• aleyna tilki'nin altın kelebek ödül töreninde yaptığı rezalet konuşma.
    kafası iyi galiba.

https://video.uludagsozluk.com/v/aleyna-tilki-177150/

barney stinson
    7 0 ...
  • - Zam ya da terfi almak için birilerinin sizi fark etmesini beklemeyin. Talep edin ve gerekçenizi söyleyin.
    - işler hiçbir zaman bitmez ve ne kadar fazla çalışırsanız daha fazla iş verirler.
    - Ne kadar doğru bir insan olursanız olun, size çamur atacak biri mutlaka vardır.
    - "Patronun çantası" sıfatlı biri her şirkette en az bir tane bulunur ve dedikoduları patrona taşır.
    - Üstünüz konumundaki kişilerden daha yetenekli ve daha eğitimliyseniz, sizi kesinlikle sevmeyeceklerdir.
    10 0 ...
  • herkes fenerbahçe'nin toparlayacağı kanaatinde.
    işin gırgırını yapıyor.

ancak yaklaşık 11-12 hafta kadar önce dedim ki.
    anadolu takımlarına karşı en hassas 3 büyük ekibi fenerbahçe. şayet kötü gidiş kısa sürede durdurulmazsa bu fenerbahçe'nin kendi kendine yaratacağı bir olumsuz komplekse dönüşüp devam eder.

15.haftaya girdik ve dediklerim birebir tutuyor.
    şayet 2.devreye iyi bir başlangıç yapamazsa seyredin şenliği.

tff 1.lig ile aziz yıldırım kalıcı olarak 2.dönemini başlatacak fenerbahçe'de.
    fatih terim galatasaray için neyse, aziz yıldırım da fenerbahçe için odur. anlayamadınız.

dua edin rizespor, kayserispor ve erzurumspor silkinip 2.devre kendine gelmesin. *
    akhisar, göztepe, alanya ekipleri mevcut fenerbahçe'nin altına inmez.
    6 0 ...
  • herkes fenerbahçe'nin toparlayacağı kanaatinde.
    işin gırgırını yapıyor.

ancak yaklaşık 11-12 hafta kadar önce dedim ki.
    anadolu takımlarına karşı en hassas 3 büyük ekibi fenerbahçe. şayet kötü gidiş kısa sürede durdurulmazsa bu fenerbahçe'nin kendi kendine yaratacağı bir olumsuz komplekse dönüşüp devam eder.

15.haftaya girdik ve dediklerim birebir tutuyor.
    şayet 2.devreye iyi bir başlangıç yapamazsa seyredin şenliği.

tff 1.lig ile aziz yıldırım kalıcı olarak 2.dönemini başlatacak fenerbahçe'de.
    fatih terim galatasaray için neyse, aziz yıldırım da fenerbahçe için odur. anlayamadınız.

dua edin rizespor, kayserispor ve erzurumspor silkinip 2.devre kendine gelmesin. *
    akhisar, göztepe, alanya ekipleri mevcut fenerbahçe'nin altına inmez.
    6 0 ...
  • lise 3 ve 4'te cok fazla gerceklestirdigim eylem.

asgari maasla calisan bir babaya sahipseniz gayet dogal olabilir. insanlarin parayla alip kenara atip okumadigi kitabi siz ic cekerek izlersiniz.

sonra kutuphanede ders calisirken arkadasinizla birbirinize bakip "nasil olsa kimse okumuyor, birkac tane alsak ne olacak?" demesiyle kitap hirsizi olursunuz.

varolsun, en kirli gunahiniz bu olsun.
    14 4 ...
  • tam eppek arası tavuk döner veya hatay usulü soslu döner * veya kastamonu kır pidesi gömülecekler listesi varsa yazabilirsiniz. iskender pek şey değil ama gömeriz yani yeter ki "bendensin kardo" denilsin.

(bkz: yemek buldun ye dayak buldun kaç)
    7 1 ...
  • sarı tangalılar olarak adlandırılan grubun asil üyesi. haydi yiyidim, kap sarı tanganı hükümeti dize getirelim. evet.
    11 3 ...
  • Tabi kavgalarını izlemek lazım. Sürprizlere açık bir mücadele olabilir.

Geçen barda kavga çıktı, ben de sigara içmeye çıkmıştım. iki tane keko, pavyona gideceğine rock bara girince adapte olamadılar. Tam içeriğini bilmiyorum ama kapı önünde bar çalışanı çocuğa klasik “sen bizim kim olduğumuzu biliyor musun?” Atarı yapıyorlar. Damsız girilmez durumu yoktu o gece ama o tiplere baksam ben de almam içeri yani.

Çocuk da mülayim, sıska bir şey. Mekanda badigard falan da yok. Diğer çalışanlar da genç çocuklar.

Araya girip adamları usulünce dehlemeye çalışıyorlar. Ama elemanlar sıska bebeyi gözüne kestirmiş, sövüp sayıyorlar. Müşteriler falan içeri kaçtı, ben de pek severim kaosu, dışarı çıktım, bir elimde bira bir elimde sigara güzel bir açıdan gelişmeleri izliyorum.

Neyse adamların biri arada çocuğa yaklaşıp ana avrat küfretti.

işte o an o mülayim sıska çocuğun içindeki canavarı gözlerinde gördüm. Daha adam cümleyi tamamlamadan öyle bir kroşe çıkardı ki, adam sırt üstü ayağımın dibine düştü. Öteki adamın zaten tepki verme fırsatı olmadan onu da diğerleri aldı.

Yere yığılan adamın en büyük ikinci hatası da ayağa kalkmak oldu. Sıskanın seri kombinesini çok estetik bir şekilde aldı suratına suratına.

Elemanlar diğerini dövmeyi bırakıp sıskayı tutmaya çalışıyorlar. Yıllardır kavga izlerim ben böyle vahşileşen adam görmedim amk! Çocuk bildiğin hulk’a dönüştü. Adamlar paketlenip kapı önüne atılırken sıskayı içeri aldık.

Sonra mülayim haline dönünce konuştuk falan, eleman yarı profesyonel boksörmüş.

Yani hiç belli olmuyor kimden ne çıkacağı. Bir de birine sövmeden önce gardı yukarıda tutmak elzem. Kolay gelsin.
    6 1 ...
  • Tabi kavgalarını izlemek lazım. Sürprizlere açık bir mücadele olabilir.

Geçen barda kavga çıktı, ben de sigara içmeye çıkmıştım. iki tane keko, pavyona gideceğine rock bara girince adapte olamadılar. Tam içeriğini bilmiyorum ama kapı önünde bar çalışanı çocuğa klasik “sen bizim kim olduğumuzu biliyor musun?” Atarı yapıyorlar. Damsız girilmez durumu yoktu o gece ama o tiplere baksam ben de almam içeri yani.

Çocuk da mülayim, sıska bir şey. Mekanda badigard falan da yok. Diğer çalışanlar da genç çocuklar.

Araya girip adamları usulünce dehlemeye çalışıyorlar. Ama elemanlar sıska bebeyi gözüne kestirmiş, sövüp sayıyorlar. Müşteriler falan içeri kaçtı, ben de pek severim kaosu, dışarı çıktım, bir elimde bira bir elimde sigara güzel bir açıdan gelişmeleri izliyorum.

Neyse adamların biri arada çocuğa yaklaşıp ana avrat küfretti.

işte o an o mülayim sıska çocuğun içindeki canavarı gözlerinde gördüm. Daha adam cümleyi tamamlamadan öyle bir kroşe çıkardı ki, adam sırt üstü ayağımın dibine düştü. Öteki adamın zaten tepki verme fırsatı olmadan onu da diğerleri aldı.

Yere yığılan adamın en büyük ikinci hatası da ayağa kalkmak oldu. Sıskanın seri kombinesini çok estetik bir şekilde aldı suratına suratına.

Elemanlar diğerini dövmeyi bırakıp sıskayı tutmaya çalışıyorlar. Yıllardır kavga izlerim ben böyle vahşileşen adam görmedim amk! Çocuk bildiğin hulk’a dönüştü. Adamlar paketlenip kapı önüne atılırken sıskayı içeri aldık.

Sonra mülayim haline dönünce konuştuk falan, eleman yarı profesyonel boksörmüş.

Yani hiç belli olmuyor kimden ne çıkacağı. Bir de birine sövmeden önce gardı yukarıda tutmak elzem. Kolay gelsin.
    6 1 ...
  • Hayatta herşey mümkün,
    Bir gün başkaları sizi düşünürken
    Diğer gün siz başkalarını düşünmeye başlarsınız.

Bir gün ezerken,
    Diğer gün ezilirken bulursunuz kendinizi.

Yanınızda sandıklarınız gidebilir, sevdikleriniz üzebilir.
    Hayalleriniz kırılır, ama en önemlisi sevdikleriniz değişebilir.

Boşuna değil o kalp grafiklerinin zikzaklı oluşu..
    12 0 ...