• anın görüntüsü

  Durun durun!
  Bakıp geçmeyin!
  Urla/ Deniz yıldızı plajı burası daha doğrusu plajıydı...
  Yandı, hem de ne yanma cayır cayır, artık yok...
  Börtüsü böceği, ağacı yeşiliyle kül oldu, kömür oldu.
  Ege yanıyor ey ahaliiii!
  imdaaaaat!

  Urla yanıyor... üç gündür. Durmaksızın.
  Havada duman kokusu.
  Genzimiz yanıyor, içimiz acıyor, keyfimiz yok sözlük hem de hiiiiç!

  Hainin, şerefsizin, kahpenin canı cehenneme!
  7 1 ...
 • Pek hazzetmediğim kişi. Sevemiyorum. Sürekli "yemek yemek yemeeeekkk" diye deliren biri gibi geliyor bana. Sürekli gırtlak düşünen kişiler.. gerçi kadının işi bu.

  Sabah sabah niye geldi aklıma bilmiyorum aq. Sanırım yakında bi doktora görünmeliyim.
  3 0 ...
 • Sütünü içip fıstık ezmesini yerken şu Ağustos bitse de kurtulsak diye düşünen enerjikus crixus yazar.. gerçi geceleri artık o kadar sıcak olmamakta en azından nefes alabiliyor. Bu ara yine kararsızlıkların dibinde yüzüyor gibi kafası hep meşgul.. neyse az daha enerjisini toplasın da düşsün yollara.
  1 1 ...
 • karısını aldatan bir şerefsizdir. Porno izlemek de bir tür aldatmaktır. Bir de aldatmak değil diyen salaklar var. Ulan anadan üryan bir kadın var orada, onu seyrediyorsun öküz gibi. illa ki o kadını seyrederken ona karşı bir şeyler hissedersin eğer gay değilsen. Biraz empati kurun empati. Karınız ya da kız arkadaşınız öyle kaslı maslı çırılçıplak erkekleri izleyerek zevke gelse hiç kıskanmaz mısınız? Eğer kıskanmıyorum diyorsanız kusura bakmayın ama sizde gavatlık var.
  3 9 ...
 • 1990 ve 2000'li yıllara geri dönmek amaçlı başlatılan kampanyadır. çünkü bu nesil bok yoluna doğru gidiyor arkadaş. ulan 10 sene önce ile bugünü kıyaslıyorum aradaki fark dünya kadar. ulan ne arkadaşlığın, ne dostluğun, ne huzurun, ne sevginin, ne müziğin, ne paranın ne de bir sürü şeyin değeri kaldı. yemin ediyorum o 90'ları o 2000'li yılları arıyor gözlerim. bu ne biçim nesil lan. evet.
  1 1 ...
 • Mikroskop bize ne kadar önemli olduğumuzu, teleskop ise ne kadar önemsiz olduğumuzu gösterdi diye bir laf vardı. Aynen öyle. Ama Aslında mikroskop bile bize uzay hakkında bilgi vermişti. Mesela bizim uzay için bir mikroorganizma boyutunda olmamız. Yani mikroskopla baktığımızda bazı mikroorganizmalar görüyorsak biz de başka canlılar için birer mikroorganizma olabiliriz. Olamayız diyebilecek var mı? Bu bana kendimizi fazlasıyla değersiz hissettiriyor. Herhangi bjr varlığın çıplak gözle bile göremediği kadar küçük şeyler olabiliriz. Ki öyleyiz bence. Fiziksel olarak dünyadan uzaklastigimizda güneş sistemlerini sonra galaksileri sonra belki de başka evrenleri görüyoruz. Yani bizim için hücre neyse, evren için de gezegenler o olabilir. Nese derin konu. Buraya kadar okuduysan tebrik ederim hatta.
  5 1 ...
 • Şiirden zerre kadar anlamayan beni, kendine hastalıklı bir şekilde bağlamış bir şiirdir.

  Sanat ne enteresan bir şey. Öyle dizeleri var ki bu şiirin, anlatılan şeyi yalnızca ben anlayabilirmişim gibi hissettiriyor, yani demek istediğim öylesine içime işliyor, bana dokunuyor. Edip Cansever sanki hayatımı biliyormuş da benim için yazmış bu şiiri gibi.

  Bunun böyle olmadığını biliyorum elbette, delirmedim, ama bana böyle hissettirip genele de güzelliğini gösterebilmek? Belki de pek çok insana aynı anda bu hissi yaşatmak? Bu nasıl mümkün olabiliyor?

  Harika aq.
  1 0 ...
 • pkk lı orospu çocuklarıdır anca ülkeye zarar vermek için orman yakarsınız ama siz durun kış yaklaşıyor kışında orman yakın götünüz yiyorsa ingilizler fransızlar almanlar harp yaparak türkleri yenemiyorlar gelip burada gerilla savaşı başlatıyorlar sende seviniyosun sözde kurdistan kurulcak diye amına kodumun malı batı devletleri sana ülke kurdururmu o mallığı sadece rusya yapar yaptıda zaten.
  3 0 ...
 • yazarları anlatan görsel

  Yani bu da olabilir. Bütün bu yaşadıklarım, bozulan psikolojim. Saçlar ne yapsın?
  6 0 ...
 • izmir

  6796.
 • dünden beri cayır cayır yanan şehir.
  izmir

  dün karabağlar'da başlayan orman yangınları, menderes ve seferihisar ilçelerine de sıçramış.
  izmir

  birkaç saat önce bornova'dan paylaşılan bir fotoğraf;
  izmir

  izmir'in dağları bu şekilde;
  izmir
  izmir

  şöyle de bir video var;
  https://streamable.com/n6t3t

  bu da yarım saat öncesi;
  izmir

  aynı anda farklı noktalardan büyük bir yangın.
  belli ki terör örgütünün işi, allah belalarını versin.

  bu arada türk hava kurumunun elindeki yangın uçakları hala kullanılmıyor. çünkü tarım ve orman bakanlığı yangın söndürme ihalesini elinde yangın uçağı olmayan firmaya vermişti.
  firma hala yangın uçağı temin edememiş.
  zaten helikopterler de gece uçamıyor. izmir'in işi allah'a kaldı.
  (bkz: yangın uçağı olmayıp yangın söndürme ihalesi almak/#41835725)

  edit: bakın bakan bey ne diyor; "sabah saatlerinde müdahale edeceğiz..."
  izmir

  yani gece yapacak bir şey yok...yukarıda da dediğim gibi izmir bu gece allah'a emanet...

  edit2: tekrar etmekte fayda var, türk hava kurumu'nun elinde gece uçuşu yapabilen aktif halde 3 yangın söndürme uçağı var. ama bu uçaklar hangarda çürütülüyor. neden bu uçakları havalandırıp gece boyunca müdahale etmiyorsunuz?
  13 0 ...