• kutlama yapmak yerine şehitler için bildiği duaları okuyan kişilerdir.

15 temmuz bir destan yahut kutlama günü değildir...
    15 temmuz aslında birilerinin utanma günüdür. 15 temmuz'a zemin hazırlayanlar utanmak yerine kutlama yapıyor ne yazık ki...

benim destanım 18 mart,
    egemenliğim 23 nisan,
    umudum 19 mayıs,
    zaferim 30 ağustos,
    kurtuluşum 9 eylül,
    demokrasim 29 ekim,
    saygım 10 kasım'dır...
    11 4 ...
  • insanlık

231.
  • insanlığı tek bir örnekle kötülemek, yerle bir etmek ne kadar doğru tartışılır.

Az da olsa hala daha bir yerlerde yufka yürekli melek gibi insanlar var buna eminim.

Dün gece ailemle yürüyüşe çıktık ve eve dönüşte faytonlar gördük.
    Babam ciddi olmamakla beraber bize faytona binmek ister misiniz diye sordu.

Kuzenim de tabi ki hayir. Atlara eziyet ederek para kazanan bir sisteme karşıyız dedi.

Kuzenimin söylediğini faytoncunun duyduğunu fark ettim ve bir kulağımı adamın olduğu yöne verdim.

Adam yanındaki arkadaşına biraz da sırf biz duyalim diye " ah beee paramız olsa da biz binsek" dedi.

Adam bunu söylerken yüzünde resmen nefret vardı.

Ya hu insanlıktan nasibini alamamış faytoncu, ne hakla evine ekmek götürmene yardım eden, eziyetler çeken at için hala böyle düşünebiliyorsun?

Bir daha hayatında hiç gormeyecegin insanlar için 5 saniyeliğine laf yetistiricem diye kendini küçültüyorsun?

Dün gece bu adam yüzünden tekrar insanlığı sorguladım.

Ama böyle olaylarda bazen suç bizde oluyor. O an adama dönüp öyle bir cevap vereceksin ki kendini o attan daha değerli olduğunu sanan adam insanlıktan dersini alabilsin diye!
    13 4 ...
  • Tahammül eşiklerini yükseltmektir. insanlar giriştikleri ilişkilerdeki politik tavrını, sürekli iddialaşmaya dayanan diyalog ve hareketleri, anlık bunalımları ilişkinin tenine tırnak gibi geçirmeleri bir kenara bırakmalıdır.dahası ve en önemlisi metanet gerekir; karşılıklı bir atışma, taşınma olarak görmemek ve bizlik denilen şeyin bilincine varıp böylece dışa vurmaktır eylemleri.

Ne var ki insanlar karşılıklı ilişkilerinin en ciddilerinde dahi bencilliğin kucaklayıp, karşıdaki kişiyi ayaklarıyla iterler. Öyle ki ne zaman şefkatli bir el dahi avuçlarında samimiyeti tutmaz. Ben ciddiyetten anlamam, hakikaten anlamam ama bu tip insanların anladığını da hiç sanmıyorum.

ilişki kuruyorsunuz iq, ilişki. Birbirinize iktidar ve muhalefet partileri gibi davranmayın. Çocuğunuza nasıl "sen beni yoruyorsun" deyip onu terk etmiyorsanız azıcık samimi olun da sevdiğinizi söylediğinize de aynı yaklaşın. Çünkü aksi durumda sizin sevgi dediğiniz, biraz maneviyatı ağır heves ve sahip olma maksadından başka bir şey değil.

Sinirlendim ulan, çilekli sütümü verir misiniiiiz.s
    12 2 ...
  • kadın için babanın etkisi fazladır, erkek için de annenin etkisi fazladır.

bir erkeğin annesine davranış şekliyle eşine davranış şekli doğru orantılıdır. mesela annem yalan söylediği için aylardır konuşmuyorum ve ilişkilerimde her şeyi affetsem de yalanı affetmiyorum ne kadar sevsem de bitiyor.

aynı şekilde bir kadın babasından aşırı otorite görüyorsa eşinden rahatlık bekliyor. ama iyi özelliklerini karşı tarafta da görmek istiyor.

yani karşınızdakini gerçekten tanımak istiyorsanız doğru stratejiler uygulayarak ailesini tanımalısınız aslında.
    6 3 ...
  • Tüm katılımcılığım ile katıldığım hakikat. Yahu yaz denilen mevsim insanda yarattığı hormonal baskıyla dahi ne kadar lakayt olduğunu kanıtlıyor. Her yer vıcık vıcık, cıvık. Mevsimin kendisi gevşek. Oysa kış... Kış, en kasvetli gününde dahi şiir gibidir.

Bir de şey var, yaz giyimini sevmiyorum.

Not: Mozambik ile hiçbir ilgim yok.
    10 4 ...
  • Ya yemin ediyorum salaksınız. Şu başlığa, şu yazılan Entrye bak. Yetkili ile yazıyormuş ne yapalım, alkış mı tutalım? Hayattaki tek başarınız da bu olur zaten. Bir yetkili ile yazışmak! Ne büyük övünç kaynağı.

Beyinsiz sürüsü sizi.
    14 3 ...
  • Yumurta bile kıramayan, el becerisi sadece dokunmatik ekrana basıp entry girmekle sınırlı olan, küçük motor becerilerinden yoksun beceriksizleri kudurtur.
    13 6 ...
  • Çok abartılı yazmasa zararsız troll. ilgi çekmek için allah ne verdiyse yazıyor. Gözümde iki türlü troll oluştu: ilki insan düşmanı, kalbi nefret dolu troller (tiamat munzevi, das kesk midir kek midir nedir vs). Bi de eğlencesine takılan, aslında kafa insanlar. Laz Ziya,Shaktar, Essy vs. ise ikinci grupta. Bunlar olsun varsın, renk katıyorlar.
    3 0 ...
  • lightsaber

382.
  • (bkz: #39851696) Hala hayal dünyasında yaşayan yazar; yok açığa çıkacakmış, yok inzar tinhar munhar. içi kurumuş gitmiş ama vazgeçmemiş boş hayallerinden. Bir başka hayali de Müslümanlık dünyada tek din kalacak ve herkes %50000 mümin olacak. ABD ile Avrupa ümmet karşısında diz çökecek. işin daha komik yanı, sizin bu saf hayallerinizden yararlanan Fetö, Adnan Oktar vb, gibi oluşumlar, sizin üzerinizden keselerini doldurmaya devam ederken, bir yandan da sürekli ülkenin altını oyuyorlar. Sizi kandırmak çok kolay; Atatürk'le ilgili gerçekleri açıklayacağız, ümmet diriliyor vs. diye masal anlat, hemen dört ayak üstüne çöküp tapınmaya başlıyorsunuz.
    Bu kafayla, 100 yıl önceki olayları yalan yanlış çarpıtmakla, gelişmiş ülkelerin nerelere ve nasıl vardığını görememekle, anca adamların telefonlarıyla, adamların sistemlerinde yazmaya ve hayal kurmaya devam edersiniz. Zaten elinizde kalan tek şey o: Hayal.
    9 0 ...
  • bu sadece din adamlarında olan bir şey değil. öncelikle bu konuda anlaşalım. şimdi bende buraya 100 tane ateistin yaptığı tecavüz olayını koysam bu ateistlere özel bir şey olmuyor. sen burada din adamlarının tümünü karalamaya çalışmışsın. bu yanlıştır. ki ben o insanlara din adamı demem zaten. o da çok ayrı bir mesele...
    7 1 ...