• depremzede vatandaşlarımızın iddiasıdır.

  evet, depremzede vatandaşlarımız diyor ki; günlerdir kimse tek kuruş para vermedi, bakan süleyman soylu para dağıttığını söylüyor, bize tek kuruş verilmedi, acun ılıcalı'nın topladığı paralardan bize tek kuruş ulaşmadı...

  izleyelim vatandaşlarımızı;
  https://streamable.com/vxnbu

  evet, vatandaşlarımızın hali ortada.
  hele son konuşan teyze özellikle "fox gelsin özellikle fox'a konuşacağım" diyor.

  insanlarda devlete güven kalmamış, medyaya güven kalmamış bir tek fox'a güveniyorlar.

  ve o abla diyor ki; "cenazelerimizin üzerinde şov yaptılar..."

  evet sevgili akp, ne yaptınız deprem bağışlarını.
  acun ılıcalı topladığı paraları size verirken bilhassa tembih etti “inşallah topladığımız yardımlar gerçek sahiplerine ulaşır” diye.

  kaç hafta geçti, hani nerede paralar? nerede yardımlar?

  ulan 15 temmuz şehitleri için toplanan paranın üstüne yatarsınız.
  kızılay'ı kara para aklamak için paravan olarak kullanırsınız.
  bir de deprem için toplanan paraların üzerine yatıyorsunuz ya.

  sizde hakikaten allah korkusu yok...

  deprem paraları nerde?
  acun'un topladığı paralar nerde?
  15 6 ...
 • günün güzel, hatta mükemmel ötesi haberi...

  ülkemizde çok nadir de olsa güzel şeyler de oluyor.

  ülkemizden çalınan 2 antik eser, iki boğalı kağnı heykeli ve sidamara tipi lahit hırsızların elinden alınarak yeniden ait olduğu yere getirildiler...

  her iki eser de ankara'daki anadolu medeniyetleri müzesi'nde sergilenmeye başlayacak.

  iki boğalı kağnı heykeli;
  çalınan 2 antik eserin türkiye ye getirilmesi

  bu heykelimiz mö3000-2000 yılları arasına tarihli. eser şu an şanlıurfa müzesi koleksiyonunda görünüyor, ama yerinde yok.
  çünkü çalmışlar...

  şanlıurfa müzesinden çalınan bu heykel ingiltere'deki bonham's müzayede evinde satışa çıkarılıyor.
  arkeoloji gönüllülerinin uyarısıyla kültür ve turizm bakanlığı bu olaydan haberdar oluyor ve hemen müzayede evi ile temasa geçiyor.

  şerefsiz hırsızlar önce satışı durdurmayı reddediyor. bakanlık yetkililerimiz interpol ve ingiliz polisi ile temasa geçiyor ve müzayede evi satıştan vazgeçiyor, esere sahip olan hırsız da mülkiyet hakkından vazgeçiyor ve ülkemize ait bu eser yeniden ait olduğu yere getiriliyor.

  ikinci eserimiz sidamara lahdi;
  çalınan 2 antik eserin türkiye ye getirilmesi

  sidamara lahdi 80'li yıllarda ısparta'da tespit ediliyor ve ısparta müzesine taşınarak kayıt altına alınıyor.
  eser 1987 yılında fotoğraflanıyor. eserin fotoğraflarını inceleyen bir alman uzman 2015 yılında eserin eksik parçalarının olduğunu söylüyor. anlaşılıyor ki eser taşınırken bazı parçalar çalınmış.

  eserin izine daha sonra 1988 yılında ingiltere'deki sotheby's müzayede evinin katologunda rastlanıyor.

  alman uzmanın raporuyla anlaşılıyor ki lahit 1987-88 yılları arasında çalınıp kaçırılıyor.

  bizikiler hemen harekete geçip sotheby's ile temasa geçiyor fakat sotheby's eserin 1989'da satıldığını ve alıcı bilgilerini veremeyeceklerini söylüyor. kültür ve turizm bakanlığı bunun üzerine eseri interpol çalıntı sanat eserleri veritabanına kaydettiriyor ve uluslararası alanda bir arama çalışması başlıyor.
  kültür ve turizm bakanlığı uzmanları interpol işbirliği ile müzayede evleri katologlarını inceliyor ve bingo...!!!

  bizim sidamara lahidi ingiltere'de christie’s müzayede evi'nin katalogunda bulunuyor ve 4 aralık 2019'da satışa çıkarılacağı öğreniliyor.

  bakanlık yetkilileri interpol ve ingiliz polisi ile birlikte eserin satışının durdurulması kararını aldırıyor ve sonraki işlemlerde gerekli mercilere eserin türkiye'ye ait olduğunu, türkiye'den çalındığının kanıtları sunularak sidamara lahdini de yeniden ait olduğu topraklara geri getiriyor...

  film gibi yeminle. helal olsun, çok kocaman helal olsun kültür ve turizm bakanlığımıza ve bu konuda emeği geçen çalışanlara.

  böyle başarılara ve ülkemizin hakkını sonuna kadar arayan böyle insanlara ihtiyacımız var işte.

  binlerce kez teşekkürler.

  edit: ayrıca kültür ve turizm bakanlığı bugün itibariyle müzekart ücretini 70 tl'den 60 tl'ye indirdi. bir kez daha teşekkürler.

  edit-2: gold tab gibson kardeşim o saydığın eserleri malesef geri getiremiyoruz, çünkü onlar padişah tarafından hediye edilmişler, yani çalıntı değiller. o yüzden geri alma hakkımız yok.
  19 5 ...
 • hep terörle mücadeleden bunlar, dünyanın aradığı teröriste birde iş vermişiz. en fenası binlercesi aramızda, sıradan vatandaş gibi takılıyorlar.

  "Suriye Deyr Zor El-Meadin ve Bukemal bölgelerinde sözde ‘komutan’ olarak faaliyet gösterdiği öğrenilen şüphelinin, IŞiD adına infaz gerçekleştirdiği ve bu kanlı eylemleri sosyal medya üzerinden yayınladığı öğrenildi."

  https://www.sozcu.com.tr/...ursada-yakalandi-5630538/
  9 2 ...
 • memem var, karıyım ben, bana yavşayın.

  edit: kaçacaksan niye foto atıyorsun amk.
  4 0 ...
 • 21 yıldır dubai'yi baştan yaratma projesi bünyesinde, geri zekalı zenginleri beton binalara çekip çölde kol gibi paralara kandura (uzun beyaz etek gibi elbise) giyen arap erkekleriyle tatil yaptırma derneğinin yönetim kurulu üyeliğini yapmaktayım. eskiden bu dubai dediğimiz yer sik gibi bir çöldü, gerçi hala öyle. sonra petrol paralarını betona gömüp avrupalı, çinli ve türk inşaatçılarla bu garabet şehri inşa ettiler. parası götüne batan sonradan görmeler ile vizyonsuzlar; avrupa'ya, güney amerika'ya ya da diğer kadim ülkelere kültür turizmi için gidip yüzlerce yıllık eserleri görmektense bu altın varaklı, sikik, gavur a.ı gibi yanan sıcak şehre gelmeyi tercih ettiler. 60 derecede yanan, çölün ortasındaki sikko avmlere kendilerini atıp sikimsonik fotoğraflarını instagramlarında, twitterlarında paylaşıp bunu bir statü simgesi olarak gördüler. kendilerini tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.
  15 2 ...
 • kesinlikle doğrudur. eski bir tarihçi olarak almanyadan, rusyadan ve türkiyeden topladığım bilgilere göre: 2. dünya savaşında nazi almanyası, sscb , italya ve japonya mihver devletini oluştururlar. ancak stalin şerefsizi hitlere şunu der: tek bir türk kalmayana dek türklerin kellesini alacağız! hitler her şeye tamam derken buna çok sinirlenir. ikinci dünya savaşında almanların rusyaya saldırmak gibi bir niyeti yoktu. zira bu iki ülke arasında bir saldırmazlık paktı mevcuttu. her ne kadar hitler buna sinirlense bile renk vermez, gülerek kabul eder. ama asıl amacı sovyetleri hazırlıksız yakalamaktır ve öyle de yapar. hitler askerlerini sınıra dizer ve koskocaman türkler geldi! diye bir pankart yapar ve ardından sovyetleri ezim ezim ezer. nitekim bu şekilde de sovyetlerin türkiyeye girme ihtimali ortadan kalkar. amerika ve ingiltere sayesinde hitler bertaraf edilmiştir, ancak sovyetlerin türkiyeye saldıracak gücü yoktur. çünkü 27 milyon kaybı vardır ve stalin şu sözü söyler: hitler'in türkleri koruma sebebi atatürke olan sevgisidir. ve biz şimdi türkiyeye saldırırsak türkler bizi bu dünyadan tamamen silerler! velhasıl kelam biz türkler için atatürk ne ise adolf hitler de o dur. atatürk zekasıyla bizleri sevrden kurtarmıştır. adolf hitler ise atamız vefat ettikten sonra bizi sahipsiz bırakmamış, türklerin yalnız olmadığını tüm dünyaya göstermiştir. isteseler belki hitlerden sonra türkiyeyi çok kolay bir şekilde işgal edebilirlerdi, ama yeni bir hitlerin doğmasından tüm dünya korkuyordu. nitekim elimdeki belgelere göre stalin'in 1942 senesinde sık sık korkudan altına kaçırdığı bile yazmaktadır. 1 atatürk 2 hitler, bu iki lider tüm dünyaya bedeldir. aksini iddia edenlerle buluşurum, bizzat ilber ortaylı ile konuşup doğruluğunu onaylattığım belgeleri gösterebilirim.
  3 1 ...
 • akp'li ağrı belediye başkanı savcı sayan'ın fetö ile mücadelede filmlere konu olacak destansı mücadelesine dair fotoğraftır.
  savcı sayan ın fetö ile mücadele fotoğrafı

  akp'li vatansever savcı sayan, atv'li vatansever melih altınok ile birlikte fetöcü mehmet baransu'yu araya almışlar ve ifadesini alıyorlar gördüğünüz gibi.
  o gece elde edilen bilgiler ile fetö'nün türkiye'deki yapılanmasıın önemli bir bölümü çökertilmiştir.

  işte bunlar ülkemizin bekası için çalışan kahramanlar hep. muhalifler neden bugün savcı sayan'a saldırıyorlar işte bu yüzden. o kararlı duruş, fetö ile mücadele etkinliği ve ülke sevdası...
  allah gani gani razı olsun bu vatanseverlerimizden.

  bu da bütün muhaliflere kapak olsun.

  not: niyeyse savcı sayan bu fotoğrafı ve paylaşımı kaldırmış twitterdan. oysa ki fetö ile mücadelesinde önemli bir kanıttı, neden kaldırdı ki?
  18 1 ...
 • komünist allahsız kitapsız che guevara'nın ümmetimizin lideri, asrın mücaddidi, dünya durdukça başkomutanımız olası recep erdoğan'a vermiş olduğu ayardır.

  32 ayar...

  evet, biliyorsunuz reisimiz şam'a gidip emevi camisinde namaz kılacaktı, selahaddin eyyubi'nin türbesinde fatiha okuyacaktı.
  ama birtakım sebeplerden dolayı (fetö, pkk, dhkpc, fayiz lobisi, dış güçler, illuminati, masonlar, amerikalılar, israilliler, kılıçdaroğlu, imamoğlu, akşener, iş bankası, geziciler, mansur yavaş, soğan ve patates lobisi vb) şam'a gidemedi.

  ama allahsız kitapsız, komünis che guevara 1959 yılında şam'a gitmiş ve reisimizin yapacağı ziyaretleri yapmış.
  emevi camisine gidip namaz kılmış (putin de kılmıştı).
  (bkz: putin ve esed in birlikte emevi camiine gitmesi)

  yetmemiş, selahaddin eyyubi türbesine gidip orada da fatiha okumuş.
  che guevara nın 1959 da rte ye verdiği ayar

  şurada videosu da var;
  https://streamable.com/slny4

  hayır şimdi durduk yere bunu neden paylaşıyorlar ki acaba?
  bizim reise "şam'a öyle gidilmez böyle gidilir" mesajı verip gönderme mi yapıyorlar?

  ama ümmetimiz bu numaraları yemez inşallah.

  şüphesiz ki ümmetçilik yapmayıp komşumuzla barış içinde olsaydık bizimkiler de şam'a gidebilir, emevi camisinde namaz kılıp selahaddin eyyubi için bir fatiha okuyabilirlerdi.
  ama kılıçdaroğlu'nun yanlış politikaları ile düşman olduk komşumuzla.

  neyse, reisim sık dişini emevi camisinde namaz kılmamıza az kaldı.

  şunun şurasında suriye'de 10 milyon suriyeli kaldı. açalım sınırları onlar da türkiye'ye gelsin sen de böylece rahat rahat emevi camisinde namazını kıl, selahaddin türbesinde fatiha oku. olur mu reisim...

  #tarih
  18 4 ...
 • 7 yıldır sözlüklerde; beymen'de yüksek fiyatla satılan ürünleri bulup adına başlık açıp sinsi sinsi bilinç altımıza beymen'i işleyen gizli bir yapılanmayla mücadele eden bir telegram grubunun üst düzey yöneticiliğini yapmaktayım. bu gibi ürünler biz fakirlere hitap etmese de bunu statü simgesi olarak görüp alan, birbirlerine bunlarla hava atan bir sonradan görme grubu var arkadaşlar. bu grup asla bulgur pilavı yemez ve ayran da içmez. kelle paçayı da sarımsaksız yer. mücadelemiz sonsuza kadar sürecek bu yaratıklarla. amin.
  11 0 ...