• sözlük yazarlarının kedileri
    artık benimde bir kedim var sözlük. avuc icime anca sığıyor agzını yüzünü yediğim. dün yolun ortasına attı gitti serefsizin teki. aklim almadı ciddi ciddi ezilsin diye bıraktı. yagmurda kalmıs grip olmus hapsuruyor bi de yicem. gözleri kapanmis sese tepki vermiyor sağır sandım yürüyemiyor dogru düzgün öyle kücük. eve getirip temizledik gözlerini sildik yaralarinı sardık gözleri açıldı bi canlandı antibiyotigi eritip siringayla sıktık ağzına ise de yaradı o kör sağır ölecek dedigim kedi cin gibi oldu. simdi de uyumus misil misil evde herkes kısık sesle konusuyor uyanmasin diye. belki de aylar sonra mutlu oldum sayesinde. gideyim de uzaktan az daha izleyeyim üstünü örteyim.
    6 0 ...
  • akp'nin en çok övündüğü icraatlarından biri hangisi?
    hızlı tren ve demiryolları...

özellikle cumhurbaşkanımız çok övünüyor bu eserle.
    üstelik kendinden önceki dönemlerde yapılan demiryollarını da küçümsüyor sürekli...

neyse,
    dün gece bir faciadan dönüldü.
    şiddetli yağış yüzünden sakarya ve bilecik'te hızlı tren seferleri durduruldu.
    akp döneminde yapılan demiryolları

iyi de yapıldı.
    zira şu görüntü hala hafızalarımızda.
    akp mühendisliği ürünü altı boş tren rayı

(bkz: 8 temmuz 2018 çorlu tren kazası)
    kaza değil aslında, katliam...
    yağmur yüzünden demiryolu traverslerinin altındaki dolgu boşalıyor ve tren raydan çıkıyor. sonuç 24 vatandaşımız hayatını kaybediyor.

bu katliam, akp döneminin liyakatsiz düzeninin bir eseridir.
    işte bu yüzden demiryolları ile, hızlı trenleri ile övünen akp, dün gece kendi eserine güvenemedi ve trenleri durdurdu.
    yukarıda da dediğim gibi, iyi yaptı. zira gerçekleşecek yeni bir faciada yine pek çok insanımız hayatını kaybedebilirdi...

türkiye'de trenin tarihi epey eski.
    1850'lere dayanıyor.
    yani biz 170 senedir tren kullanıyoruz...

abdülmecid döneminde izmir-aydın demiryolu yapıldı.
    1856'da.
    1856'dan beri ne badireler, ne yağmurlar, ne sel felaketler yaşandı.
    abdülmecid zamanında yapılan demiryolunun altındaki dolgu hiç boşalmadı, traversler askıda kalmadı...

haydarpaşa-izmit, eskişehir-ankara demiryolları sultan abdülaziz döneminde yapıldı.
    1870'lerden beri ne badireler, ne yağmurlar, ne sel felaketler yaşandı.
    abdülaziz zamanında yapılan demiryollarının altındaki dolgu hiç boşalmadı, traversler askıda kalmadı...

sultan abdülhamid döneminde anadolu'yu baştan başa geçen hicaz demiryolu yapıldı.
    yine trakya'da demiryolları inşa edildi abdülhamid döneminde.
    örneğin istanbul-edirne arasındaki demiryolu.
    o demiryolları da ne badireler, ne yağmurlar, ne sel felaketler yaşandı. ama hiçbir şekilde ulaşım aksamadı.

abdülhamid'in yaptırdığı demiryolunun yerine akp'nin yaptırdığı demiryolunda geçen sene çorlu'da traverslerin altındaki dolgu boşaldı, sonuç: çorlu tren faciası. 24 vatandaşımız hayatını kaybetti.

keza cumhuriyet döneminde demir ağlarla ördük ana yurdu dört baştan.
    ama cumhuriyet döneminde yapılan demiryollarımızda da üzerinden seller geçse de traverslerin altı boşalmadı, yollar komple sular altında kalsa da dolgular çökmedi.

ama osmanlı döneminde olmayan, cumhuriyet döneminde olmayan şeyler hep akp döneminde oldu...

bakın burası çokomelli...
    hızlı tren ile övünen akp, son dönemde hızlı trenin hızını azalttı.
    eskişehir ankara treni 200-220 ile gidiyordu.
    ankara'daki tren kazası sonrası hız düşürüldü.
    şimdi 100-110 ile gidiyor.
    hızlı tren, orta hızlı tren oldu.

eminim içinizde eskişehir-ankara arasında son zamanlarda trenle yolculuk yapan vardır, söylediklerimi doğrulayacaktır...

demiryolu yapmakla övünüyorsun, yaptığın demiryollarının altındaki malzeme bir yağmurda boşalıyor.
    hızlı tren ile övünüyorsun, hızlı trenin yavaş gidiyor.

demiryolu traverslerinin altı boşalır 24 vatandaşın ölür, hidroelektrik santraline giden boru patlar vatandaşların ölür(ki trabzonda hala kayıp 7 vatandaşımız varmış).
    peki soruyorum, sizin layıkıyla yaptığınız düzgün çalışan bir şey var mı?

son olarak japonya'dan bir hızlı tren ile sizleri başbaşa bırakıyorum;
    https://streamable.com/ljw61

bunu yapan japonlar kafir ve cehennemde yanacak, ama çorlu'daki demiryolunu yapan müteahhit müslüman ve namaz kılıyor o yüzden cennetlik...
    6 1 ...
  • işe yeni giren elemanın sabrını sınamak için red velvet milkshaketen önce tercih edilmesi gereken içecektir. Onu Menüde bilmediği yerlerden vurup git evinde iç sığır diye sövdürün. Bu abidik gubidik isimleri yazmayaydınız menüye. Allahın verdiği çilekli milkshake e neden red velvet diyoruz arkadaşlar bilmediğim bir şey mi var.
    4 0 ...
  • ak party döneminde olmuştur...

hayırlı açılışlar...

sultangazi haseki eğitim ve araştırma hastanesi.
    hastane aslında sultangazi'de değil, haseki'de. ama haseki'deki hastaneyi buraya taşıdılar.
    çünkü beton tanrısı yeni betonlar dökmek istiyordu.

neyse, "inşaat ya resulullah" denildi ve haseki hastanesi sultangazi ilçesinde yapıldı.

açılışı da kasım 2018'de yapıldı.
    7 ay önce açılan hastaneyi yeniden açmak

hastane hizmet vermeye başladı.
    hatta 31 mart seçimleri öncesi hastaneye binali yıldırım posterleri asıldı diye haber olmuştu.

hatta 3 gün önce söz konusu hastanede karantina haberleri vardı.

işte 7 ay önce açılan ve 7 aydır hizmet veren bu hastane dün bir kez daha cumhurbaşkanı tarafından açıldı.

cıvanıma bak!!!
    önüne de cumhurbaşkanlığı forsunu koymuş, açılış öncesi nasıl da miting yapıyor?

hatta asrın liderimizin açılış yaparken videosu da var.
    https://streamable.com/2uxv4

akp döneminde daha önce de bu tip açılışlara şahit olmuştuk.
    özellikle 24 haziran seçimleri döneminde.
    onlardan birini de hatırlayalım;
    (bkz: 2 senedir kullanılan geminin açılışını yapmak)

çamlıca camii'ni de 3 kez açmışlardı.
    cumartesi falan belki 4. bir açılış yapabilirler.
    (bkz: çamlıca camii nin bir sonraki açılış tarihi/#41486319)

uff sıkıldım ya.
    9 0 ...
  • Artık canımı sıkmaya başlayan durum.

Kadın 2 aydır bize temizliğe yemek yapmaya geliyor önceleri tek geliyodur 1 aydır çocuklarını da getiriyor hadi tamam belki çocuklarını birakicak yeri yoktur diyorum kızı benden bile izin almadan havuza girmek istedi hadi dedim çocuktur bi daha nerde havuza girecek geldi bugün havuza girdi hadi ona da tamam benden izin almadan cekmecemdeki abur cuburlarimi yemişler salonda koltuklara atmislar Hadi ona da tamam kız gelmiş önümden kumandayi izinsiz alıp tv ti degistiriyor en başlarda buna da eyvallah dedim ama bugün kumandayi vermedim ki benden izinsiz yine aldı ve degistirdi 4 defa bişey demedim en son gitti beni annesine şikayet etti annesi de çocukları daha rahat tv izlesin diye beni yanına çağırıp is yaptırmaya kalkti bugün de gelmiş kadın diyo ki ben aynı anda hem evi temizleyip hem yemek yapamam çok yoruluyorum 3 gündür geliyor evi temizlemeden sadece yemek yapıp cocuklariyla ilgilenip gidiyor.
    Elini veren kolunu kaptiriyor bu Kürtlere amk yakında kadının kocası gelip yatağama yatacak kendi evimde misafir olduk mk. Lan biraz yüz verdik diye bokunu çıkarmayın mk ya.
    Başlarda evinden çıkmayan kız şimdi evimiz konforluymuş diye bize geliyormuş koltuklara babalarının mali gibi yayiliyolar bide 13 yaşında amk biz 13 yaşında böyle miydik ya?

Velhasıl kelam kurt temizlikci almayın Kürtlere elini veren kolunu kaptırır sırf işten geliyoruz yemek yapamiyoruz muhtaçiz diye kafamiza sicmadiklari kaldı mk.
    7 2 ...
  • serdarsl06

527.
  • (#41715943)
    Şu entrysine hakikaten çok şaşırdığım, sonra da bu düşüncesi adına üzüldüğüm yazar.

Bir insanı cinsel yönelimlerinden ötürü dışlamak, hor görmek, eleştirmek, küçümsemek nedir? Bu kadar mı hoşgörüden nasibini almamış? Kendisini sever/dim, şimdi bi soğuma geldi.
    Bahsi geçen yazarın neler yaşadığını bilmeden, toplum tarafından yeterince dışlandığını bilmiyormuş gibi bir de içini döktüğü bu mecradan kendisine uzattığı sivri dillerin acıttığının keşke farkında olabilseydi.

Hayat bu, önümüze neler çıkar belli olmaz. Kul kınadığını mutlaka yaşar derler, ben bilmem.

Edit: hadi annem hadi. Bir başka babanın oğluna çirkin yakıştırmalarda bulun, demediğini bırakma, söz konusu sen oldun mu "çocuğuma nasıl yakıştırırsınız..."
    Yakıştırdığımız yok, azıcık empati kur diyoruz. Zor değil çünkü.
    20 16 ...
  • dünya adil bir yer değil dostum, hiçbir zaman da olmadı. sen buraya tez yazarsın iki üç kişi belki okur. o buraya bir meme atsa sözlük sallanır hatta belki yok olur.
    demem o ki, dünya tam bir cinsel afrika, sözlük de onun yansıması.
    kahrolsun bazı memeler.
    7 0 ...
  • Akp cumhurbaşkanı tarafından söylenmiş söz.https://twitter.com/ntv/s.../1141327734888517633?s=21

Reyis kaliteyi iyice düşüruyor maalesef.
    Koskoca Türkiyenin beka sorunu var deniliyor akpnin cumhurbaşkanı hala bir belediye seçimleriyle uğraşıyor.

Bu arada bunlar kadar değerleri istismar eden başka grup tanımadım.
    insan bu sözü söylerken utanır...
    27 7 ...
  • Şimdilik affediyoruz ama bir daha olmasın, olur mu?
    7 3 ...
  • "Açmak" istiyorsanız açın konuşmak istiyorsanız konuşun. kimsenin nasıl davranmanız gerektiğini söylemesine ihtiyacınız yok kızlar! Aksini söyleyenlere ‘babayı alırsın’ diyoruz.

https://twitter.com/CapaM.../1138360079575592960?s=09

Hahahahhahahahahahahhahahahahaha. Ülkeyi kurtardı hahahahhahahaahahahahahahahahahhaja. Özgürlük heykeli hahahahahahahhahahahahahahaha. Geleceğe büyük örneklerden biri.
    6 2 ...