ryan babel

306.
 • tam da hakkında ‘maaşını alamıyor, kulübü tff’ye şikayet edecek’ minvalli haberler çıktığı anda sakatlık haberi de beraberinde gelmiş topçu.

  buradan sevgili gazetelerimize haber başlığı konusunda yardımcı olalım.

  babel’in kasığına para sıkıştı.

  haydi bakalım sevgili gazetelerimiz, altını da siz doldurun.
  4 3 ...
 • Şu zamana kadar açıklamaktan hep çekindiğim ve utandığım ancak artık dayanamayarak bir itirafta bulunmak istediğim üzücü durumdur. Bu yaratık malesef benim kız kardeşim olur. Sürekli bizi utandırıp durur. Ben Atatürkçülüğü ve laikliği seçdiğim için babam beni severdi, onu ise akp yi ve Atatürk düşmanlığını seçtiğinden dolayı kafasına baya çok vururdu. Şu anda bu kadar salak olmasının sebebi de budur.
  asosyallikten ve sahte dinci oyunlarından kurtulsun diye sırf kardeşim diye defalarca bara götürerek sosyalleştirmeyi denedim, adım az daha kız kardeşini bara götüren gavata çıkıyordu ama her seferinde yarı yoldan kaçtı
  7 2 ...
 • amaçları doğrultusunda kendilerine yeni bir vatan buldular ve sayılarını her geçen gün artırarak ülke içinde önemli yere gelmek istiyorlar. bu doğrultuda amaçlarına göre hareket ediyorlar. şuan da 4 milyon civarındalar. çok yakında 10 milyon seviyesine gelecekler. kendi partilerini kurup meclis içinde söz alacaklar. daha sonra da Türkiye'de beğendikleri bir alana toplanıp toprak talebinde bulunacaklar. vermezlerse kaçmayacaklar! onun yerine terörist olup dağa çıkıp türk askerine kurşun sıkacaklar! abd diyecek ki; "hakkını ara suruyeli! al sana silah! öldür!" evet sen arap götü yalayan kardeşim! torunun askere gittiğinde, bunları buralara getirenlere küfür edecek. habersizce dedesine de küfür edecek. tıpkı senin gibi arap götü yalayan, "bunlar bizim din kardeşimiz yeeaaaa" diyen oç kişiler yüzünden torunun bu piçlerle savaşırken ölecek...
  4 0 ...
 • danıştay'ın andımız kararı sonrası siyasal islamcıları üzecek bir başka karar.

  bu karara göre siyasal islamcı itler tarafından 2013'te devlet nişan ve madalyalarından kaldırılan atatürk silüetlerinin yeniden madalyalara konulması gerektiğine hükmedilmiş.
  danıştay dan atatürk madalyaları kararı

  kudurun.
  https://www.yenicaggazete...k-karari-daha-213612h.htm

  Bakalım andımız kararına itiraz eden siyasal islamcılar buna nasıl itiraz edecekler.
  28 5 ...
 • 9. Sınıflarda özel konumu anlatırken yeraltı kaynaklarımızdan mevzu açıldı.
  Türkiyenin yeraltı kaynaklarından bahsederken takdir edersiniz ki bor mineralinide anlattım.Yetişmiş insan kaynağımızın olmadığını boru işleyebilecek etkili kullanabilecek bir bilgi birikimine sahip olmadığımızı falan söyledim . Öğrencimin biri çıktı ve dedi ki hocam izin vermiyolar 2023 yılında lozan bitiyomuş bizde tüm yeraltı kaynaklarımızı çıkarabilecekmişiz! Önce nasıl tepki vereceğimi kestiremedim sonra bu bilgiyi kimden aldığını sordum. 8.sınıftaki sosyal bilgiler dersine giren serhat hocasından almış.
  Gereken bilgilendirmeyi kendisine yaptım böyle bir safsataya inanmaması gerektiğini söyledim bu tür yaklaşımların kitleleri uyutmak için kullanılan yalanlar olduğunu söyledim . Mevcut bilgi birikimimle bu taze beyini aydınlatmaya çalıştım
  Bu tarz provakatif cümlelerle çocuklarımızın beynini devletin okullarında yıkıyolar ve kitle buna inanmış halde hayatına devam ediyor bir nevi öğrenilmiş çaresizlik aşılıyorlar.
  Sizden ricam imkanlarını ölçüsünde bu insanlığa anlatın böyle bişey olmadığını .
  8 0 ...
 • prometheus

  193.
 • Ateşi getiren tanrıdır. Fakat ateş burada büyük bir sembolik anlam taşır. Ateş ile kastedilen bilgidir. Eski Yunanda insanoğlunu insan yapan şey ateşi buluşudur. Prometheus ismi de pro- ve metheus ögelerinden oluşur. Metheus, meth yani bilmek kökünden gelir. Matematik de aynı köktendir ayrıca. Pro-metheus önceden bilen demektir.

  Kahin tanrı olduğu görüşü bu etimolojiden gelir ama kehanet gücü olduğu tartışmalıdır. Buradaki bilginin, insan bilgisi olduğu düşünülmektedir asıl olarak -ki doğru olan bu bence de, kehanet anlamında bilmek değil.
  6 0 ...
 • Bir kere şapka kanuna göre herkes şapka takmak zorunda değildir. Şapka kanunu, eğer başına bir şey takacaksan bu sadece şapka olabilir der.

  insanların o dönem hep şapka takmasının sebebi erkeklerde başlık giymenin yaygın bir adet olmasındandır. Osmanlı'da da başlık giymeden dolaşanlar hoş karşılanmazdı.

  2. mahmut'a kadar bu başlık sarık iken 2. Mahmut'tan sonra fes olmuştur. Atatürk'ten sonra ise şapka olmuştur. Olay bundan ibarettir.

  Fesin şapka kadar tepki görmemesinin sebebi şapkanın kenarları kıvrımlı olduğu sebebiyle namaz kılmaya engel olduğu ve bu nedenle dinsizlik alameti olarak görülmesidir. işte bu kadar ilkel düşünceleri vardı şapka kanunu muhaliflerinin.

  O şapkadan asıldı denilen kişiler de şapka kanunu bahane ederek devlete karşı isyan çıkartan ve insanları isyana teşvik eden kişilerdir. Yani tek suçları şapka takmamak değildir. Hiç kimse şapka takmadığı için asılmamıştır.

  Bir çarpıtma ve yalandır.
  13 4 ...
 • biraz hızlı ilgi duyulmalıdır zira nüfusları hızla yaşlanmakta ortada kız kalmayacak. diğer gelişmiş asya ülkeleri için de durum geçerli.

  genç kız diye alacaksınız nene çıkacak, gerçi geç yaşlanıyorlar sıkıntı yok.

  mesela bu abla koreli 51 yaşında.

  https://www.instagram.com/jungdayeon/

  bu çinli 50 yaşında:

  https://static.boredpanda...er-liu-yelin-china-35.jpg

  bak daha japonu dahil etmedim.
  3 0 ...
 • Şelale. Türk filmiydi. Sanırım hülya koçyiğit oynuyordu. 8 yaşında falandım o filme götürdüklerinde beni. Filmde de kadının kızı yanıyordu. Hala annemlere sorarım 8 yaşındaki bir çocuğu neden o filme götürdünüz diye. Ha bir de sinemada elektrikte kesilmişti hayatımın en korkunç anlarıydı sanırım.
  1 0 ...
 • sırlarımıza ve anılarımıza iyi bak diye fısıldar geçerim ruhumla. yanında başkası olduğu için yüzüne de bakmam muhtemelen.
  2 1 ...