• Bu rekabette Bir süre fenerbahçe öndeydi, galatasaray geriden geldi öne geçti. Kim arkada kalırsa rakibini geçmek, yakalamak için kendisine ekstra motivasyon sağlar, sağlamıştır ve sağlayacaktır.

Bu iki büyük kulübümüz varsa türk futbolu vardır, şu iki kulüpten biri olmasaydı bugün bu ülkede futbol bu kadar popüler olmazdı. Bu iki güzide kulübümüzü ekarte edip yenip günlük, birkaç aylık sevinç yaşamak için kurulmuş futbol kulüpleri var. Aynı zamanda ülkemizde kurulmuş birinci futbol takımı ve ikinci futbol takımıdır. Galatasaray 1905 yılında, fenerbahçe bu tekeli kırmak için 1907 yılında ve neden kurulduğu, ne amaçla açıldığı belli olmayan beşiktaş futbol kulübü 1910 yılında kurulmuştur.

Yaşasın fenerbahçe forması giymiş metin oktay ve galatasaray forması giymiş can bartu.. nice rekabet dolu senelere.

Bu ikisi arasında ‘vs’ yoktur ‘ve’ vardır.

Galatasaray ve fenerbahçe..
    4 0 ...
  • Avrupa'da başarımız yoksa, niye bizden daha fazla şampiyonlar ligine gitiğiniz halde, Fenerbahçe şampiyonlar ligi gruplarında, sizden daha fazla puan topladı?

Puhahahahaha. He bu arada Şampiyonlar Ligi yarı finaline en çok yaklaşan Türk takımı Fenerbahçe'dir. Sevilla'yı eleyip, Chelsea'yi kendi sahamızda yenip, yarı finalin kapısından döndük.
    9 4 ...
  • Keşke direkt kafa nakli yapsaydın dilan bacım, daha masrafsız olurdu.
    Göz kapağı gerdirme + burun inceltme + burun kaldırma + çene sivriltme + Kaş kontürü= ayyy çok güzel kız yaaaa.
    Sonra gelsin dizilerde yeteneksizliğe rağmen başrol.

dilan çiçek deniz
    33 6 ...
  • fenerbahçe

17746.
  • Beşiktaşlı trolun teki ciddi ciddi yorum yazmış. Yahu arkadaş, Beşiktaş kim? Fenerbahçe kim? 2 sene üst üste şampiyon olduğun halde, Fenerbahçe'den 4 şampiyonluk geridesin.

Haddini bil, ceddini bil, rütbeni bil. 2 sene önce Beşiktaşlıyım ama, çok takip etmiyorum diye ağlayan adamlardınız. Ne ara kendinizi Fenerbahçe ile kıyaslar oldunuz. Bu ülkede Fenerbahçe olmasa; medya ekmek yiyemez, gazeteciler aç kalır, çark dönmez. Beşiktaş olmasa, değişen bir şey olmaz. Her şey yine olduğu gibi devam eder.

En büyük başarın Liverpool'dan yediğin 8. Ülkeyi rezil etmekte 1. numarasınız.
    10 17 ...
  • ulan tarım ülkesi değil, mercimekten buğdaya, domatesin çekirdeğine kadar ithal ediyoruz

hayvancılık ülkesi değil, yurtdışından aldığımız boklu-şarbonlu hayvanları hepimiz biliyoruz

sanayi desen? hala yerli otomobilimiz yok, ağır sanayimiz aşırı geri kalmış.

bilişim? haha. ulan 3 yıl öncesine kadar "cloud storage" nedir bilmeyen teknoloji bakanımız vardı.

bilim? binlerce imam hatip lisesi/oratokulu varken ne bilimi? ilahi okuyan ekmek kutusu ve organik hoşaf desem yeterli sanırım.

sanat? nihat doğan'ın toplumca önemli bi figürmüş gibi televizyonlarda politika konuşturulduğu ülke lan bura. fazıl say'a sırf siyasi ve dini görüşünden dolayı neler diyenlerin ülkesi. rap şarkısında ot lafı geçti diye hapse tıkılmaya çalışılan insanların olduğu yer hani.

e ne ülkesiyiz oğlum? biri bi anlatsın.

yoksa müteahhitler, cemaatler, cemaatçi müteahhitler, tarikatler, tarikatçi müteahhitler, şeyhler, müteahhit şeyhler, şıhlar, müteahhit şıhlar, ihaleciler, yobaz ihaleciler, yobaz tarikatçı ihaleciler, yobaz kanallar, atatürk düşmanı yayın organları, arapperest tarikatcı pedofili medya ve fahiş vergilerin ve zamların ülkesi miyiz?
    10 0 ...
  • bu akşam rus kanallarında yankılanması istenen sözdür. haydi moskova vurduğun gol yediğin ofsayt olsun açık ve net.
    5 5 ...
  • büyük rus romancısı lev tolstoy'un 1901 yılında toplumdaki ahlak anlayışını bozduğu gerekçesiyle, rus ortadoks kilisesi'nden afaroz edilmesine sebep olan kadın erkek, aşk ve evlilik, cinsellik ve ahlak kavramları üzerine en çarpıcı düşüncelerini kaleme aldığı romanının adıdır.

kitap adını tolstoy'a esin kaynağı olan ve bu anlamda beethoven'a ait aynı sonatın da adıdır. büyük bir yazar olmasının dışında aynı zamanda büyük bir filozof da olan tolstoy'un, şiddetli bir buhran içerisindeyken yazdığı düşünülen roman, hegel'in efendi köle diyalektiği kapsamında değerlendirildiğinde, günümüz için bile epeyce kışkırtıcı fikirlere sahiptir.

''Kadınlar da tıpkı hor görülmenin öcünü parasal egemenlikleriyle alan Yahudiler gibiler. Yahudiler, ''Madem bizim sadece tüccar olmamızı istiyorsunuz, o zaman biz de size tüccar olarak hükmederiz.'' diyorlar. Kadınlar da, ''Madem bizim sadece şehvet aracı olmamızı istiyorsunuz, o zaman biz de şehvet aracı olur sizi köleleştiririz,'' diyorlar.''

https://youtu.be/Wnixfss2NPM
    10 2 ...
  • aldığım son birkaç mesajda gördüğüm uyarı. sebebi de muhammed başlığı altında yazdıklarımmış.

şu an çok korkuyorum. hemen ilk iş muhammed başlığı altında yazdıklarımı sileceğim. daha sonra kimlik çıkartıp din hanesine kayıtsız ve şartsız müslüman yazdıracağım.

şaşkınım ama gerçekten böyle birşey yapacağım mı bekleniyor?

şöyle düşünün, eğer konu muhammed olmasaydı da isa olsaydı, musa olsaydı, davud süleyman olsaydı, incil, tevrat, zebur, yahudilik, gavurluk olsaydı sanırım kimse böyle bir mesaj atmaz ve geçer giderdi.

niye?

çünkü türkiye'de yaşıyorsanız tüm dinleri, peygamberleri, kitapları araştırıp tutarsızlıkları eleştirebilirsiniz fakat müslümanlığı eleştiremez, muhammed'e inen kuran'daki ayetlerde yer alan çelişkiler hakkında konuşamazsınız. o yüzden kimse gidip camiide, vaaz esnasında, namazdan önce hocam bir sorum var söz hakkı verirseniz kuran'daki şu tutarsız ifade hakkında konuşmak istiyorum diyerek söz hakkı alamıyor. çünkü hemen kafir, gavur yaftasını yiyecek belki de dayak dahi yiyecektir.

gerçekten bu mu? yani siz şikayet edince hemen yazdıklarımı silip müslümanlığa mı geçeceğim? hem de zorla? yani inancımın sizin için önemi yok yeter ki şartsız şekilde sizinle aynı şekilde mi düşüneyim? sizce benim inancım yok veya bu kadar basit olabilir mi?

yanılıyorsunuz. yine de hakaret içerdiğini düşündüğünüz kısım varsa önce bana mesaj atın tartışalım ve öyle ise ben sileyim ama savunmanız kesinlikle bak biz aynı şeye inanıyoruz aslında sen böyle yazarsan insanlar peygamberimiz muhammed'i yanlış tanırlar olmasın.

neden? çünkü yarın gidip mormonlar hakkında yazacak olsam ve onların peygamberi russel nelson'u konu olarak ele alacak alsam bu defa da o kişiler mesaj atacak.

diyelim ki ben silmedim, sözlük yol geçen hanı değil ya zall'ın dediği gibi. şikayet edersiniz sözlük yöneticileri silerler.

diyelim ki onlar da silmedi, bir avukattan tarafıma tebliğ yollar süre verirseniz yine üzerinde düşünür silmem gerekiyorsa silerim.

ya da mesajda olduğu şekli ile bimer'e şikayet etmeniz hususunda herhangi bir problem dahi yok, lütfen şikayet edin ancak bunun karşılığı yazdıklarımı silmemi veya korkup müslüman olacağımı beklemeyin.

gelelim insani kısmına,

evet yazdığım şeylerin bazıları toplumsal kabul görmüş tabulara ve şeriata ters düşüyor olabilir, bu da ancak rica ile konuşulabilir tehdit ile değil. hem kaldı ki toplumsal yarar tam olarak şu an yaptığım şeydir. siz de görüş ve araştırmalarınıza yer verebilirsiniz.

internet, web siteleri, email, sözlükler bunun için varlar.
    17 11 ...
  • Cümle yorumlamayı bilmeyen kişilerdir. Tanım yapılmış entryleri bu bir tanım değildir diye silebiliyorlar. Çünkü cümle yapılarını tam olarak bilmedikleri gibi cümlede anlam konusuna da uzaklar. Ünv sınavına girseler facia bir netice alırlardı.

Fakat aynı şahıslar Atatürke dil uzatanlara verdiğim cevapları, insanların inandığı değerlere dil uzatanlara verdiğim cevapları silmekte gayet başarılılar. Ve eminim ki aranızda aynısı başına gelen birçok yazar var.
    11 1 ...
  • Bir dönem TSK’nin elit asker botu tedarikcisi idi.
    Askerde bana verdikleri botun altı açılmıştı acemi birliğinde..akşam ankesörlü telefonda söyledim babama. Babamın mesleği idi askerlik. Çocukken hayranlıkla izlerdim işe giderken bot bağlamasını..çapraz bağlardı kancaya..Sonra kamuflajının lastikle büzük pantolon paçasını botunun üzerine salardı..neyse ertesi gün elinde yeşil kundura çıkagelmiş babacığım. Nasıl da Parıl parıl idi nasıl da möhkem idi botlar. Babam Bana çocukken “oğlum çözemeyeceğimiz sorun yok ölümden başka.yeterki bize söyle derdini” derdi. Anlayacağınız sayesinde hep yere sağlam bastım. Allah razi olsun. Babam şimdi Yok ya biraz dertli biraz tedirgin basıyorum yere. ama yine de nizami yürüyorum.
    9 0 ...