• yanlış anlaşılmasın. iki hatta değil tek hat ile gerçekleşiyor bu olay. faturasız gibi dilediğin şekilde kullanıyorsun, ödemeni de faturalı gibi ay sonu yapıyorsun. turkcell'in rahat hattı işte böyle bir şey. adı gibi rahat bir kullanım sağlıyor.

  tıpkı adı gibi "rahat" bir uygulama. yok pakatim bitti mi yok internetim kaldı mı yok liralar yetecek mi gibi bir durum yok. kullanıyorsun ve ödüyorsun. büyük kolaylık sağlayacak bu rahat denen hadise.

  insan kafası rahat olsun istiyor. telefon kullanırken de durum böyle. bu yüzden turkcell'in rahatı on numara bir hizmet olmuş. sadece konus, internetini kullan, sosyal medyada takıl, gerisini düşünme diyor resmen. çoğumuzun ihtiyacıda zaten bu.

  Turkcellin yeni sunduğu telefon kullanmanın rahatlığının ön planda olduğu bir hat. Taahhüt deyince herkes bir korkuyordu artık o dert kalmamış kafamız raHAT.
  10 0
 • an itibariyle keşfetmiş olduğum benzerliktir.

  son yaptığı hainlik doğu açıklama sonrası alinur aktaş'ı herkes tanıdı sanırım artık.
  (bkz: 30 ağustos halkın genelini ilgilendirmiyor) diyen alinur aktaş şu kişi;
  alinur aktaş sofoklis venizelos benzerliği

  peki sofoklis venizelos kim? diye soracak olursanız, sofoklis venizelos, anadolu'yu işgale kalkan yunanistan'ın başbakanı elefterios venizelos'un oğlu, sofoklis venizelos osmanlı'nın ilk başkenti bursa'nın işgalinde osman gazi han babamızın türbesine gelip zafer fotoğrafı çekilen osman gazi'nin sandukasına çizmeleri ile basan yunan subayı olan şerefsiz.

  onu da şu fotoğrafı ile hepiniz tanırsınız;
  alinur aktaş sofoklis venizelos benzerliği

  iki fotoğrafı göz önüne getirin bakalım.
  alinur aktaş ile sofoklis venizelos birbirlerine ne kadar da benziyorlar.

  çok ilginç;
  alinur aktaş sofoklis venizelos benzerliği

  bu benzerlik bir tesadüf olabilir mi? yoksa aralarında bir kan bağı var mı?
  yaptıkları türk düşmanlığına bakarsak aralarında bir kan bağı olduğunu anlayabiliriz.
  bence kesinlikle bir dede-torun benzerliği mevcut.
  hem karakter olarak, hem fiziksel olarak.
  (bkz: kılıç artığı)
  11 0 ...
 • Yapmamalıdır.

  islamda yeri yoktur.

  Erkekleri tahrik edebilir, hatta kadınları da edebilir.
  7 7 ...
 • an itibariyle uludağ sözlüğü reklama boğmuş üniversite.
  biruni üniversitesi

  reklam verdiğiniz için çok teşekkür ederiz, allah bin bereket versin.

  üniversite tıp ve sağlık ağırlıklı. fakat üniversitenin adını aldığı biruni bir hekim değil, tıpçı değil, biruni bir coğrafyacı, gök bilimci ve tarihçidir.

  lakin ismini biruni koyduğunuz üniversitede bir tarih, coğrafya bölümü yok. bu şahsen beni çok kırdı.
  yani üniversiteye isim koyarken 100 ünlü türk büyüğü ansiklopedisini açmışsınız oradan random bir isim seçip koymuşsunuz izlenimi uyandırdı bende, bu yüzden de sizin akademi anlayışınızın çok tırt olduğunu düşünüyorum.

  son olarak tıp fakültesine para ile değil yüksek puan alınarak girilir.

  hayırlı işler...
  9 2 ...
 • bu, bazen insanın elinde olmadan yaptığı eylem oluyor. bir anda kendini dalmış ve düşünceli buluyorsun. o anda üzülüyor oluyorsun, keşkeler diyorsun. sonra birden aklına onun gerçekten değmediği geliyor, kendine sinirlenip bir kat daha üzülüyorsun. dolayısıyla seni sevenleri de üzüyorsun. Sevenlerin sen mutlu ol diye, yüzün gülsün diye çırpınıyorlar. eee yine üzülüyorsun. en iyisi insanları hayatına tamamen almadan önce onları iyi ölçüp tartmak o da kolay değil. en azından benim için yapılması zor.
  5 0 ...
 • aman ali rıza bey saçımı erkekler görecek endişesiyle kapatıp, instagrama yüzlerce filtreli, şoplu makyajlı fotolarını beğenilmek için koyan kadınlardır.

  ne kadar sembolik bir şey olmuş bu türban. sen kafanı ört ama makyaj yapıp fotolarını milyonların beğenisine sunmak için sosyal medyaya yükle. olacak iş değil.
  4 0 ...
 • O ırkçı naziler, kibirleri ve o. Ç. beyinsiz liderleri yüzünden birkaç yıl sonra kaşınıp girdikleri savaşta kaybedince berline giren başka caniler tarafından tüm kadınlarına tecavüz edildi. Tüm Almanya genetik olarak rus melezi oldu hatırlatırım. Yani insanları katlettiler ve birkaç yıl içinde erkekleri ölürken anneleri eşleri, kız kardeşleri tecavüze uğradı.

  ilahi adalet. Hiçbirşey ucuz değil.
  0 1 ...
 • hayatın her alanında insanı nefrete sürükleyen terör çeşidi.

  hele restoranda falan çalışıyorsanız elinizde su bardağıyla bile yanına yaklaştırmazlar. cevap olarak tekmeyi basacaksın bebeğine de arabasına da anasına da babasına da.

  avm ve toplu taşımada saymıyorum bile. hepsi royal aileden olduğu için hepsinin bebeği prens ve prenses. insanda insan nefreti üstüne bir de çocuk nefreti oluşturuyorlar.
  6 5 ...
 • iş bulamamak
  1 aylık arayışım son buldu. onlarca cv doldurdum, en az yüz yere girdim çıktım. Kimisi “açığımız var alımımız yok” dedi ilgilenmedi, kimisi “biz size döneceğiz” dedi dönmedi, kimisi işe alana kadar gerçek yüzünü göstermedi...
  Bilen bilir, gerçekten çok zor bir süreçti, hele ki ciddi anlamda işe ihtiyacın varsa.

  Bugün arkadaşımla oturduğumuz kafede hesabı öderken mekanın sahibine ümitsizce sordum:
  - eleman açığınız yok değil mi?
  + ... var, yarın başlayabilir misin?

  inanamadım sözlük, gerçekten inanamadım. Onlarca doldurduğum cv’den sonra ayaküstü sorduğum bir soru şu son bir aylık berbat süreci sonlandırmaya yetmişti. Arkadaşıma dedim “lütfen bana vur, cimcikle, bir şeyler yap!”

  Çok mutlu oldum, gerçek anlamda çok mutluyum. Peki bunları size niye anlattım? Sizlerden iyi dileklerinizi istiyorum dostlarım. kaygılarım var, heyecanlıyım. bugün benim için çok önemli...
  9 0 ...
 • öncelikle sivil havacılık mezunuyum bunun üzerinden tavsiyelerde bulunacağım ilgilenenler yeşillendirebilir gelen kutumu, yardımcı olmaya çalışırım.

  bölümün en önemli noktası uygulamalı derslerin olması ve bölümden mezun olunca temel seviyede deneyime sahip olmak. ilgi alanınıza giren bir bölüm ise teori olarak derslere çabuk adapte olabiliyorsunuz. gerekli özeni ve ilgiyi gösterirsen mezun olmak çok zor değil.

  üniversite tercihi yapacakken dikkat edilmesi gereken ilk hususlar uygulamalı olan derslerin teorik derslere oranın daha yüksek veya en azından denk olmasıdır. çünkü bölüm cidden teorikten çok pratiğe dayalıdır.

  önerebileceğim iki üniversite var devlet isteyenlere (bkz: anadolu üniversitesi) vakıf üniversite tercih edeceklere (bkz: nişantaşı üniversitesi) bu alanda kuşkusuz en iyi iki üniversitedir.

  nedenine gelecek olursak, en başından beri üzerine bastığım uygulamalı dersler için en son derece özel bir simülatöre sahipler. 3. istanbul havalimanı hava trafik kontrol kulesinin birebir aynısının simülatörü ile uygulamalı dersler veriyorlar. böyle bir ayrıcalık söz konusu ise tartışmaya gerek yok herhalde bu bölümü neden bu üniversitelerde okumalısın diye.

  simülatör özellikleri ise 4 mevsim olarak farklı farklı ayarlanabilir. istanbuldan, esen boğaya inen bir uçağın seyahatini a'dan z'ye birebir örtüşen bir deneyim sağlıyor.

  havelsan ile ortak bir çalışma sayesinde bu simülatör yapıldığı için, staj imkanına da sahipsin.
  17 1 ...
 • kanser

  407.
 • Kuzenlerimden birini geçtiğimiz saatlerde henüz otuzlu yaşlarının başındayken bu hayattan koparıp alan lanet olası hastalık. Narin, nazik bir bedende aynı oranda nazik bir ruh onca sevenine, iyi haberini dört gözle bekleyenine rağmen alıp başını gitti. Hayatımda yaşadığım en büyük travma değil ama en büyük hayal kırıklığı bu galiba. Bir insana yardım etmek için çabalayıp, iyileşeceği günü umutla beklerken bir gece ansızın gelen telefonda "yavrum x ablan..." cümlesini işitmek öyle acı ki. Annem umudumun öylesine farkındaydı ki o cümleyi tamamlayamadı. ilk öğrendiğimde bir gece yarısıydı, o gece uykum tamamen kaçmış yatağın içinde bomboş gözlerle karşımdaki perdeyi izleyerek sabahı etmiştim. Şimdi yine bir gece yarısı ve ben evde tek başıma boş boş dolanıp duruyorum. Onca emek, onca sınav, onca çaba, olağanüstü parlak bir öğrencilik hayatı, umutla ve aşkla yapılmış bir evlilik... sonuç yaşanamamış bir aşk, kucağa alınamamış çocuklar, hissedilememiş bir ton heyecan. Sonuç yıkıntı, yarın yokmuş gibi yaşamak klişe bir tavsiyeden çok daha fazlası...
  7 0 ...