• Makyaja, internete, cins kedi mamalarına para vereceğinize, evsizlere evinizi açsanıza. Sözde merhametli ve yardım seversiniz haahah!
    1 0 ...
  • Karşılığında "gezi parkındakiler de seni siksin" diye tepki verilecek durum.
    Yine fetö köpekleri havlamış.
    1 0 ...
  • Terapi gibidir.
    Evet, terapi olduğunu söyleyen uzmanlar (şahin k reyiz vb uzmanlar değil canım) vardır. Seks tabu olmaktan çıkar.
    Her şeyin fazlası zarar olduğunu da unutmayalım (Tıpkı teknoloji gibi) sağlıklı normal etik kurallar çerçevesinde (tecavüz şiddet çocuk hayvan vb olmayan) filmler ara sıra izlenmesinde bir sakınca yoktur.
    Bir de eğlenceli oluyor.
    Şöyle:
    Şahin k reyiz doktor, kadını muayene ediyor. Uzatmayalım, klasik oram ağrıyor buram ağrıyor muhabbeti yeşil ışık yakmak frikik vermek ve Dr Şahin k reyiz tanı için kararını açıklıyor "hanım efendi, size acil sikap yapmam lazım"
    Kadın "aaay doktor check-up demek istediniz galiba"
    Şahin k reyiz "hayır hanımefendi sikap dedim, sizin acil zikilmeniz lazım" sonuç haşırt.
    1 1 ...
  • Hayalini kurduğun şeyin gerçeği hayal kırıklığından başka bir şey değildi.
    Yaşama karşı çocuk inancımızı kaybetmiştik ve ondan bizi ayağa kaldıracak mucizeler beklemiyorduk.
    Perdenin gerisinden dışarıyı seyrediyor ve yaşayan ölüler olarak algılarımızı ceplerimizden düşürüyor farkına bile varmıyorduk.
    Kimseye ayıp olmasın diye yaşamı ciddiye alır gibi davranıyorduk.
    Ciddiye alıyorduk belki ama eski önemi artık bizde yoktu.
    Her gün daha fazla şeyler kopup gidiyordu.Parçalarımıza uzaktan bakarken artık gözlerimiz dolmuyordu.
    Alışmıştık umursamıyorduk.
    Aynı adreslerde aynı şeyleri yaşamaya çalışırken hayatın kaotik bir sarmala bulandığının farkında olup elimizden gelen hiç bir şeyi yapmıyorduk.
    Yaşlanıyorduk ve hep aynı kısa hikayeleri aynı insanlara aynı köşelerde anlatıyorduk.
    Bazen eklemeler yapıp kendimizi bile kandırmaya çalıştığımız anlar oluyordu.
    Bir film defalarca seyrediliyordu defalarca aynı kitabın aynı sayfaları okunuyordu.
    Kaset takılı kalmıştı bitmiyordu ve bir adım öteye gitmiyordu.
    Kendimizden sıkılmıştık ve kendimizi dinlerken kendimizin bile uykusu geliyordu.
    2 0 ...
  • otlakçı lafıdır, hiç sevmem bu tipleri...

ps: la!!! sigarayı bırakmaya çalışıyorum şurda 15 gündür içmedim...amma sigara muhabbeti yaptınız la!!! kırıcam klavyenizi sonunda * bi dal sigara yollayın bakem amcanıza...
    2 0 ...
  • güvendiğiniz insanlardan en az 1 tanesi size yalan söylüyordur.
    4 0 ...
  • güvendiğiniz insanlardan en az 1 tanesi size yalan söylüyordur.
    4 0 ...
  • 16 kasım 1922 tarihinde,

--spoiler--
    dersaadet isgal ordulari baskumandani
    general harrington cenaplarina...
    --spoiler--

başlığıyla yazılan siyasi sığınma talep mektubu sonrası, vahdettin'in kendi isteği ve gelecek kaygısı ile kendini ingilizlerin kucağına teslim ederek yapmış olduğu topuklama eylemidir...

hazretleri general harrington'a yazdığı mektuba göre;

--spoiler--
    istanbul'da hayatımı tehlikede gordugumden ingiltere devlet-i fehimanesine iltica ve bir an evvel mahall-i ahare naklimi talep ederim efendim...
    --spoiler--

hayatını tehlikede görmüştür.
    bu yüzden iltica talep etmiş ve ülkeyi terk etmiştir.

aslında vahdettin ingilizlerle bu pazarlığı yaklaşık 1 aydır yapmaktadır.
    lakin 1 kasım 1922'de saltanatın kaldırılması ile birlikte iyice telaşlanmış, kaçış sürecini hızlandırmıştır.

netice olarak 17 kasım 1922 sabahı vahdettin rıhtımdan bir ingiliz istimbotuna binerek açıkta bekleyen hms malaya zırhlısına ulaştı, böylece 1299'da kurulan osmanlı devleti, hain bir padişahın beceriksizlikleri yüzünden 1922 yılında sona ermiştir...
    13 9 ...
  • türk

1184.
  • Bundan 250 yıl geriye giderseniz amerikalı, 900 yıl geri giderseniz rus, 1200 yıl geri giderseniz ingiliz, 1700 yıl geri giderseniz fransız, 2000 yıl geri giderseniz alman bulamazsınız ama ne kadar geriye giderseniz gidin tarihin her yerinde türke rastlarsınız. Tarihten türkü çıkartırsanız, (tarihte) çok büyük bir boşluk oluşur.

Ne mutlu türküm diyene.
    -mustafa kemal atatürk.
    12 0 ...
  • geleceğini düşünen zeki adamlardır. bir derdim var deyip sigaraya koşmazlar, sigaraya para verip, parasını ziyan etmezler. sevdiğim insanlardır. evet.
    5 0 ...