• partizan kindar dindar cumhurbaşbakanımızın tavsiyesini yerine getirmiş.
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2162736/+

(bkz: devletin bankası ziraat'in demirören holdingin atv-sabah'ı cukkalaması için 750 milyon dolar ayarlayabilmesi (ve sonra kredi geri ödemelerini takip etmemesi) ama türkiye'nin en büyük iki şehir belediyesi için kredi ayarlayamaması)
    4 0 ...
  • Halk hancı, iktidarlar yolcudur.
    Biri gider, biri gelir.
    Kabile yönetimlerinde bile bu böyledir.

Akp giderse, ülke biter diyen titrekler, camları açsalar, içeri oksijen girse, derin derin solusalar keşke.
    Korkmayın lan, biz halkız, en güçlü oluşum biziz!
    2 0 ...
  • Fahrettin Koca, "Covid-19 nedeniyle 50 bin kaybımız var derken,
    dolaylı nedenlerle en az bir bu kadar daha vatandaşımızı kaybettik" dedi.

https://abcgazetesi.com/f...li-sebeplerden-kay-393664

not: iyi de sayın bakan türk tabipler birliği bunu söylediğinde vatan haini ilan edildi.
    sahi... siz ve bilim kurulunuz,
    o zaman ne iş yapıyordunuz?
    5 0 ...
  • bu hintliler çinlilerden beterdir. çinliler yarasa yer maymun götü kemirir en fazla.
    bu hintlilerin şiva dedikleri bi kahpe tanrıları var misal, hah, ona tapanlar ölü eti ve bok da yiyorlar.
    dedim ki bu hintlilere tövbe virüs bulaşmaz, ancak bir hintli virüse bulaşabilir. netekim öyle de oldu.
    hani bir adam ufak önemsiz bir suçtan hapishaneye girer ya, girer de orada kendisine hırsız, it köpek çakal, namussuz, dolandırıcılardan bir arkadaş çevresi edinir de hapishaneden daha azılı bir suçlu olarak çıkar ya.
    hah, işte delta denilen hint varyantı da budur. hintliye giren virüs "hamuğagooiimm, la bu içeridekilerin yanında ben meleğim la" diyerek girdiği bünyeden mutasyona uğrayıp daha azılı şekilde dünyayı sarmaya başladı.
    rabbim vermiş karnabahar pırasa
    be hamuğagoduğm neden yersin yarasa?
    derken, bir sabah erken..
    LAN N'OLDU BE!!!
    4 0 ...
  • devran değişip başka bir parti başa geçtiğinde, o partinin başında olduğum zaman son 15 yılda yandaş medyada çalışan, ekranlara çıkıp kendi çıkarı için bilerek yalan söyleyen herkesi bir kumpas ile terör suçlamasından tek kişilik hücrelerde müebbet içeri atardım. fakat bu haksız bir kumpas olmazdı. yasanın dolduran, hakkı ve adaleti teslim eden bir kumpas olurdu. evet, yalan söyleyerek içeri atardım. onların halkı yalan söyleyerek, söylenen yalanlara aracı olarak uyutmasının bir karşılığı olarak. onlar da zaten tıpkı gerçekleri bildikleri gibi, gerçek suçlarını da bilirlerdi. haksızlığa, hukuksuzluğa çanak tutmanın sonucu, bu şekilde "hukuksuz" bir adalet olurdu. bu yalancıların, bu kadar yalanın cezasını çekmesi lazım. onları içeri tıktıktan sonra yeni bir kanun çıkarır ve yalan haber yapmanın, yalana ortak olmanın en büyük terör suçlarından biri haline gelmesini sağlardım. hırsız olsalar insanların cebindeki üç beş kuruşu çalarlar idi fakat namussuz birer yalancı olup insanların hayatlarını, geleceklerini çaldılar.
    1 0 ...
  • https://galeri.uludagsozluk.com/r/2162660/+

Bursa’da emniyet ekipleri tarafından yapılan operasyonda terör örgütü IŞiD’in emiri olduğu belirtilen 'Hacı idris' kod adlı Muvaffak Mustafa Muhammed Ali al-Kassab (52) yakalandı. Gözaltına alınan şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

https://www.yenicaggazete...ada-yakalandi-459292h.htm
    1 1 ...
  • toplumdaki farklılıkları yoksaymak. toplumun ahlak, kültür, gelenek ve göreneklerini hiçleştirerek gündelik dil oluşturmak. tekleştirmek.
    1 0 ...
  • Eskiden soy adı alması için bazı yiğitlerin bir şeyler başarması gerekiyormuş. Mahmut Esat bey de gidip dava kazanmış.

Sıradan bir dava da sayılmaz. Türkiye'nin hukuk itibarını kazanmış gibi bir şey.

Günümüzde onu yok etmeye çalışanlara yazıklar olsun. Batan bozkurt gemisinin hakkını arayan Mahmut Esat beye de selam olsun.
    2 0 ...
  • Laaan nasil ölmüs? Bu adam kendini oldurecek bir herif degil. Manyak lan bu. Az cok videolarina, roportajlarina baktiysam bu adam cikis yolu arar da kendini oldurmez.

Bu isin altinda baska bir sey var. John mcafee senin hapishanede kalacak ve Sen 7/24 gozetlemeyeceksin. Oyle sey mi olur? Adam guney Amerika hapisanesinde ölmedi.

Tam bir serefsiz orasi ayri da kendini oldurecegine Ben inanmiyorum
    0 0 ...
  • Viski iki türdür: blended ve malt.. "ben viski içiyorum" diyen kesim pek blended viski içmez, ki bu genellikle ağır da bir türdür. Hep adı sanı geçer, magallan falan ama kadeh daha dudaklarınıza değmeden kokusu burnunuzu yakar. Bir parmak viskiye soda katıp, üstüne 3 buz atıp, yanında çikolata yiyip hala utanmadan çakırkeyif olmak da bana kalırsa viski içmek değil...

Blended viskiler ise, tercümesinden anlaşılabileceği gibi karışım viskilerdir. Belli bir tarif üzerinden ilerler, standart bir tadı, şişeleme süresi falan vardır. Bu grup viskiler içerisinde bence en çok "özel seri" çıkaran, görsel tasarıma dikkat eden, fiyat farkını da mutlaka talep eden marka chivas regal olabilir.
    2 1 ...