden artık sözlüğü insan içinde açmaya utanır oldum. yani bir yakınım kazara telefonumu alsa, şu başlığı görse hakkımda ne düşünür siz hesap edin... hele galeriye hiç dokunamıyorum zaten am göt memeden başka bir şey yok. sizin yüzünüzden gizli gizli kuytuda köşede giriyorum sözlüğe anasını satayım.

t: abazan tavsiyesi.
    11 0 ...
  • çanakkale savaşı sırasında siperlerin gerisinde en çok ihtiyaç duyduğumuz ağrı kesici morfindi. doktorlar ağrı kesici bulmakta zorlanıyorlardı. bu yüzden bir nöbet tutuyorlardı. ameliyathane olarak kullanılan çadırın önüne bir masa kurulmuştu.

uludağ sözlük

sedye ile getirilen her yaralı, önce o masaya konuluyordu. masanın başında doktor, elinde enjektör, enjektörün içinde ağrı kesici. doktor ilk muayeneyi yapıyordu ve yaşama olasılığı yüksek olan, ameliyat edilirse yaşayabilecek olan hastaya ağrı kesiciyi yapıyordu. oysa gelen her yaralının ağrı kesiciye ihtiyacı vardı. fakat ağrı kesici çok azdı, herkese yapılamazdı.

masaya bir yaralı asker konuluyor, doktor muayene ediyor, öyle çok zamanı da yok, sedyeciler sırada bekliyor;

bunu kaldırın!!!

asker, bağıra çağıra, ağlaya inleye gidiyor. hemen yeni bir yaralı getiriliyor doktorun önüne:

bunu kaldırın! bunu kaldırın!!!

bu ameliyat edilirse yaşar, yaşama olasılığı yüksek bir yaralı bu. kararını vererek o' na ağrı kesiciyi yapıyordu.

her askerin ağrı kesiciye ihtiyacı var ama yok.ağrı kesici çok az.
    yine yaralı bir asker getiriliyor doktorun önüne:

bunu kaldırın!!!

baba!!!

askerin yüzüne bakıyor doktor. oğlu, öz evladı. önünde perişan bir durumda. herkes doktora bakıyor. doktorun elinde ağrı kesici. doktor oğlunun yüzünü okşuyor:

bunu gölge bir yere kaldırın!!!

doktor görevini diğer arkadaşına devrettiğinde yaralı askerlerin yanına koşuyor. çoğu çoktan ölmüş. o arada oğlunu buluyor, oğlu son nefesini vermiş.
    doktor oğlunu kucaklıyor, o' na sarılıyor ve göz yaşları içinde diyor ki;

beni affet oğlum!, babanı bağışla!, ağrı kesiciyi sana yapamazdım. o senin hakkın değildi, oğlum o senin hakkın değildi!!!

işte bu topraklar, hakkı olmadığı için bir ağrı kesiciyi bile oğlundan esirgeyen, onurlu insanlar tarafından vatan yapılmıştır. bizim çanakkale savaşında kazandığımız o tarihi anlardan biri doktor tarık nusret in hakkı olmadığı için o ağrı kesiciyi öz evladına yapmadığı andır.
    8 2 ...
  • mesele aşık olmak olunca burnunu silişine bile aşık olunabilir...
    8 0 ...
  • Kızları hamama götürmenin ne aşağılayıcı bi eylem olduğunu bilemeyen dingillerin isteği.
    Bakaret kontrolü de yapsınlar. iyice didik didik etsin her tarafı.

Bu ülkede kadın olmak ne zor. Böyle hanzosu erili krosu bitmiyor anasını satayım.
    11 5 ...
  • sevgili arkadaşlarım...

öncelikle hepinize başarılar allah yolunuzu bahtınız açık etsin.

şundan hepiniz emin olunuz ki elit ve yüksek başarılı bir üniversiteyi kazanamasanız bile edirne'den kars'a herhangi bir üniversite kazansanız bile bu sizde ki potansiyeli gösterir.

istirham ediyorum üniversite'ye yatmak için gitmeyin.çalışmak için gidin,okumak için gidin.
    ilim ve bilim yolunda gideni allah yalnız bırakmaz.

unutmayınız ki üniversitelerin sizlerle büyüdüğü gibi,bir devletin büyümesi gelişmesi de sizlerin elinde olacaktır.
    baba parası yemek,gününüzü gün etmekte sizin elinizde.
    adam gibi 3-4 sene de o üniversiteyi bitirmekte sizin elinizde.

bitmeyen bölüm,üniversite asla yoktur.
    üniversite'ye kesinlikle herkes gitmelidir ki bu insanların ahlaki gelişimine kesinlikle fayda getirecektir.
    ki bugün kü türkiyemizin halini hepimiz biliyoruz değil mi ?

•tecavüzler...
    •cinayetler...
    •istismarlar...
    •kapatılan üniversiteler...
    •sanata ve sanatçıya yapılanlar...

kendi kendimizi yiyoruz arkadaşlarım.sizlere ihtiyacımız var.bize ihtiyacı var bu ülkenin.lütfen kendinizi geliştirmeyi ihmal etmeyiniz.
    bir eğitim merkezinden ziyade üniversiteler bir kültür ve gelişme merkezleri olarak görünüz.
    her çeşit insanlarla karşılaşacaksınız.

ufkunuz gelişecek.
    ayaklarınızın üzerinde durmayı,ailenizden uzak olmayı öğreneceksiniz.

şu konuda müsterih olunuz sizin emeğiniz kimsenin emaneti değildir.hiçbir zaman olmadı ve olmayacak.

öyle zannediyorum ki 30 temmuz da açıklanacak.şimdiden hepinize başarılar yeni açılan beyaz sayfanızda.

•yeni hayatınızda,
    •yeni arkadaşlarınızda,
    •yeni aşklarınızda,
    •yeni derslerinizde,
    •yeni şehrinizde,
    hepinize başarılar diliyorum.kitaplara konu olacak bir yaşantı diliyorum.

•••ve lütfen eski dostlarınızı,sevdiklerinizi ihmal etmeyiniz.
    kitap adam sözüdür.vedalar çok mühimdir.•••
    26 2 ...
  • bedelli askerlik yapacak olanlara zengin demiş crossd nickli sığır. bir de müdürmüş he he. şirkete sağlayacağı katma değere bakmadan, askerliği nasıl yaptığına göre işe alım yapacakmış. holding'de müdürmüş ama işe alımlarla kendisi ilgileniyormuş. profesyonel iş görüşmelerinde "askerliği nasıl yaptın söyle bakiyim sen." diyecekmiş. sallama lan bari davar; az yaz klavyen çürümesin. ne analitik biliyor, ne toplumsal fayda biliyor, ne matematik biliyor. al senin yerine yapayım bari oku:

bedelli için uygun yaş aralığında olup da evinde oturmayan bir adam en kötü ihtimalle asgari ücretle çalışıyor olsa; 1600 x 12 = 19.200 lira para yapar. bu adamın sigorta kaybı da var en az 300 liradan * 12 = 3600 lira. askerde hiçbir şey yemese içmese en az 250 lira gideri var; 12 ayda 3000 lira yapar. bu adam 1 yıl geç emekli olacağı için o paradan da olacak 1000 lira desen bugün, 12.000 lira yapar. yani toplamda askerliğin bir kişiye maliyeti yaklaşık olarak 38.000 lira.

geri döndüğünde iş bulabilme kaygısı, varsa eşini dostunu çocuğunu gözü arkada bırakma riskini saymıyorum bile; sonuçta para karşılığı yok. adam 38.000 liralık maliyeti 15.000 liraya satın alıyor. bunu bile bile yapmayan asıl salaktır. vizyonsuz ve geleceğini düşünmeyen biridir.

bizim şirkette tekniker olarak çalışıp da kredi çıkmayan biri askere gitmek zorunda kalacaktı, patron takviye verdi; geri bize ödeyecek. personelin yanında olmak böyle olur, senin gibi hasta ruhlu olarak değil.

topluma illa ki silah tutarak fayda sağlanmaz. okuyarak, araştırarak, çalışarak, sanat yaparak, üreterek bir şekilde katkıda bulunursun. yeter ki asalak olmayın; asalak zihniyetlerde olmayın.
    11 1 ...