• 20 çocuğa tecavüz için az bir ceza. 300 yıl hapis gerektiriyor. 15 çarpı 20 den.

Edit: 300 yıl bence yerinde bir ceza olur. Göstermelik bir ceza demeyin bence
    Sonuçta böyle bir ceza alması halinde. Hapishanede iyi bir mahkum olsa bile ne aftan ne şartlı tahliye den öldükten sonra bile yararlanamaz.

Edit2: şartlı tahliye kanununa baktım da 300 yıl alır ise 100 yıldan önce şartlı tahliyesi imkan dahilinde bile değil. Tabi böyle suçlar için şartlı tahliye hakkı var mı bilmiyorum.
    2 0 ...
  • Bizim nesildi. Çok ilginçtir ki sıra örtüsünü sıra arkadaşınla sırayla yıkardın. Bir hafta sen bir hafta da o yıkardı. Öğretmen masasındaki örtüyü de gönüllü bir öğrenci götürüp yıkatırdı. Ama millet yalvarırdı ben alayım diye. Bir de yetmezmiş gibi sınıf perdeleri vardı. Onlar da ayda mı 2 ayda bir mi ne yıkatılırdı. Öğrenciler onu da yıkamak için öğrenciler yalvarırdı. Bir ben akıllıydım da anneme iş çıkarmazdım.

Sıra örtüsünü ise kimse yıkmamak istemezdi. 'Bu hafta senin sıran sen yıkayacaksın' diyen eleman yalvara yalvara öğretmenin örtüsünü aldı ve yıkamaya götürdü. Peyser madem yıkancak al bunu da yıkat çok mu zor?
    8 0 ...
  • demirtaş terörist değilse hitler de katil değil. çünkü hitler ikinci dünya savaşı boyunca eline silah alıp tek bir insanı öldürmedi...

hatta eğer demirtaş katil değilse apo da katil değil.. bildiğim kadarıyla apo'nun da eline silah almışlığı yok...

ulan bazıları cin olmadan adam çarpmaya kalkmıyor muu.. akıllarısıra basit mantık oyunlarıyla aklımızı alacaklar. çok gülüyorum ben bunlara..
    3 1 ...
  • Para var tip var dunya da sevismek isteyipte sevisemeyecegi kadin yok. Tamamen bundan oturu arayisa girmis olabilir. Sabah sabah ronaldo nun cukunun ve gotunun derdi bize dustu cunku.
    2 0 ...
  • Geçen evde çalan bir alet var ama ne olduğunu bulamıyoruz. En son sesi takip edince bulduk. Bizim ev telefonuymus. Kullanmayalım cidden yıllar oldu arayanda yaşlı bir teyze yanlış aramis. Açarken bir heyecan oldu.

Hatta kendimi aradım ev telefonunu kaydedelim diye.
    0 0 ...
  • uyuz durumlar içinde ilk ona girebilecek uyuzlukta durum.

tamam misafirperver milletiz, misafirin başımızın üstünde yeri vardır. amma ve lakin bu misafir, kendisine boş oda verilmişken tv'nin olduğu odaya tebelleş olup "ben burda yatarım yeea" demesi ne sikim bir iştir? uyku problemim olduğu için gece tv karşısında oyalanıyorum. şimdi bu müptezel, gece tv izleyip keyif yapacak diye resmen sik gibi ortada kaldım. çalışma odamda sözlükte takılacağız artık yapacak bir şey yok.

ama mis gibi oda açmışız sana zıbar yatsana eşşoğlueşşek! günümün içine zıçtın.
    1 0 ...
  • Herkesin uyuması sonucu sol flamedeki durgunluğun çaresinin sizin girdiğiniz entryler olan durum.birkaç online ye rastlıyorum sabahın 5 inde. Olmaz ama böyle uyuyun. Ben bekçilik görevini üstleniyorum.ewed
    3 0 ...
  • Seviyorum böyle insanları. Selam vermeyi aciz gören toplumda böyle ufak detaylar çok iyi hissettiriyor beni. Bir isteğim yok ama insan doğası gereği böyle şeylere ihtiyaç duyuyor. Ha ısrarını sevmem o ayrı.
    8 0 ...
  • tarihte şöyle olsaydı böyle olurdu diye bir şey yok. anlıyor musunuz yok. yok. yok. yok abdülhamşt öyle yapsaydı böyle yeseydi şöyle içseydi. geçti. bitti. bu yüzden tarih. bütün topluma şöyle olsaydı böyle olurdu tarih için denmez diye öğretmek istiyorum.
    gelelim abdülhamit’e . kısaca şişirilmiş bir balondur. dindar kesimin sevmesini ise hiç anlamam. adam radikal islamcı ve gelmiş bana laik eğitimin gelişmeye yüz tuttuğu abdülhamit’i (dönemini) över. ilginç. çok ilginç. laiklik sadece siyaseti ilgilendiren bir kavram değil. ve biz kavramlara hakim değiliz. metoda hakim değiliz. belgelere değiliz. apaçık olanı bile inkar edebilme cüretindeyiz. yorumumuz ise sıfır.
    2 0 ...
  • ekşi sözlük için baya normal olan olay (sanırım).

ne zaman romantik bir entry görsem "o gün benim şu entryme gülmese şu an eşim değildi * " falan gibi bitirişler görüyorum.

sedat kapanoğlu * da gizli bir nikah memuru galiba.

gelelim ulu'ya. burada işler o noktaya gitmez gibi geliyor bana. insanlar entrylerde bile fazlasıyla cüretkar, fotoğraflar sesler ifşalar havada uçuşuyor. özel mesajda +18 kısımlara girip işin boyutunun değişmesi ve ciddi, olgun bir ilişkiden uzaklaşılması daha olası geliyor o yüzden.
    3 0 ...