• haber kanallarına bağlanan her dalyarağın ağzından dökülen cümle.

  sıçtığım boktan bile vergi alınıyor. ama yine de dikkat etmesi gereken benim. ne güzel.

  ulan yine en pahalı sigarayı içelim. en pahalı mazotu alalım. en pahalı birayı da alalım. eyvallah.
  ama verdiğimiz paraların karşılığı gelsin artık. ölmeden görelim şunun geldiğini.
  5 1 ...
 • deprem oluyor, insanlar ölüyor, çocuklar öksüz kalıyor, insanlar evsiz barksız kalıyor doğu gibi soğuk bir yerde hemde kışın... sen hala trollük peşindesin.

  ulan orospu çocuğu komik bir şey mi var. senin ananı öyle bir sikerler ki bir gün zinanın ne olduğunu öğrenirsin sikik. kahpe evladı. kerhane piçi. seni doğuran anayı, yetiştiren aileyi eşekler siksin orospu çocuğu. delirttiniz lan beni.

  şimdi bunları yazdığım için beni çaylak yapın burda bu it deprem üzerinden trollüğe devam etsin. adaletinizi ayrı sizi sikeyim.
  15 2 ...
 • Bir elektronun aynı anda hem konumu hem hızı belirlenemez.

  Bu yüzden elektronların yerini yörünge(katman) kavramıyla değil, elektronların bulunma olasılığı en yüksek yer olan orbital kavramıyla açıklamıştır.
  3 1 ...
 • Herkesin " maşallah kahverengi göz de güzel olabilirmiş " dediği göz skdkskdk. * Artilayabilir miyiz acaba Keyfim az yerine gelsin bari napim insan dümdüz kahverengi gözlü olunca pek de özelliği olmuyor.
  Gen bencildir ne de olsa. Mavi gözlü kardeşime kıyasla kahverengi gözlü ben.
  sözlük yazarlarının gözleri
  18 5 ...
 • hayat

  2311.
 • Hayatta yaptığımız her eylem aslında iki amaç içindir; ya elimizdekini korumak veya eksikliğimizi gidermek.

  Bir işe girip çalışıyoruz. Peki neden? Çünkü hayatta kalmalıyız , yaşamamızı korumak için. Bazen işimizi değiştirmek istiyoruz. neden? Cunku o iş artik bizi maddi veya manevi yönden tatmin etmiyor veya eski huzurumuz kalmadığından dolayi o huzur eksikliğini gidermek için kafamızın rahat olacağı bir işe geçiyoruz.

  Bence hayat görece basit ama asıl zor olan onu basit oynamak galiba.
  3 0 ...
 • bir öğretmen, subay, itfaiyeci tanıdığı olan kızlardan farklı değildir.
  kafasına göre de gbt yaptıramaz öyle.

  vazife ve salahiyet kanunu'na göre gbt yapılacak kişiye önce şüphe oluşturan makul gerekçe izah edilir, sonra kimlik gösterilir ardından kimlik sorulur. keyfi olarak adam ayıklanamaz ve gbt yapılamaz. keyfi yapılan uygulamalar huzur değil huzursuzluk kaynağı olabilir.
  3 0 ...
 • 88 liyim max 24 sanıyorlar. Şimdiki 20 liklerle aynı duruyorum lan nasıl tezatlık bu.
  4 0 ...
 • Yeni Koronavirüs (Coronavirus 2019-nCoV) Salgını
  Çin’in Wuhan şehrinde Aralık 2019 başında yeni bir koronavirüs (coronavirus 2019-nCoV)’ün neden olduğu solunum yolu enfeksiyonu olguları bildirilmiştir. Bu virüs ile ilişkili enfeksiyonların bir salgın halini aldığı görülmektedir. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) kontrol önlemlerinde uyarı düzeyini 3’e yükseltmiştir.

  Çin dışındaki ülkelerden (Tayland, Japonya, Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri)de 2019-nCoV enfeksiyon olguları bildirilmeye başlanmıştır.

  Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi ve benzeri uluslararası kuruluşlar tarafından global yayılımın olası olduğuna dair uyarılar yapılmaktadır.

  Çin’de tespit edilen 2019-nCoV, insanda ilk kez tanımlanan yeni bir koronavirüstür. insanda yeni bir virüs ile ilk kez ortaya çıkan salgınlartoplum sağlığı yönünden kritik önem taşımaktadır; bunun sebepleri virüsle ilgili bilgilerin yetersiz olması; insanlar arası yayılım yolları, ortaya çıkan enfeksiyonların şiddeti ve tedavi olanakları ile ilgili bilgilerin kısıtlı olmasıdır.

  Söz konusu 2019-nCoV enfeksiyonlarının insandan insana bulaştığı doğrulanmıştır.

  Dünya genelinde bugüne kadar doğrulanmış olgu sayısı toplam 581’dir.

  Raporlanan 581 olgudan 571’i Çin’den bildirilmiştir; bunların 95’inde ciddi hastalık ve 17’sinde ölüm meydana gelmiştir (23.01.2020 WHO verileri).

  Sağlık Bakanlığı koronavirüs konusunda Türkiye’nin gerekli önlemleri aldığını belirten bir açıklama yapmıştır.

  Kuluçka süresi 2-14 gün olup takiben yüksek ateş, öksürük ve nefes darlığı ile kendini göstermektedir. Enfeksiyonun özel bir tedavisi veya koruyucu aşısı olmayıp hastalarda destekleyici bakım uygulanmaktadır.

  Virüsün tanısı, virüse ait genetik materyali klinik örnekte tespit edebilen moleküler mikrobiyolojik yöntemlerle mümkündür. Ülkemiz, önceki salgınlarda (MERS, SARS vb) kazanılan deneyimler ve laboratuvarlarımızın donanımı ile tanı için etkin kapasiteye sahiptir. Türkiye Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Mikrobiyoloji Referans Laboratuvarları ve Biyolojik Ürünler Dairesi şüpheli olgularda klinik örneklerin değerlendirmesini yapma ve tanı koyma açısından hazırlıklıdır. Klinik şüpheli vakalara ait solunum sistemi örneklerinin, hekimlerimiz tarafından epidemiyolojik bilgi ile birlikte gönderilmesi enfeksiyonun erken tanısı ve kontrol altına alınması açısından büyük öneme sahiptir.

  Son 14 gün içinde salgının kaynaklandığı/görüldüğü ülkelere seyahat ettiyseniz veya bu ülkelere seyahat öyküsü olan bir hastayla karşılaşma öykünüz varsa, ateş, öksürük ve nefes almada zorluk gibi yakınmalarınız varsa erken tıbbi yardım almak üzere en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız önerilir.

  Korunma önlemleri:

  Su ve sabunla ellerin sık sık yıkanması
  Öksürürken ve hapşırırken ağız ve burunun tercihen mendil ileveya kol yeni ile kapatılması
  Ağır hasta görünen kişilerden, kalabalık ortamlardan mümkün olduğunca uzak durulması

  **alıntıdır.
  4 0 ...
 • Nedenlerin tamamı büyüktür, tek neden yoktur.

  Organize olup, işbirliğiyle bitirildi ve cesedin üstüne çıkıp tepinenleri izliyoruz halâ. yetmedi.. doymuyorlar..
  daha çok ölsün, iyice ölsün, en iğrenç entryi ben yazayım, en tiksinç başlığı ben açayım diye yarışa girmiş yazar ve insan müsveddelerini seyrediyoruz hep birlikte.

  Biz okurken insan olmaktan utanıyor, midemiz bulanıyorken, onlar yazarken zerre hicap duymadan, bir akıl hastası pervasızlığıyla yazabiliyorlar.
  insan hayret ediyor gerçekten!

  Ekran arkasına gizlenip, nasılsa tanımıyorlar diyerek klavye kepazesi olmak nasıl bir kafadır, nasıl bir şuur ve edep yosunluğudur bilinmez.
  Hadi bizden çekinceniz yok, kendine de mi saygın yok be hey soytarı?!

  Bu çöp yığınlarının, üreyerek sözlüğü zehirlemelerine göz yuman, başta zall olmak üzere moderasyon, bu rezilliğe prim veren yazarlar, formata uymayıp, sözlüğü ali babanın çiftliğine çeviren herkes sorumludur ve suçludur.
  Edep yahu!
  5 1 ...
 • 20 bin tl'ye memur olacağını sanan uyanık geçinenlerin düştüğü durumdur.

  herifin biri sizi memur yapacağım diye 20 küsür kişiden 20'şer bin tl alıyor sonra arazi tabii..

  doğal seçilim.

  https://tr.sputniknews.co...400-bin-tl-ile-kayiplara/
  6 0 ...