günaydın

1570.
  • Günaydın canım sözlük. 20 ocak 2019 Pazar sabahı saat 6’da kalktım ve her zamanki gibi önce işedim. Sonra ellerimi yıkadım. Dolaptaki pastadan bir dilim yiyip yatağa geçtim ve kulaklığımı takıp sagopa dinledim. Sözlüğe baktım ve iki el pubg attım. Böyle başladım ben bir davarım.
    2 0 ...
  • buschaft dalgasının türkiyedeki temsilcisi olabilir kendisi. Trtr program yapmadan çok yıllar önce yamulmuyorsam ntv kanalında olayı tamamen belli bir rotada zorlu çevre koşulşaruna meydan okuyup ne bulursa yemekti. Sonradan doğada yaşayannadam konseptiyle bir şey yaptı.
    Ancak yaptığı şeyler bana hitap etmiyor malesef. Kendimi bildiğim andan on sekiz yaşıma kadar köyde yaşadım. Ve köyden bezdim. Ayrılalı on sene oldu halen ailemin yanına gittiğimde ikinci gün sıkılırım. Orman, tarla, çayır, çamur, hayvan vs hatırladıkça bunalıyorum. Şehirde yaşamak gibisi yok siktir edin boşverin. Hem o tatlı köylü amcalar teyzeler çok pislik, anasının amı, rezil insanlar. Yakup kadri'nin anadolu köylüsü tiplemesi gayet yerinde bir tahlil.
    0 0 ...
  • buschaft dalgasının türkiyedeki temsilcisi olabilir kendisi. Trtr program yapmadan çok yıllar önce yamulmuyorsam ntv kanalında olayı tamamen belli bir rotada zorlu çevre koşulşaruna meydan okuyup ne bulursa yemekti. Sonradan doğada yaşayannadam konseptiyle bir şey yaptı.
    Ancak yaptığı şeyler bana hitap etmiyor malesef. Kendimi bildiğim andan on sekiz yaşıma kadar köyde yaşadım. Ve köyden bezdim. Ayrılalı on sene oldu halen ailemin yanına gittiğimde ikinci gün sıkılırım. Orman, tarla, çayır, çamur, hayvan vs hatırladıkça bunalıyorum. Şehirde yaşamak gibisi yok siktir edin boşverin. Hem o tatlı köylü amcalar teyzeler çok pislik, anasının amı, rezil insanlar. Yakup kadri'nin anadolu köylüsü tiplemesi gayet yerinde bir tahlil.
    0 0 ...
  • -kendi kendini ikna edemeyen kaderiyle inatlaşan salağın tekisin.
    -elmanın elma olduğunu bile bile elmayı sevmeye devam eden bir ahmaksın.
    -üstelik elmanın senin varlığından bile haberi yok.
    -mağlubiyeti karakteri haline getirmiş bir bitiksin.
    -kendinin önündeki en büyük engelsin.
    -efkarı,melankoliyi,umutsuzluğu,karanlığı,ille de onu isteyensin.

konuşurken sık sık öksürürdü, gülüşü çok çirkindi.

- beni öldürdü gitti artık ben bir ölüyüm ve bunu ''o'' hiçbir zaman bilemeyecek.
    2 0 ...
  • Anne olmak istiyorum.
    Yolda annesiyle kreşten dönen çocukları görünce mutlu oluyorum, o kadar tatlı, o kadar masum, o kadar güzel bakıyorlar ki.
    insan tüm stresini unutuyor.

Bir hayvanları, bir de çocukları seviyorum zaten. bunlardan Başka sevilecek ne kaldı ki.

Bir kızım olmasını istiyorum, tipini kafamda belirlemedim, önemli olan sağlıklı olması zaten.

Benim gibi iki adı olacak; adının rüya deniz olmasını istiyorum.

Zaten denizden kaçış yok.
    kız da olsa, erkek de olsa mutlaka "deniz" adı konulacak. Orası kesin.

Bir kızım olursa eğer; olgunlaşmaya başlayacağım, bakış açılarım değişecek, hayatımı ona adayacağım, yalnızca onun için yaşayacağım.
    Çok iyi diyemem ama, iyi bir anne olacağımı düşünüyorum.
    10 1 ...
  • bin bir zaman var aramızda, allı pullu çeşit çeşit
    çocukluklarımız buluşsun bırak,
    eski filmlerde, yagmurda ve kitap sayfalarında arardım olduğun zamanı,
    oysa bu faranjit ömrümü yolda bırakacak.
    5 0 ...
  • Sevmesini bilen. Sevdigini kendi canindan cok seven, sadakatli erkektir. Hayatini paylastigi , arasinda baglilik olan bayan kisi hicbir zaman kendisiyle keyfinden iliskiye girmek istemiyorsa pek bisey demiyorum

Ama bayanin elinde olmayan (rahatsizlik, hastalik, goruntude bozulma itici goruntu vb) bir durum nedeniyle cinsellik yoksa sirf bu yuzden biriyle iliskisini bitiren ne erkektir nede adamdir bana gore. Erkek dedigin Karisi felc gecirse omur boyu onun altini temizleyebilecek ve aldatmayacak olandir. Cinsellik ihtiyac olabilir ama bunu zaten ya ruyanda yada masturbasyonla bir sekilde atiyorsun

illa sex olacak diye bir sey yok. omur boyu elini s.ksen ne olucak ? Burda ihtiyac ihtiyac denmis ama mesela sicmazsan ölursun zorunlu bir ihtiyac. Hadi sexde oyle diyelim, kendi ihtiyacin icin sevdigim dedigini ve seni seven birini aranizda baglilik olan birini terk ediyorsun. Halbuki biri ona silah cekse silahin onune gecmen gerekirken, onun yasamasi icin tek secenek senin kalbinin ona nakil olmasiysa veya herhangi birseyse gozunu kirpmadan canini vermen gerekirken, onun kolu bacagi kopacagina benim kolum bacagim kopsun raziyim demen gerekirken ona dokunamadigin icin onun ahlakini,sana olan sadakatini,sevgisini hice sayip sirf cinsellik icin (onu cinsel bir objeymis gibi) sirf cinsellik icin aldatiyor,terk ediyorsun veya orda burda "cinsellik olmayan iliskiye devam eden erkege nasil bir erkek diyorsun, erkekliginden suphe ediyorsunya hani, asil erkekten sayilmamasi gereken, erkekliginden suphe duyulmasi gereken kisi sensin.
    Sevgi olmadan iliski olmaz. Cinsellik olmadan olur.
    5 1 ...
  • yine sikko bir huyumu yazayım da rahatlayayım.

televizyonda tesadüfen ilk bölümüne denk geldiğim tüm dizileri takip ederim. her ne kadar sikko olsalar da aramda bir duygusal bağ oluşuyor, sanki bensiz yapamayacakmış gibi falan amk.

yakşamlar.

edit: olm neyini beğenmediniz lan? he türk dizisi izlemiyoruz tamam tamam amk.
    11 4 ...
  • her gün caddedeki farklı bir esnaf tarafından karnı doyurulan, düzenli olarak veterinere götürüp aşılarını yaptırdığımız, maskotumuz hâline gelen bir dişi kedinin, bir sabah uyandığımızda tecavüze uğradığını görmüştük.

tarifi imkânsız... hayvanın genital bölgesi paramparça edilmişti, şerefsiz bile diyemeyeceğim birkaç yaratık tarafından.

çok uğraştık, çok çabaladık bu insan müsveddesi ya da müsveddelerini bulabilmek için. hatta, nereden haberi olduysa artık, dönemin vali yardımcılarından birinin kızı dahi gelip ilgilendi bu vakıa ile. mahalledeki güvenlik kameralarına dair görüntülerin tek tek incelenmesi, olayın üzerinde ısrarla durulması ve o alçak fail ya da faillerin yakalanması için babasına ricacı olacağını söyledi. oldu da sağolsun. günlerce ilgilenildi, bakıldı. şahidim buna. ama insanlık düşmanlarına dair hiçbir görüntü elde edilemedi maalesef.

unutmuyorum, hayvanı o sabah öyle görmenin şokunu atlattıktan sonra tedavisini yaptırdık. ama fazla yaşamadı. birkaç hafta sonra kediciği kaybettik.

daha enteresan olanı ise; o güne dek kucağımızdan inmeyen, kaldırımda yaptığı maskotluklarla yoldan geçen vatandaşları bile kendisine hayran bırakan o yavrucağız, artık namussuzlar kendisine nasıl bir travma yaşattılarsa, o günden sonra başını okşamamıza bile izin vermez oldu. asla bırakmadı okşayalım, sevelim, oynaşalım...

sanırım o gece, insanların ne denli vahşi varlıklar olduğunu anlamıştı.

önündeki kaba süt dökmemize, yanına birkaç dilim salam bırakmamıza izin verdi sadece. hep olduğu gibi sessizce, zararsızca yedi ve içti. ama artık, karnı doyduğu zaman yaptığı o şirinlikleri, muziplikleri yapmıyordu.

sadece gözlerimize bakıyordu, derin derin... gözleriyle çığlık atıyordu sanki, feryat ediyordu.

dili, derdini anlatmaktan aciz bu canlıya, bu zulmü yapan insanlık fukaraları... ahirette ben de, o kedi de sizden davacı olacağız! dünyada da gün yüzü görmeyin inşallah!
    16 3 ...
  • bence çirkin durmasının sebebi yağları sağdan soldan fışkırtıp, askının altında ezilmiş olan kısmı da ayan beyan göstermesi.

bu kadınlar moda konusunda varoş etiketini neye göre yapıştırıyor bilemiyorum ama hiç konuşmadan ağız birliği yapabiliyorlar. bizim bilmediğimiz bir kurallar bütünü var zağar.

neyse; bu konuda haklılar en azından. çirkin amk.
    6 2 ...