bugün

utanç verici bir durumdur. kürtleri isyana, şiddete ve teröre gitmekten başka şans bırakmayarak terörü bile meşru hale getiren başlıklardır.

evet, kürt halkının eleştirilecek pek çok yönü bulunabilir. özellikle göç eden kürtlerin büyük şehirlerde yarattığı sosyolojik problemler, yerleşik kürtlerin aşiret ve berdel yapısı buna dahil edilebilir.

ancak bu sorunlar etnisite ile alakası olmayan bir durumdur. her toplumun hatta gelişmiş toplumların bile bir dönem yaptıkları, türklerin de yaptığı, bir durumdur.

göç eden her toplum sosyolojik problem yaratmaktadır. almanyada bir dönem türklerin barlara girmesi yasaklandı ve onlar için ayrı bar açıldı mesela eğlenmeyi bilmedikleri için.

bu işi göç durumuna vermemeyi cehaletinize veriyorum. bu işteki asıl suçu o halkı eğitmeyen devlettir.

sözlükteki kürtler de bu ırkçı bastardların gazına gelmesinler. hala barıştan ve kardeşlikten yana olan benim gibi türkler nefes almaktadır.
bu adamların bir de gibi ortamlarda pkk ile kürdü ayırdığını söyledikleri görülür. haak tü yapılacak bir durumken susulur, susulur.

malazgirte bu kürt kardeşlerimizle girdiğimiz hatırlanır.
milli mücadeleyi bu kürt kardeşlerimizle verdiğimiz hatırlanır.
okulda kürt aşiret çocuğundan yine bir kürtle omuz omuza verilerek dayak yendiği hatırlanır.

ancak ırkçılar anne sevgisi bile görmemiş kimselerdir. zaten annesinin bu ırkçıları sütçüden yapmış olmaları yüksek bir ihtimaldir.

ayrıca bu ırkçı yavrukurtlar kazara kürt doğsaydı, elinde silahla türk askeri avlıyor olacaktı gerçeğini de idrak etmek gerekir.

dünyadaki tüm ırkçıların birbirine düşman olsalar da, aslında birbirlerinin söylem ve hareket olarak tıpa tıp aynısıdır.
gereksizdir. doğru olmayan konuları dile getirerek, deyim yerindeyse götünden uydurarak ayrım ve prim yapmaya çalışan zavallı yazar işidir. acınasıdır. tarihine bakmayandır.

merak edene: bu memleket sadece türklerle kurulmadı. doğudan gelip çanakkalede vatan uğruna şehit olan yüzlerce kürt genci vardır. inan(a)mayan gider bakar şehitliğe. kurtuluş savaşı döneminde şark cephesinde türk kardeşlerine yardım eden ve zaferin kazanılmasını sağlayan kürtler de vardır.

kürt demek pkklı demek değildir. ayrımı düzgün yapmak gerekir.

bunu kürt olmayan, ama kardeş bildiği kürtlere laf atılmasına ve dalga konusu edilmesine seyirci kalmak istemeyen bir yazar yazdı.

buraya da yazıyorum tekrardan. gerekirse 382975208342823687263927 kere yazarım:

(bkz: kürt türk kardeştir)
(bkz: ayrım yapan kalleştir)**

edit: ahan da ayrım yapan biri çıktı. kusura bakma kardeş.ne yaparsan yap.kardeşleri birbirine düşürmek g.t ister biraz.
kürtlerinde bu vatanın evladı olduğu unutulmaması gereken durumdur.

son aylardaki terör oyları sebebiyle kürtlere laf atan arkadaşlar unutmamalı ki onlar soyları ne olursa olsun kürt değil teröristtir. kürtler türkiye cumhuriyet'inin kurulması için ellerinden geleni yapmış ve biz türklerle kardeşiz diyerek en güzel cevabı vermişlerdir. fakat türkiye'yi nasıl böleceklerini ve nasıl yıpratacaklarını düşünen insanlar cumhuriyet'in kuruluşundan bu yana sürekli bu milletin insanları arasında alevi - sunni, sağcı - solcu gibi ikilikler çıkarmaya çalışmışlardır fakat onlarla başarılı olamayacaklarını gördükleri için bilmem kaç yıldır türk - kürt kardeşliğini bozmak için elinden geleni yapıyorlar. doğudaki bazı cahil insanlarımız ise o adamların oyununa gelmiş ve böyle sözde bir ayrımın olduğuna inanmışlardır. ve ben burda bunu görüyorum ki o cehalete sahip insanlar sadece doğuda değil türkiye'nin çoğu yerinde var ve onlarda kürtler hakkında ileri geri konuşarak ülkemizi bozmak isteyen insanların, grupların, devletlerin, ... oyununa gelmektedirler.

türkler ve kürtler kardeştir. bu ülkeyi bölmek isteyen kim olursa olsun teröristtir, kalleştir.
birarada yaşam felsefesinden uzaklaşılan bu günlerde ne hazindir ki yükselen olgudur. halkların kardeşliğini unutmuş olup, sürekli olarak hakaret içeren başlıkların açılması ve de girilerin yazılması nefreti körüklemekten başka bir işe yaramamaktadır.
bu ırkçı yazarlar bilmelidirler ki;

-osmanlı ve selçuklu döneminde doğuya kürdistan denirdi
-mücadele dönemi tbmm'sinde doğudan gelen vekillere kürdistan vekili denirdi.
-kürtler, sevres anlaşmasında onlara devlet kurulacak olmasına rağmen türklerle birlikte savaştı.

ayrıca bu yaptıklarının tolkiens'in türklere ork demesi kadar saçma olduğunu bilmeleri gerekir.

gerçi size ork bile fazla ya neyse.

edit : özenle belirtmem gerekir ki ork kelimesinin fazla olduğu ait bulunduğum kadim türk halkı değil, kadim türk halkına aslında ait olmayan ırkçı fırlamalardır.
(bkz: almanya daki türk düşmanlığı)
(bkz: fransa daki afrikalı düşmanlığı)
(bkz: amerika daki zenci düşmanlığı)
sözlük'teki türk'lerle ilgili başlıklardaki ''türk'' sözcüğü yerine''kürt'' yazılması durumunda ortaya çıkan düşmanlıktır.

(bkz: faşist türk solcusu)
(bkz: adi türk)
(bkz: dünyanın en çirkin kızlarının türk kızları olması)
(bkz: abazan türk erkeği)
(bkz: abd li kıza 10 türk ün tecavüzüne üzülmemek)
(bkz: 40 türk hastalığı)
(bkz: cihana korku salan türk)
(bkz: gestapo türk)
(bkz: bütün türk erkekleri kırodur)
(bkz: bir türk vatandaşının vampir olması)
(bkz: bitik türk gençliği)
(bkz: armut vücutlu türk erkeği)
(bkz: alternatif türk işkenceleri)

(bkz: sözlük teki türk düşmanlığı))
(bkz: türk deyince eyvallah kürt deyince hafazanallah)
Türkiye genelindeki düşmanlığın sözlüğe yansımış halidir.

Ayrıntılar az sonra...
türkiye de yaşanan bir olayın sözlüğe yansımamasını beklemek saçmalıktır.
pkk'yı veya dtp'yi eleştirdiğiniz entrylerin eksi aldığını görünce veya dtp vekillerinin bölücü sözlerini destekleyenleri görünce insan içinde ister istemez vuku bulan eylem.

ayrıca bugün neden kimse laz, çerkez veya abaza düşmanlığı yapmıyor oturup düşünülmesi gereken bir durumdur ayrıca.
kürtler hakkında gerçekleri söyleyenleri yaftalayan iddiadır.

ortada; çamur atmak var ise, işte bu düşmanlıktır. şerefsizliktir. yok, ortada; gerçekleri söyleyen insanlar var ve bu gerçekler bazılarının bir tarafına batmakta ise, bu da bir tarafına batanların bizzatihi kendi sorunudur. yazıktır.

önemli olan; söylenenlerden ders çıkartabilmek gerekliliğidir. burnu akmış insana; "burnunda sümük var" demek, düşmanlık değildir. esas o insanın; "ne sümüğü lan sana ne, mendil mi verdin sümük var diyosun" demesi ve bu sümüklüye "niye öyle diyosun kalbini kırıyosun mendil de vermiyosun" diye arka çıkmak düşmanlıktır. burnu akan adam, mendili cebinde taşır. taşımazsa, sümüklü sümüklü dolanıp mide bulandırır. bir takım zerzavatta bu mide bulantısını saçma sapan savunur.

ayrıca selçuklu ve osmanlı zamanında anadolulu ve batılıya rum, kuzeyliye laz, doğuluya da kürt denirdi. bu ırki bir ayrım değildir; yöresel bir ayrımdır. ilk tbmm de lazistan ve rumeli milletvekilleri de vardır. cehalet amansız bir hastalık değil; ilacı net sayesinde her yerde bulunabilen bir rahatsızlıktır.

rahatsızlık denmişken değinilmesi gereken konu şudur; kimse kimsenin kürtlüğünden rahatsız olmamaktadır veya olmamaktaydı. lakin ben bir insanın başına gelip 10 defa "spiritus sanctiyim ben! spiritus sancti!" dersem; anladık lan öeh der, yol verir. mevzu budur. bir insan kürt bile olabilir, ama bunu kimsenin gözüne sokmak zorunda değildir.

zira anayasamızda bu memlekette; din dil ırk gözetmeksizin herkesin türk olduğu yazmakta ve ne mutlu türküm diyene lafzı üzerine bir ulus devlet anlayışı ortaya konulmaktadır.

türkiye de en büyük kürt sorunu; alnına ışıldaklı kürt lambası takanların fazlaca dikkat dağıtıp ortada dolanmasıdır. bu saçma sapan hareket yüzünden kürtlere karşı oluşan reaksiyon günden güne tetiklenmektedir.

ve tabii ki kürtleri mecliste temsil edenlerin; türkiyede yaşayan kürtlerin %60 ının oyunu alarak meclise girenlerin, pkk taraftarı olduğunun aşikar olması; kürtüm diyen herkesin pkk yanlısı hareketler yapması esas sorundur ve reaksiyona sebep olmaktadır.

bakın; düşmanlık demiyorum, reaksiyon diyorum. karşı taraftan hamle gelmedikçe reaksiyon doğmaz.

en sinir konu ise; hala daha bir takım hümanist & enternasyonalist propaganda ehlinin vay efendim kürtlere yardım yapılmadı hede hödö sanrısıdır. kardeşim; güzel kardeşim, aslanım, yiğidim, efem, ciğer parem; safsalağım. dinle. çık dışarı; çık bi gez lan, okullara bak. isimlerini oku. ne okulu? kim yaptırmış? kaça yaptırmış? demem odur ki; batının zengini 2 trilyona okul yaptırırken, doğunun zengini 10 trilyona düğün yapar, 5 trilyonluk o düğünde takı takarsa bu demektir ki doğunun eğitimsizliğinden tut medeniyetsizliğine kadar her şeyin sorumlusu kollektif çalışma eksikliğidir.

ha bu sefer ne deniyor hemen? vay efendim devlet feodal yapıyı kıramamış! lan bu devlet; o toprakların hepsini ağalardan aldı, tek tek köyde yaşayanlara dağıttı. köylü toprağını tekrar ağaya satıp istanbulda "kroyum ama para bende" diye dolaşmasını, 2 nesil sonra para bitince gecekondu mahalleleri oluşturmasını bildi ama.

onu bunu şunu suçlayacağına bu sütten çıkmış ak kaşık kürtler; evveliyatından kendine bakacak arkadaş. burda hala daha devleti, türk'ü suçlu göstermeye çalışan antin kuntin tartışmalar yapılıyor, bu sefer teller atıyor.

(bkz: kürt sorununun çözümü)
zorla oluşturulmuş olan düşmanlıktır. bir grup tarafından zorla ortaya çıkartılmıştır.

bir dönem özellikle 2007 ortaları ve 2008 başlarında şimdi silik olan yazarlar tarafından bilinçli olarak yapılan kürt propagandası ters tepmiş bu halini almıştır.

zorla ortaya çıkartılan, çıkması için ugraşılan bir durumdur. buna ugraşılmasının nedeni ise klasiktir; her zaman ki gibi ezilen ayağına yatıp olaya dahil olmayan bünyeleri saflarına katmak.

ama ne oldu? tüfek biraz sert tepti dipçik kafaya geldi...

(bkz: geçmiş olsun)
sözlükte git gide artan kürt düşmanlığıdır.

kürtlerden yemiş bir grup insan olabilir bunlar.
yok öyle birşey. olanı ise; (bkz: sözlükteki pkk düşmanlığı)
bazı yazarların kürt milliyetçiliği yapmalarından kaynaklanmaktadır. yeter dedirten bu durum, buna yol açmış olabilir
bölücülük ile kürtlerin ayrımını yapmadan *, bölücülerden sadece "kürt!!!" diye bashedenler ve bu tür özgürlük düşmanları oldukça "lanet olsun bu sözlüğe, utanıyorum" dediğim düşmanlıktır.
bir türk olarak utandığım olay. dünyanın hiç bir yerinde ırkçı köpekler bu kadar başı boş değil. sadece kürtlere yapılan ırkçılığa değil tüm ırkçı yaklaşımlara eşit tepki vermeliyiz.
Tekrar alevlenmesine üzüldüğüm hadisedir.
edilen laflar pkk yadır . yarası olan gocunmaktadır.

pkklıar mı ? bir sürü asker polisimizi katlederek yüreğimizi yakmış süzme kahpenin piçleridir.
bölücüsü falan demeden, ayırmadan körü körüne düşmanlık besleyen, ön yargılı ve küfürbaz türk kafatasçısı yazarlar şöyle bir baksın bakalım yaşananlara. dürüst olsun biraz. tabiki terörist, sempatizan, yasadışı işler yapan sayısız kürt var ancak onların 10 katı temiz ve işinde gücünde olan, bu ülke için şehit olup annesi kürtçe ağıt yakan, mühendis olarak çalışan, milletvekilliği yapan, doktor olan, polis olan, öğretmen olan, binlerce insanın işvereni olan ve sayısız türk'ün ekmek parası kazanmasında rolü olan kürtler için o kafa tasçı gerizekalı arkadaşlarımın ne düşündüğünü merak ediyorum. töre falan sallamayın güzel insanlar. bir git bakalım doğu anadolu bölgesine, artık töre möre bahanen de kalmadı kürtlere sövmek için.
sözlükteki pkk düşmanlığı falan filan değildir. direkt olarak kürt düşmanlığıdır. hayır "kokuyolaaaar" falan diye eleştiren tiplerin de ne olduklarını bilmesek bişey demicem. şurda yazanların yüzde doksanı at hırsızı, apaçi. yalan mı?

gerçek hayatta yapamadığı prestiji burada yapacak aklı sıra papatyam. ya bırak, bi nefes al, bi sakin lan..
Kürt ,çerkez ,laz gibi oluşumların hepsi türkiye sınırları içerisinde TÜRK olarak tanındığı için varolmayan düşmanlıktır ..
kürtçe makale yazılmasına bile tahammül edemeyen bir düşmanlıktır. nedense ifadeler hep genel olarak "kürt" sözü üzerine kurulur ama tüm kürtlerin yaftalandığı, bunun da alenen ırkçılık olduğu hatırlatılınca kıvırtma ve küfür etme tekniklerinin her türlüsü başlar.

(bkz: faşist olduğunu sözlükte anlayan yazarlar)
sözlükte biti kanlanan ezik türkçü-ırkçı tayfasının alevlendirmeye çalıştığı düşmanlıktır.