bugün

zorunluluk haline gelmiştir. bu daha önce de oldu. yeniçeri ocağı tasfiye edilmedi mi? düzenli orduya geçildi daha modern ordu kuruldu. çağın gerisinde kalmış ordumuz tasfiye edilmeli ve yeni bir ordu yapılanmasına girişilmelidir. çağa ayak uyduran. tek görevi ülkeyi dış hgüçlerden korumak olan ve eline silah almamış insanları ölüme yollamayan.
katılıyorum ve katılmıyorum.

katılmıyorum.
zorunluluk haline gelen şeyler başkadır ülkenin sorunları başkadır.
yeniçeri ocağı tasfiye edildide ne oldu? rus savaşını balkan savaşlarınımı kazandınız? düzenli orduya geçildi dediniğiniz şey zaten bugünkü silahlı kuvvetlerdir. çağa ayak uyduran asker istiyorsanız daha fazla kaynak ayırır daha fazla destek verirsiniz tasfiye ederek değil.

katılıyorum.
eline silah almmamış daha dünkü çocuk yıllarca o dağlarda yaşayan avcunun içi gibi bilen teröristin önüne atılamaz. birşeyler değişmeli stratejimi askeri yapımı ne derseniz deyin ama değişen şeyler olmalı.
ordu tasfiyesi diyerek elma ile armutu karıştırma çabasında olanların yine ters köşe durmu.

ordu tasfiye edilmiyor ordu içindeki postalcı zihniyet tasfiye ediliyor.
önce gerzekleri dünyadan tasfiye edelim. bir ara orduya sıra gelir.
pkk lı söylemidir. başka türlü bir açıklaması yoktur.
ülke ekonomisini sırtındaki kamburdan kurtulması gerekmektedir. yeni askerden gelmiş ve görevimi batıda yapmış biri olarak gördüklerim sadece boşa akıtılan paradır.
(bkz: ramden çok yiyor yaaa antivirüs de neymiş)
savaş cıkınca ülkeyi polislerin koruyacagını zanneden kişilerin sıctıgı bir tespittir.