• isveç'te cereyan etmiş skandal yolsuzluk davasıdır.
    toblerone yolsuzluk davası

avrupa bizim neyimizi kıskanıyor diyen çapulcular.
    işte bakın da ibret alın.
    adamlar basit bir yolsuzluğu bile yüzlerine gözlerine bulaştırıyorlar.

ama bizde öyle mi?
    ne kadar yolsuzluk olursa olsun kılıfına uyduruyorlar.
    13 3 ...
  • chpli bir insanım. hayatım boyunca hiçbir cemaatle işim olmadı. tek bir sohbete bile gitmemişimdir, konudan o kadar uzağım. oyumu da merak ekşener'e vereceğim. ekşi sözlük'te de kendisini destekleyen yazarlardan biriyim. asıl siz pr yapıyorsunuz bana kalırsa. akşener'den öylesine korkuyorsunuz ki tutturmuşsunuz bir fetö muhabbetidir gidiyor. kadın açıkça diyor; bana fetöcü diyen ispat etsin, ispat edemezse şerefsizdir. siz şimdi onu destekleyeni de fetöcü ilan ettiniz. ne biçim insanlarsınız. asıl aktroller müthiş sallıyor, kadın akp'den 2 mhp'den 1 chp'den ise 1 yüzde oy alabilecekmiş. parti kurulmadan dahi kadının aldığı oy anketlerde yüzde 7 görünüyor. istediğiniz kadar karalayın, kadın yükseliyor. kadro çok sağlam.
    8 2 ...
  • Espri yapacağım derken,cinsiyetçi bir gerizekalilikla kendi ayağına sıkmış firmadır.

Yani diyor ki 'Bu çizmeyi giyen mervelere gidiyorum ayağına sevgilisine gidip vurduruyordur'

Bu şartlarda o çizmeyi bok satarlar.
    15 2 ...
  • olay ufku

10.
  • kara deliğin merkezi ile arasındaki mesafeye schwarzchild yarıçapı adı verilen bilinmezlik noktası, ışığı dahi emen olağanüstü sınır. bir kara deliğe yaklaştığımızı varsayarsak olay ufkuna yaklaştıkça geri dönme olasılığımız imkansız hale gelir. kara deliğin dışından kara deliği gözlemleyen bir gözlemci ise kara deliğe düşen nesneleri olay ufku üzerinde sabitlenmiş gibi gözlemleyecektir.
    6 1 ...
  • Seni öpsem, gülse bir halk
    Seni öpsem, yoksulluk
    Utansa verdiği acılardan
    Kırılsa her türlü korkunun kanadı.
    Seni öpsem, silinse
    Alın çizgilerinden gam
    Yürek kuytularından akşam.
    Bir sonsuz yağmur yağsa

Aşkın kardeş bulutlarından
    Aynı mutlulukla ıslansa dünya.

Ayrılığa kapanmasa kapılar
    Odalar üzgün durmasa.
    Seni öpsem, buğulanmasa gözlerin
    Gülse yaz günleri gibi

insanların gölgeli yüzleri.
    Kar yağmasa dar yoluna

Kardeşimi koynunda saklamış dağların
    Çıkıp gelse alanlardan
    Anılardan, duvarlardan

O gencecik ermişler.
    Işısa yeniden annelerin yüreği

Çocuklar çoğalsa sevinçten
    Çözülse babaların kaşlarındaki bulut.
    Seni öpsem, boğulsa

Açtığı acının çukurunda
    Yüzü kışlar kadar soğuk
    O bilinçli kötülük

Arınsa ömrümüzün kiri, kederi…
    Donup kalmasa dudaklarımda

Bir suç gibi öpüşün
    Bencilliği andıran o buruk tadı
    Mutluluk dokunmasa çoğul yanıma.
    Seni öpsem ve dünya
    Kurulsa yeniden

Sevgi kadar yumuşak, zengin ve ak…

Şükrü erbaş.

(https://youtu.be/Hc5Z9GmppNA)
    ~
    Hüznün Kuşları
    (Cemal Süreya)

ben bütün hüzünleri denemişim kendimde
    canımla besliyorum şu hüznün kuşlarını
    bir bir denemişim bütün kelimeleri
    yeni sözler buldum seni görmeyeli

kuliste yarasını saran soytarı gibi
    seni görmeyeli
    kasketim eğip üstüne acılarımın
    sen yüzüne sürgün olduğum kadın
    kardeşim olan gözlerini unutmadım
    çık gel bir kez daha beni bozguna uğrat

sen tutar kendini incecik sevdirirdin
    bir umuttum bir misillemeydin yalnızlığa
    şanssızım diyemem kendi payıma
    hain bir aşk bu kökü dışarda
    olur böyle şeyler ara sıra
    olur ara sıra

(https://youtu.be/zmOZiQK5MeY)
    4 2 ...
  • şu allah varsa neden acı var, neden çocuklar ölüyor muhabbetini yapan dallamalar, allahın varlığına delildir.

Çünkü insan tek başına tesadüfen bu kadar mal olamaz.

5 milyar yıllık dünyada, 70 yıl ha yaşayıp ha yaşamayıp, tüm evren etrafında dönüyor sanmaktır bu.

acı dediğimiz şey, istemediğimiz olaylara beynin uyarı vermesi durumudur. diğer insanların acısına üzülmek de, diğer insanların istemediği olayları beynimizin görüp korkmasından ibaret.

yani acı, her halükarda bir insanın beyninde bitiyor. herkesin acısı kendi beyninde.

gerçeklik algısını körelten durum bu. kimse bir başkasının yaşadığı acıyı fiziksel olarak yaşamıyor. ayrıca acı yaşandıktan hemen sonra fiziksel olarak o acıdan eser kalmıyor. öldüğün an acıya dair her şey bitiyor.

bunu görmek ne kadar zor. acı bir fiksiyondur. dünya hayatı bir fiksiyondur. bu kadar dar görüşlü olmak, vizyonsuz olmak neyin ürünüdür? 5 milyar yılın içinde 50 yıl yaşayacağım, öldüğüm gün her şey yok olacak, hiçbir gerçeklik kalmayacak; ama gerçek bu, neden çünkü afrikada çocuklar ölüyor allah olamaz.

islam fıkhında da bu konu dünya hayatı oyun ve eğlenceden ibarettir ayeti ile sabitlenmiştir.
    diyor ki sana bu dünya hayatı bir matrix. bunların hepsi sanal, ama sanalda ne yaptıysan gerçekte onunla mükafatlandırılacaksın.

çocukların açlıktan ölmesi, kadınların tecavüze uğraması, insanların birbirini doğraması gibi durumlar da insanların bu sanal ortamda ne tarafta olacaklarını belirleyecek, veya o kişilerin bu olaylara karşı ne kadar sabırlı olabileceğini test eden ara etkenler.

allah yoktur çünkü çocuklar ölüyor demek, Allah var lan dayım söyledi demekle aynı şeydir.
    5 1 ...
  • 2014 yılında feyza nur çelik tarafından trabzon'da kurulan kedi derneği. türkiye'deki kediseverler tarafından kedi ırklarını tanıma, tanıtma, safkan ırkları koruma, geliştirme, ırkları genetik hastalıklardan arındırma ve soy takibi yapma, kediseverlerin kedi bakımı konusunda profesyonelleşmesi ve uluslararası alanda felinolojik faaliyetler yapmak üzere çalışmalar gerçekleştirmektedir. dernek türkiye'nin birçok şehrinden üyelere sahiptir.

bir dönem almanya merkezli wcf yani world cat federation (dünya kedi federasyonu) ile uluslararası çalışmalar yapan dernek daha sonra wcf ile yollarını ayırmış ve şimdi dünyanın en prestijli federasyonlarından biri olan amerika merkezli the international cat association (tica) ile uluslararası çalışmalarına devam etmektedir.

web: http://www.felinolojidernegi.org/
    facebook: https://www.facebook.com/felinolojidernegi/
    3 1 ...
  • tükçesi: 99 hücre bloğunda kavga

suç ve hapishane tarzı filmlerden hoşlananların muhakkak izlemesi gerektiğini düşündüğüm iyi bir film. iyi diyorum çünkü heyecan seviyesi tıpkı arabadaki hız göstergesi gibi artıyor. önce 1. vites kalkış, sonra iki, sonra üç derken birden turboya geçiş oluyor. aylardan sonra celda 211 in bir nebze de olsa yerini doldurabilecek bir hapishane filmi izlediğim için keyifliyim. gerçekten vince vaughn iyi oyunculuk çıkarmış. imdb:7.7/10 bu arada. memnun kaldım. tavsiye ederim.
    2 0 ...
  • sana geldim, sadece sana,
    inanmazsın ama, sadece sana,
    inanmayacaksın ama, sadece sana,
    senin için geldim, sadece senin için.

işvene geldim, sadece işvene,
    inanmazsın ama, sadece işvene,
    inanmayacaksın ama, sadece gözlerin için,
    gözlerin için geldim, sadece gözlerin için.

gözlerine geldim, sadece gözlerine,
    inanmazsın ama, sadece gözlerine
    sana geldim, senin gözlerine,
    senin için geldim, sadece gözlerin için.

şimdi anlıyorum şairi,
    beni yok et ya da yarat.
    beni yarat, beni yarat.
    beni yok etme, beni yarat.
    1 1 ...