• erdoğan'ı günahım kadar sevmem. Öldüğü gün parti yapacak, tüm arkadaşlarıma içki ısmarlayacağım. Kendisine olan nefretim bu düzeydedir.

  hakarete uğraması da zerre umrumda değil.

  ancak bu yapılan şey gazetecilik değildir.

  o zaman bizim gazeteler de karşılık olarak "babanın ruhunu sikeyim Kiryakos Miçotakis" diye manşet atsın, karşılığında onlar "sizin ben geçmişinizi sikeyim" desin, öyle gitsin.

  koskoca gazete gitmiş sürmanşetten türkçe olarak "siktir git mr. erdoğan" yazmış. Zamanının bulvar gazetesi bile böyle salak salak hareketler yapmıyordu.

  bu ne lan?
  5 0 ...
 • Sağa sola saldıran, ankara'da tanıdıkları olan; sözde vatansever olup da masum kızları tehditle gece klüplerinde çalıştıran ve darp uygulayan ülkücüdür. Bütün bu olanlara da anası babası ne hikmetse sonuna kadar destek çıkar.
  Ülkücüler böyleyse gerçekten vay ülkenin haline.
  Ülkücüler, süleyman soylu falan neden bu konuda açıklama yapmıyor bilmiyorum.
  7 0 ...
 • urfa kebap

  Doğrusu bu olan kebaptır.

  Herkesin adana kebapın acısız versiyonu olarak sandığı şey urfa kebap değil, kıyma kebap yada acısız kıyma kebaptır.

  Urfa kebap aynen fotodaki ve aşağıdaki videodaki gibi, şişe takılan küçük kıyma kebaplar ve domates ve biber ile pişirilir. Ardında üzerine terayağı dökülüp servis yapılır.

  https://video.uludagsozluk.com/v/urfa-kebap-182465/  Bilmemek ayıp değil, yanlışta ısrar etmek ayıptır.
  7 0 ...
 • ingiltere

  601.
 • bir ingilize sen nesin diye sorarsan british der. ama ulkenin adi england ve english olmuyor musun sorusuna gayet net "no, I am British" der.
  Ingilizler kendilerini britanya adasi ile ozdeslestirmistir. bir iskoc kendine once scottish(ya da scot) sonra british der keza gallerdeki de benzer.

  1707 de england ile scotland birlesip kingdom of great britain adini alir. 1801 de irlanda kralliga dahil olur taa ki 1922 de ayrilana kadar. bu arada ulkenin resmi adi the united kingdom of great britain and ireland olur. irlanda adasindaki kismi ayrilik sonrasi gunumuzdeki ada kavusur ulke.

  the british isles: avrupa nin kuzey batisinda bulunan en buyukleri britain ile ireland olan isle of wight, isle of man gibi irili ufakli bir cok adalari da iceren adalar grubudur.

  brittany: fransa nin britanya adalari kismina bakan kucuk bir bolgeye verilen ad. uzun sure britanyalilarin hakimiyeti sebebiyle fransa nin bir bolumu bu adla anilir.

  the united kingdom: great britain + northern ireland
  great britain: england + wales + scotland

  the united kingdom bir ulkedir, great britain adanin adidir, england ise the UK ulkesinin 4 otonom bolgesinden biridir.

  union jack: the UK ulkesinin bayragidir; ingiliz, iskoc ve kuzey irlanda bayraklarinin kombinasyonundan olusur ve galler bayragini seklen icermez.

  ingiltere
  2 0 ...
 • sevgili denmez, vakti zamanında birlikte olduğum bir hatunun meme ucu yoktu. daha doğrusu meme uçları memenin içine batıktı, memeden dışarı hiç bir çıkıntı yoktu. dümdüz bir meme, büyüktü de. malum biz erkekler memeyi öpüp kokladıktan sonra finali uçla yapmak isteriz ancak bu durumda ne yapacağınızı şaşırıyorsunuz. iki tane küre gibi geliyor size memeler. manasız ve anlamsız. elinizde bir şişe kola var kapağını açamıyorsunuz gibi.

  o gün bugün anladım ki memeyi meme yapan meme ucu.
  5 2 ...
 • bir atv programı.

  konuyu bilmeyenler için olay şu;

  aleyna çakır olarak bilinen 21 yaşında bir kızcağız, sevgilisi ümit uygun adlı kişi tarafından darp edildi. bu kişi kızı darp ettikten sonra instagram üzerinden canlı yayın yaparak kızın baygın halini paylaşarak "öyle yapılmaz böyle yapılır" diye, kızı darp ettiğini kendi ağzıyla söyledi. bir süre sonra kız, intihar süsü verilmiş şekilde ölü olarak bulundu. lakin otopsi raporuna göre, intihar sırasında gerçekleşmesi gereken kemik kırılması gibi bulgular yok.

  tüm görgü tanıkları programa bağlanarak ümit'in aleyna'ya yaptığı işkenceleri, attığı dayakları, onu ben öldürdüm dediğini anlattılar. ayrıca kız gece hayatında çalışıyormuş ve ümit kızın kazandığı parayı elinden alarak başka kadınlarla yiyormuş.

  kızın komşusu tarafından çekilen ve ciyak ciyak bağırdığı duyulan ses kaydı bile mevcut. kız "ben onu seviyorum, evleneceğim" falan diyormuş, ama bir yandan da defalarca polise gidip kurtulmaya çalışmış. belli ki korkusundan öyle söylemek zorunda kalıyordu çevresine. zira eski sevgilisine de bir kavga esnasında "ben onu seviyorum, yapma" falan demiş ama, daha sonra ümit'in yanlarında olmadığı bir ortamda "korkuyorum, o yüzden öyle söylemek zorundayım" demiş. hatta yine çevresindeki insanlara "elinde uygunsuz görüntülerim var. abimin hayatı, ailemin hayatı mahvolur. ailemin yanına dönemem" dediği de biliniyor.

  son zamanlarda "bu beni öldürecek" demeye de başlamış, ama ne yazık ki kurtulamamış.

  şimdi, normal şartlarda tüm bu görgü tanıklarının ifadelerine ve canlı yayın videosuna bakılarak bu adam(!)ın gözaltına alınması gerekiyordu. ancak şu ana kadar öyle bir hamle yapılmadığı gibi, ümit denen tip arkam sağlam ayaklarına yatarak herkesi tehdit ediyor, müge anlı dahil...

  bu arada, görgü tanıklarından biri bağlanarak, ümit'in annesinin bir yurtta çalıştığını ve oradaki genç kızları gece hayatına yönlendirdiğini söyledi. bunun üzerine bu konuyu araştırmak üzere bir müfettiş görevlendirildi ve akşamına kadın ölü bulundu. iddiaya göre kadın intihar etmişti, ama görüntüler ve arkasından çekilen video hiç de öyle olmadığı şüphesini uyandırıyor. üstelik kadının intihar notu bıraktığını ve ölüm sebebinin müge anlı olduğunu yazdığını iddia ediyorlar.

  videoyu bulunca linki eklerim.

  yani özetle, kendi üstlerinden suçu atmak ve olayı müge'ye yıkmak için uğraşıyorlar şu an, ama müge az önce programda ALLAH ömür verdikçe bu işin peşindeyim diyerek tavrını koymuş oldu.

  tabi ki bir sürü detay var, ama olayın genel içeriği bu şekilde.

  edit:
  https://www.instagram.com...gU7i/?igshid=7y7s3jwtp8j3

  video bu. kafalar güzel... hiç annesi, karısı intihar etmiş adamlar gibi duruyorlar mı, onun takdiri size kalmış.
  9 0 ...
 • karşılaşılan ayının türüne göre değişen bir takım eylemlerin bütünüdür.

  keza boz (yani kahverengi) ayılar, yanlış bir eylem ile kışkırtılmadıkları ve üstüne de aç olmadıkları sürece kolay kolay insanlar için tehdit oluşturmazlar. öte yandan siyah ayılar ise boz ayılara nisbeten karakter olarak daha saldırgan bir yapıya sahip oldukları için aç olmasalar dahi saldırıda bulunabilirler. ki ormanda karşılaşılan ayının türünü net bir şekilde tespit edebilmek önemlidir bu noktada.

  çünkü karşılaşılan ayı eğer boz ayı ise ve mevzubahis hayvan üzerinize doğru saldırgan olmayan bir tavır ile geliyorsa; aranızdaki mesafe 6 ya da 7 metreye inmeden "yolundan" çekilmeniz ve "yolundan çekilirken de" (bakın burası çok önemli) "yüksek olmayan ses tonu" ile "gelme üstüme cici ayı, üzmeyelim birbirimizi" gibisinden konuşmanız yeterlidir. geçip gidecektir büyük bir ihtimalle.

  fakat karşılaşılan ayı siyah ayı ise ve aranızdaki mesafe 10-11 metrenin üstündeyse, üzerinize doğru gelmediği sürece "herhangi bir ses çıkarmadan" sabit durun. oldu da "üzerinize doğru" gelecek olursa eğer.. mesafenin iyice kapanmasını beklemeden bildiğiniz anırarak tehdit savurun ve geri adım atmayın. artık "gelme üstüme bak! sen ayıysan ben senden daha ayıyım hee" mı dersiniz yoksa "karate biliyorum, bellemeyeyim belanı bak!" mı dersiniz anırarak; orası sizin bileceğiniz iş. yeter ki yüksek bir ses tonu ile bağırın ve kesinlikle geri adım atmayın. başka türlüsü yok çünkü bu işin. zira "üzerinize doğru" gelmekte olan siyah ayıyı bu fiilden caydırabilecek yegane eylem varsa o da yüksek sesle anırırcasına bağırmak ve geri adım atmamaktır. saldırıya geçecek olursa da (ölü taklidini falan unutun), canınız pahasına savaşmak "zorundasınız" *. tabii yanınızda bir adet "bear spray" ya da "silah" yok ise.

  ki bu "bear spray" denilen meret ayı saldırılarında en az bir tabanca veyahutta tüfek kadar etkilidir. araştırın. ve ayıların bulunabileceği ormanlık alanlara yolculuk etmeden önce yanınızda mutlaka bulundurun. ayrıca da ne şekilde kullanmanız gerektiğini de sorun, öğrenin.

  tşkrler, iyi günler.
  4 0 ...
 • Herkesin hayatına kimse karisamaz. Şimdiii din inanci olmayan biri olarak diger inanci olmayan arkadaşlara soruyorum; is kuran-ı kerime elince adam sizofren, yok boyle bir kitap, kendi safsatasi, çevresindekiler dogru mu yazdi acaba bu adam kendisi okuma yazma bilmezken vs vs bu argumanlarla geliyorsunuz iyi hos guzel. Amma ve lakin is bu kari kiz davasina gelince her bi yazilana inaniyorsunuz. Neden işin bu kisminda hayatini yazanlar dogru mu yazdi acaba die düşünmüyorsunuz?
  7 0 ...
 • Aleyna Çakır cinayeti şüphelisi ümitcan uygun'un annesi.

  Hanımefendinin intihar ettiği, iki sayfa mektup bıraktığı ve sorumlu Müge anlı'dır yazdığı iddia ediliyor.
  Kafasının arkasından ateş edilmiş, maskeli ve alışveriş poşeti ile açık alanda fotoğraflanmış.

  Şu an Twitter gündeminin yarısı bu konuyla ilgili hashtaglerle dolu ve teoriler korkunç. insanlar alarm kurmuş Müge anlı'nın ondaki yayınını beklemekte. Aleyna Çakır ile ilgili bölümlere YouTube'da yayın yasağı getirilmiş. Bugünkü yayının engelleneceği ve olayın siyasi daha derin bir boyutu olduğu konuşuluyor.

  Aşağıdaki linkte baba oğulun enteresan açıklamaları var.

  https://youtu.be/LX3_lFfJ-tk
  0 1 ...