• Sabahın zıbınında dillendirilen konulara bak.

Yapın kardeşim yapın; bir yerlerden hiv, aids vs. Bulaşana kadar bulduğunuz her kuyuya dalın. Hastane köşelerinde acı ile kıvranırken zevk aldığınız anları düşünür acınızı azaltırsınız.

işin ahlaki tarafına hiç değinmeyeceğim, zira bu başlık altında ahlaki bir şeyler karalamak beyhude olur.
    3 1 ...
  • önce emevi camisinde namaz kılıp ardından kanal istanbul ile taktiksel son hazırlıkları yaparak gerçekleştirilecek olan aktivitedir. reyiz bu işlerin piri. hem arkasında tuğçe ( kazaz ) gibi taktiksel strateji canavarı da var. az sabır sadece.
    3 0 ...
  • Gece yarısı açılınca hep aşklı, özlemeli entryler gördüğümüz başlık. Ben bu oyunu bozarım deyip kedime sitemimi şuraya bırakayım.

Efendim, ben artık bu manyak kediden korkmaya başladım. Nereye gitsem peşimde. Kapımı kapatıp biraz uyuyayım diyorum kapıyı açıp (evet evet baya kapıları açabiliyor) gelip yüzüme yüzüme nefes alıp veriyor. işe gitmek için evin içinde koştururken koltukların arasından çıkıp ayağıma çelme takıyor. Ne bileyim, karanlıkta yürürken birden parlayan uzaylı gözleriyle karşılaşıyorum psikopat gibi saatlerce yüzüme bakıyor. Saklanayım belki bulamaz diye gidip saklanıyorum, 2 saniye sonra beni bulup gelip başımda bekliyor.

Bu zamana kadar hep siyasilere gizli cia ajanı dediniz ama gerçek ajan benim evde. imdat ulan *
    2 0 ...
  • Sizi çok sevdiğinin göstergesidir. Siz evde yokken size sürpriz yapmak istemiş ve evinizdeki sizin çok sevdiğiniz kedinizden faydalanarak Arnavut ciğeri tarzı yemek yapmıştır. Öncesindeki süzülmüş fare çorbası ve yemek sonrası köpek testisi tatlısı sürprizin en büyüğüdür. Malum bu Çinliler kendi milletlerinden başkasına bu yemekleri yapmazlar. Çünkü bu güzel yemekleri kendilerine saklarlar. O yüzden çinli sevgilinin kıymetini bilin. Alt tarafı kediniz ve süs köpeğiniz den faydalanmış, apartman boşluğuna koyduğu kapanla da fareyi temin etmiştir. Yoksa çin de olsaydınız size ne yemekler yapardı aklınız şaşardı zannımca. Malum imkanlar kısıtlı.
    2 0 ...
  • Merhaba Zafira hanım.

istedim ki sana birkaç kelâm edeyim, ya da lafazan olayim... Esenlik üzeresin umarım, rahat, huzurlu ve selâmettesin inşallah. Benim ahvalimi soracaksan, âdet üzere iyiyim dersem yeridir. Esasen ne iyi ne kötüyüm, normalim. Bakalım bu normal ahvalden iyilik mi kendine çekecek yoksa kötülük mü? Bilemiyorum Zafira hanım. insan bilmediğinin düşmanı ya hâni; düşmanlık beslemektense güvercin beslemeyi tercih ederdim. içim düşmanlık beslemeye elverişli bir iklime sahip değil, güvercinleri sorarsan eğer: Güvercinler yere konmaktan korkar olmuş gibi gökte ölümüne kanat çırpmakta! Sahi sema güvercinlere neden bir yuva vermez ki koynunda?

Yeryüzü siyahın desenleri ile dolu Zafira hanım, yeryüzü bozgun öncesinin yalancı tebessümlerinde. Hoş gör beni, içini taziye duvarlarına çevirdim. insan ayık kafa ile umutlu olamıyor be. inan bir içsem satırlarım çingene avlusu olur. Şarap bitti, ekmek duruyor. Ben bugün duran ekmeğin yüzüyüm Zafira hanım.

Susayım ben artık. içini buladığım yeter... Gidip ekmeğin yüzünü ve hüznünü Allah'a anlatayım.
    Sahi Zafira hanım; Allah ile muhabbet ettin mi? Yahut muhabbet etmeyi denedin mi?
    1 0 ...
  • Dil bilimi ve etimoloji hakkında bir şey bilmediği gibi ingilizce hakkında da bir şey bilmeyen kişilerin zırvalığıdır.

Öncelikle ingilizleri Alman kabilelerin oluşturduğunu unutmayalım. Angles, Saxons and Judes. Bu Alman kabileleri sırasında eski ingilizce konuşuluyordu yani neredeyse Almanca olan bir ingilizce. Daha sonra roma ve ardından da roma dilinden türeyen Fransızcanın etkili olmasıyla birlikte middle English dediğimiz dil türedi ve yaklaşık olarak %35 şekilde kelimelerin çoğu Fransızca yani dolayısıyla latin kökenli oldu.

Örnek olarak şunu vereyim ne kadar Almanca olduğunu siz görün. Bu 1200 yılında yazılan ingilizlerin en ingilizce eseri.

That wes an sceort bat lithen,
    Sceoven mid uthen, And twa wimmen ther inne,
    Wunderliche idihte.
    And heo nomen Arthur anan
    And an eovste hine vereden
    And softe hine adun leiden,
    And forth gunnen lithen.

A short little boat
    gliding,
    Shoved by the waves; And two women therein,
    Wondrously attired. And they took Arthur anon
    And bore him hurriedly,
    And softly laid him down,
    And forth gan glide.

Bugün ingilizcede Arapça 6000 kelime var bu bile büyük bir zenginliktir ayrıca kendi dili tamamen Latince olup sadece askerlerin o bölgeyle haşır neşir olması sonucu Latinceden farklılık gösteren ispanyolca, Fransızca ve italyanca’ya da konuşmak isterim.
    Vesselam.
    1 0 ...
  • Sarı yorgan
    Şimdilerde kullandığım sarı yorgan, çocukken dayım içinden kalkıp işe gidince koşa koşa içine girip üzerime çektiğim, içinde kaybolduğum, nefessiz kalana kadar kendimi kaybolmuş olarak hayal edip çıkışı aradığım - bir türlü bulamadığım- sonra da korkup çırpına çırpına üzerimden attığım kütük gibi yün yorgan.
    Yorganı üzerimden atınca çocuk bedenimin serinliğe kavuşması, alınan derin derin nefeslerin tadı, kendi kendime kurtulmanın/çıkışı bulmanın mutluluğu, Daldığım çocuk hayallerim.
    3 0 ...
  • jandarma arama kurtarma timinde görev alan astsubay askerimizdir. amına koduğumun yağlı saçlı suriyeli mahmuduna günlerdir övgüler düzülen satılık yandaş basında adı duyulmayan kahraman askerimizdir. Enkaz altında kalan Aysel Yılmaz'ı kurtarmak için 12 saat uğraşan "seni kurtarmadan buradan çıkmayacağım" diyen cesur askerimizi kimse umursamaz, suriyeli elin piçine ülkenin anahtarının verilmediği kaldı amk.
    jandarma astsubay zehra yıldız
    9 1 ...
  • bu am çullaması da sözlükten kız düşürdüyse vay ben nerelere gideyim arkadaş. takribi 8 senedir her başlığa elini kolunu atar am avında gezer dururdu. instasını falan paylaşırdı karı kız ekler belki diye. ulan buna bile düşen olmuş. püh sizin ben yokluğunuzu sikeyim. evet.

hatta bu karakter bu adamdan özenilerek yapılmıştı amk. https://pbs.twimg.com/media/DyK4C6rXcAEWY2x.jpg
    11 0 ...
  • bir felsefe çığırı olarak şüphecilik antikçağ Yunan düşünürü Pyrrhon ya da Pyrron (i.Ö. 365-275)'nun öğretisidir.

Pyrrhon şüpheciliğine felsefe dilinde kökten şüphecilik de denir.

Pyrrhonculuk, Sokrates-Platon-Aristoteles üçlüsünün ortak çabayla kotarıp yerleştirdikleri bilgi tutkusuna karşı bir tepki olarak belirmiştir. Pyrrhon, korkusuz, düşüncelerinin kaynağını özellikle Gorgias ve Protagoras gibi bilgicilerde buluyordu.

Tarihsel süreçte zorunlu bir aşama olan Pyrrhonculuk, gerçekte törebilimsel (ahlaksal) bir öğretidir.
    Pyrrhon'un amacı bireysel mutluluğu sağlamaktı. Bunun için de, gerekli bilimsel verilerden yoksun bulunan insan düşüncesinin çelişik sorunlarla kurgulara kapılarak boşuna tedirgin edilmesini önlemek istiyordu. insanlara, nesneler üstüne kesin yargılardan kaçınılması yoluyla ruhsal dinginliğe ulaşmalarını öğütlemekteydi.
    6 0 ...