• Dünyanın en zor hissi; kendini ait hissetmediğin bir yerde bulunma zorunluluğudur.
    Dostoyevski.

Özgürlük olmayan yerde otosansür oluşur, otosansür yaratıcılık ve iletişimi hatta ruhu öldürür.

Zamanında gelmeyen yardım öğrenilmiş çaresizliğe sebep olur.

Sabreden derviş beklemekten geberirimiş...
    1 0 ...
  • canımı sıktı ağlattı gece gece. sorunu çözüldü sanıyor. soğudum, haberi yok.
    insanlara kanat olacakken onlar beni kafes olarak görüyor.

bir sonraki dileğim boğuculuk görülme sebebimi bulup onu yakabilmek olacak.
    3 0 ...
  • galatasaray'ın başakşehir i çok rahat bir şekilde ezmesi ile birlikte bugün oynanacak olan hatayspor maçını büyük bir tedirginlik ile bekleyen yazar. yenilirse başta ben olmak galatasaraylıların dilinde madara olacağını çok iyi biliyor.

bekliyorum, timsahın ceylanı su içmek için kıyıya gelmesini beklediği gibi.
    2 0 ...
  • katlanır bisikletiyle otobüse binmeye çalışan kızı önce bize yazı gelmedi diyerek bisikletle almayan sonra da alkollü yolcu almıyorum diye sıçıp sıvayan çomardır.

ekrem imamoğlu başkanımıza çağrımızdır bu çomarları derhal şutlayınız. millete saldıran köylü bozuntularının bu şehirde yeri olmamalı.

https://twitter.com/gokhe.../1307713854093373442?s=21
    5 0 ...
  • uyumamı sağlar.
    genelde birine sarıldığımı düşünerek uyuyorum. eğer oyuncak ayım olmadan (evet kendimi güvende hissetmediğim için oyuncak ayım var ve onla uyuyorum) ya da hayal kurmadan uyursam kabus görüp uyanıyorum.
    ikisini de yapıp uyuduğumda kabus gördüğüm de oluyor.
    5 2 ...
  • Obezite sebebi Bir döngüdür.

Sinirlenince acıkır acıkınca sinirlenirsiniz.
    6 0 ...
  • Obezite sebebi Bir döngüdür.

Sinirlenince acıkır acıkınca sinirlenirsiniz.
    6 0 ...
  • ulukayra

123.
  • Elimi, saçımı ve gözümü paylaştığım zaman gelen yorumlara inanılmaz gülüyorum. Gülmek için paylaşıyorum zaten. itin götüne sokulsam kızmıyorum pek yazılanlara.

Abicim sen hergün garip garip fotoğraflar paylaşıyorsun ve eleştirilincede mızmızlanıyorsun. Garip değil mi sence? Bunun savunması nasıl “oh iyi ki kutsalınıza küfrettim” olabilir ki?

Ne değişik kafalar, ne değişik evrim süreçleri...
    8 0 ...
  • cidden bazı konularda boş yapıyorsunuz ben bizim memleketin insanlarını sevmem açık konuşmak gerekirse ne kadar geri kafa olduğumuzu tartışmaya gerek bile yok ülke bazına vuracaksak. ancak bizim ülke kadına verilen değer, saygı açısından bir çok ülkenin ilerisindedir sırf kadınsınız diye dolmuşta ayakta bile kalmazsınız anadoluda illa biri yer verir mesela. açıp dünya sağlık örgütünün istatistiklerine bakarsanız götünü yaladığınız ülkelerin hepsinin kadın cinayetlerinde vs. bizden daha yüksek oranlara sahip olduğunu zaten görebilirsiniz bizim ülkede bir kadın cinayeti, kadına şiddet olsa direkt tepeye oturuyor, gündem oluyor aşırı bir duyar mevcut. abdnin kadına şiddet, kadın cinayeti istatistikleri bizden 10 kat fazladır ama kimsenin sikinde olmaz bu tip şeyler redditte taşşağa devam ederler.
    4 0 ...
  • Kendisi, Ordu’nun Ulubey ilçesinin Yenisayaca
    adlı Gürcü/Acara köyünden bir Gürcü’dür.
    Ailesi Batum kökenlidir.
    isim: Canan
    Soyisim: (Şahin) Kaftancıoğlu.
    Etnisite: Gürcü/Acara

https://twitter.com/Soybi...status/970261076389527552
    3 0 ...