bugün

Şüphesiz ki şeker vermek bunda pek etkili olmayabilir. ben başka odaya kaçarım.
ışığı kapamak ve pencereyi açıp beklemektir.
allahümme salli okuya okuya odadan dışarı kaçmak.
Bir defa servis beklerken uzaktan yaklaşan servisin camından içeri karga girmişti.

Şoför tarafından giriş yaptığı için çizgi filmlerdeki efektle bir sağa bir sola kıra kıra ilerleyen servisin bir an arka yolcu kapısı açıldı ve servisteki arkadaşlardan biri kargayı ehlileştirip doğaya saldı.

Bu da böyle bi anımdı.
yastıkla öldürmektir.
nerde yaşıyosunuz aga siz
bi gün at bi gün yarasa
yarın gergedan falan girmez insallah.
odadaki bütün pencereleri açın. bir gazeteyi ya da birkaç kağıdı kıvırarak üstünü yakın. meşalenizi yarasaya tutup uzaklaştırmaya çalışın.
Dokunmayın, temas etmeyin de. Camları açıp çıkmasını bekleyin.
Kesinlikle gözlerinize dikkat edin. Yarasa tehlike anında direk düşmanının gözlerine hücum eder. Pencere vs. Açın ve hayvanın usulca dışarı çıkmasını bekleyin
Açık pencereden uçar gider. Sen asıl

Pencereden Tuncer ustael girerse yapılacakları düşünmeye başla. Palular serbest kalmış. Yaprak dolması yemeye az kaldı.
Hayvanın görmüyor olması evi hızla terketmeyeceğim anlamına gelmez.
Yarasa saldırısına maruz kalmış birisi olarak yazıyorum ki ödüm bokuma karıştı. Kedi değil köpek değil insan ne yapacağını şaşırıyor.
Evim parkın karşısında oldugu icin alıskınım ucan kacan seylere.
Bir gun balkon kapısı acıktı ve bi anda iceri bi sey girdi. Normal kus sandım ama canhıraş bi sekilde saga sola cırpınıp durdu kendini duvardan duvara carptı. Nasıl bir manyaksa. Cok korktugum icin resmen topukları vura vura kactım odadan. Kapıyı da kilitledim sanki acabilecekmis gibi ki bence acabilirdi ay psikopat hayvan yine aklıma geldi ürktüm. O gunden beri yarasadan cok korkarım travma yarattı bende.
sofra beziyle camdan dışarı kavulur.
Pencereden aniden çıkarım.
tabii ki röveşata.
Et fiyatlarının malum olduğu bu günlerde eğer tutulursa boynunu kırdıktan sonra kızartıp yenebilir.
batman'i aramak.
Mağarada mı yaşıyosunuz lan. *
beyzbol sopası gelişme vurup bahçeye doğru yardırmak.
Bir kere başıma gelmiştir. ne yaptıysak çıkaramadık hayvanı dışarıya, karanlıkta saklanıyor, ışık açık kalınca da lambanın etrafında daireler çizmeye başlıyordu. En sonunda döne döne yoruldu, attı kendini yatağın üstüne. Yakaladım ve dışarıya saldım hayvanı. Şimdi girse açarım lambayı yoruluncaya kadar bekler sonra dışarı salarım.
saçınızı koruyun şapka takın saça yapışırsa saçı kökten alır.
Hemen ocağın altı yakılır ve pencereler kapatılır...
Tuncay Şanlı nın Manchester a attığı gol gibi akuvaaaak yapacaksın. Bi tekme selametle.

Ama kaçırırsan tekmeyi, at yere Bi domates onu yesin. Kan yapar sonuçta sana salça olmaz.
bi çarşaf alınır, hayvan uçarken önüne gerilir. hayvan yakalanır. anne baba gelene kadar çarşafın içinde saklanır. o arada dışkılamış, ek bilgi: fare kakasina bsnziyor. misafirlikten donen anne babaya gösterilir. salınır. kapanış.