• yanlış anlaşılmasın. iki hatta değil tek hat ile gerçekleşiyor bu olay. faturasız gibi dilediğin şekilde kullanıyorsun, ödemeni de faturalı gibi ay sonu yapıyorsun. turkcell'in rahat hattı işte böyle bir şey. adı gibi rahat bir kullanım sağlıyor.

tıpkı adı gibi "rahat" bir uygulama. yok pakatim bitti mi yok internetim kaldı mı yok liralar yetecek mi gibi bir durum yok. kullanıyorsun ve ödüyorsun. büyük kolaylık sağlayacak bu rahat denen hadise.

insan kafası rahat olsun istiyor. telefon kullanırken de durum böyle. bu yüzden turkcell'in rahatı on numara bir hizmet olmuş. sadece konus, internetini kullan, sosyal medyada takıl, gerisini düşünme diyor resmen. çoğumuzun ihtiyacıda zaten bu.

Turkcellin yeni sunduğu telefon kullanmanın rahatlığının ön planda olduğu bir hat. Taahhüt deyince herkes bir korkuyordu artık o dert kalmamış kafamız raHAT.
    10 0
  • biz seküler, dini içinde yaşayan ya da inanmayan kişilerin çok da ilgilenmemesi gereken hadisedir.

dinin nasıl bir şey olduğunu canlı görmek ayrı bir kazanımdır. din yozlaşmadır. din basitliktir. dini tüm grupların amacı gücü ele geçirmektir.

yıllarca bu cemaatlere yüz vermeyin, bunlar başınıza bela olacak dediğimizde vay hocamıza saldırıyolar, vay dine hizmetten rahatsızsınız diye zırlayan ibneler şimdi en ala demokrasi aşığı kesildiler başımıza.

akılsız başın cezasını ayaklar çekermiş.

olan giden 251 cana oldu. sizin akılsızlığızın cezasını o insanlar çekti.

netice belli.

darbeye kalkan islamcı, darbeye maruz kalan islamcı.

plan de, tiyatro de, hesaplar başka de ama topluma yayılmaya çalışılan dinin nelere yol açtığını net olarak gör.
    11 2 ...
  • geçenlerde babam ve akranlarıyla, sevdiğim büyük abiler, amcaların sohbetinin içinde bulmuştum kendimi. konu kurşun döktürmesiydi, fal baktırmaktı falan filan. sağ olsun babam da inanmıyordu bu tür şeylere ama, arkadaşları var diye keyifli ve işinde gırgırında idi biraz. neyse uzatmayayım fazla, içlerinde hasan amca diye biri şöyle dedi; alaycı bir gülümseme ile fal baktırmak mı, kurşun döktürmek mi. ben hiç inanmam işim de olmaz. bir şey mi istiyorsun, kıbleye doğru aç ellerini dua et. sağına soluna ayetel-kürsiyi üçer defa oku. ardından iki rekat da namaz kıl, ( iki eliyle avuç içlerini birbirine vurarak bitti komutuyla) oo tamam abi bitti gitti işte ya. evet bunları demişti. şahit olmasam samimi bulmazdım. ama inanın bunları söylerken öyle doğal ve öyle samimiydi ki, sanki o duayı hemen orada, o ayetel kürsiyi hemen orada ben okumuşum gibi tebessüm ettirmişti. içimden sadece hakikaten demek geldi.
    10 0 ...
  • Genel anlamda saygısızlık. Bunun içine küfür De girer, davranış da girer. Girer de girer. Saygısız insana tahammülüm Yok. Gözümde bir anda sümüklüböceğe dönüşüyorlar. Ha bir de saygılı görünmek için imaj kasanlar var ki, bozmayı en çok sevdiğim güruh onlar. Aq demeden cümle kuramaz, gelir kadınlar güldür ma çiçökdür diye hareket kasar. Allahın eziği. Dosdoğru olmak ne kadar zor değil mi necati? Sen de haklısın Necati, poz kesmeyene meme Yok di mi?
    12 1 ...
  • Kadınlarla sanki asker arkadaşıymış gibi konuşması. Budur.

Bir de Trafikte kadın görünce abuk subuk gaza-frene abanmak suretiyle dikkat çekmeye çalışması, hatalı kadın sürücü görünce de "Karı işte ne bekliyon abi?" tarzı söylemlere girmesi, önüne kırması, sıkıştırması vb.

Son olarak Olay ve kişileri akıllarıyla, kalpleriyle değil başka taraflarıyla değerlendirmeleri.

Bir de çok şık bir takım elbisenin altına beyaz spor çorap giymesi.

Bir de kadın üzerinde otorite kurmaya çalışması.

Sürekli para muhabbeti yapması.

Aynı anda 3 kızı idare etmesi ve bununla övünmesi.

Bitmez. Ben de yıllardır bu başlığı bekliyomuşum heralde. Tırnakları pisse görmüyorum o erkeği mesela. Bitti tamam sustum.

Edit: reddedilince çirkefleşmeleri aafsdgjk.
    21 4 ...
  • Bu kitabı okurken belki de her sayfasında ağlamışımdır bilmiyorum. Sanki kendi günlüğümü, kendi duygularımı okuyor gibi okudum. Kısacık ve normalde okumayı pek sevmediğim bir türdeki kitap belki de hayatımı kurtaran kitap oldu. Bilinmeyen kadının ağzından kendi çocuk duygularımı, yıllarca -bütün o genç kızlık zamanlarımı ciddi ve anlaşılmaz acılar içinde bırakacak kadar uzun bir süreden bahsediyorum- sevgi dediğim şeyin aslında bir saplantıdan öte bir şey olmadığını anlamamı sağladı.

Kitabı kapattığımda bilinmeyen kadına değil kendime ağladım. Ağladım, ağladım.. On yıldır en iyi bildiğim şeyi yaptım. Sonra kendime acımamayı öğrendim. Kitapta olduğu gibi, ne bilinmeyen kadın, ne de bilmeyen adam suçlu değillerdi. Sevmek sonu uçuruma çıkabilen bir tercihti. Ben de hiç düşünmeden atlamıştım. Zaman sadece iyileşmek isteyenler için ilaçtır. Bense unutmayı ilk kez kitabı bitirdiğimde isteyebilmiştim..
    9 2 ...
  • sana, beni asla tanımamış olan sana diyerek başlayan stefan zweig'ın kadının aşkını anlattığı hikayesi.

kitap böyle başlar böyle biter aslında.kitap boyunca kadının hep ulaşamadığı aşkını, hayal kırıklığını, yenilgisini okursunuz.

edebiyat tarihi boyunca hep erkeklerin ihtiraslı aşkları işlenirken stefan zweig yalnız bir kadının yine yalnızlıkla biten hikayesini yazmıştır.

kitap bana belki de bazı aşklar böyle bitmeli dedirtti.
    6 0 ...
  • "sadece sözlükle ve diğer yazarlarla alaklı konularda entry girdiğinizi tespit ettik. art arda sözlük içi konularda entry girmeniz engellenmiştir. sözlük içi ve diğer yazarlarla alakalı konularda değil, bilgi paylaşabileceğiniz konularda entry giriniz" şeklinde bir uyarı ile gelmiştir.

bu rastlantılar hakikatten allah ın bir lütfu resmen. 3.5 senedir burada yazıyorum ve her konuda yazıyorum her gün. ilk defa nedense bugün bu uyarı geldi..
    9 2 ...
  • sürekli sözlükiçi yazmak
    ayak paylaşmak
    saç rengi paylaşmak
    dişiliğini kullanmak
    fındık kadar olmak
    modlarla yakın olmak
    bilgi içerikli yazmamak, burası çok önemli.
    sürekli dedikodu polemik kovalamak

ve en önemlisi bir adet yıkık olmak.
    14 1 ...
  • çiçekli şiirler bayim mahlaslı sözlük yazarının yetkili olduğunu görünce ister istemez yapılan şey.

ben şahsen çiçekli şiirlerin yetkili olduğunu görünce, "oha lan ben admin falan olmuşumdur o zaman" diyerek kendi sözlük profilime baktım.

ama normal standart yazar olduğumu farkederek kendime geldim hemen.

eminim aynı şeyi mel mel bakan gibson ve serdarsl06'da yapmış olacaklar ki ard arda entryler giriyorlar bu konuda.
    ha bir de keshberfo var, kendi arkadaşını bile gammazlamış. kıyamam ya...

çocuklar yapmayın, biz paryayız unuttunuz mu?

edit: ya siz onu bunu siktir edin de daha bu durumdan bigbeg terapi'nin haberi yok. o öğrenince ne yapacak acaba garibim.
    40 5 ...
  • "sanatçı" diyebileceğimiz isimlerin temsilcilerinden biriydi rahmetli. daha ben yeni doğmuş iken 90'ların başlarında bir şarkısı varmış. vardı yani. "derdini söyle derman olayım" adında. güzel hareketli bir şarkıydı.
    15 0 ...