• Toslayanlar ev arkadaşlarıyla yaptıkları harcamalarda asla mağdur olmaz!

  Sen de Tosla kullan, ev arkadaşlarınla ortak harcamaların için grup oluştur, tüm harcamalar tek bir yerde kolayca takip edilsin. Tosla kimin kime ne kadar borcu var hemen hesaplasın, ödemeler Tosla’dan anında yapılsın. Harcama hatırlatma özelliği ile kimsenin kimseye borcu kalmasın, kimse mağdur olmasın *(swh)

  Hemen sen de kullanmaya başlamak için tıkla.

  10 0
 • Aileysek niye sormuyosunuz bu deyzem beş gündür ortalıkta yok acep neyi var diye?

  Hasta mı olduk, aç mı kaldık, bi çorba verenimiz var mı hiç sormayın sonra aileyiz falan deyip bayramda harçlık isteyin. Yok öyle yağma.
  5 0 ...
 • Tahrik olan kesimin Türk Cumhuriyeti'ni kuran Mustafa Kemal aleyhinde insanların dini duygularını kullanıp halkı kendi lehinde oy kullanması için yapacağı bütün kötü provakatif eylemlere karşı uyanıklık yapılması.
  Kaldı ki Cumhuriyet öncesi Türk halkı ziyadesiyle tersanelerine girilmiş fakir ve padişahı dediği canlı kendisini terk etmiş vaziyetteydi.
  Siyaseti ve tarihi A Haber ve yandaş medyanın dili üzerinden okumayın lütfen.
  10 2 ...
 • türkiye cumhuriyeti'nin önümüzdeki döneminin cumhurbaşkanı olan sayın mansur yavaş'ın tüyü bitmedik yetimin hakkı olan 750 milyon doları dinozorlara harcayan haramzade fetöcü kafirlere döşediği borudur.

  mansur yavaş yapılan boru ihalesi ile ilgili yapmış olduğu açıklamada; "Bizim boru ihalemizi izleyenlerin sayısı halkın 750 Milyon dolarının heba edildiği Ankapark'ın ziyaretçi sayısından daha fazla..." diyerek milletin 750 milyon dolarını dinozorlara harcayan ve sonra tüm bu yapılanları hurdaya çıkan haramzade ve fetöcü malum şahsa itina ile boruyu döşemiş.

  izleyelim inşaallah;
  https://streamable.com/tn6yyd

  bu dinozorları yapan haramzade malum şahıs hala utanmadan nefes alıyor bu ülkede. ne kadar acı.

  burnundan fitil fitil gelir inşallah. allah bizlere kollarında kelepçelerle yargılandığı günleri de gösterecek bu haramzadenin.
  12 5 ...
 • türkiye cumhuriyeti sanayi ve teknoloji bakanlığının çalışanlarına gönderdiği 15 temmuz genelgesidir.

  bakanlık, çalışanlarına "15 temmuz için yasin okuyun, kim kaç yasin okuduysa bize bildirsin" şeklinde bilgilendirme yazısı göndermiş.
  teknoloji bakanlığının 15 temmuz yasini genelgesi

  15 temmuz şehitlerimizin ruhları şad olsun, ama şehitlerimiz üzerinden bu işi laçkalaştırmak ayıp değil mi?

  hem de bunun için resmi genelge yayınlamak, çalışanları fişlercesine yasin okuyanlar mail atsınlar demek hangi devlet töresinde, geleneğinde var???

  ne yapacaksınız?
  misal "ben şu kadar yasin okudum" diye mail atmayanları fişleyecek, fetöcü mü ilan edeceksiniz?

  koskoca laik cumhuriyetin geldiği noktaya bak.

  işin garibi bunu yapan bakanlık "teknoloji" bakanlığı.
  normalde bilimle, fenle, teknoloji ile ilgilenmesi gereken bakanlık, din ile, yasin ile, dua ile ilgileniyor...

  neyin teknolojisi?
  yasin-i şerif teknolojisi mi?

  son olarak;

  tc anayasası madde-2:
  türkiye cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir...
  teknoloji bakanlığının 15 temmuz yasini genelgesi
  18 9 ...
 • 15 Temmuz darbesinin bu güne denk getirilmesi yalnızca bir tesadüf müdür? Bana göre 15 Temmuz'da istanbulu'u darbeyle işgal etmeye çalıştılar ancak başaramadılar.

  1095 yılında başlayan 1. Haçlı Seferi, 15 Temmuz 1099 yılında Kudüs'ün işgal edilmesiyle neticelenmiştir. Haçlılar, bu sefer neticesinde Kudüs'ü ele geçirmiş, Kudüs'te yaşayan Müslümanlara karşı büyük katliamlar gerçekleştirmişlerdir.

  Haçlılar, Kudüs’e girince evlerde, camilerde, yollarda bulunan herkesi kılıçtan geçirdiler. Merhamet dileyenleri bile öldürdüler. Evlerine saldırıp ne buldularsa aldılar. Zengin veya fakir, girdikleri evler içerisindeki mallar ile birlikte Haçlıların oldu. Bu sayede çok sayıda Haçlı zengin oldu. Öyle zalimce hareket ettiler ki Müslümanların kendilerine vermemek için yuttukları altınları almak için öldürüp karınlarını deşmişlerdir. Haçlılar bununla yetinmeyerek kutsal mekânlara kaçan Müslümanları bile öldürmüşlerdir
  http://www.istanbultarih....lari-tahribatlar-208.html
  7 1 ...
 • Biseksuel kardeşim ya da nick koymayı unuttum mu desem veya yazarçizer36 mi ya da başka bi şey mi karar veremedim şimdi.

  Yine ihtişamlı geri zekalılığıyla nickaltımda biten yazarlar görüyorum. Utanmadan fake hesaplarından da artılamışlar entrylerini biz burda en azından gerçek hesaplarımızla yazıyoruz gelip ağlayıp sızlamayın burda. Neyse yapın priminizi buldunuz benim gibi mükemmel yazarı devam edin.
  5 2 ...
 • aylardır endişelerimiz boşa değilmiş. süreç ocak ayında ankara gata'da başladı. babam yutkunmada zorluk çektiğini söyledi. dilinde bi yara vardı. gata normal bir ilaç tedavisini başladı. 2 ay sonra gittik kontrole.yara geçmemişti ve birazcık da olsa büyümüştü. durumun ciddiyetini fark edince tam virüsün en yoğun yaşandığı zaman dilimi olan martın 3.haftasından itibaren bizim hastane maceramız başladı.

  ilk önce onkoloji hastanesinin kulak burun boğaz servisine gittik. patoloji sonuçları iyi çıkmadı. tümür kötü huyluymuş dediler. pandemiyi bahane eden onkoloji hastanesi doktorlar ileri bir tarihe ameliyat tarihi verince biz de hacettepe hastanesi öğretim görevlisi Taner Yılmaz'a ulaştık. 1 hafta önce hacettepe'de ameliyata giren babamın operasyonu 8 saat kadar sürdü. dilinin yüzde 40'lık kısmını aldılar. çeneye platin taktılar. şu an burundan besleniyor.

  konuşma şu an oldukça zor. ama doktor 3 ay sonra normal konuşabileceğini söyledi. ama vücudun diğer bölümlerine metestaz yapıp yapmadığı 2 hafta sonra belli olacak.

  şu an 2.evrede. sapasağlamdı babam, hastaneye yatışını kendisi yaptı, iştahı , duygu moral hali hastaneye yatmadan önce son derece iyiydi. ama şimdi...

  bu yazıyı neden yazdım? deneyimlerimi paylaşıyorum, aynı hatalara düşmeyin.

  1. asla asistan , intör denilen bazı doktorumsu zatlara soru sormayın. söyledikleri moral bozmaktan bir işe yaramıyor. hocalara sorun.

  2. araştırma hastaneleri ,üniversite hastaneleri döner sermayesi olan hastaneler ücretli. bu tür ameliyatlarda prof. giriyorsa ameliyata, 6.000 liraya yakın bir ücreti var.

  3.üniversite hastanelerindeki muamele-- özelllikle hacetttepe-----devlet hastanesindeki muameleden kötü. biz ameliyattan 3 gün sonra hocaya ameliyatla ilgili sorular sorabildik.

  4.doktorların birisine babamın çenesi ile ilgili bir soru sormak istedim. diyaloğu aşağıya aktarıyorum. kelimesi kelimesine:

  Ben:Bir bakar mısınız? Bir şey sorabilir miyim?
  Genç Doktorumsu: Çabuk söyle, ne var?(odaya yöneldi)
  Ben: Tamam, gelme. istemez.Çık burdan!
  Genç Doktorumsu:( 1 dk sonra gelir) Neden böyle konuşuyorsunuz?
  Ben: Sizden bir şey rica ettik. Bu tavrınız doğru muydu ?..

  devlet hastaneleri çok çok iyi demiyorum ama burada sonuçta bir devlet adabı var. üniversite hastanelerinde ise daha çok özerk bir yapı var.
  43 0 ...
 • Bu mide bulandırıcı tiplerden neden iğrenilmesi gerektiğine dair örnek bir tweet'tir. işte bu ibnelerin gerçek hedefi ve amacı da bu zaten, islam düşmanlığı. En kısa sürede helak olmanız dileğiyle. işte bu yüzden hep azınlıktınız azınlık kalacaksınız, işte bu yüzden hep dışlandınız ve mahşere kadar da dışlanacaksınız.

  https://twitter.com/lgbti.../1282728574559059968?s=19
  32 13 ...
 • Sözlükle ilgilenmemektelerdir ya da nerede kendi halinde yazar varsa onun entrylerini falan silerler. Sözlükte kadınlae hakkında nefret söylemi içeren entry girildi ve yazar çaylak yapıldı sadece, neden? Sözlükte moderasyon bulunmuyormuş, yetkililerin de sadece çaylak yapma hakkı varmış. Aaa işe bak yav! Tüh keşke eleştirmeseydik, haklarına girdik. Çok üzüldüm.

  nefret söylemi olan entryleri de savunun bence, sonuçta formata uygun entry giriyorlar. (bkz: swh)
  3 3 ...
 • ayasofya'nın kilise yapılmasının gündemde olduğu dönemlerde, istanbul'daki yunan askerleri arasında moda olan ayasofya arka planı önünde yunan askerinin vermiş olduğu pozdur.
  işgal döneminde yunan askerin ayasofya pozu

  patrikhane'nin girişimleriyle o dönem ayasofya ve çevresindeki araziler ve emlaklar zengin rumlar tarafından satın alınmaya başlanmıştı.
  yunan başbakanı venizelos, istanbul'a gelip patrik'in elini ayasofya'da öpeceğine dair açıklamalar yapıyordu.
  hatta patrikhane ayasofya'ya asılacak dev bir yunan bayrağı bile hazırlamıştı. hazırlanan bu yunan bayrağı galata'daki bir kilisede takdis bile edilmişti.

  işgal kuvvetleri de ayasofya'nın yeniden kilise yapılmasına sıcak bakıyordu.

  hatta dönemin ingiltere başbakanı lloyd george ayasofya'nın kilise yapılması konusunda; " “istanbul, bilhassa doğu dünyasının kozmopolit ve milletlerarası bir şehridir. ayasofya tabiatıyla eski hüviyetine iade edilecektir" şeklinde açıklama yapmıştı.

  lakin ulu önder atatürk önderliğinde kurtuluş savaşımızın kazanılması, 9 eylül 1922'de de yunan ordusu'nun imha edilip denize dökülmesiyle birlikte şımarık yunanların bu hayalleri de sona erdi.

  şüphesiz ki ayasofya şayet kilise olsaydı, istanbul'da vatikan gibi bir dini merkez olacak, lloyd george'un dediği gibi milletlerarası bir statüye sahip olacaktı.

  şimdi bugün ayasofya'yı müze yaptığı için atatürk'ü ihanetle suçlayanlar, ona küfür ve hakaret edenlere bakıyorum da, bir millet bu kadar nankör olamaz, olmamalı...

  istanbul'u işgalden, ayasofya'yı da kilise olmaktan kurtardığı için mi düşmansınız atatürk'e?

  biliniz ki; ayasofya hususunda atatürk'e hakart edenler ve o'nu suçlayanlar gerçek birer vatan hainleridir.
  ayasofya'da fetih suresi okutan, ayasofya'da kadir gecesi mevlid okutan ve bunu dünyaya radyodan naklen yayınlatan kişi atatürk'tür.
  (bkz: ayasofya da fetih suresini ilk okutan dünya lideri/#43419680)

  ayasofya'yı "cami" olarak tescil ettiren ve ayasofya'yı kebir camii şerifi olarak tapuya kaydettiren de yine atatürk'tür...
  işgal döneminde yunan askerin ayasofya pozu

  bunları yaptığı için mi düşmansınız atatürk'e???
  12 4 ...