• atechso nun tehdit ettiği halde çaylak olmaması

daha durun bunlar iyi günleriniz.
    daha neler olacak neler...
    (bkz: 22 haziran 2018 bahçeli nin sürpriz yapması)

edit: sabah oktay vural'ın mhp'den istifa edeceği söyleniyordu. umarız doğrudur.
    zaten oktay vural gibi birinin akp stepnesi haline gelmiş mhp'de ne işi var aylardır cevabını arıyorum bu sorunun.

şurada daha ayrıntılı kaynak var;
    http://www.internethaber....eli-acikladi-1865524h.htm
    7 3 ...
  • Bir kız için bu bilgi kesinse; Başlarda sürekli savunma yaparak çekingen ve zayıf hamleler ile amatör bir oyuncu olduğunu düşündürmeli. Zaten konsantrasyonu zayıf olan Karşısındaki rahatladıktan sonra ise savunma yapmayı bırakıp sürekli hücum etmeli.

Bu arada doğrusu satranç.
    7 0 ...
  • başbakan yardımcısı mehmet şimşek'in yüksek büyüme geçen senede kaldı diye açıklama yapması. dün konut satışlarındaki azalma ekonomideki büyümeyi küçük çıkarıcak çünkü türkiye ekonomide büyümeyi inşaat sektöründeki satış sayesinde gösteriyor demiştim (#39289059)

bu seneki ekonomik büyüme oranı düşüş göstericek demektir bu durumda. haliyle egonominin kötüye gittiği artık rakamlarla da açıklanıcak amaaa ondan önce reklamlar tabi pardon seçimler.

http://www.cumhuriyet.com...me_gecen_yilda_kaldi.html
    5 0 ...
  • not: bu entry ve başlık belki moderasyon tarafından silinebilir.

bu yüzden bana "entrysini sildi dönek re rö rö" demeyin. benzer bir durum daha önce olmuştu.

not2: başlığım aslı "gezi parki direniscisi silinene kadar yazmama kararı" olacaktı. ama harfler sığmadı.

not3: evet bu fikir tengir budun'un uludağ sözlük düzelene kadar yazmama kararı'ndan ilham alarak aklıma geldi.

neyse, konuya döneyim, birkaç haftadan beridir düşündüğüm, bugün itibariyle uygulamaya koyacağım karardır.

evet malumunuz birkaç gündür iyice cılkı çıktı bu gezi direnişcisi denen trollün.

başlığı tanımlayan entry girmiyor, sürekli ard arda entry girerek flood yapıyor, yazarlara nickaltında hakaret ediyor, ve entryleri silinmiyor, ceza da almıyor.

dediğim gibi bilgi içerikli entry girmek yok, başlığı tanımlayan entry yok, ard arda entry girerek flood yapıyor, ve nickaltım kapalı olduğundan nickaltıma yazamadığı için sahte bir nickaltı açıyor (bkz: kazakistanli iii) diye.

ben bu kazakistanli iii başlığını bdv'ye bildirdim ama bdv'den kaç gündür bir yanıt gelmedi.

formata aykırı girdiği entrylere örnek vermek gerekirse;

gezi parki direniscisi silinene kadar yazmama

ve bunlara neden yaptırım uygulanmıyor?

gördüğünüz gibi, kazakistanli iii diye sahte bir nickaltı açıyor bana, ard arda aynı başlığa entryler girerek flood yapıyor, "sözlüğü ne için kullanıyorsunuz" başlığına "kimse dini sevmek zorunda değildir" diye entry giriyor. (başlıkla alakasız).

normalde bir yazarı silik yapın demek benim haddime değil ama, sözlüğü adeta bir blog gibi kullanan, herkese nickaltında küfürler savuran bu yazar silinmedikçe sözlüğe dönmeyi düşünmüyorum.

tamam biliyorum çoğunuz beni sevmiyorsunuz, tamam trollük yapıyorum eyvallah ama bu iş çığırından çıktı.

sadece ben yazmaz isem, dikkat çekmez. bu yüzden, benimle aynı fikirde olan, gezi direnişcisi denen kullanıcının silinmesini isteyen yazarlara buradan çağrı yapıyorum, gelin sizde bu karara katılın.

şimdi şunu soruyorum, bu yazarın sözlüğe ne katkısı var?

>bilgi içerikli entry girmiyor
    >başlığı tanımlamıyor
    >yazarlara nickaltı hakaret ediyor

ve neden ceza almıyor?

malesef bu durumu 8 modertörü ve 22 yetkilisi olan sözlükte umursayan yok.

edit: başlık taşınmış. şaşırdık mı? hayır.
    9 4 ...
  • 24 haziran 2018'den sonra türkiye'nin başkenti ankara'da, beştepe mevkiinde kurulacak ve ülkenin kalkınması, teknolojik gelişmesi için katkı sağlayacak ilim irfan yuvası.
    tc beştepe atatürk teknik üniversitesi

binası, kampüsleri hazır.
    kurulması için birkaç devir prosedürünün aşılması lazım.

şimdiden memlekete hayırlı olsun.
    12 4 ...
  • Gecen yildan beri cok halsiz ve yorgunum. bazen elimi bile kaldiracak gucum kalmiyor.
    Hollanda'da yapilabilecek butun kontrolleri yaptirdim.
    Hicbir sey cikmadi.
    Gecen hafta cenazemiz vardi turkiye'ye gitmek zorunda kaldim. Orda daha kotu olunca acile gittim. Acilden sonra ic hastaliklar uzmanina...
    Yapilan bir suru tetiklerden sonra kansiz ve b12 vitamini eksikligi oldugu soylendi.
    Kansizlik icin ilac b12 vitamini icin 6aylik igne tedavisi verdi doktor.
    Ilaci aldim igneyi alamadim, cunku hollanda'da vurmazlar.
    Donunce hemen doktora gittim durumu anlattim. Sil bastan yeniden pazartesi kan tahlilili yaptirmam gerekiyor, bakalim ne cikacak...
    Sonuc halen halsiz ve yorgunum.
    8 0 ...
  • içinde bulunduğum durum.
    Tanıdığım bir kadın evli ve kocasını aldatiyor kocasına söylesem kan çıkar olmaz ama bunu bilmenin vebaliyle de yaşamıyorum. Bişeyler yapmam lazım ama ne yapmalıyım bunu da bilmiyorum.

Keşke hiç öğrenmeseydim.
    3 0 ...
  • provakatör köylülerin kovulması imiş. yallah köyüne denmesi imiş. bunları yazanlara çomar deyince "ama siz anadolu insanını aşağılıyorsunuz" diye ağlıyorlar samimiyetsiz şarlatanlar. bu kadınlar anadolu insanı değil mi lan iki yüzlü riyakar aklı evveller sizi. ülkenin kurucusunun adı anılınca sarımsak gören vampire dönmeye başlamışsınız. bu aslında iyi bir şey aramızdaki nankör vatan hainlerini böyle böyle ayıklayacağız işte. rabbim göstermesin bir kez daha kurtuluş savaşı vermek zorunda kalırsak aramızdaki iskilipli gibileri tespit etme açısından iyi oluyor bir yandan.

haberin doğruluğu bir yana aramızdaki pislikleri görmek açısından iyi bir deneme olmuş. gerçek veya değil verilecek tepkiler bunlar işte.
    15 3 ...
  • Uyku mu, çizgi-film mi?

Uyku...

Hayır, çizgi-film... Çizgi-film... Şirinler, He-Man ya da Voltran... Ama göz kapaklarımı Gargamel tutuyor sanki; çok güçlü, açamıyorum.

Saat kaç acaba?.. Çok erken olmalı. Okul olsaydı uyanmayı aklımdan bile geçirmezdim, ama yok işte. Bu yüzden uyuyamıyorum. Yarın bu saatlerde kalkıp hazırlanmak, okula gitmek zorundayım. Erken kalkmaktan nefret ediyorum. Saatler bir saat ileriye alınmadı mı hala? Yoksa geriye alındığında mı daha fazla uyuyordum?

Yarın daha erken kalkıp bir saat geriye alırım ben de. Sadece kendi saatimi ama... Annemle babamın saatini de geriye alırsam doğal akışı sekteye uğratabilirim.

Uyanmam gerek. Ya da sadece yataktan kalkmam gerekiyor; uyanmasam da olur. Tek gözüm açık da izleyebilirim He-Man'i.

Hava çok soğuk. ismail Amca kaloriferleri yakmamış hala. Kömür getirmişlerdi, hatırlıyorum. Saat çok erken olduğu için yanmıyor kaloriferler. Balkanlardan soğuk hava dalgası gelmiş olmalı, haberlerde söylemişlerdi. Neyse ki mavi battaniyem beni soğuktan ve iskeletor'dan koruyacak kadar büyük.

Biraz daha geç kalırsam babam kalkıp TRT'de kovboy filmi izleyebilir. Aynı anda kalkarsak daha da kötü; çizgi-film izleyemeyecek olmam bir yana, babam beni uzaktan kumanda olarak kullanabilir...

Battaniyemin altından kalkıp kahverengi Grundig marka televizyonumuzun üstündeki kanal tuşlarına "çat" diye basmam gerekebilir. Tuşların yanındaki kibrit çöpüne benzer çubuğu çıkarıp netlik ayarı yapmak zorunda kalmam da bir diğer seçenek.

Boyum kısa bir defa, zar zor yetişiyorum televizyona. Hayır, kaç defa söyledim, "alıcılarınızın ayarıyla oynamayın" diyorlar diye, anlatamadım. "Alıcılar"ın ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok aslında, ama öyle diyorlar işte. hem ben daha 8 yaşındayım ne anlarım ondan bundan...

Saat gürültülü bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Akşam yatmadan önce pilini çıkarmalıydım. Ya pilini çıkardığımda zaman durursa... Bu riski alamam.

He-Man'in bitmesine sadece beş dakika kalmış, bir sonraki çizgi-filmin hangisi olduğunu da hatırlamıyorum...

Diğer tehlike annem. Ondan da önce kalkmam gerekiyor. Çünkü biliyorum; kesin ekmek almaya yollayacak beni. Aslında gidersem bakkaldan Kurabiye Adam da alabilirim.

Hava soğuk olmasa üşenmezdim...

saat erken olmasa üşenmezdim...

--- 23 sene sonra ----
    Göz kapaklarımı Gargamel tutuyor sanki; çok güçlü, açamıyorum...

Uyanmak zorundayım. Erken kalkmaktan nefret ediyorum. Kaloriferler, yanıyor, kombiyi açık bırakmıştım.

tıraş olmalıyım, aslında duşta alsam iyi olurdu, saat kaç ya?

üff duşa vaktim yok... pazar günü işe gitmekten nefret ediyorum. Mail atsam sonra? Telefonum çalıyor... Arayan patron, sana verdiğim flash belleğin içine "onu" at getir dedi... amına koyayım "o" ne ya?

Umarım sorun çıkmaz; çok strese girdim, ters bir şey olacak kesin.

kalkıp yiyecek bir şeyler hazırlamak en iyisi, ulan yalnızlık ne kötü her şeyi tek başıma yapmak zorundayım, tek başıma uyumak yada tek başına kahvaltı hazırlamak...

hızlı hareket ettim, başım dönüyor ama önce çantamı toplamalıyım, bunu sonra düşünürüm...

Uyku mu, çizgi-film mi?

Uyku...

Hayır, çizgi-film... Çizgi-film... Şirinler, He-Man ya da Voltran...

oha kahvaltı yapmayı unuttum, markete gidip bir şeyler almalıyım ama üşeniyorum.

hava soğuk olmasa üşümezdim...

16 3 ...
  • Uyku mu, çizgi-film mi?

Uyku...

Hayır, çizgi-film... Çizgi-film... Şirinler, He-Man ya da Voltran... Ama göz kapaklarımı Gargamel tutuyor sanki; çok güçlü, açamıyorum.

Saat kaç acaba?.. Çok erken olmalı. Okul olsaydı uyanmayı aklımdan bile geçirmezdim, ama yok işte. Bu yüzden uyuyamıyorum. Yarın bu saatlerde kalkıp hazırlanmak, okula gitmek zorundayım. Erken kalkmaktan nefret ediyorum. Saatler bir saat ileriye alınmadı mı hala? Yoksa geriye alındığında mı daha fazla uyuyordum?

Yarın daha erken kalkıp bir saat geriye alırım ben de. Sadece kendi saatimi ama... Annemle babamın saatini de geriye alırsam doğal akışı sekteye uğratabilirim.

Uyanmam gerek. Ya da sadece yataktan kalkmam gerekiyor; uyanmasam da olur. Tek gözüm açık da izleyebilirim He-Man'i.

Hava çok soğuk. ismail Amca kaloriferleri yakmamış hala. Kömür getirmişlerdi, hatırlıyorum. Saat çok erken olduğu için yanmıyor kaloriferler. Balkanlardan soğuk hava dalgası gelmiş olmalı, haberlerde söylemişlerdi. Neyse ki mavi battaniyem beni soğuktan ve iskeletor'dan koruyacak kadar büyük.

Biraz daha geç kalırsam babam kalkıp TRT'de kovboy filmi izleyebilir. Aynı anda kalkarsak daha da kötü; çizgi-film izleyemeyecek olmam bir yana, babam beni uzaktan kumanda olarak kullanabilir...

Battaniyemin altından kalkıp kahverengi Grundig marka televizyonumuzun üstündeki kanal tuşlarına "çat" diye basmam gerekebilir. Tuşların yanındaki kibrit çöpüne benzer çubuğu çıkarıp netlik ayarı yapmak zorunda kalmam da bir diğer seçenek.

Boyum kısa bir defa, zar zor yetişiyorum televizyona. Hayır, kaç defa söyledim, "alıcılarınızın ayarıyla oynamayın" diyorlar diye, anlatamadım. "Alıcılar"ın ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok aslında, ama öyle diyorlar işte. hem ben daha 8 yaşındayım ne anlarım ondan bundan...

Saat gürültülü bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Akşam yatmadan önce pilini çıkarmalıydım. Ya pilini çıkardığımda zaman durursa... Bu riski alamam.

He-Man'in bitmesine sadece beş dakika kalmış, bir sonraki çizgi-filmin hangisi olduğunu da hatırlamıyorum...

Diğer tehlike annem. Ondan da önce kalkmam gerekiyor. Çünkü biliyorum; kesin ekmek almaya yollayacak beni. Aslında gidersem bakkaldan Kurabiye Adam da alabilirim.

Hava soğuk olmasa üşenmezdim...

--- 23 sene sonra ----
    Göz kapaklarımı Gargamel tutuyor sanki; çok güçlü, açamıyorum...

Uyanmak zorundayım. Erken kalkmaktan nefret ediyorum. Kaloriferler, yanıyor, kombiyi açık bırakmıştım.

tıraş olmalıyım, aslında duşta alsam iyi olurdu, saat kaç ya?

üff duşa vaktim yok... pazar günü işe gitmekten nefret ediyorum. Mail atsam sonra? Telefonum çalıyor... Arayan patron, sana verdiğim flash belleğin içine "onu" at getir dedi... amına koyayım "o" ne ya?

Umarım sorun çıkmaz; çok strese girdim, ters bir şey olacak kesin.

kalkıp yiyecek bir şeyler hazırlamak en iyisi, ulan yalnızlık ne kötü her şeyi tek başıma yapmak zorundayım, tek başıma uyumak yada tek başına kahvaltı hazırlamak...

hızlı hareket ettim, başım dönüyor ama önce çantamı toplamalıyım, bunu sonra düşünürüm...

Uyku mu, çizgi-film mi?

Uyku...

Hayır, çizgi-film... Çizgi-film... Şirinler, He-Man ya da Voltran...

oha kahvaltı yapmayı unuttum, markete gidip bir şeyler almalıyım ama üşeniyorum.

hava soğuk olmasa üşümezdim...

16 3 ...