• Sözlükte huzur ve barış ortamı hakim şu an. Bir iki küçük istisna dışında gayet düzgün sözlük maşallah.
  13 1 ...
 • sizlerin de olduğu gibi ben de özledim... hem de çok.
  gelin yazın demiyorum, eyleminizden asla vazgeçmeyin. sakın geri adım da atmayın ama ne biliyim özledim sizleri. sizsiz çaylar soğuk, mektuplarım yavan, havalarda ağlamaklı geçiyor istanbul'da.

  tengir emmim olsa gelse azcık dalga geçse benle ya da tibb alenen mektup yazsa...
  nadia nadia başlıklarımın altına sanane arsiz sanana ne ister etek giyer ister tayt seni ne ilgilendirir yazsa, otuzluk canım teyzem bi caps yapıp atsa ya da ne bileyim good mor nick sana iğne yapacam arsiz gel kaçma buraya diye kovalasa beni...
  zeytin yağlı dolma klasik duyarını kassa, mel mel bakan gibson arada derede şakalarını yapsa, mecburi istikameti azcık makaraya alsak küsse kızsa bize, entrylerimi siliyom beni yanlış anlıyonuz diye alınganlık gösterse ya da ne bileyim işte nickini yazamadığım her bir yazar için sesleniyorum. sizsiz olmuyor sizlersiz hep eksiğiz.
  herbirinin ayrı ayrı yeri var kalbimizde ama yoksunuz.
  eyleminizden vazgeçmeyin sakın.
  sizi çok seviyorum.

  hülasa bebeğim insanın yüzünde tarık akan kararlığı.
  5 20 ...
 • Arif’i gora ile karşılaştıracaksanız gitmeyin. Pek yakında ile belki kıyaslanabilir; zira öyle bir film değil. Kulvarları farklı.
  Aile arasında sıkmalık finike portakalı gibi samimi, hoş olmuş. izleyelim izlettirelim.

  Deliha’yı daha kültürsüz olanınız anlatsın.
  12 1 ...
 • trablusgarp'tan çanakkale'ye dünyanın farklı yerlerinde memleketin için birçok savaşa katıl, içeride ve dışarıda on yıllarca mücadele ver, bitti denilen bir devletin enkazından yepyeni bir cumhuriyet çıkar, ülkeye demokrasiyi yerleştirmek için siyasi parti kur, kurduğun siyasi parti ölümünden tam 80 yıl sonra bunun gibi utanmaz insanlar tarafından istila edilsin.

  hiçbir şeye değilse bile adamın emeğine yazık.

  alçaklar!
  8 2 ...
 • “Kefere Kemal” diyen, yetmez ama evet referandumunda yetmez ama evet diyen, fetocuların kumpas davalarını savunan, Ergenekon sanıkları akıl hastasıdır diyen, bıyıklı olmasına rağmen kadın kontenjanından parti yönetimine sokuşturulan, ailesinin Chp'li olmadığını söyleyen, Chp'ye katıldığı için kızının hüngür hüngür ağladığını söyleyen, Chp'ye geçerek partimi değiştirdim ama çizgimi değiştirmedim diyen, delegeler tarafından kapının önüne konmasın diye önseçime sokulmayan, Rizeli olmasına rağmen, siyasal islamcıyken Rize milletvekili olmasına rağmen, Chp Rize'de sıfır çektiği için aman mutlaka milletvekili seçilsin diye istanbul'dan aday gösterilen, ulus devletin miadı doldu diyen, ulusalcılar partiden giderse parti güçlenir diyen, Anıtkabir Müzesi'nin kime bağlı olduğunu bile bilmediği için, Profesör Aziz Sancar'ın Nobel ödülünü Genelkurmay'a götürmesine anlam veremeyen, “oraya götürmesine şaşırdık” diyen, Chp'li değilken Kılıçdaroğlu'na “çakma gandi” diyen, sonra bu Kılıçdaroğlu tarafından genel başkan yardımcısı yapılan, Chp genel merkezine yürüme mesafesinde dört cami varken, dinci şov yapmak için genel merkeze mescit açtıran, büyük ihtiyaçtı diyen, Chp milletvekillerine mektup gönderip “altı ok”un sorunlu olduğunu söyleyen, özerklik modeli öneren, Türk milleti yerine Türkiyeli denmesi gerektiğini söyleyen Mehmet Bekaroğlu mu? Ümit Kocasakal mı?

  *

  CIA'in örtülü kuruluşuna TR 705 kod numarasıyla bilgi sızdırdığı iddia edilen, Anayasa'daki vatandaşlık tanımının değiştirilmesini isteyen, PKK avukatı Sezgin Tanrıkulu mu? Ümit Kocasakal mı?

  *

  CHP'den milletvekili seçilip, milletvekili odasındaki Atatürk posterine tahammül edemeyen, tekke ve zaviyelerin yeniden açılmasını öneren, Risale-i Nur okumamızı tavsiye eden, feto'ya saygılar sunmamızı isteyen, HDP'nin güçlenmesini arzu ederiz diyen, 1915 olaylarını “soykırım” olarak nitelendiren, Chp milletvekiliyim ama Chp'li değilim diyen, ikinci cumhuriyetçi tipler mi… Ümit Kocasakal mı?

  *

  Melih Gökçek'ten kardeşinin şirketiyle ihale kapan, Ak Saray'ın taşeronu olduğu öne sürülen Tekin Bingöl mü? Ümit Kocasakal mı?

  *

  Chp milletvekillerinin haberi bile yokken, vatandaşların yüzde 78'i adını bile duymamışken, memlekette adam kalmamış gibi teee Mısır'dan getirilen, 27 yaşına gelene kadar Türkiye'ye ayak basmayan, Arap kültürüyle yetişen, cumhurbaşkanı adayı yapılan, tıpış tıpış oy vereceksiniz diye dayatılan, açık açık Chp'li değilim diyen, Tayyip Erdoğan için “aile dostum” diyen, sanki o gelene kadar Chp budistmiş gibi seçim bildirgesini okumaya Fatiha suresiyle başlayan, yurt gezilerinde en önce türbelere giden, vatandaşları “ehlen ve sehlen” diye Arapça selamlayan, seçimi göz göre göre kaybettikten sonra, Chp'ye oy veren vatandaşlar saçını başını yolarken gevrek gevrek gülerek “çok mutluyum” diyen, Kılıçdaroğlu tarafından “siyasetimiz çok önemli bir aktör kazandı, bugün seçim olsa yine sayın ihsanoğlu'nu aday gösteririm” denilen, Chp'den milletvekili olmayı kabul etmeyip Mhp'den milletvekili olan, halkın egemenliğini saray'a devreden yeni anayasaya “evet” oyu veren, Tayyip Erdoğan'ın tek adamlığına açık destek veren Mhp'de kalmaya devam eden, Osmanlı hanedanı mensuplarına maaş bağlanması, hanedanın çocuklarına burs verilmesi için yasa teklifi sunan Ekmeleddin ihsanoğlu mu? Ümit Kocasakal mı?

  *

  CHP seçmenleri meydanlarda caddelerde televizyon programlarında bangır bangır “Mustafa Kemal'in askerleriyiz” diye haykırırken, bu slogandan onur duyarken, “Mustafa Kemal'in askerleriyiz” diyemeyen il başkanları mı… Ümit Kocasakal mı?

  *

  Karşı karşıya bulunduğumuz tercih, bu kadar açıktır, bu kadar nettir.

  *

  2009'da kaybeden, 2010'da kaybeden, 2011'de kaybeden, 2014'te iki defa kaybeden, 2015'te iki defa kaybeden, 2017'de kaybeden Kemal Kalıçdaroğlu mu? Kazanabilme Ümit'i mi?

  *

  Ve, yürekten söylüyorum…
  Ümit, Umut, Muharrem, Metin meselesi değildir bu.

  *

  Seçimlerde oylarımızın çalınmasından dert yanıyoruz ama, aslında… CHP kendi seçmenlerinden çalınmış bir partidir.

  *

  işgal altında bir partidir.

  *

  Akp'yi iktidarda tutmak için organize edilmiş bir partidir.

  *

  Alt kadrolardaki insanlar Atatürk Türkiyesi ve devrimlerini korumak için çırpınırken, partinin tepesine paraşütle indirilenlerin amacı, partiyi partisizleştirmektir, kimliksizleştirmektir.
  Ne yaparsak yapalım kazanamıyoruz duygusunu, yenilgiyi kanıksama duygusunu, Atatürkçü seçmenin zihninde kökleştirmektir.

  *

  CHP'yi geri almadan, Türkiye'yi geri alabilmek mümkün değildir.

  *

  Belki yarın, belki yarından da yakın, bu tabloyu mutlaka değiştireceğiz.

  *

  Gençliğe Hitabe'den aldığım yetkiyle yazıyorum.
  Her Kemal'in değil…
  Mustafa Kemal'in askerleriyiz.

  http://www.sozcu.com.tr/2...ilmaz-ozdil/umit-2178474/
  9 1 ...
 • Öncelikle türkiyenin değil Türkiye’nin. Başlıklarda kesme işaretine izin verilmediği için sözlükte kesme işareti yerine boşluk kullanılır.

  ikinci olarak Türkiye Türklerin ve kendini Türk hissedenlerin ülkesidir. Anayasada her vatandaş eşittir, ırk ayrımı yoktur. Mahalle kültüründe kimsenin etnik kökeni araştırılmaz, önemsenmez. Alt kimlik olayı siyasiler tarafından kullanılan bir şeydir tarihte. Ama sürekli alt kimliği gündeme getirmek de halkı birbirinden ayırmaktan başka bir şey değildir.
  4 1 ...
 • böyle istikrarlı gençleri türk milletine kazandırsak iyiymiş. neyse hayırlısı olsun, hevallerin arkasından dua etmek yerine dağa çıksanız keşke. sözlüklerde kazanılmıyor savaşlar. beyin savaşı verebilecek düzeyde de değilsiniz malesef.
  5 0 ...
 • Burası Türklerin ülkesi yavrum. Beğenmiyorsan sektir git.

  Ben bir tane bile burası neden Almanya diyen Alman, burası neden italya diyen italyan, burası neden ingiltere diyen ingiliz görmedim. Bizim salaklar ülkesine sahip çıkmayı bırak daha da adını değiştirmeyi düşünüyor.

  Milli duyguları törpülenmiş hainler sizi. Yunan gelse yönetse seve seve Yunanım dersiniz.
  26 3 ...
 • https://video.uludagsozluk.com/v/ilk-dinleyişte-aşık-olunan-şarkılar-73767/  (bkz: ağlamıyorum gözüme toz kaçtı)
  4 0 ...
 • Yalnız bu türbanlı değil canım , türban ya da tesettür vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde giyinmek olduğundan bu olsa olsa saçına yakıştığını düşündüğü için bandana takan bir hanım arkadas , hassasiyet gösterin lütfen
  4 1 ...