• Uludağ sözlük moderatörlerinin yeni huyu denilebilecek davranış. Birkaç günde bir alakasız alakasız entrylerim siliniyor, saçma da olsa entry silme sebebini düzeltip yeniden yayınlamak istiyorsun 3 4 gün entry onaylanmıyor.

  Yav insana derler ki:
  Senin sözlüğün troll yuvası olmuş, inciyle karşılaştırılır hale düşmüş. Neden Sen bunu düzeltmeye çabalamıyorsun da doğru düzgün bir şeyler yazan, ortaya bir şeyler koymaya çalışan yazarlarla uğraşıyorsun?

  Ya onu geç, ben bu sözlüğe içimi dökemeyecek miyim arkadaş? Ben bu sözlüğe günlerimi saatlerimi vermişim, binlerce entry girmişim. Yeri gelince içime ağırlık yapan bir durumu yazamayacak mıyım?

  Forum/chat tarzı giriymiş. Mümkünse modlardan birisiyle 1 saat oturalım çay içelim, o sırada da sol framei inceleyelim. Bakalım forum/chat tarzı giri nasıl oluyormuş? 1 saatte kaç tane giriliyormuş bu sözlükte ve kaçı siliniyormuş? Bir bakalım.
  entry silmeye sebep aramak

  bunaltmayın insanları, soğutmayın.
  7 0 ...
 • merzifon'a suriyeliler yetmezmiş gibi bir de afgan mültecilerin gelmesi olayıdır.

  jandarma afganları traktör römorkuna doldurmuş ve köy köy dolaşarak köylülerden afganlara iş arıyormuş.

  memlekette ne tarım ne hayvancılık kaldı ama devletin kolluk kuvvetini köylerde mültecilere iş aratıyorlar. onca işsizin olduğu ilçede hünüz 200 fabrika işçisi işten atılmış ama bizim derdimiz mültecilere iş aramak. yazıklar olsun.

  kaymakamın açıklaması;

  https://merzifon.org/merz...ganlinin-yeri-belirlendi/
  7 0 ...
 • Son 5 yılda gözlemlediğim üzere boş beleş ve oldukça gereksiz bir eylem olmuştur. Nerdeyse bütün bölümlerin puanları öğrenci çekebilmek amacıyla düşürülmüştür. Bunun neticesinde de sansa bala barajı geçen herkesin üniversiteye adım atmasina neden olmuştur bu durum. Universitelerin hiç bir ehemmiyeti kalmamıştır bu sebepten. Ne kadar az kişi girerse o bölüme o bölümden o kadar nitelikli ve donanımlı mühendisler mimarlar öğretmenler iktisatcilar çıkar. Bir bölümde 100 kişi var ama 3 sınıfa gelindiği vakit 25 kişi geçiyor sadece. Gerisi dedıgim gibi boş beleş, ailesine zarar ziyandan başka bir getirisi olmayan, okuyor gibi görünüp makara kukara peşinde gezen insanlarla dolu.
  2 0 ...
 • --spoiler--
  mevzu çıksın diye taytay'ın okulda oynadığı okul basket takımında yer alan elemanların adeta topluca sarmaşık'a taşınmasıyla yeni sezona giriş yapan dizi. elemanlardan biri de hannibal lecter tadında psikopata bağlamış. bu arada komiserin sarmaşık'a her seferinde siren çala çala uzun bir polis arabası konvoyu ile gitmesi yarmıştır.
  --spoiler--
  7 0 ...
 • Erdemli bir insan olmak.

  Yerdeki ekmeğe basmama hassasiyeti gösterdigimiz kadar yalan, iftira, dedikodu, ikiyüzlülük,kötülük, kötü söz, insanlarin arasini bozacak kötü eylemlerden uzak durmak.
  Birbirimizi anladığımız, öfke, kin ve nefret söylemlerinden uzak durdugumuz ve bizi biz yapan değerlerimizi öne çıkararak, gerçek anlamda saygı ve sevgiyi ögrendiğimiz zaman gercek bir müslüman oluruz.
  7 0 ...
 • Kağıdı boşver çıkınca sabunlar yıkarsın elini, o el ne pisliklere bulaştı gaita hafif kalır da. Hayır Anlamakta güçlük çekilen durum şudur, bazılarının sanki "misafirlikte tuvalete gitmek ayıptır" gibi önyargılı davranmasıdır. Sanki biz uzaylıyız. ihtiyaç olum bu ihtiyaç. Keyfimizden şey etmiyoruz ya.
  6 0 ...
 • (#40265861) hayal aleminde gezen yazar.

  Suriye, abd’nin projelerine teslim olmadı demiş. Suriye’nin kendisi proje olm. :) Osmanlı’dan kopan arap ülkelerinin neredeyse hepsi ingiliz ve amerikan kuklasıdır. Bu ülkelerin bayrakları bile ingiliz tasarımıdır. Batı uşağı yöneticilerle idare edilir.

  Savunduğu mel un ve babası denen hafız esad deyyusunun Suriye seçimleri’nde ne kadar rey aldığına gidip baksın bir zahmet.

  Rte’nin kazandığj Her seçimden sonra “oyları çalıyorlar yhaaa.” diye yaygara yapan bu zümre her seçimde %95 oy alan beşar esad’ı halk yanlısı olarak görüyor. Bir de fotoğraf paylaşmış. Yanındaki halkmış. Bu zekâyla nasıl yaşıyorsun anam babam sen?
  0 0 ...
 • Amk böyle cipsin ben nasıl bi tadı var lan bunun resmen silikon kokuyor bunda kimin emeği geçtiyse hepsinin amk.
  0 1 ...
 • n11 com

  185.
 • içeriğinde pekçok market-mağaza bulundurduğu için ürün satın almadan önce iyi araştırma yapılması ve alışveriş yapılacak mağaza hakkındaki yorumların okunması gerekir. 3 yıldır kullanıyorum hiç sorun yaşamadım; hızlı kargo, ucuz ve genelde kaliteli ürünlerle karşılaştım. tabii 300 lira ve üstü alışverişler yapmadım, zaten bu tarz pahalı sayılabilecek ürünler alacaksanız internetten alışveriş yapmayı pek de önermem şahsen. fakat ufak tefek ıvır zıvırlar konusunda hayat kurtarıcı olabiliyor; mesela 3 tane 300 ml’lik bio true lens solüsyonunu 50 tl gibi komik bir rakama aldım (eczanelerde tanesi 40-50 tl). bu tarz ıvır zıvır konusunda tek geçerim, ne dükkan dükkan dolaşmanıza gerek var ne de kazıklanmaya. fiyatlar gayet uygun.
  1 0 ...
 • «hep»ten kasıt «her insan»sa bu kişi ben olabilirim. ilk ilişkimin başlangıcında zerre kadar değer görmezken bitişinde yalvarışlarla uğurlandım, son ilişkimin başlangıcında utanacağım kadar iltifat alırken sonunda hakaretlerle terk edildim.

  sebebini gerçekten anlayamıyorum. bugüne dek çıktığım veya flört ettiğim, hatta sadece arkadaşlık kurduğum tüm bu insanlardan aldığım tepkiler birbirinden o kadar farklı ki kendim hakkında bir kanıya varmak için bunlardan yararlanmam imkansız.

  fakat açıkçası karakter denilen şeyin biraz da insanın ne olmaya çalıştığıyla tanımlanabileceğini düşünüyorum çünkü kişilik gibi soyut bir kavram ancak niyet gibi başka bir soyut kavramla karşılanabilir ve ne yapmaya çalıştığıma dair sahip olduğum bilginin yalansız ve eksiksiz bir biçimde içimde var olması da bende onu kullanma isteği doğuruyor. şimdi bu bilgiyi paylaşmak ve mümkünse yorumlarınızı dinlemek istiyorum: kalbimize aldığımız kişilerin beş yıllık aralarla tamamen değişmiş olmasından nefret ediyorum ve hayatıma girecekse çıkmayacak birini istiyorum. geleceğimde yer almasını istediğim bu insanın geçmişini bilmemekten nefret ediyorum ve birbirimiz hakkında çevremizdeki onca alakasız insanın bildiği her türlü bilgiye erişme ihtiyacı duyuyorum. bu geçmişi öğrendiğim zaman, aklıma karşımdakini mutlu edecek veya üzecek bir şey gelirse söylemek istiyorum çünkü benimle ne yapmak istediğine karar vermesi için ona kendimi iyice tanıtmak ve bir gün beni yanlış tanıdığına dair herhangi bir yakınmayı dinlemekten kurtulmak istiyorum. birini etkilemek için strateji yapmaktan tiksindiğim için rol yapmıyorum, bence insan köpek gibi seviyorsa köpek gibi davranmalı ve bencilce seviyorsa bencil görünmeli. bunlara baktığım zaman karşı tarafı rahatsız eden şeyi göremiyorum, çünkü saydıklarımın hepsine dokunacak bir kelime bulmam gerekseydi «gerçek» derdim. insanlar gerçekten neden nefret ediyor, anlamıyorum.

  niyetim dışında da çok kötü biri olduğumu zannetmiyorum. beni yakından tanıyan insanlar tarafından daima zeki, yaratıcı, esprili, duygusal gibi sözcüklerle tanımlanırım. hatırı sayılır miktarda takıntılı ve deli olduğum da söylenir lakin bence bu deli kelimesi son yıllarda moda olduğu için biraz yersiz kullanılıyor ve takıntıya gelirsek de bu bir hastalık. hem kusursuz birini istemek aşk değil arzu olurdu. ben kiminle olsam onu eksikleriyle kabul ediyor ve hatta eksiklerini sevmeye çalışıyorum. dolayısıyla beni de bir noksanıma rağmen sevmeleri ve yanımda olduklarını hissettirmeleri bence gayet doğal bir istek.

  özet: elimden gelenin en iyisiyim. buna rağmen kimsenin hayatında kalıcı olamayacaksam ne yapabilirim ki? niye çabalıyorum, niye ümit ediyorum, neyi bekliyorum?
  2 0 ...