• Failan (2001 / g.kore / dram).

Konusu : çin'de yaşayan failan, anne ve babasını kaybettikten sonra akrabalarını bulabilmek için güney kore'ye gider ama akrabalarının kanada'da yaşadığını öğrendikten sonra güney kore'de yapayalnız kalır... Çin'e dönmek istemeyen failan, güney kore'de oturma izni alabilmek için kendisinden yaşça büyük, mafyanın fedaisi olan kangjae ile para karşılığında kağıt üzerinde sahte evlilik yapar... kağıt üzerinde sahte evlilik yaptığı eşi kangjae'a minnet duymaya başlayan failan, eşi ile karşı karşıya gelebilecek midir?..

farklı kültürden olan iki insanın basit ama etkileyeci hikayesi.

https://www.vizyonfilmizl...ar-failan-filmi-izle.html
    0 0 ...
  • k pax

Günün birinde akıl hastanesine gelen bir adam ilginç şeyler anlatır. Başka bir yıldız sisteminden dünyaya geldiğini ve gözlem yaptığını anlatır. Bu adam deli mi yoksa doğruyu mu söylüyor. Son anına kadar merakla izlettiren bir film.
    0 0 ...
  • Aylardır uğramadığım ata mekan. Geçen gün teşrif edeyim dedim, şifremi unutmuşum. Yeni şifre alayım dedim, mail adresimin şifresini de unutmuşum. Nasıl olacak bilmiyorum artık. Cemaatçi falan da değilim "çay koyun baştan başlayalım" diyen. Bu saatten sonra da çaylaklıktan başlayıp yazar olmak da ne bileyim... Mail adresimin şifresini bulmam gerek. ':('

Mesaja kapalıyken insanın kendisini inzibat taburunda hissettiği sözlük.

Edit: orda 'yazar'ım kardeşim. Sen tatlı canını sıkma ve anlayarak oku. Anlam bindirmem düşüktür sadece, Oturur word sayfasına yazarım. Ne olmuş yani.
    1 1 ...
  • acayip taşak geçtiğim yer. şimdi orada çaylak hesabım var kız gibi yazılar yazıyorum sonra tabi bi dünya erkek mesaj kutusuna damlıyor. ama nasıl damlamak. sonra bana ismimi soruyorlar ismimin haydar olduğunu söylüyorum. sonra sinirleniyorlar. kıllı ve asi olduğumu da yineliyorum tabi bu mallara.
    bazıları hala inanmıyor. o kadar kendini kaptırmış.
    4 1 ...
  • benli olunca çok güzel, pembeli poturcuklu olunca da muhteşem oluyormuş.

bence bu gecelik meme fizibilite çalışmaları yeterli.
    o kadar çok meme edebiyatı okuyor ve meme görüyorum ki artık burada,
    bence sözlüğün adının memintosözlük olma vakti geldi.

edit: başlığı anlamadılar hâlâ çalışmalar devam ediyor, hâlâ şöyle böyle olmalı diyorlar (ağlayarak gülen emoji).
    6 1 ...
  • yatakta yatıp tavanı izlerken gelen "şu an yanımda kocisimle mutlu mesut uyuyup sabah uyanınca 10 a kadar temizlik yapıp 10'Da müge anlı eşliğinde kahvaltımı yaptıktan sonra kocişim işten dönene kadar ona yemek yapıp altın günlerinde boş boş takılabilirdim." fikridir.
    sessizce telefonu elinizden bırakarak sakinlesin. ve uyuyun.
    17 5 ...
  • Şampiyon sana yakıştımı şimdi bu? Her konuda vs atıyorsun ama sıra memintolara gelince sade rakibe vuruyorsun? Sonunda beni de manyak ettiniz ya helal olsun.
    5 1 ...
  • gökyüzünü izlemekten, kamuran akkor dinlemekten, insanlığa susup kendime konuşmaktan, birilerinin programladığı saatlere uymaktan..
    çok yoruldum arkadaşlar, cesaretim yok diğer yolu deneyemem.
    yaşamak, mutlu olmak için aptal olmak gerekiyormuş, çokça aptalım oysa. yine de tatmin olamıyorum.
    bi’ of çekmelik canım var, sığdıramadım bu dünyaya onu.
    6 0 ...
  • menzil şeyhi'dir...

evet, menzil şeyhi muhammed raşit erol 90'lı yıllarda dizlerinden rahatsızmış, doktorlar kaplıca tedavisinin iyi geleceğini söylemişler.
    tabi şeyh bu, kaplıcaya gitmek yerine kaplıcayı komple satın almışlar afyon'da...

sonra afyon'da satın aldıkları kaplıcaya müritleri de gelmeye başlamış.
    böylece kaplıcayı satın aldıkları parayı kısa süre içerisinde çıkarmışlar.

işte menzil holding'in çalışma prensibi.

ne olursa olsun bir ticari işletme açıyorsun, müşteri sıkıntısı hiç çekmiyorsun, sonra gelsin paralar...

kaynak: saygı öztürk'ün yeni çıkan "menzil" isimli kitabı.
    dizleri ağrıyor diye kaplıca satın alan şeyh

bu kaplıca olayını aktaran da raşit erol'un oğlu feyzeddin erol.

feyzeddin erol kim?
    eskişehir, sivrihisar ilçesindeki bilvanis çiftliği'nin (buhara köyü) sahibi.
    yani menzil tarikatı'nın buhara kolu'nun başındaki adam.
    (bkz: menzilcilerin bilvanis çiftliği ve buhara köyü)
    17 6 ...
  • Kendileri mizah yapamaz, kitleleri mizahtan anlamaz ve bir karikatür dergisine para vermeyecek tipler. Birileri desteklemese iki sayı üst üste çıkaramayacak dergidir ama ülkenin durumu malum.
    5 0 ...