fatih terim

6742.
 • Ulan sinirlendim yine yazmadan duramadım.
  Bu adamın türk futboluna verdiği hizmetlere bok atanlar hepiniz galatasaray hazımsızlığı olan kör fanatiklersiniz başka açıklaması yok.Adam milli takıma son geldiğinde bile yabancı kuralını çözdü.Kaldırdığı saçma sapan yabancı sınırı sayesinde Cengizler Cenkler Enesler Avrupa takımlarında gururumuz oldu.Beşiktaş namağlup şampiyonlar ligi gruplarından çıktı.Yata yata para kazanan yerli futbolcular forma yüzü göremedi.

  Bu adam olmasa hala ingiltere'den 8 yiyorduk utanmadan konuşuyorsunuz.Kurduğu sistemle, getirdiği yeniliklerle, açtığı vizyonla türk milli takımını brezilya ile almanya yarışır hale getirdi.
  Yılların türk milletinde bulunan eziklik psikolojisini ingilizlerin elinden kupa alarak bir nebze azalmasını sağladı.Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Hizmet Madalyasına layık görüldü.

  Sevmeyebilirsiniz ama saygı duymak zorundasınız.
  9 6 ...
 • fatih terim

  6731.
 • pfdk'nın tedbirli olarak sevk ettiği teknik direktör.

  şimdi, şenol güneş'in küfür kıyamet gittiği, aykut kocaman'ın her maç sonu mutlaka hakeme bir şekilde laf söylediği bir ortamda "kafasızlar" dedi diye bir nedenle yapılan sevki siklemiyorum.

  kimse kusura bakmasın umurumda değil.
  ceza verseler bile çıkıp takımla sonun kadar kalmalı. zorla çıkarmak isteyen olursa bir güzel dövülüp maça başlanmalı. maç başlamıyor mu? o da sikimde değil zaten futbol oynanmıyor sahada.. iki senedir olan biteni görüyoruz ve izliyoruz.

  maalesef orman çocukları ve de cımhırbışıkınımcı tayfa işi götürmenin peşinde. soran olursa çok şerefliyiz dersin kim bilecek.. eski başkanları da böyleydi. mit'in projesi olarak geldi başa. neyse, çok uzatmayayım..

  bu kararı alanın ve bu karar doğrultusunda oy verenin...
  13 10 ...
 • “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyen başkomutan ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ten.

  ''ben gideysem devlet yıkılıy'' diyen bop eşbaşkanına.

  https://www.youtube.com/watch?v=hHP4fc5MyQw+
  7 1 ...
 • bir haykırış, bir bağırış, bir hezeyan...

  tatil istiyorum!!!

  hiçbir şey yapmadan boş boş düşüncelere dalıp, "yaza damgasını vuran" boktan şarkılar dinlemek istiyorum...

  kendinizle ilgili her şeyin içinden, tıpkı valizinizi toplarken yaptığınız gibi, gerekliler/gereksizler diye ayrım yaparak seçip taşıdığınız, çoğunu evde bırakmak zorunda kaldığınız için gerçek anlamda hafiflediğiniz o uzak tatillerden istiyorum...

  gazetelerin başka bir evrenden haberler verdiği, sıcak havanın sadece daha fazla bronzlaşmanızı sağladığı, takvimlerin bir tek cumartesiyi gösterdiği, telefonların kapalı, bütün yemeklerin sıfır kalori, tüm insanların "canım ciğerim" olduğu bir tatil istiyorum...

  kıpırdamanızı güçleştiren eşyalarla dolu evinize, çoğu zaman yalnızca nefes alıp vermenize izin verecek kadar bir açıklık bırakan meselelerle dolu gündelik hayatınıza, saatin 07:30'a ve insanlarla iletişimin "iyi çalışmalar"a, "ben size döneceğim"lere kurulu olduğu gerçek hayatınıza döndüğünüz, "izmir'e hoşgeldiniz" tabelasıyla göz göze geldiğiniz an biten tatillerden istemiyorum ama...

  gariptir, ancak döndükten sonra fark edersiniz, hafiflemek için kaçtığınız o yerlerde aslında bütün o ıvır zıvır hediyelerle birlikte bir ton da taze fikir dolmuştur valize... şansınız ve enerjiniz varsa biriktirdiğiniz kirli çamaşırları makineye attığınız gibi bu fikirleri de arındırabilir, hayatınıza katacak şekilde dönüştürebilirsiniz...

  yoksa yapamaz mısınız?

  tatil dediğin kendini kandırmaktır belki de...

  ama ben tatil istiyorum!!!

  10 günlük istiyorum... hatta istemek suç mu? 3 aylık istiyorum! şu öğretmenlerinkinden istiyorum!

  keşke öğretmen olsaydım, hatta matematik öğretmeni falan olsaydım (kümeleri anlatmazdım).

  3 ay tatil yapardım, misss...

  hele bir de "öğlenci" falan olsaydım, geç kalksaydım, uzun uzun kahvaltı yapsaydım, üff bee...

  değişelim mi?
  10 2 ...
 • ekonomi batıyor. batı ülkeleri kredi vermek için şart koşuyorlar.
  anlicanız akp veya iyi parti, hatta chp gelse bile para bulmak için yumşatılmış çözüm sürecine girecektir.

  ekonovich dediydi dersiniz
  6 1 ...
 • Ülkeyi her açıdan kötü yönettiği için diye cevaplayabileceğimiz soru.

  Evet her açıdan kötü yönetiliyor ülkemiz.
  Hangi birini sayalım.

  Eğitim berbat, adalet laçka.
  Fetö ile mücadele yapılmıyor yapılmadığı gibi fetöcüler spk gibi kurumların başına atanarak ödüllendiriliyor.

  Ama halkı en çok ilgilendiren şey ekonomi.
  Ekonomi berbat halde.

  2002 yılı dolar kuru: 1.5 tl.
  2018 yılı dolar kuru: 4.02 tl.
  ------
  2002 yılı dış borç: 130 milyar dolar.
  2018 yılı dış borç: 450 milyar dolar.
  -------
  2002 yılı 1 kg dana kıyma: 2.85 dolar.
  2018 yılı 1 kg dana kıyma: 11.9 dolar.
  -------
  2002 yılı 1 kwh elektrik fiyatı: 0.076 dolar.
  2018 yılı 1 kwh elektrik fiyatı: 0.112 dolar.
  ----------
  2002 yılı icra dosyası sayısı: 6 milyon 150 bin.
  2018 yılı icra dosyası sayısı: 16 milyon 634 bin.
  ----------
  2002 yılı tarım ürünleri ithalatı: 4 milyar 300 milyon dolar.
  2018 yılı tarım ürünleri ithalatı: 17 milyar 680 milyon dolar.

  Evet bu somut şeyler gözümüzün önünde dururken akp ye neden oy verelim ki?
  18 5 ...
 • tüm zamanların en iyi sporcusu muhammed ali’dir. sporcu kişiliğinin yanında inandığı değerler uğruna yaşayışı ve değerlerini ringde olduğu gibi korkusuzca savunuşu örnek teşkil edicidir.
  13 0 ...
 • açıklama ihtiyacı ve öğrenme arzusudur. insanın kendine ve içinde bulunduğu evrene dair duyduğu güçlü açıklama ihtiyacı; davranışının arkasında yatan mekanizmaları öğrenmek istemesi, içinde bulunduğu dünyayı anlamlandırma çabası diğer birçok idealin üstündedir. en sonunda ulaşacağı hakikat; sevgi, onur, ahlak gibi daha gündelik kavramları içerse bile bunlara ulaşmak için tutunabileceği yegane özelliği anlamlandırma ihtiyacı olacaktır.
  11 4 ...
 • açık oylayınca yürümüş mü olunuyor ? ben hep açık oyluyorum o zaman sözlükte takip ettiğim kadın erkek herkese yürüyorum sanırım. iyi yürüyüşler...spor iyidir...
  13 0 ...
 • zekasız bazı tiplere göre zamanının chp si imiş. şimdi dizi üzerinden bir kıyaslama yapmayalım zaten bahsi geçen elemanın sonu başka türlüydü ama bunları gaza getirmek için böyle yapmışlar.

  kurulu düzeni değiştirmeye çalışan, türlü türlü yalanlar söyleyen, hırsızlık yapan, iftira atan, kendi milletini öldürecek kadar gözü dönmüş, mevcut sistemden hoşnut olmayıp kendi düzenini getirmeye çalışan bu tip şimdiki chp liderine mi benziyor yoksa akla hemen başka birisi mi geliyor. boşuna zekasız demiyoruz yalakalık yapacaksan bile az zekan olacak işte. o kadar ahlaksızlar ki yatarken de aynılar sabah yataktan kalkıyorlar görülebildiği üzere hala aynılar.
  14 5 ...