• Beter olun!

  150x30=4500 tl
  4500/1.5= 3000 lari (gürcü para birimi)

  Gürcistan’da asgari ücret 400 lari.

  3000/400= 7.5

  Adam bir ay burada çalışıp 7.5 ay ülkesinde yatıyor. 2 ay çalışsa bütün yılı çıkarır. 3 ay çalışsa bir yıl boyunca gayet iyi standartlarda yaşar.

  Rize halkı çalışmayı sevmezmiş... e beter olun!
  5 0 ...
 • yiğit bulut

  2054.
 • Bunun kesin bir yerlerde kaseti var.

  Açın bakın 2007-2008'e kadar bu adam en azılı AKP muhalifiydi. Köşe yazılarında demediğini bırakmaz, çok ağır eleştirir ve %100 haklı çıkardı.
  Sonra bir şey oldu 180 derece döndü. ama ne dönüş. RTE'nin kendisi böyle dönememiştir. Dünyada da eşi benzeri yoktur. Bir yıl önce "bu salak partinin ekonomik politikaları bizi uçuruma sürüklüyor" derken bir yıl geçmeden o politikaları canhıraş savunur oldu. Kendisi aslında çok iyi bir ekonomisttir. Bu süreçte savundukları ne geçmişiyle ne de akademik siciliyle/ kariyeriyle kesinlikle uyuşmuyor. Bazen düşünüyorum acaba yabancı güçler bunu oraya casus diye mi yerleştirdiler, RTE'yi sürekli yanıltsın diye bir piyon gibi.
  8 1 ...
 • kibri firavununkini geçmiş bir kendini bilmezin, kifayetsiz muhterisin boş lafıdır. bu ülke iki dünya savaşı, yunan, fransız, ingiliz işgali gördü, atatürk'ü kaybettik batmadı da sen gidersen mi batacak?

  sen kimsin? ne özelliğin var? hangi konuda, neyi başardın?

  "paris mezarlıkları bir zamanlar vazgeçilmez olduğu sanılan adamların kabirleriyle dolu ama fransa hala ayakta"

  general de gaulle
  13 0 ...
 • cagatay ulusoy ile gizem karaca'nin 2013 yilina ait konuşması. Uyusturucuyu falan gectim bu kısacık konusmada bile kendine bu kadar hakaret eden cagatay ulusoya nasil tahammül etmis anlamak zor. Cagatay ulusoy'un ne kadar aşağılık bir insan olduğu bu konusmadan belli oluyor zaten. Gizem karaca'yi zerre sevmem ama gerizekalı demeden önce kendisine bakması lazım 200 puanlik bölüm mezunu bay zeki çağatay.

  --spoiler--

  çağatay: ne yapıyorsun?

  gizem: iyidir.

  çağatay: geri zekalı, biz çok balık tuttuk biliyon mu?

  gizem: ney?

  çağatay: çok balık tuttuk

  gizem: aaa, süper. ne tuttun?

  çağatay: hepsi işte aynısı her zamankinden..

  gizem: hıı öyle mi? bir dakika aşkım bildiğin oltayla balık tuttun değil mi ?

  çağatay: evet sen ne zannettin?

  gizem: haa ne bileyim..

  3 tane yaptım içemedim

  çağatay: şeyi getir

  gizem: neyi ?

  çağatay: çekmecede şey var.

  gizem: ben 3 tane yaptım ya ama sadece şey yani içmedim öyle hani sinir oldum. kendi kendime hani yapamıyordum felan ya öyle yaptım ama içmedim.

  çağatay: duruyor mu?

  gizem: getireyim mi onları ?

  çağatay: getir yani geri zekalı gibi yapmışsındır sen onları o yüzden.

  gizem: hayır hiçte bile geri zekalı gibi değil. acayip sıkı ve minicik oldu yani çok güzel oldu.

  çağatay: tamam işte getir hepsini...

  --spoiler--
  15 3 ...
 • Şüphesiz ki " hohahoha" tadında kahkaha atılmasına sebep olan fantastik gelişme. akp bbp'ye nanik yapmış ve sadece bbp genel başkanı destici'yi seçilebileceği yerden aday göstermiş. bbp teşkilatları da buna tepki göstermiş ve ittifaktan ayrılmayı düşündüklerini söylemiş.
  e hani söz konusu vatansa gerisi teferruattı? yagışmadı size alperenler. evet.
  http://www.yenicaggazetes...e-liste-krizi-193139h.htm
  20 3 ...
 • Vietnam'dan eve dönen JOHN evine ailesine telefon açar;
  - Sonunda eve dönüyorum...Ama bir şey sormak istiyorum. Bir arkadaşımı da beraber eve getirebilir miyim?
  + Tabi ki, onunla tanışmaktan mutluluk duyarız. derler.
  - Yalnız, arkadaşım mayına bastı , bir kolu ile bir bacağını kaybetti. Başka gidecek yeri yok. Onun bize gelmesini ve bizimle beraber kalmasını istiyorum...
  + canım oğlum.Belki başka bir yer bulması için yardımcı olabiliriz.
  - Hayır onun bizimle yaşamasını istiyorum.
  "Oğlum" dedi babası , "Sen ne dediğinin farkında değilsin. Bir kolu bir bacağı yok. böyle sorunu olan birisi bizi rahatsız eder.Böyle bir farklılığa izin veremeyiz. Bence sen eve gelmeli ve bu çocuğu unutmalısın."

  O anda JOHN telefonu kapattı.Birkaç gü.n sonra şehir polisi kapıya geldi.Polis , oğullarını ölü olarak bulmuş ve teşhis etmek üzere gelmeleri gerektiğini söylemişer.Anne-babası JOHN'u teşhis etmişlerdi.Ama bir gariplik vardı.; John'un bir kolu ve bir bacağı yoktu.
  10 0 ...
 • benin listeyi yazmaktaki amacım yahudi tohumları için değil. bir tane bile olsa müslüman 'ulan bu yahudi malıymış bunu almayayım'deyip vazgeçerse bana yeter. yoksa islam ve müslüman düşmanı yahudi tohumlarından beklediğim birşey yok.onlar babalarına destek olabilirler.
  ha bunu derken bunlara alternatif üretemeyen,yahudi uşağı müslümanlarında amk.
  6 2 ...
 • Erdoğan'ın nasıl bu kadar oy aldığını son derece basit bir şekilde anlatan karikatür.
  almanya da yayınlanan erdoğan karikatürü

  Fazla yoruma gerek var mı?
  Her şey ortada...

  Evet ilk entrydeki karikatür terbiyesizlik, ama bu karikatür gerçekler.
  Zira ilk karikatürde türkiye cumhuriyetinin terörle mücadelesi hedef alınmış.
  24 9 ...
 • Bi gün yine şırnaktayız. Eğitim spor filan ölmüşüz yorgunluktan. Öğleden sonra bizim başçavuş dedi ki akşam yemeğine kadar istirahat. Ama nasıl sevinmişiz. Kimisi telefon klubesine koştu kimisi koğuşa kimisi banyoya 31 çekmeye.

  Neyse bir saat geçti geçmedi uzman çavuşun sesiyle irkildik. Tam teçhizat toplanma bölgesine çağırıyor. Neyse bi sürü homurtu mırıldanma filan derken toplandık, sınırdan sızma tespit edilmiş en yakın karakol da bizimkisi. Haliye yaklaşan helikopter patırtısı bizim gideceğimizi haykırıyor gökyüzüne.

  Derken bindik 16 kişi alikoptere vardık iniş yapacağımız yere anam bi baktım ben diyem 100 kişi siz deyin 150 kişi karşımızda. Tabi beklemeye ne hacet, sen bi çekersin baba emaneti ama nasıl mermi kusuyorum. Diğer tim arkadaşlarıma iş duşurmeden bi baktım karşıdan biri donunu bi sopaya bağlamış beyaz bayrak misali ama tabi don sarı ve gri arası bi tonda neyse bizim astsubaya baboli şunu bi alalım belki bilgi ediniriz filan tabi bizim komutanın gözleri dolu dolu filan.

  Şaka lan şaka yer sile sile askerlik bitirdik amk Tekirdağ'da. Askerliğim boyunca attığım mermi sayısı da 12.
  16 1 ...
 • Zamaninda Abimin askere gitmeden once "valla kimse benden askerlik anisi beklemesin ben oyle her askere giden gibi anlatmam isim olmaz"dedigi ve sonrasinda kisa donem kibris'ta yaptigi askerligin 3. Gunu telefon acip en az yarim saat askerlik anisi anlatmaya basladigi anilardir. Hayir 3 gunde ne yasadin da anlatiyorsun? Iyi ki kisa donem yapti yoksa ailece halimiz harapti.
  19 4 ...