• muhafazakar kesimin "bakın ben muhafazakarım" deme yöntemi. bi de kasıla kasıla gururla aleyküm selam diyorlar.

şahsen, biri bana "selamın aleyküm" demeden aleyküm selam demiyorum. her şeyin bir adabı var. ortama girerken size "merhaba" diyen bir adama "aleyküm selam" demek onu protesto etmektir.

muhafazakarlar 2020 yılına girdiğimiz şu günlerde hala eski dönemlerin psikolojik üstünlüğüne sahip olduklarını zannediyorlar.

artık merhaba ve selam diyenler çoğunluk. elbet sizin de lügatinize girecek bunlar.
    1 0 ...
  • Aslında olaya biraz şöyle bakacaksın.
    biz dünyaya gelmeden önce Dünya diye bir yerden haberimiz yoktu ama Dünya diye bir yer vardı değil mi? Bu mantık çerçevesinde başka alemlerde olabilir demek ki. Ve biz bu alemlerde neden var olmayalım? Kendi isteğimizle biz Dünya'da gelmedik değil mi? Yani tercih etmediğimiz bir alemdeyiz ve yeniden tercih etmediğimiz bir alemde olmamamız için sebep?
    1 0 ...
  • Aslında olaya biraz şöyle bakacaksın.
    biz dünyaya gelmeden önce Dünya diye bir yerden haberimiz yoktu ama Dünya diye bir yer vardı değil mi? Bu mantık çerçevesinde başka alemlerde olabilir demek ki. Ve biz bu alemlerde neden var olmayalım? Kendi isteğimizle biz Dünya'da gelmedik değil mi? Yani tercih etmediğimiz bir alemdeyiz ve yeniden tercih etmediğimiz bir alemde olmamamız için sebep?
    1 0 ...
  • Doğru anlaşılmamak, karşılaştırılmak, yetersiz hissettirilmek,vs.vs.
    3 0 ...
  • Allah kimseye kendi doğumgününü hatırlatmak durumunda bırakmasın kişisidir.
    5 0 ...
  • Prensesler gibi çakma çıtkırıldım tavırları.

Kendini koca parası yemeye adayıp maddi özgürlüğünden hiçbir güvencesi olmamasına rağmen vazgeçmesi.

Çalışmaması.

Kendini makyaj ile saklamaya çalışması.

Toplum güzellik algıları ile kendini komplekslere sokması.

Kendi komplekslerini başka hemcinslerine aşılaması.

Sevgililerinin tüm eski sevgililerini "orospu" ilan etmesi.

Bir kadın olarak "orospu" kelimesini hakaret olarak kullanması.

Kendi bedenini hakaret malzemesi olarak sunması.

Erkeğin mutlaka onun için bir fedakarlık yapması, peşinde koşması, hesabını ödemesi gerektigini düşünmesi.

Tüm iş yükünü erkeğe bırakması.

Tüm iş yükünü kendisinin alması.

Önemli not: Söz konusu kişi 18 yaşın üstünde ise eğer başlıktaki kız kelimesi kadın kelimesi ile değişmelidir. Çocukta olan bir kalitesizlik olmayacağına göre yetişkin bir bireyden behsederken çocuk sıfatı kullanılamaz.
    6 0 ...
  • sözlük yazarları şu an ne yapıyor
    Ne tür bir embesil olduğuma karar vermeye çalışıyorum. Bir de manevi embesiller varmış. Bunlar en tehlikeli olanlarıymış.
    Bilmeyenler için "embesil" kelimesi şu: dilimize Yunanlılardan geçti ve (im= ile, baculo= değnek) yani yürüyebilmek konusunda başkalarına bağımlı olan kişi gibi bir anlamı var.
    18 0 ...
  • ev sahibinin kızı olmasın o. başlıkta mantık hatası var sanki.
    11 0 ...
  • Sözlük kızı olarak değil ama Burda tanıştığım öyle harikulade bir kız kardeşim var ki ne istese, neye ihtiyacı varsa düşünmeden yaparım.
    10 2 ...
  • Erimez mi ki diyeceğim ama elmas Boğaziçi denemiştir hemen o fikir verir şimdi.

Edit: entryi önce ben yazaydım keşke.
    6 1 ...