• beka reis devlet bahçeli açıklaması.
    mhp deki fetöcüleri biliyoruz ama ispiyonlamayız

şimdi bir yerde fetöcü olduğunu biliyorsun ve bunu gizliyorsan, güvenlik güçlerine bildirmiyorsan bunun adı vatan hainliğidir.

beka, beka diye ortada dolaşanlara bak.

şu hale bak...!
    demirin tuncuna, bekacının kolpacısına kaldık...

not: lütfen bunu ihbar kabul edip emniyet gov tr'ye bildirelim.
    süleyman soylu icabına baksın.
    11 0 ...
  • sağda solda sürekli reisin konvoylarını eleştirenleri utandıracak görüntülerdir.

dünyanın 3. büyük ekonomisi olan almanya'nın başbakanı angela merkel'in koruma ordusu ve merkel'in evinden işe gidişi;
    https://streamable.com/zhjm5

düşünsenize,
    alman vatandaşısınız ülkeniz yıllık 300 milyar euro cari fazla veriyor, hazine tıka basa dolu ve sizi yöneten lider sıradan bir apartman dairesinde oturuyor, sadece 1 koruma aracı tarafından takip ediliyor.

ne kadar utanç verici bir durum...

iyi ki bizim reisimiz var.
    59 milyar dolar cari açığımız var, elde avuçta ne var ne yoksa sattık, senelik 25 milyar dolar borç faizine para ödüyoruz, ama çok şükür ki reisimizi böyle aciz duruma düşürmüyoruz.
    bakın belediye mitingine bile 2 helikopterle geldi bizim asrın lideri, helikopterlerden biri dış güçleri kandırmak/feyk atmak içinmiş.

not: uludağ videodan izlemek isteyenler;
    https://video.uludagsozluk.com/v/angela-merkel-177480/

10 0 ...
  • ölen veya yaşayan hiçbir anneye sövmeyin. her kim birinin annesine sövüyorsa umarım anne acısıyla sınanır, anne diye kara toprağı sarılır inşallah. eğer birine kızdıysanız o kişinin kendisine söyleyin ne diyecekseniz ana bacı karıştırmak alçaklıktıri omurgasızlıktır. bir insan suçluysa bile onun annesine küfür etme hakkına sahip değilsiniz suçun sahsiliği diye bir şey var bilmem duydunuz mu?
    7 0 ...
  • tarçınlı bisküvi.

yemekteyiz uludağ sözlük

adı bisküvi diye geçiyor ama daha çok kek gibi bir şey. az malzemeyle yapılıyor, çeşitlendirilebiliyor. aynı hamura şeker katmadan tuzlu bir bisküvi de elde edebilirsiniz.
    Ana malzeme olarak un, krema, kabartma tozu kullanılıyor. deneyin derim.

not: evet boşluk olan yerdekini yedim, ne olmuş?
    not2: telefon bulanık çekmiş tüm suç onun.

edit: kadın yazarım. evleneceğim erkek beni kurabiyeye verdiğim şekil yüzünden almayacaksa almasın zaten sayın yazar. hamuru eşit parçalara böldüm, büyüklükler hemen hemen aynı. elle şekil verdim, kalıbım yok, belki göze hoş gelmemesinin nedeni budur. yalnız kurabiye pişerken, özellikle içinde kabartma tozu olanlar, çatlar; hatta bence olayı budur. şekli bu yüzden bozuk.
    bir dahakine sunum için hepsine kurdele bağlayacağım. yorumun için teşekkürler.
    14 5 ...
  • öcalan gibi bir sapık için ölmeyi göze alan biriyse zaten yaşamayı hak etmiyormuş. bir de kadın üstelik.

bazı insanlar maalesef topluma entegre olabilmek için gereken asgari zeka, muhakeme yeteneği ve ahlaka sahip olamıyor.

bu insanların ölmesi toplumun huzurunu bozmalarından daha iyidir.

çünkü bunları eğitmek mümkün değil.
    5 0 ...
  • atatürk'Ün ikinci dünya savaşı öncesi, fransızlarla, fransız ordusu ile ve onların çok övündükleri meşhur(!) maginot hattı ile dalga geçmesidir.

biliyorsunuz ki, fransızlar askerlikleri ile dünyaya nam salmış(!) bir millettir.

fransız ordusuna dair pek çok efsane vardır.
    örneğin;

- fransız askerlerine eğitimlerde ilk ne öğretilir?
    10 dilde teslim oluyorum demek.

- yazılan en kısa kitap nedir?
    fransız savaş kahramanları...

-ellerini kaldırmış 100 bin fransız'a ne nedir?
    fransız ordusu.

her neyse...

1933 senesi.
    almanya'da hitler savaş hazırlıkları yapmakta.

fransızlar da buna önlem olarak almanya sınırındaki maginot hattını tamamlamışlar.
    gurur duyuyorlar.
    "maginot hattının asla aşılamayacağını, bu hattın fransa'yı bir kalkan gibi koruyacağını" düşünüyorlar.

bu mevzular tabi ankara'da da konuşuluyor.
    fransız diplomatların da bulunduğu bir toplantıda maginot hattının bahsi geçiyor ve ulu önder'e maginot hattı ile ilgili görüşleri soruluyor.

atatürk'e maginot hattı soruluyor, "ne düşünüyorsunuz..."

atatürk şöyle yanıtlıyor; "fıkra gibi..."

herkes şokta.

atatürk izah ediyor;
    "bu hattın tipik bir örneği bizim anadolu'da var. nasreddin hoca türbesi...ön cephesinde demir bir kapı, kapının da koca bir kilidi var, lakin diğer üç cephesi açık..."

yani bu övündüğünüz maginot hattı almanları durdurmaz diyor atatürk.

dediği de çıkıyor.
    işte atatürk'ün nasreddin hoca türbesine benzettiği maginot hattı, 1940 yılında alman panzerleri tarafından etrafından dolaşılmak suretiyle birkaç saat içinde aşılmış, alman orduları sadece 3 gün içinde paris'e girmiştir.

maginot hattı ve almanların belçika üzerinden arkadan dolaşması;
    atatürk ün fransızlarla dalga geçmesi

bu da maginot hattına esin kaynağı olan nasreddin hoca türbesi;
    atatürk ün fransızlarla dalga geçmesi
    20 3 ...
  • papua yeni gine'ce bildiğim için hiçbir dünya ülkesinde sorun çekmiyorum, muhakkak öğrenin.

"oçikiçiko nikiçou çoucuklo" mesela bu örnekte "çok konuşma sikerim belanı" demek, zaten dil sorunu kalmıyor sonra.
    6 0 ...
  • Belki fiziksel bir acıdan çok ruhsal bi acıydı. Sıcak su torbaları, çikolatalar, masajlar haricinde yapılması gereken sıkıca sarılıp gözlerinin içine bakarak seni seviyorum diyebilmekti.
    7 0 ...
  • cihaner isminin anlamı

Osmanlı'da hamamlarda para karşılığı yatak arkadaşlığı yapan anlamında..

"Yeni yetme körpe. genç!"

(Yani...hibnelik.)
    9 2 ...
  • anne

2208.
  • kaç kere kadınlar tarafından terkedildim, onun yaptığı kadar koymamış hiçbiri.

yoğun bakımda bensiz yatıyor. 30 yaşına geldim, içim yanıyor, kolum kanadım kırıldı. öfkelenemiyorum bile. kanser belasıyla iyi mücadele etti, yoruldu ama onsuz hiçbir şey aynı olmayacak çok iyi biliyorum.

çok acı veriyor lan. annenizin değerini illaki biliyorsunuzdur ama daha çok bilin. aklınızda keşkeleriniz kalmasın. sarılın, sevin. sevdiğinizi bilmesine izin verin. ne kadar sevdiğimi biliyor olmasına rağmen bir şeyler eksik gibi hissediyorum. bir kez daha öpüp koklayamamak, başımı okşayamayacak olduğunu bilmesi, zora sıkışınca ona sarılamamak, bittim lan ben. bittim.
    2 1 ...