• içki içmeyen herkes şeyhe mi vurduruyor. Bizim ulusalcıların hiç arası yok.

Ayda bir içen insan iyidir. Hiç içmeyene kıyasla daha çok severim. içmeyen insanları niyeyse sevmem, Muhabbet bozarlar. Ama içki bağımlısı olacak düzeydeyse vermem. Bunlar döver çocuğunu karısını.

Dayılarım hep içkici ordan biliyorum.
    4 1 ...
  • 2010 yılında mardin'de teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan polis memuru ömer akcan adına memleketi gaziantep'in islahiye ilçesinde ailesi tarafından yaptırılan çeşmeyi, henüz açılmadan tahrip eden vatan haini terörist vandallardır.
    şehidin hayratı çeşmeyi tahrip eden vandallar
    şehidin hayratı çeşmeyi tahrip eden vandallar

öyle şerefsiz, öyle hainler var ki bu ülkede, şehidimizin adından bile rahatsız oluyorlar.

gaziantep valiliği umarım bu konuya duyarsız kalmaz.

şehidimizin hayratı olan çeşme daha güzel, daha sağlam olarak yapılır.

öyle büyük bir milletiz ki, ölmüşlerimizin ismi bile rahatsız ediyor köpekleri.
    https://www.haberler.com/...i-tahrip-13388618-haberi/
    5 0 ...
  • Serdarsl06 nickli yazarın ezeldeki eyşanın babası olan serdar çıkmasıdır.

Sözlük ahalisini şok edebilir.
    4 0 ...
  • (bkz: 3 temmuz 2020 sakarya havai fişek patlaması)'nın ertesi günü yapılan insanlık dışı etkinlik.

insanlıktan çıkmışlarda bugün...

dün infilak eden ve 4 işçinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan sakarya'daki fabrika patlamasından sonra, bugün müsiad denilen kuruluş, fabrika sahibi için sakarya'da bir moral yemeği vermiş.
    havai fişek fabrikasının sahibine moral yemeği

insan diyecek söz bulamıyor gerçekten.

bunlar güya "müslüman sanayiciler..."

fabrika sahibi olan şahıs şu;
    havai fişek fabrikasının sahibine moral yemeği

kendisi müsiad'ın sakarya şube başkanı aynı zamanda.
    yani müslüman(!) sanayici...

fabrikası patlamış, 4 işçi hayatını kaybetmiş, 3 işçi kayıp, onlarca yaralı işçi var.

ve bu adamlar moral yemeği veriyor.
    fabrika sahibinin morali bozulmuş...

bak ya, yazık, kıyamam...

moral yemeğinde birbirinize islamcı şakaları yapıp gülmüşsünüzdür allah bilir.

zira bu zihniyet böyledir.

36 şehit verdiğimiz saldırı sonrası bile gülüp kahkaha atmışlardı.
    fabrika patlamış, işçiler ölmüş moral yemeği normal...

edit: bu arada fabrikada meydana gelen patlama ile ilgili başlatılan soruşturma neticesinde bir müdür ve iki ustabaşı gözaltına alınmış. ama fabrika sahibinin ifadesi dahi alınmamış.
    neden? çünkü adamın morali bozuk.
    işte moral yemeği de verildi kendisine, ifadesini alsanıza şunun.
    19 9 ...
  • elazığ'da gerçekleşen olay.
    elazığ'da kendisini mısırlı şeyh muhammet mustafa'nın yeryüzündeki temsilcisi olarak tanıtan oğuzhan karahanlı adlı vatandaş 7 kişiyiden tam 17 milyon lira toplamış.

din istismarcısı uyanık silkelediği kerizlere; "Benim şeyhim dünyanın en büyük 7 aliminden biri.
    CIA öldürmek istediği için saklanıyor. Mısır’da yaşıyor, 700 yetime bakıyor. Ben onun müridiyim, o'nun yeryüzündeki temsilcisiyim..." demiş.

tabi bu arada mısırlı şeyh muhammet mustafa ise hayali bir şeyh çıkmış. yani öyle bir şeyh yokmuş.
    kaldı ki öyle bir şeyh olsa bile insanlar bunlara neden para verirler ki.

para verenlerden biri ise tam 13 milyon vermiş, geri kalan 4 milyonu 6 kişiden tokatlamış.

işin içinde bir de cinsel istismar olayı var.

vallahi helal olsun.
    böylelerinin parasını almak sevap bence.

ulan adamın bahsettiği şeyhin adından da mı uyanmıyorsunuz?
    muhammet mustafa demiş şeyhine.
    kimdir muhammet mustafa? hz muhammed'in adıdır bize göre.
    güya dindar bunlar, bu kadar da cahiller işte.

umarım ceza falan almaz, zira silkelenecek milyonlarca keriz var piyasada.

kaynak;
    https://t24.com.tr/video/...yon-lira-dolandirdi,30336
    13 5 ...
  • antik çağlardan kalan bir pagan tapınağı olan didim'deki apollon tapınağında altında şort ve terlikle ezan okuyan adamdır.

izleyelim inşaallah;
    https://twitter.com/enson...tatus/1279110282820882444

evet, ayasofya'da namaz kılıp ezan okuyacakken biraz güneye gitmiş ve didim'deki apollon tapınağında karar kılmış bu kardeşimiz.

bakınız bu tip şeyler çomar ezikliğidir. islamla alakası yoktur. ezikliğin dışa vurumudur.
    bu çomar arkadaşımız ezanla ve islamla dalga geçmiş resmen.
    akli dengesi yerinde olan normal bir birey bunu yapmaz, yapmamalı.

ayrıca, zaten tapusu ülkemize ait bir yere "burayı da fethettik" demek nasıl bir vatan hainliğidir, nasıl bir cahilliktir arkadaş?

neyi fethettin lan çomar?
    orası zaten bize ait, sen neyi fethettin?

didim'deki apollon tapınağı ülkemize gelen turistlerin yoğun olarak ziyaret ettikleri bir antik kalıntı. bir mücevher adeta.
    böyle şeyler yaparak bu sene zaten gelmeyen turistlerin hiç gelmemesini sağlamak için yarışıyorlar adeta...
    17 7 ...
  • hy-brasil, hy breasil, hy breasail, hy breasal, hy brazil, ı-brasil olarak da bilinen efsanevi ada.

hy brasil, kelt mitolojisindeki efsanelerde, irlanda'nın batısında atlantik okyanusunda yattığı söylenen ve yine efsanelerde 7 yılda bir görünür hale gelen efsanevi adadır.

efsanevi adanın isim kaynağı bilinmemekle beraber, irlanda'da yaşayan kelt kabilelerinden biri olan bresail klanından geldiği düşünülmektedir.

isim benzerliği nedeniyle her ne kadar brezilya'ya ismini veren yer olarak düşünülse de, brezilya ismini ülkede yetişen brazil ağacından almıştır.

ada her ne kadar efsanevi olsa da, 14. ve 15. yy haritalarında yer almıştır.

adanın varlığı 17. yy'da yazılan birkaç kitapta da geçer lakin bunların yazarların hayal ürünü olduğu belirtilir.

brasil adasının yer aldığı bazı haritalar;

katalan atlası-1375;
    hy brasil

piri reis haritası-1513;
    hy brasil

salzburg üniversitesi haritası-1570;
    hy brasil

abraham ortelius haritası-1595;
    hy brasil

hy brasil efsanesi, britanya adalarındaki bir başka efsane ada avalon ile benzerlikler taşımaktadır.
    büyük britanya adasının güney batısındaki efsaneye göre efsane ada avalon da bazen görünür, bazen kaybolur bir haldedir.
    bu bağlamda hy brasil'e irlanda'nın avalon'u diyebiliriz.
    (bkz: avalon/#42715192)

#tarih
    #mitoloji
    11 3 ...
  • türkiye cumhuriyet tarihinin en başarısız iki bakanından biri olan, tarım bakanı bekir pakdemirli beyanı.

chp niğde milletvekili ömer fethi gürer, tarım ve orman bakanlığına yönelttiği yazılı soru önergesinde kaç çiftçinin icralık olduğunu, kaç çiftçiye bankalara olan borcu nedeniyle icra takibi başlatıldığını sormuş.

bakan bey de; "bu ticari sırdır söyleyemeyiz" demiş.

tarım bakanımızın çiftçilere bakışına bakın.
    bakan bey çiftçileri ticaret yaptıkları kişiler olarak görüyor, bakanlığını da bir ticari kurum...

neyse, gerçek olanı ben söyleyeyim.
    türkiye'deki çiftçilerin yüzde 85'i bankalara borçlu.
    her iki çiftçiden biri ise icralık durumda.
    ekilebilir tarlaların çoğu da bankalara ipotekli...

gerçekten eşi ve benzeri görülmeyecek kadar kötü bir dönemden geçiyoruz.
    allah bizlere öncelikle sabır versin, sonra da kafayı yememek için güç ve kuvvet.

kaynak;
    https://www.milligazete.c...sir-oldu-bakan-aciklamadi

#tarımvehayvancılık
    14 1 ...
  • Bal gibi de olur.
    Hormonlarına söz geçiremeyen erkeklerin avuntusudur bu.
    Bunlar adam gibi sevmeyi bilmezler.
    Siz onların gözlerine bakarken, onlar sizin memelerinize bakar mesela.
    Aşkın tanımı budur onlar için.
    Bi sevişse tekmeyi koyacaktır, başka kollara koşacaktır.

Bunlar Evlenmeden olmazcı kızları kezban, yobaz diye etiketlerler.

Her sevgilisiyle sevişip, evlenirken meryem ana masumluğunda gadınlar isterler filan.

Ben sadettin teksoy. Gerçekleri yazmaya geldim gidiyorum. Hadi eyw.
    10 3 ...
  • çok üzücü bir olay.

bir haber sitesinde okuduğum bir yazıya göre bilinçli olarak zehirlenmiş olma ihtimalleri varmış. zira yerde çırpınırken kan kustukları görülmüş. ancak bir yandan da bulaşıcı bir hastalık türünün varlığı ihtimalinin araştırılması için Biosecurity South Australia adlı kurumla da iletişime geçilmiş.

bu arada haber 2019 yılından. henüz rapor çıkmadı diye yazıyordu birçok yerde. bu işin akıbetine ilişkin bir şey bulamadım. bulan olur da haberdar ederse sevinirim.

hayvanlara kötü bir şey olduğunda aşırı derecede üzülüyorum...
    4 0 ...