• Bir kadın bana, "Seni seviyorum, çünkü zekisin, çünkü namuslusun, çünkü bana armağanlar alıyorsun, çünkü zamparalık yapmıyorsun, çünkü bulaşık yıkıyorsun," derse, hayâl kırıklığına uğrarım; bu aşkta çıkarcı bir yan vardır. Şöyle bir cümle duymak kimbilir ne güzeldir: "Zeki olmamana, namuslu olmamana karşın, yalancı, bencil, alçak olmana karşın senin için deli oluyorum." Milan Kundera – Yavaşlık
  4 0 ...
 • Gelmiş geçmiştir. Dillendirmeye gerek yok bence. Sözlük hacklenince özel hayatı ifşa oldu. Kimse istemez böyle bir şeyi. O da pişmandır bu tür platformlara güvendiği için. Tek hatası da bu bence bu olay ile ilgili.
  Kimseyi kınamayın. Yarın öbür gün başınıza gelir. Gerek yok.
  Not: olayı biliyorum, karıyı da tanımam etmem işim de olmaz.
  7 1 ...
 • Gülüp geçiyoruz bu yürek burkan, iç acıtan ve dağlayan anlamsız, manasız, acınası hareketler karşısında.
  Hayır amacını bir anlasam. Kürtçe ile dalga geçildi: mission completed.

  insanları birbirlerinden ayıranın dil değil de saçma salak ideolojiler, tutucu inançlar ve en önemlisi düşük iq olduğunu bilmeyecek kadar sığ beyinlisiniz.
  Aynen güzel dalga geçin de vatanı kurtarın. Vatan size emanet ergenuslar.

  Sonra da Google translateden çevirdiğiniz ingiliççe sözleri WhatsApp durumlarınıza yazarsınız. *
  10 7 ...
 • farenjit

  251.
 • “Farenjit (boğaz iltihabı);burun ve ağız boşluğunun arka duvarında oluşan iltihaplanmadır. Akut ve kronik olmak üzere iki tür farenjit görülür ve ikisi birbirinden farklıdır. Ani gelişen, şiddetli iltihaplanmalar akut farenjittir. Daha hafif seyreden fakat buna karşılık da daha uzun süren farenjit türü ise kronik(müzmin) farenjittir. Akut farenjitin belirtileri sadece boğazla ilgili değildir. Boğaz ağrısı, boğazda yanma, kuruluk gibi şikâyetlerin yanı sıra ses kısılması, ateş, halsizlik, burun akması gibi belirtiler de görülebilir. Genellikle bir tür üst solunum enfeksiyonu söz konusudur. Kronik farenjitte ise ateş ya da kırgınlık yoktur ancak yutkunma güçlüğü, gıcık öksürüğü, yanma, gerilme, yabancı cisim takılmış gibi bir his ve boğazı sık sık temizleme isteği vardır. Enfeksiyon yine bir etkendir fakat örneğin hava kirliliği gibi boğazı tahriş eden bir etken, kronik farenjitte daha büyük bir rol oynar. Akut farenjit sık sık tekrarlanıyorsa kronik farenjite dönüşebilir.“ demiştir Türk kulak burun Boğaz ve baş boyun cerrahisi vakfı.

  Migrenden sonra nefretimi kazanmış ikinci hastalık. Her iki ayda bir bulma beni rica ediyorum.

  Beni benden alırsan seni sana bırakmam.
  6 0 ...
 • türkiye denilen tımarhanede sıradan bir gün.
  (bkz: emin çölaşan a fetöcülükten dava açılması)

  yıllarca fetö'nün götünün dibinden ayrılmayan, fetö götü yalayan, 17/25'ten sonra bile fetö ile akp'yi barıştırmaya uğraşan hüseyin gülerce tanık.
  hüseyin gülerce'nin tanıklığı ile emin çölaşan fetö sanığı.

  hasiktirin lan!!!

  Edit: biz bu filmi daha evvel kürt açılımı döneminde seyrettik.
  Orada da şemdin sakık tanıktı, şerefli türk subayları ise sanık.
  Ama unutmadık.
  (bkz: türkler unutmayacak)
  8 0 ...
 • gofret sandıkları. 25-30 sene öncesinden bahsediyorum. bizim mahalledeki 4 bakkalda da vardı. beyaz ve siyah gofretlerin kilo ile satıldığı zamanlar. 2 gözlü gofret sandığı vardı üstü cam kapılı. yumurta alır gibi poşedi alır eline o raflardan istediğin kadar siyah istediğin kadar beyaz gofredi alır arkadaşlarınla sokağın köşesinde yutardın.
  15 1 ...
 • türk guguk sisteminde komedyenliğin son perdesi.

  emin çölaşan ve necati doğru meğerse fetöcüymüş.
  insan neresiyle güleceğini şaşırıyor.

  taa yıllar önce kimsenin ruhu duymazken fetö nün maskesini düşüren adamlar meğer fetöcüymüş.
  dünyada fetöcü olabilecek son insan bunlar herhalde.

  https://www.sozcu.com.tr/...dogru-fetocuymus-2787390/
  8 2 ...
 • ürgüp'lü cemal'e yakılan türkü'dür. şaşırdınız mı? Ben de şaşırdım. Çünkü çoğumuz türkü olarak değil de bir rock şarkı olarak biliriz ürgüp'lü cemal'in öyküsünü.

  Uzun zamandır ürgüp türküleri üzerine uzunca bir araştırma yazısı yazmaktayım, bilir kişilere ulaşmak için yöreyi ve türkülerini pek iyi tanıyan bir kaç arkadaşımla uzun süreli sohbetlerim oldu, laf arasında geçti: 'cemal'i bilir misin umut? ürgüp'lü cemal? Türküsü pek bi hüzünlüdür aslında. Uzunca zaman türkü olarak okunmuş yöre halkı tarafından, 70'lerden sonra da erkin koray işte, bilirsin.'

  Yine laf arasına çok sey sıkışırdım, bunun hakkında uzunca bir yazı yazacağım zaten siz çok sevgili yazarlara. saygılar hocamlar. (bkz: Swh)

  Neyse uzatmıyorum, günün ilk şarkısı erkin koray'dan geliyor: cemalim.

  Buyrun: https://youtu.be/ogyCB3-A7u8

  --spoiler--
  Ürgüp'ten de çıktığımı görmüşler
  Kır atımın sekişinden bilmişler
  Beni öldürmeye karar vermişler
  --spoiler--
  3 0 ...
 • bence en vurucu sahnesi 5.bölümde melittanın ve baba batiatus un öldüğü kısımdan sonra oğul batiatus ve doctorenin koşarak gelmeleri, o müziğin çalmaya başlaması, batiatusun ölen babasına bakan üzgün yüz ifadesi, gök gürlerken doctorenin ölü eşini kucağında ağlayarak taşıması ve içinde şimşekler çakan gannicusun kederli bir biçimde semaya bakmasıdır..
  0 1 ...
 • ben affleck, oscar isaac, charlie hunnam ve pedro pascal'ı kadrosunda bulunduran netflix filmi. jc chandor yönetecek filmi. A Most Violent Year dışında sevmediğim filmi yok yönetmenin. Umarım çıtayı düşürmemiştir.

  dünyanın en acımasız kartellerinden birini soymaya çalışan bir ekibin macerasını konu alıyor film. Umarım klişe bir aksiyon-soygun filmi olmaz. Bekliyoruz bakalım.

  https://www.youtube.com/watch?v=68MqzPxNKMA+
  1 0 ...