• peki bu sahte dediğiniz peygamber gerçek dediğinizden farklı ne yaptı? o da aynı din masalıyla kendine kitle kurdu ve takipçi kazandı. cenazesinde de onun için üzülen bir yığın bıraktı.
  inanmadığınız peygamberlere sahte inandıklarınıza gerçek demek.
  4 1 ...
 • fenerbahçe

  18046.
 • öyle her hafta yok hakemler şöyle böyle yok maç tekrarlanmalı diye ortalığı velveleye vererek, ne bileyim, sosyal medyada 7-24 "vedat 100 milyon lem", "sicili bozuk lem", "uzay takımı lem", "serdar aziz falcao'dan daha çok gol lem swh" gibi şeylerle fb'yi olduğundan fazla büyük göstermek gs'yi yerin dibine sokmakla falan şampiyon olunmayacağını gösteren takım. bir söz de ersun'a söylemek gerek. "ligin sıralamasını biz belirleriz", "gs'yi şampiyonluktan ettik" gibi şeyler söyledin diye o işler öyle olmuyor hocam. eved.
  6 1 ...
 • fenerbahçe

  18040.
 • FB Taraftarı:

  Menerbahce mampiyon

  Biz:

  https://youtu.be/ehzguyUzbtw

  O değil de asrın takımı Fenerbahçe ile rezil Galatasaray arasında bir puan var. Dün son dakikada o golü yemeseydik bugün öne geçmiştik. Medya sizi fazla gazlıyor.
  6 3 ...
 • insanların özgürlüklerini savunmak güzel ama Bunu böyle aptalca cümlelerle yapmamak gerekir zira sonrasında böyle g.t olursun.

  Rakı içenden de içmeyenden de gelebilir zarar. insandan zarar gelebilir. insan tehlikeli bir canlıdır. Sarhoş, yobaz vs ek bir sıfata ihtiyacı yok.
  5 0 ...
 • aç olmamama rağmen can sıkıntısından yemek sepetine girip ne söylesem diye boş boş dolanırken, ben napıyorum aç bile değilim ki düşüncelerim beynimi kemirirken içimdeki isteği bastıramayıp yemek söylemem. yemeğin gelmesine yakın nakitim olmadığı için kartımı aramaya başlamam fakat yerinde bulamamam. kartı kaybettiğimi anlayınca, hadi kart tekrar çıkartılır da ben bu yemeği nasıl ödeyeceğim diye götümün tutuşması ve hızır gibi yetişen biri sayesinde para bulup içimi rahatlatmam. sonrasında, ben bu kartı bulsam bulsam üniversite itiraf sayfalarında bulurum diyerek bütün sayfaları takip edip gönderilerde ve storylerde kartımı ararken tam 23 saat önce paylaşılmış bir storyde kartımı bulmam. 1 saat daha geçmiş olsaydı story silinecekti ve kartımı bulamayacaktım. şimdi kartı bulan kişiye mesaj attım bekliyorum. içimdeki sesi dinleyip söylediğim yemek sayesinde oldu hepsi, uzun lafın kısası hayat garip şey.

  edit: kartı bulan arkadaş kartı tekrar sokağa salmış dalga geçer gibi bana kartın olduğu sokağı söylüyor. gidip baktım kart mart kalmamış tabii. şimdi arayıp kullanıma kapattırdım.
  8 0 ...
 • Teknolojinin kötü etkisi üzerine anlamlı çalışma.

  teknolojinin insan üzerindeki etkisi
  teknolojinin insan üzerindeki etkisi
  teknolojinin insan üzerindeki etkisi
  teknolojinin insan üzerindeki etkisi
  teknolojinin insan üzerindeki etkisi
  teknolojinin insan üzerindeki etkisi
  teknolojinin insan üzerindeki etkisi
  teknolojinin insan üzerindeki etkisi
  teknolojinin insan üzerindeki etkisi
  (img:#19483280)
  (img:#19483281)
  (img:#19483282)
  6 0 ...
 • o kadına bakımlı olmayı isteyeceği hayat refahını sundun mu? Rahat bir psikoloji sundun mu?

  Sonra bakımlı değilsin, herkes bakımlı olmak ister herkes bir kere geldikleri bu hayattı öz güven dolu yaşamak ister. Erkek kadını eve tıkayıp hayat refanı dar eder psikolojisini siker atarsa kusura bakmayın kadnın yaşadığına dua edin.
  8 0 ...
 • ön edit: bu mesele akp yahut tayyip meselesi değildir arkadaşlar, siyaset üstü bir meseledir, bu meseleyi anlamaya ne akp'nin ne de rte'nin çapları yetmez. zaten libya ile olan son antlaşma balyoz mağduru bir amiralimizin eseridir.
  (bkz: balyoz mağduru tümamiral cihat yaycı/#42490335)
  yani bu libya olayından hiçkimse siyasi çıkarım yapmaya çalışmasın.
  --------------------------------
  --------------------------------
  son dakika: libya, türkiye'den askeri yardım talebinde bulundu.

  biz zaten vatan toprağımız olan libya'nın yanındaydık.
  (bkz: ikinci trablusgarp savaşı/#42553141)

  şimdi resmi olarak mehmetçik libya'ya ayak basacak.

  gazamız mübarek olsun.
  allah'ım şanlı mehmetçiğin ayağına taş değdirmesin.

  "libya'da ne işimiz var" diyen bu dakika itibariyle vatan hainidir.

  unutmayalım ki; libya mustafa kemal'in sol gözüdür.
  orada görülecek 110 yıllık bir hesabımız var, mehmetçik yine yedi düvele karşı. gazamız mübarek olsun...

  orada hafter iti ile birlikte libya'yı işgal etmekte olan suudi köpekleri, bae köpekleri, mısır köpekleri ayağınızı denk alın, mehmetçik geliyor...

  edit: bu arada 2 gün önce istanbul'dan kalkan askeri nakliye uçağımızın rotası;
  libya nın türkiye den askeri yardım istemesi

  --spoiler--
  Turkey doubles down on military support to the @UN recognized government in Tripoli: Chișinău based AeroTrandCargo’s Boeing 747-412 flew from Istanbul Sabiha Gökçen & Misrata.
  --spoiler--

  yunanistan hava sahası üzerinden libya'daki misrata üssümüze.

  bunu yapan orduya türk ordusu denir...bunu yapan askere mustafa kemal'in askeri denir.
  herkes haddini bilecek.
  24 11 ...
 • Odanın güzel kokmasını sağlayan çeşitli yağlardır.

  Evdeki bitince kendim yapmaya koyuldum. Kolay bir tarifi var.

  Malzemeler:
  -temel bir yağ (bebek yağı kullandığım ben; neden bende olduğu sizi ilgilendirmez, evet),
  -kokusunu sevdiğiniz çeşitli yağlar,
  -alkol (yağlar birbirine geçsin, kokular karışsın diye),
  -boş bir şişe ve bambular (eski oda kokusunun kabı olur, bambu için de şiş çubuklarının sivri kısmını kesmeniz yeterli).

  Şişenizin yarısına kadar temel yağı doldurun. Kokulu yağlardan 25’er damla. Alkol de bir çay kaşığı kadar. Karıştırın Ve oda kokunuz hazırrr.

  Güzel olmazsa yağı atmayın, masaj yaptırın.

  oda kokusu

  oda kokusu
  9 0 ...
 • kktc nin türkiye nin siha üssü olması
  kktc nin türkiye nin siha üssü olması

  Türkiye, Doğu Akdeniz’de yeni bir stratejik adım attı ve KKTC’de silahlı ve silahsız insansız hava araçlarına (SiHA-iHA) hava üssü kurma kararı alarak bölgede elini daha da kuvvetlendirdi. Malzeme yüklü askeri gemiler Mersin’den yola çıkarken, Rum ve Yunan medyası, “Kıbrıs’a Türk hava üssü” başlıklarıyla gelişmeleri birinci gündem maddesi yaptı.

  Hürriyet'ten Ömer Bilge'nin haberine göre KKTC’nin Geçitkale havaalanına SiHA ve iHA üssü kurulması, Doğu Akdeniz’deki enerji kaynaklarını Türkiye ve KKTC’yi dışlayarak paylaşma adımları atan Rum-Yunan ikilisine yeni bir şok oldu. Olağanüstü toplanan KKTC Bakanlar Kurulu, önceki sabah Türkiye’den gelen “Geçitkale’yi bize devredin” talebini hemen onayladı.

  PiST VE HANGARLAR HAZIR

  1982 yılında Türk savaş uçaklarının inebilmesi amacıyla yapılan Geçitkale havaalanı, KKTC’nin tek sivil havaalanı Ercan’ın 40 kilometre doğusunda yer alıyor. Bugüne kadar askeri amaçlarla kullanılmayan havaalanında, hava sporları federasyonunun küçük uçakları faaliyet gösteriyordu. Genelkurmay Başkanlığı’nın incelediği havaalanında, uzun bir pist, savaş uçakları için yapılmış, ancak iHA’lar tarafından da kullanılabilecek büyük hangarlar ve kontrol kulesi bulunuyor.

  ÇALIŞMA BAŞLADI

  KKTC Bakanlar Kurulu’nun onayının hemen ardından Mersin’den malzeme yüklü askeri gemiler yola çıkarken, Geçitkale’de de hummalı bir çalışma başladı. Havaalanı, SiHA ve iHA’ların önümüzdeki hafta uçuşuna hazır hale getirilecek. Geçitkale, 2010 yılında Kıbrıslı iş insanı Asil Nadir’e kargo uçaklarının kullanımı için 15 yıllığına kiralanmıştı. Bakanlar Kurulu ayrıca, kira sözleşmesinde yer alan ve hukukta ‘mücbir sebep’ diye adlandırılan güvenlik ihtiyacını gerekçe göstererek, sözleşmeyi askıya aldı. Rum ve Yunan medyası ise, Türk SiHA ve iHA’larının KKTC’de üsleneceği haberini birinci gündem maddesi yaptı. Rum ve Yunan gazeteleri, Türk uçaklarının ‘burunları dibinde’ üsleneceğini ve Rum hava sahasını da kontrol edeceğini öne sürdü.

  Kaynak: cnn türk.
  6 1 ...