• önce dövüp sonra mı üzerine işeyelim yoksa önce işeyip sonra dövelim mi?
    5 0 ...
  • Bunu yapmak için akıl ve ruh sağlığının yerinde olmaması lazım.

112 acil servis ambulansına saldırı
    112 acil servis ambulansına saldırı

--spoiler--
    Bu ambulansa ne oldu biliyor musunuz ?

Ekibimiz vakaya gidiyor covid-19 şüpheli olduğu için tulum maske gözlük takıyor. Yoldan geçen meraklı vatandaş arabasını durdurup soruyor
    Hasta kim? Corona mı? Ne olmuş ? Anlatsana ?
    Ekibimiz de hasta mahremiyeti kimlik bilgisini paylaşamayız deyince aynı şahıs ambulansı yumruklamaya başlıyor. Bu esnada ambulansa hasta can havli ile alınıp kapı kapatılıyor. Ekip olay yerinden uzaklaşmaya çalışıyor şahıs ambulansın önünü arabasıyla kesiyor.
    Yerden aldığı kaldırım taşı ile hastanında bulunduğu arka kabinin camını kırıyor. Sürücü arkadaşımız ancak şahsın arabasına çarparak olay yerinden uzaklaşıyor. Tabi şahısta peşinde takipte. Ekibimiz kendini en yakın karakola zor atıyor.
    Allahtan yoldan ambulansı sıkıştıran aracı gören bir vatandaş 155 i arayıp plaka bildiriyor ve şahıs tespit ediliyor.

Çok şükür ekibimizin durumu iyi.

Hastamız da başka bir ambulans ile karakoldan alınıp hastaneye sevk edildi.
    --spoiler--

Kaynak: Büşra Kayalı Durmaz (@busradurmaz112) https://twitter.com/busradurmaz112?s=09
    13 1 ...
  • çalıştığım işyeri ücretsiz izine çıkardı, maaş almadık henüz, cebimde 39 lira para ve limiti dibe yaklaşmış ödenmemiş kredi kartı mevcut..

şimdilik günü kurtarmanın peşindeyim, bisikletle dışarı attım kendimi sabahtan.

bir yere oturdum ve sözlüğe bakayım dedim boş boş.

eşim ve minik oğlum uyuyor hâlen, bir şehir uyuyor, insanlık uyuyor.

çareler gibi, çözümler gibi; gözlerini faltaşı gibi açmış onca dertlerin, birikmiş ödemelerin aksine, inatla, koca koca pençeleri ve öfkeli halleriyle.
    3 0 ...
  • Ortalama bir avrupa insanının altında olan ve yurt dışına gittiğinde ancak maraba olarak çalışacak ve yetmezmiş gibi muhtemelen bir de ikinci sınıf vatandaş muamelesi görecek insan etkinliği.

şu düşüncede olan, elinde kalifiye bir iş, ortalama üstü, zeki bir insan pek görmedim çünkü. sikimsonik bir üniversitenin aynı derecedeki bir bölümünden mezun olan yahut mado'da garson olan tiplerde oluyor bu istek genelde. adamlarda genç nüfus yok, eh öyle sanayide ağır işte çalışmaya fazla tamah eden de yok. bu kafa yapısındaki ''kalifiye olmayan'' tipleri çağdaş köle olarak devşiriyorlar işte. devşiremeyince de iş gücü ucuz ülkelere fabrika açıyorlar.
    6 2 ...
  • bu saatte hande yener’in yalanın batsın şarkısı dilime dolanmış şekilde uyandım. şu an çok mutsuzum gerçekten. derecesiz.
    3 0 ...
  • tm türk modeli 140 ise beygir gücü demektir. Bu seri kamyon sadece türkiyede üretildi.

bir yerde ilk yerli seri üretim araçtır.

(bkz: dııızzztt)

fren kompresörrü dolduğu vakit dızztt diye ses çıkararak basınıcı düşürür.
    2 0 ...
  • Ölmez sağ kalırsak bunu sevdiğim adamla beraber yapmak istiyorum ama bunu evlenmeden yapabilme ihtimaliz çok çünkü karadeniz ailesi vururlar amk.
    3 1 ...
  • Bu, Corumlularin yaptığı biyolojik bir silahtır. Ne zaman ki tüm dünya corum’un Dunyanin merkezi oldugunu kabul eder, o zaman bu covid19 dan kurtulursunuz.
    7 0 ...
  • Hiç izlemedim ama lanet olsun ki fragmanlarına denk gelip, zaten dizinin boktanlığını anladım. Evlen,çocuk yap sonra kızın yaşında bir kızla yat/kalk, ye/iç/gez. Kısa ve öz aldatmayı, yuva yıkmayı meşru kılan leş bir senaryo. Üzgünüm böyle şeylere gelemiyorum, onaylamıyorum ve hatta nefret ediyorum! Sizin yapacağınız diziye sokayım.
    9 0 ...
  • Terk etmeyin. Hiç ilişkiye başlamayın.

Düşünsene kız ay parçası gibi ama konuşacak hiç konu yok.

Nazım Hikmet dersin bön bön bakar.

Mercedes dersin bön bön bakar.

Lakers vs celtics dersin bön bön bakar.

Bill Gates dersin bön bön bakar.

Skyrim dersin bön bön bakar.

izafiyet teorisi? Iıh.

Anatomi? Ne münasebet.

Matematik? 4 işlemden ilerisi yok.

Yakın Tarih? Doğum günlerinden ileri gitmez.

Coğrafya? Pek sanmıyorum.

Platon? Geç abi.

Siyaset? Mıymıy.

Edebiyat? Popüler eserler dışında yok.

Astrofizik? Burcunu söyler.

Botanik? Özel günlerde aldığı çiçekleri suya koymak.

E ne kalıyor ki geriye? Oturup ben bilmem eşim bilir mi izleyeceksiniz? Kaç yıl devam eder böyle?
    6 0 ...