• amna uzattın he, ilk sefer herhal, vay kardeşim... daha kaç kez kırılıp kaç kez toplayacak ve kaç kereler uykusuz kalıp paramparça olup toparlayacaksın. alışsan iyi olur.
    2 0 ...
  • Bugün bir çift gördüm.
    Kız çocuğun iki elini tutmuş etrafında mırıldına mırıldana dönüyordu.
    Önce "ne yapıyor bu salaklar?" dedim sonra "lan aslında sevimli ya" oldum.
    Durup bunları izledim bir süre. Hoşuma da gitti halleri ama mesela öyle bir durumda ben utanırım.

Sevimli hareketlere uğramak istiyorum. hakaretlere uğruyorum.

Canımı sıkıyor.
    4 0 ...
  • resmi plakalı bir araç.
    34 ab 2255 plakalı mercedes maybach brabus

akla gelen ilk kişinin, malum kişinin değil bu araç.
    bu araç nişantaşı üniversitesi rektörünün makam arabasıymış.

nişantaşı üniversitesi bir vakıf üniversitesi.

yani araç devletin değil.
    kamuya ait değil. çok şükür...

"eee, o zaman sana ne amk, adamların kendi parası isterse uçağa biner..."
    diyeceksiniz, haklısınız. bana ne, size ne, kime ne.

ama merak ediyorum, bir üniversite rektörü ne sebeple mercedes maybach'a binsin.
    üstelik bu sıradan mercedes maybach'ta değil, güçlendirilmiş modeli, brabus.
    tam 900 beygir.

bir rektör neden 900 beygirlik bir araca binsin? neden buna ihtiyaç duysun?
    bu araç ortalama 4-4.5 milyon lira civarında...

şimdi inceliyorum, nişantaşı üniversitesi rektörü prof dr esra hatipoğlu adlı bir hanımefendi.
    ben bu hanımefendinin böyle bir makam aracı kullanacağını düşünmüyorum.
    ama bu nişantaşı üniversitesinin kurucusu ve mütevelli heyeti başkanı olan bir adam var, adı levent uysal.

kendisi şu arkadaş;
    34 ab 2255 plakalı mercedes maybach brabus

Nişantaşı Eğitim ve Kültür Vakfı başkanı, adam sırf ego sahibi.
    egosu her şeyin önünde. kendisi fevkalade zengin biri değil, akademik kariyeri de pek yeterli değil ama üniversite kuruyor.
    ve her şeyde kendini ön plana çıkarıyor.
    bütün reklam, tanıtım kampanyalarında hep bu adam var.

adamın geçmişini araştırıyorsun kapı duvar.
    kendisi hakkında pek bilgiye rastlanmıyor.
    ama kurduğu, sahibi olduğu üniversiteye 4 milyon liralık mercedes maybach alıyor.
    ve tabi ki bu aracı komple son kuruşuna kadar vergiden düşüyor.

nişantaşı üniversitesi kimin?
    arkasında hangi vakıf var?
    hangi cemaat var?
    bu cemaat ve vakfa kimler para aktarıyor?

neyse burada duralım...

konumuz mercedes'ti.
    sınırlarımızı aşmayalım, işler çok derin.

velhasılı kelam birileri bir şekilde para aklıyor, vergiden düşüyor. bu maybachlara yine bizim paramızla biniliyor...

kimse de sormuyor, "üniversite rektörünün altında 4 milyonluk mercedes olur mu?" diye...
    22 4 ...
  • cehabeli atayizlerin sıkça sordukları soru.

okçular vakfına 16.5 milyon verilmiş, bu paralar neden verilmiş, ne yapılıyormuş falan.

bakın o paralarla neler yapılıyor.
    https://streamable.com/8d0kd

allahu ekber...

işte o paralarla böyle yiğitler yetiştiriliyor okçular vakfında.

böyle binlerce yiğit yetiştirdi bila lerdoğan.

bize yiğit lazım arkadaşlar...
    her tarafımız düşman, beka sorunu var çünkü.
    15 2 ...
  • (bkz: danza kuduro) nun her kekonun arabasına girmesi dışında olmayan katkıdır.

hazır akla gelmişken bir tur dinleyelim.

oy oy oy oyoyyyo yoyooy
    vamos dançar kuduro,
    Oi oi oi, oi oi oi oi babyy!

https://www.youtube.com/watch?v=7zp1TbLFPp8+
    6 0 ...
  • sabahattin önkibar;
    "Bahçeli Mit ajanı mı, kaseti mi var" diye sormuştu.

3 kişiye 1 kişi dalmışlar.

bunların bahçeli'nin korkak itleri olduğu aşikar.

bunlar toplu saldırırlar, 100 kişi toplanıp bir kadının evini basmaya giderler falan. yeni nesil ülkücü bunlar, ne ülkücülükle, ne milliyetçilikle alakaları olmayan mankurtlar.

son 1 haftada ayrıca;

•gazeteci yavuz selim demirağ'a saldırıldı. saldırı şekli yine aynı, 1 kişiye karşı 4-5 kişi.

•gazeteci idris özyol'a saldırıldı. saldırı yöntemi aynı. saldırıdan önce gazeteci mhp il başkanı tarafından tehdit edildi.

•gazeteci hakan denizli'ye torunu ve kızının yanında saldırıldı, saldırı yöntemi yine aynı, bir kişiye karşı çok kişi.

selahattin önkibar'dan önce peş peşe saldırıya uğrayan muhalif gazeteciler ve saldırıya uğrama yöntemleri aynı.

ve ne tesadüf ki 3 saldırıda da yakalanan saldırganlar hemen salındılar.
    ayrıca ifadelerinde "neden saldırdıklarını bilmediklerini" söyleyerek "bize dövmemiz söylendi dövdük" dediler ve bu ifadeler kayıtlara geçti.

bu 4 saldırıyı, saldırı yöntemlerini ve saldırıda gazetecileri hedef gösteren zihniyeti göz önüne aldığımızda, selahattin önkibar'a saldıran itlerin de bahçeliyan'ın mankurtları olduğu aşikar...
    14 4 ...
  • yeni askerlik sistemi yasa tasarısında bulunan tehlikeli madde.

yeni askerlik yasası 45. madde, 2. fıkrayı iyi okuyun;
    rte nin istediği kişiyi askerlikten muaf tutması

ne diyor?
    "Cumhurbaşkanınca gerekli görülen sahalarda özel görevlendirilen gönüllüler askerlikten muaf olabilecek..."

kim bu gönüllüler?
    nerelerde, hangi sahalarda özel olarak görevlendirilecekler?
    senin benim çocuklarımız, kardeşlerimiz olmadığı kesin bu kişilerin.

türk milleti asker millettir, türk milleti tanrının ordusudur, ama bakın şu son dönemde ne asker millet kaldı, ne de türk ordusu.

türk ordusunun genetiği ciddi anlamda değiştirildi ve şu son çıkacak yeni askerlik sistemi yasası ile genetiği değiştirilmiş türk ordusunun hücreleri kansere evrilecek.

kimler askerlikten muaf tutulacak? cumhurbaşkanı ilerleyen günlerde kimleri özel olarak görevlendirecek bekliyoruz...
    20 10 ...
  • Herhangi bir şey, popüler kültüre hizmet etme amacı gütmeden, salt kalitesi ile de popüler olabilir.

Apple nasıl popüler oldu? Bu adamlar 20 yıl boyunca windows'un altında butik çalıştılar, neden bir anda dünya devi oldular?

Çünkü ipod touch, herkesin ağzını sulandıracak kadar kaliteli ve yeni bir şeydi. Adamlar bunu telefona çevirdi.

Kaliteye yönelimden dolayı popüler hale geldi, şu an kendisinden daha kaliteli daha ucuz telefonlar varken popüler olmasının sebebi, yaptığı çıkış ve yeniliklerin ekmeğini yemesi.

Bu dizi de böyledir. Gayet kaliteli bir yapımdır ve salt bundan dolayı popüler olmuştur.

Breaking bad'in boktan bir filmi çıkarsa, belki gişe rekoru kırar ama salt dizinin ekmeğini yemiş olur. Popüler kültür burada devreye girer.

Sevilen şeyleri durduk yere boklamanın anlamı yok.
    6 0 ...
  • bir yazarı, bir başka yazarla karşılaştırabilirsiniz.

ama beni bu baris hemen simdi ile karşılaştırmanıza kırıldım.

neden kırıldım?
    kırıldığım iki nokta var.
    birincisi god of darkness nickli yazar kardeşim ki kendisi askeri personel eşidir yanlış hatırlamıyorsam ve yine bundan sonra "kardeşim" olarak hitap etmeyeceğim birisidir bu devlet düşmanının yanında saf tutmuş.

sayın god of darkness, senin kocan doğuda pkk'lılar ile uğraşırken burada desteklediğin adam pkk'ya terörist diyemiyor, pkk'yı "pekeke" olarak adlandırıyor hala.
    tengir budun vs baris hemen simdi

adam pkk ile mücadeleye karşı, afrin operasyonuna karşı, ben de dahil olmak üzre afrin operasyonuna destek veren herkesi "akit" olarak yaftalayan biri.

örneğin afrin harekatına chp destek verdiğinde de kemal kılıçdaroğlu'na "sorosçu" diyen biri.

hangi birini örnek göstereyim. bakın artık kafayı yemiş, afrin harekatını küçümsüyor, dalga geçmeye çalışıyor zavallı.

bak bak, 60 günde boşaltılmış şehre boş şehre girmiş türk ordusu. küçümsüyor zavallı. oysa ki türk ordusu istese afrin'de sadece 1 saat içinde taş üstünde taş kelle üstünde baş bırakmazdı, bunu çok iyi biliyor bu zavallı devlet düşmanı terör destekçisi, ama yine de saldırmak için saldırıyor.

bunlar gibi yüzlerce entrysini daha paylaşırım, ama bu zavallı devlet düşmanı terör örgütü destekçisi ile daha fazla uğraşmayı midem kaldırmıyor.

sayın god of darkness, hayırlı olsun sana baris hemen simdi nickli abin.

bir diğer kırıldığım nokta ferrarisini satan simge nickli yazar bu başlığa gelip hakaretler etmiş, bu sefilin benden daha iyi cümleler kurduğunu beyan etmiş.
    simge hanım bunu tabi ki bana olan düşmanlığından dolayı yapıyor, bunu ben iyi biliyorum, lakin bu hanımefendiye de iddialarını ispatlamasını rica ediyorum.

misal benim 6600 tane entrym var şu sözlükte, bir baksın bakalım bir tane hatalı, yanlış kurduğum cümle göstersin bana.

kırıldığım nokta şu ki bu baris hemen simdi nickli zavallı daha -de'lerin, -ki'lerin nerede ayrı nerede bitişik yazılacağını dahi bilmiyor, ama simge hanım kalkmış bu zavallının benden daha iyi cümleler kurduğunu iddia ediyor.

iddia sahibi iddiasını ıspatla mükelleftir.

ama yine de ben simge hanım'a yardımcı olmak için birkaç örnek bırakıyorum.

"cezvede ki" nedir simge hanım?

ya şuna ne demeli?

"türkiye'de ki" bunu açıklar mısın simgecim?

benden iyi cümle kurduğunu söylediğiniz adam neyin tırnak içine alınıp neyin alınmayacağını bilemeyecek kadar cahil, tümce bütünlüğünden bihaber.

hani ya şuradaki tırnak işareti. tırnak işareti koymaya çalışmış, kesme işareti koymuş hadi onu kabul etsek de işareti tümce sonunda kapatmamış. ne bilsin bunları bu barzo?

girdiği tüm entrylerde anlatım bozukluğu, imla hataları dolu, ama simgecim bana olan kininden dolayı kalkmış bu barzonun benden daha iyi cümle kurduğunu söylemiş.
    yahu bırak iyi cümle kurarak yazmayı, karşımda canlı konuşsa arka arkaya 2 cümleyi usturuplu kuramayacak bir adam bu.

sevgili ferrarici simge, 6600 tane entry girmişim, sen bana bu 6600 entry içinde yukarıdaki gibi 10 tane imla, yazım hatası göstersene.

yok gösteremiyorsan da çık özür dile, affederim ben, korkma, özür dilemek de erdemdir.
    12 10 ...
  • ismail sanırım 35-36 yaşlarında.

ve sgk girişi de 2005'ten sonradır, yani bu eyt mevzusu ismail'i hiç alakadar etmiyor, o yüzden ismail bu konuda her zamanki gibi birşeyler nasiplenirim diye hükümetten yana tavır almış.

ben kendi payıma konuşayım.

benim bağkur girişim 1997 yılından.
    ben sosyal güvenlik kurumu le 97'de sözleşme yapmışım. o sözleşmeyi yaparken de prim gün sayısı ve prim süresi konusunda altını imzalamış sgk.

ben yaptığım sözleşmeye bağlı kalmışım, primlerimi ödemişim.
    hatta bakın burası çokomelli, hiç unutmam 2004 senesinde bağkur prim borcum olduğu için çocuğuma eczaneden ilaç alamamıştım. biz bugünleri yaşadık.

her neyse.
    ben prim borcumu ödemediğim zaman sgk bana hizmeti kesiyor, ilaç vermiyor, ama ben prim gün sayımı dolduruyorum, emekli olmak istiyorum, devlet bana diyor ki; "yasa değişti, sen 45 yaşında değil 57 yaşında emekli olacaksın..."

yahu böyle hukuksuzluk, böyle şarlatanlık, böyle gaspçılık olur mu?

olur mu lan ismail, söyle olur mu?

ben alacağım emekli maaşımda değilim, 1500-2000 neyse. ihtiyacım da yok o paraya.
    ama o paraya ihtiyacı olan milyonlarca kişi var.
    prim gün sayısını doldurmalarına rağmen işsiz gezen, herhangi bir geliri olmayan yüzbinlerce kişi var.

bunlar senin umurunda mı ismail? neden umurunda olsun ki? sen farklı gemidesin b'olum...
    12 4 ...